close
تبلیغات در اینترنت
قیمت امتیاز مسکن مهر پردیس
loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

مقابل سازمان عمران «مسکن مهر» تعداد آدم‌هایی که با سندهای کاغذی سرشان کلاه رفته، کم نیست. یکی از آنها درباره اعتبار این مبایعه‌نامه‌ها می‌گوید:…

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت faz11@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.


کانال و گروه تلگرام ساکنین مسکن مهر پردیس

امین قنبری بازدید : 7768شنبه 24 اسفند 1392 زمان : 10:39قبل از ظهر نظرات ()
مقابل سازمان عمران «مسکن مهر» تعداد آدم‌هایی که با سندهای کاغذی سرشان کلاه رفته، کم نیست. یکی از آنها درباره اعتبار این مبایعه‌نامه‌ها می‌گوید: به کاغذهای قرارداد هیچ‌گونه اعتباری نیست.

بازار خریدوفروش آزاد امتیاز و قرارداد «مسکن مهر» روزبه‌روز داغ‌تر و پرماجراتر می‌شود. کاغذهای قراردادی که به‌عنوان سند به چندین‌نفر فروخته می‌شود و صف طولانی شاکیانی که به دادگاه مراجعه می‌کنند. در آشفته‌بازار «مسکن مهر» سری به سازمان عمران «مسکن مهر» پردیس و بنگاه‌های این شهر زده‌ایم تا از چندوچون نحوه واگذاری واحدهای «مسکن مهر» و خریدوفروش قراردادها و امتیازهای آن جویا شویم.

متقاضیان ناراضی و واحدهای نیمه‌کاره

خیابان فروردین‌جنوبی جایی است که ساختمان مدیریت «مسکن مهر» پردیس در آن قرار دارد. وارد ساختمان که می‌شوی سه سالن سه، پنج و دو هرکدام بر اساس موقعیت قرارگیری مکان واحد مسکونی تقسیم‌بندی شده‌اند. متقاضیانی که سال گذشته واحدهایشان را ثبت‌نام کرده‌اند حالا برای انتخاب واحدشان از طریق پیامک به سازمان آمده‌اند. تعدادی از آنها بعد از گرفتن امضا از مسوول مربوطه برای دیدن واحدها راهی می‌شوند و تعدادی از پرونده‌ها نیز دچار مشکل شده و رسیدگی به آنها به روزهای آینده موکول شده است. همین مساله درگیری‌هایی را برای سازمان عمران ایجاد کرده است.
 

یکی از متقاضیان واحدی را در فاز هشت خریداری کرده که در هنگام قرارداد 120متری و سه‌خوابه معرفی‌شده اما حالا با یک آپارتمان 84متری دوخوابه و نیمه‌کاره مواجه شده است. متقاضی دیگری می‌گوید: در ابتدای ثبت‌نام که اوایل سال 91 بود، قرار شد تا اردیبهشت 92 در پنج قسط مبلغ 32‌میلیون‌تومان پرداخت کنیم. بعد از آن اعلام کردند چون «مسکن مهر» ‌گران شده است، باید خیلی زود برای انتخاب واحدهایمان اقدام کنیم. دوباره اعلام کردند واحد‌های مسکونی ما در پنج‌طبقه و بالای 100مترمربع است، به‌همین‌دلیل قیمت واحد مسکونی را 10‌میلیون‌تومان گران کرده‌ایم. هنگام قرارداد روی بنر نصب‌شده داخل سازمان، بنای مفید واحد‌های مسکونی 122مترمربع قید شده بود اما حالا که برای دیدن و انتخاب واحدمان رفته‌ایم متوجه شدیم که مساحت و بنای مفید آن 112مترمربع است. الان هم بعد از چندماه، هم 10‌میلیون‌تومان به نرخ اضافه شده و هم 10متر از بنای مفید واحد‌های مسکونی کسر شده است.
زن‌وشوهر جوان دیگری می‌گویند از آنها خواسته شده تا مبلغ 13‌میلیون پرداخت کنند تا تجهیزات لازم برای تحویل خانه را زودتر برایشان نصب کنند. هزینه خرید پکیج برای یک واحد 80متری حدود دومیلیون‌تومان است. با احتساب پنج عدد رادیاتور (دو رادیاتور در اتاق‌ها، دو رادیاتور در پذیرایی و یک رادیاتور در حمام) هزینه خرید و نصب پکیج به‌همراه رادیاتورها حدود چهارمیلیون‌تومان است. از طرف دیگر برای خرید کابینت‌ها، باید حداقل پنج‌میلیون‌تومان بدهیم تا کابینت‌های معمولی را در واحدمان نصب کنند. تازه بعد از این باید هزینه رنگ‌آمیزی و نصب کمد که چهارمیلیون‌تومان است را هم خودمان پرداخت کنیم. متقاضی دیگری که تازه از انتخاب واحدش آمده با چهره برافروخته و پرونده‌ای که مدام توی دستش در حال لوله‌شدن است درباره هزینه چهارمیلیون‌تومانی نصب تجهیزات گاز به منزلش می‌گوید. چنین مشکلاتی باعث شده تعداد زیادی از متقاضیان به دلیل هزینه‌های بالا و مشخص‌نبودن زمان تحویل، اقدام به فروش امتیازها و قراردادهایشان کنند. چندی پیش عباس آخوندی، وزیر راه‌وشهرسازی از پیش‌رفتن 70درصدی امکان آزادسازی خریدوفروش «مسکن مهر» خبر داد و گفت: به‌زودی بخشنامه‌ای برای این منظور صادر خواهد شد. آنچه مشخص است اینکه در سازمان عمران «مسکن مهر» پردیس کسی حق صحبت درباره خریدوفروش قرارداد یا امتیازش را ندارد.
 قراردادت را چند می‌فروشی؟

