close
تبلیغات در اینترنت
وضعیت نهایی قیمت مسکن مهر فاز 11
loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

فاز 11, فاز11, کوزو, کوزو11, متقاضیان مهر, مسکن مهر پردیس فاز 11, مسکن مهر پردیس, فاز 11 پردیس, شرکت عمران پردیس, مسکن مهر پردیس فاز11, مسكن مهر پرديس فاز 11, م

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت faz11@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.


کانال و گروه تلگرام ساکنین مسکن مهر پردیس

امین قنبری بازدید : 786سه شنبه 30 دي 1393 زمان : 1:36بعد از ظهر نظرات ()

منتفی شدن افزایش قیمت مسکن مهر ماجرای لغو مصوبه ۱۲ میلیونی؛ اصرار مجلس، انکار دولت

در حالی چهار روز از اعلام منتفی شدن افزایش ۱۲ میلیون تومانی مسکن مهر فاز ۱۱ پردیس به واسطه مصوبه مجلس می‌گذرد که برخی مسئولان وزارت راه در این‌باره اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.


خردادماه امسال اختلاف بین شرکت عمران پردیس و بانک مسکن در خصوص برداشت از آورده متقاضیان مسکن مهر این شهر علنی شد؛ حسن‌ ولی‌پور مدیرعامل شرکت عمران پردیس چهارمین روز خردادماه 93 اعلام کرد: «سوم اردیبهشت سال جاری بانک مسکن در نامه‌ای به شماره 1038 با امضای مدیر شعب شمال شرق این بانک به شرکت عمران پردیس اعلام کرد که دیگر از محل آورده متقاضیان برای آماده‌سازی (امکانات زیربنایی) پروژه‌های مسکن مهر پرداخت نمی‌شود.»

وی با بیان این‌که در دو سال اخیر بانک مسکن همواره برای آماده سازی واحدهای مسکن مهر از محل آورده متقاضیان پرداختی داشته است، افزود:‌ این در حالی است که از اردیبهشت ماه این بانک دیگر این کار را انجام نمی‌دهد.
وی با بیان این‌که ‌این در حالی است که نه بخشنامه قبلی در این زمینه لغو شده و نه این‌که وزیر راه و شهرسازی دستوری در این رابطه داده است از احتمال توقف ساخت پروژه‌های مسکن مهر به دلیل اقدام بانک مسکن خبر داد.

در ادامه مدیر وقت امور اعتباری بانک مسکن با تاکید بر این‌که صرف آورده متقاضیان برای خدمات روبنایی مسکن مهر تخلف است به تسنیم گفته بود:‌ آورده متقاضیان طرح مهر فقط برای ساخت واحد مسکونی است و بر اساس قانون نمی‌توانیم آنرا برای ساخت خدمات روبنایی هزینه کنیم.
ذبیح‌الله نعمتی با تاکید بر این‌که آورده متقاضیان طرح مهر جهت تکمیل واحدهای مسکن مهر است، متقاضی آورده‌ای را واریز کرده‌ که باید با وام بانک مسکن برای تکمیل واحدها صرف شود، افزود: بانک مسکن معتقد است که اگر چنین نباشد پروژه تمام نشده و متوقف می‌شود و می‌گویند دیگر پول نیست. شرکت عمران پردیس به بانک مسکن می‌گوید برای ساخت خیابان، مدرسه، مسجد (خدمات روبنایی) از محل آورده متقاضی پول بدهد، اما این خلاف قاعده و قانون است.

وی با تاکید بر این‌که آورده متقاضی باید صرف ساخت واحد مسکن مهر شود، افزود:‌ ساخت خیابان به عهده وزارت راه و شهرسازی است و قانون گفته این هزینه‌ها باید از محل فروش املاک و... این وزارتخانه تامین شود. بنابراین آورده متقاضی مختص ادامه عملیات پروژه خاص متقاضی است.
وی ‌یادآور شد: در مقطعی علی نیکزاد وزیر سابق راه و شهرسازی دستوری نوشت که از محل آورده متقاضیان برای آماده سازی پرداخت شود،‌آن زمان هم مخالفت کردیم که به دستور مدیرعامل وقت بانک مسکن این کار انجام شد. اگر ما این کار را انجام دهیم، متقاضیان از ما توضیح می‌خواهند چه جوابی باید به آنها بدهیم. اگر فردا متقاضی شاکی شود چه جوابی باید به آنها بدهیم.
دو روز پس از این اتفاقات مدیرعامل شرکت عمران پردیس از برطرف شدن مشکل توقف مسکن مهر با یک "تلفن" خبر داده و گفته بود: آقای لاری مدیر بانک‌های مسکن شمال شرق تهران با بنده تماس گرفت و گفت مشکل حل شده است، که امیدواریم پروژه‌ها را با سرعت بهتر و بیشتر انجام دهیم.
وی با تاکید بر این‌که مشکل اصلی ما در اموری بود که در دو سال گذشته انجام می‌شد و هیچ بخشنامه خلاف یا هیچ دستوری ــ برای آن ــ نیامده بود، اینها ــ آن را ــ متوقف کرده بودند، افزود: الآن می‌گویم بار جدید برای ساخت خدمات روبنایی جدید مانند مدرسه، مسجد، کلانتری و درمانگاه به متقاضیان تحمیل نخواهیم کرد.