اما مرزهای اعمال این قانون تنها تا جلو در ورودی ساختمان مدیریت عمران «مسکن مهر» پیش می‌رود. همین که از سازمان بیرون می‌آیی واسطه‌گران خریدوفروش امتیاز «مسکن مهر» در گوشه‌وکنار، قدم‌به‌قدم ایستاده‌اند و آرام در گوش امتیازداران ناراضی و آنها که از تحویل واحدهایشان ناامید شده‌اند، پیشنهاد خرید امتیازشان را می‌دهند. همین که از در ساختمان مدیریت «مسکن مهر» بیرون می‌آیم یکی از آنها آرام جلو می‌آید و می‌گوید: خرید امتیاز «مسکن مهر». وقتی درباره نرخ قراردادها و امتیازها می‌پرسم، ادامه می‌دهد: رقم خریدوفروش قراردادهایی که 70 تا 80درصد ساخت واحدشان پیش رفته چیزی حدود 47 تا 48‌میلیون‌تومان است. واسطه‌ها نیز مبلغ دومیلیون روی آن می‌گذارند و می‌فروشند. البته این دو‌میلیون در بنگاه‌های نقاط مختلف شهر پردیس بر اساس اجاره‌بهای مغازه ممکن است کمی بالاتر یا پایین‌تر باشد. برای خرید امتیاز یا قرارداد «مسکن مهر» تفاوتی ندارد بودجه‌ات 20‌میلیون باشد یا 60‌میلیون، می‌توانی یکی از قراردادها را انتخاب کنی.
بنگاه‌های داخل شهر، مرکز اصلی خریدوفروش امتیاز «مسکن مهر»
میدان‌های اصلی شهر پر از مغازه‌های مشاور املاکی است که گوش‌تا‌گوش و کنار هم ساخته شده‌اند. ساختمان نمای داخلی تعدادی از آنها شیک‌تر از بقیه است و برای مشتریان‌شان چای هم می‌آورند. یکی از بنگاه‌هایی را که خیلی شلوغ نیست انتخاب می‌کنم و به‌عنوان خریدار «مسکن مهر» از قیمت قراردادها و امتیازها می‌پرسم. او خرید یکی از قراردادهای فاز 11 «مسکن مهر» را پیشنهاد می‌دهد و می‌گوید: فاز 11 «مسکن مهر» پنج زون (منطقه) دارد. در حال حاضر یک آپارتمان 15 طبقه 59 واحدی داریم که هر طبقه آن چهار واحد 86متری و برای هر بلوک دو راه پله و دو آسانسور دارد. همه واحدهای این فاز را یک شرکت ترکیه‌ای به نام «کوزو» با تعهد شرکت عمران پردیس می‌سازد. به خاطر همین نسبت به فازهای دیگر «مسکن مهر» کیفیت ساخت بالاتری دارد و به قول معروف بسازوبنداز نیست. پکیج، رادیاتو و کولر دارد. کف هال سرامیک و کف اتاق‌های آن سیمانی است. یک کابینت کوچک هم روی سینک ظرفشویی آن قرار دارد. وقتی برای دیدن واحد پیشنهادی می‌پرسم، می‌گوید: اجازه دیدن واحدها وجود ندارد. دلیل آن هم این است که ساختمان‌ها دولتی است و دیگر اینکه ممکن است در هنگام بازدید از ساختمان حادثه‌ای برای شما به وجود بیاید!
 
او درباره قیمت قراردادهای واحدهای طبقه شش شمالی می‌گوید: 25‌میلیون‌تومان به‌صورت نقد در ابتدای خرید قرارداد و سه‌میلیون نیز در هنگام تحویل به‌همراه 25‌میلیون وام مسکن بدون بهره و کارمزد نیز به‌صورت 12ساله با ماهی 258‌هزارتومان باید پرداخت شود. البته این سه‌میلیون ممکن است با توجه به بالا رفتن قیمت مصالح ساختمانی، به‌عنوان مثال به‌کار بردن سنگ به جای سیمان در نمای ساختمان افرایش پیدا کند. هزینه خرید امتیاز این واحدها نیز چیزی حدود 15 تا 18‌میلیون‌تومان است. او پیشنهاد می‌دهد خیلی زود اقدام به خرید قرارداد کنم چون بعد از عید خرید و فروش «مسکن مهر» آزاد می‌شود و قیمت‌ها چندین‌برابر خواهد شد. او همچنین درباره اعتبار کاغذی که به‌عنوان سند شش‌دانگ ارایه می‌کند، می‌گوید: برای خرید قرارداد و امتیاز مبایعه‌نامه‌ای امضا می‌کنیم که در آن موظف هستیم سفته‌ای به ارزش 100 تا 150‌میلیون برای ضمانت به خریدار بدهیم تا اگر در آینده مشکلی پیش بیاید، پاسخگو باشیم.
یک قرارداد و 30 متقاضی شاکی
مقابل سازمان عمران «مسکن مهر» تعداد آدم‌هایی که با سندهای کاغذی سرشان کلاه رفته، کم نیست. یکی از آنها درباره اعتبار این مبایعه‌نامه‌ها می‌گوید: به کاغذهای قرارداد هیچ‌گونه اعتباری نیست. اعتبار باید از طریق شناسایی یک آشنای نزدیک باشد. او از دادگستری بومهن می‌آید و درباره آمار کسانی که برای شکایت از خرید امتیاز «مسکن مهر» در دادگاه رفت‌وآمد می‌کنند ادامه می‌دهد: دادگاه بومهن پر از افرادی است که بعد از خرید قراردادهای کاغذی دریافته‌اند که واحد خریداری‌شده آنها به چندین‌نفر دیگر هم فروخته شده است. کسی بوده که قرارداد یک واحد آپارتمان را به 30نفر فروخته و ناپدید شده است.
«مسکن مهر» یک سفره دولتی
در مسیر برگشت به تهران داخل تاکسی همه از «مسکن مهر» صحبت می‌کنند. یکی پیمانکار سفیدکاری داخلی ساختمان است و با پیمانکار اصلی پروژه درباره جابه‌جایی عدد و رقم‌های مصالح ساختمانی صحبت می‌کند و دیگری آپارتمان‌های ساخته‌شده روی تپه را نشان می‌دهد و می‌گوید این‌همه آدم را برای دیدن همین چندواحد آپارتمان دعوت کرده‌اند. حال باید دید طبق وعده مسوولان تا آخر سال 93 همه واحدهای «مسکن مهر» آماده واگذاری خواهد شد یا این داستان سر دراز خواهد داشت؟


مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب
این نظر توسط محمدرضا فیضی در تاریخ 1395/8/22 و 21:23 دقیقه ارسال شده است

با سلام
من یک امتیاز مسکن کرزو فاز 11 با واریزی 14 ملیون برای فروش دارم.در صورتی که کسی مایل به خرید است باید چه کند؟ میتونم شماره تماس بگذارم؟

این نظر توسط محمد در تاریخ 1395/6/17 و 12:03 دقیقه ارسال شده است

با سلام
امدم برای خرید یک واحد در پردیس بنگاهها می گویند شرکتهای فنی مهندسی کلاهبردارند از بنگاه بخرید شرکت عمران شهرهای جدید می گوید از خود شرکت عمران پردیس بخرید شرکت عمران پردیس می گوید ما فقط از طریق مزایده فروش داریم واقعا ما باید به چه کسی و یا نهادی مراجعه کنیم برای خرید یک واحد تا خریدمان قانونی باشد و سرمان کلاه نروداگر پاسخ بفرمائید ممنون می شوم
با تشکر
پاسخ : سعی کنید به بنگاهی جماعت اعتماد نکنید و از طرفی شرکت عمران هم به هیچ وجه واحدی برای فروش نداره. اونهایی هم که مزایده میگذاره، زمین های شرکت عمرانه.
واحدهای مهر را تنها از خود ساکنین اونجا و از دست بخرید...بدون واسطه

این نظر توسط شایسته خالقی در تاریخ 1393/4/11 و 22:26 دقیقه ارسال شده است

اینجانب شایسته خالقی قریب به 3 سال است که یک واح 120 متری در دره بهشت ثبت نام کردم و مبلغ 32 میلیون تومان برای ان پرداختم.حالا میگویند بیا واحد 88 متری در فاز 5 تحویل بگیر.از مسئولین شرکت پردیس که سوال کردم گفتند رد پایی داخل سیستم دیده میشود.اگه لازم باشه تا پیش وزیر و ریاست جمهوری هم میرم تا تکلیف این رد پا پیدا شود.من یک زن تنها و بی کسی هستم و با بدبختی پول 120 متری را جور کردم.حالا اینجوری جواب بیدید.مطمئن باشید اگر به اپارتمان نرسم شما به محکمه دادگاه میرسد مسول محترم شرکت پردیس....شایسته خالقی....شماره تماس: 0912771****


این نظر توسط سعید در تاریخ 1393/1/19 و 6:36 دقیقه ارسال شده است

با سلام
آیا سود واریزی جزء آورده متقاضی حساب خواهد شد ؟
با تشکر
پاسخ : سلام
بلی.
سود واریزی جزء آورده متقاضی حساب خواهد شد


نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • سامانه هوشمند مسکن مهر

    آمار سایت
  • افراد آنلاین : 16
  • تعداد اعضا : 1872
  • بازدید امروز : 566
  • باردید دیروز : 2,755
  • بازدید ماه : 78,585
  • بازدید کلی : 2,608,858