این در حالی بود که شش ماه پس از این تاکید مدیرعامل شرکت عمران پردیس از افزایش 12 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر پردیس در فاز 11 خبر داد و یکی از دلایل آنرا مصوبه دولت دهم مبنی بر برداشت از آورده متقاضیان برای خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه‌های مسکن مهر اعلام کرد.
گرچه در دو ماه اخیر هم وزیر راه و شهرسازی و هم معاون وی در شرکت عمران شهرهای جدید به نوعی سخنان مدیرعامل شرکت عمران پردیس را در خصوص مقصر نشان دادن دولت قبل تکرار کردند، اما جمعه گذشته عضو کمیسیون عمران مجلس از منتفی شدن افزایش 12 میلیون تومانی مسکن مهر فاز 11 پردیس با موافقت دولت خبر داد.
خسروی با بیان این‌که با مصوبه مجلس هزینه مربوط به خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر از محل فروش زمین‌های تجاری تامین می‌شود، افزود: در جلسه با مسئولان وزارت راه، یکی از تاکیدات آنها این بود که مبالغی که بابت تاسیسات آبرسانی، تونل‌ها و پل‌ها و به نوعی برای خدمات زیربنایی و روبنایی پروژه‌های مسکن مهر گرفته می‌شود، حذف شود.

وی ادامه داد:‌ قرار شد از مصوبه مجلس که در دو بخش است برای این کار استفاده شود، بر این اساس زمین‌های وزرشی، تجاری، خدماتی،‌ فرهنگی، تاسیساتی و.. فروخته و جایگزین رقم و ریال‌های این‌چنینی شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا دولت با منتفی شدن دریافت 12 میلیون تومان اضافه برای مسکن مهر فاز 11 پردیس موافقت کرده است گفت:‌ نظر دولت این بوده که این کار انجام شود.
این در حالی بود که پس از اعلام این خبر، برخی مسئولان وزارت راه و شهرسازی از منتفی شدن افزایش قیمت مسکن مهر فاز 11پردیس اظهار بی‌اطلاعی کرده و برخی دیگر نیز حاضر به اظهارنظر در این رابطه نشدند.

در این شرایط عضو کمیسیون عمران مجلس یکبار دیگر با اشاره به مصوبه مجلس در خصوص فروش زمین در شهرهای جدید، گفت:‌به این ترتیب دولت دیگر بهانه‌ای برای لغو افزایش 12 میلوین تومانی مسکن مهر فاز 11 پردیس ندارد.
خسروی با بیان این‌که دست وزارت راه و شهرسازی برای تهاتر جهت تامین منابع مالی مورد نیاز برای خدمات زیربنایی باز است، اظهار کرد: طبق قانون می‌توانستند این کار را انجام دهند و می‌گفتند در این‌باره مصوبه‌ای نداریم که مجلس این مصوبه را به آنها داده است.
وی با بیان این‌که دولت یازدهم به مصوبه دولت قبل -برداشت از حساب متقاضیان مسکن مهر برای اجرای خدمات زیربنایی و روبنایی- استناد می‌کردند، تصریح کرد: در مناظره‌ با نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی وی بر این مصوبه تاکید می‌کرد که بنده نیز گفتم چگونه دولت یازدهم بخش زیادی از مصوبه‌های دولت قبل را لغو کرد،‌چراکه این مصوبه  را منتفی نکردید.

وی با بیان این‌که مجلس صراحتا مصوبه به دولت یازدهم (وزارت راه و شهرسازی) داد، بیان کرد: با توجه به این مسئله آنها دیگر بهانه‌ای ندارند و می‌توانند با فروش زمین‌ آورده مردم را صفر کنند.
عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان این‌که به‌دنبال برگزاری جلسه‌ای با وزیر راه و شهرسازی هستیم، افزود:‌شاید نظر آقای آخوندی این است که این برنامه انجام شود، زیرمجموعه‌های وزار راه و شهرسازی نیز در جلسه با نمایندگان مجلس این مسئله را عنوان می‌کردند ولی الان می‌گویند ما اطلاعی نداریم.
خسروی با تاکید بر این‌که الان با مصوبه مجلس، -دولت- دیگر  بهانه‌ای ندارند، گفت: در شهر پردیس با پول مردم تونل و تصفیه‌خانه ساخته‌اند و این موضوع را هم قبول دارند، می‌گوییم دست شما درد نکند. الان باید زمین تجاری در پردیس را بفروشند و آورده مردم را صفر کنند.
به گزارش تسنیم، مصوبه برداشت از آورده متقاضیان مسکن مهر پردیس برای خدمات زیربنایی و روبنایی یکی از معدود مصوبه‌های دولت دهم به‌شمار می‌آید که در دولت یازدهم لغو نشد.
با وجود تاکید برخی مسئولان وزارت راه مبنی بر این‌که "بار جدید برای ساخت خدمات روبنایی جدید مانند مدرسه، مسجد، کلانتری و درمانگاه به متقاضیان تحمیل نخواهیم کرد" اما این مصوبه به دستاویزی برای افزایش قیمت مسکن مهر تبدیل و باعث بروز نگرانی‌های زیادی در متقاضیان مسکن مهر شد.
حال با مصوبه مجلس دولت یازدهم دیگر بهانه‌ای برای افزایش قیمت مسکن مهر ندارد و باید هرچه سریعتر در جهت رفع دغدغه‌های متقاضیان این طرح اقدام کند.

۹۳/۱۰/۲۹

 

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • سامانه هوشمند مسکن مهر

    آمار سایت
  • افراد آنلاین : 15
  • تعداد اعضا : 1872
  • بازدید امروز : 512
  • باردید دیروز : 2,755
  • بازدید ماه : 78,531
  • بازدید کلی : 2,608,804