loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

در هفته چهارم آبان ماه 1392 مهمترین رویداد مرتبط با شهر جدید پردیس، آغاز انتخاب واحد در پروژه انبوه سازان(فازهای 5 و 9) پس از 6 ماه تاخیر نسبت به…

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت faz11@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.


کانال و گروه تلگرام ساکنین مسکن مهر پردیس

امین قنبری بازدید : 625دوشنبه 27 آبان 1392 زمان : 1:2بعد از ظهر نظرات ()

در هفته چهارم آبانماه 1392 مهمترین رویداد مرتبط با شهر جدید پردیس، آغاز انتخاب واحد در پروژهانبوه سازان(فازهای 5 و 9) پس از 6 ماه تاخیر نسبت به سایر فازها و ارائه گزارشپیشرفت کمی پروژه های مسکن مهر این شهر توسط شرکت عمران پردیس بود.

  مسکن مهر و وزارت راه و شهرسازی

هفته چهارم آبان ماه 1392، در سطحملی انتقادات از وزیر راه و شهرسازی بواسطه ناامید کننده بودن طرح جایگزین وی مبنیبر ارائه وام مسکن 6 برابر ودیعه ای برای خرید مسکن به سپرده گذاران در قیاس بامسکن مهر بیش از پیش ادامه یافت. تیترهای خبرگزاری ها بخصوص در مصاحبه بانمایندگان مجلس در هفته گذشته گویای این موضوع بود:

اشتباه دانستن مسکن مهر اجحاف است؛مسیر مسکن اجتماعی مشخص نیست؛  طرح مسکن اجتماعیباید کامل باشد؛ وزارت راه جزیره‌ای عمل نکند؛ توقف مسکن مهر پاک کردن صورت مسئله؛توقف مسکن مهر به صلاح نیست؛ مسکن مهر علتتورم است یا بانک‌ها!؟

این موضوع با انتقاد ضمنی دکترسیف، رئیس کل بانک مرکزی نیز همراه بود که زمان اعلام خبر وام مسکن 6 برابری ودیعهاز سوی وزیر راه و شهرسازی  را "زودهنگام"دانست.

در هفته گذشته اولین تغییر مدیرانشرکت عمران شهرهای جدید صورت گرفت و آئینی مدیرعامل شهر جدید اندیشه شد. با توجه به حجم بالای تغییرات در وزارت راه و شهرسازی، به نظر میرسد این دومینو در سایر شهرهای جدید نیز ادامه یابد.

همچنین در این هفته منشور وزارتراه و شهرسازی با توجه به تاکیدات دکتر آخوندی، مبنی بر احترام به حقوق شهروندیمنتشر شد که از 36 بند آن، 5 بند آن مرتبط با مسکن مهر و یک بند آن مرتبط با شهرهایجدید است که در ادامه آمده اند:

·         توجه به مسكن مهر از منظر شهروندان و مشتریان

·         رعایت حق انتخاب توسط مشتری بویژه درمورد مسكن های مهر

·         ارتقای كیفیت زندگی مشتریان بویژه در مسكن های مهر

·         برنامه ریزی برای فرایند اسكان در مسكن های مهر

·         ضرورت یكپارچگی فعالیتها بویژه در شهرهای جدید

·         ضرورت توسعه زیر ساخت ها ، خدمات روبنایی و كیفیت زندگی در مسكن هایمهر

مهندس نریمان نیز در این هفتهدر رابطه با مسکن مهرهای برعهده شرکت عمران شهرهای جدید گفت از 400 هزار واحد احداثشده، پیشرفت 70 درصدی محقق شده است. وی با اشاره به اعلام برنامه افتتاحمسکن مهر شهرهای جدید از هفته آینده گفت: بالغ بر 20 هزار واحد مسکن مهر در شهرهایجدید در ماه آینده به بهره‌برداری می‌رسند. نریمان افزود: مابقی مسکن مهرشهرهای جدید طی برنامه 36 ماهه به متقاضیان تحویل داده می‌شود. وی همچنین از بستهشدن خط اعتباری مسکن مهر خبر داد.

این در حال است که ایشان اززمان تقبل مسئولیت، بارها بر تکمیل دوساله واحدها تاکید نموده بودند و این موضوع باتوجه به اینکه پردیس، عملا آخرین پروژه مسکن مهر تعریف شده در کشور می باشد باعثنگرانی متقاضیان این شهر شده است.

 

شرکت عمران پردیس

از مدیرعامل شرکت عمران پردیسدر هفته گذشته چندین مصاحبه منتشر شد که ضمن تاکید چندین باره بر افزایش ساخت وسازها در دولت جدید، اشاره نمودند که  پروندهفاز 3 پردیس با تحویل 3 هزار واحد باقیمانده تا دی ماه سال جاری بسته خواهد شد. ویهمچنین ضمن محتمل دانستن تحویل هزار واحد از واحدهای فاز 9 تا پایان سال جاری،زمان تحویل مابقی واحدهای این فاز را تا شهریور 93 عنوان نمود. 

مهدی هدایت در رابطه با پروژههای جدید تعریف شده در این شهر هم اشاره کرد که حفاری تونل دسترسی فاز 11 به آزادراه-بزرگراه و مترو به اتمام رسیده و در 22بهمن امسال از این 2 تونل بهره برداری خواهدشد. اما با مصاحبه قائم مقام وی، پیمان پیرفرشی به نظر نمی رسد هیچ افتتاحی از واحدهای مسکونی در سالجاری در فازهای جدید برنامه ریزی گردد. برخی متقاضیان به مزاح معتقدند که تاکیدمجموعه وزارت راه به امکانات زیربنایی و روبنایی نهایتا باعث خواهد شد که مجموعهمساجد، کلانتری ها، مدارس و امثال هم افتتاح شوند اما با تاخیرات مکرر در تحویلواحدها، عملا بدون نمازگزار، شاکی و محصل باقی بمانند!

مدیرعامل شركت عمران شهر پردیس درمورد عملیات مترو این شهر هم گفت: كارهای نهایی نقشه برداری مترو پردیس كه ادامه خط 2مترو تهران است در حال آماده سازی است. وی در اظهاراتی تعجب برانگیز ادامه داد: با توجه بهاین كه دسترسی شهر پردیس به خاطر آزادراه و بزرگراه راحت است و مردم برای رفت و آمدمشكلی ندارند ساخت مترو از ضرورت های اولیه نیست و طبق پیش بینی ها آغاز ساخت آن ازسال آینده خواهد بود.

این درحالی است که هم ایشان وهم مجموعه وزارت راه، بارها بر افتتاح مترو این شهر همزمان با بارگذاری جمعیت در شهرجدید پردیس تاکید نموده بودند. یکی از متقاضیان مطلع در زمینه مترو ذیل این خبر عنوان نمودند که:

عمده مشکل ادامه خط فرهنگسرا به سمت پردیسمشکل تفاوت ارتفاع و وجود موانع طبیعی مانند ارتفاعات در طول مسیر میباشد. احداثخط مترو بصورت زیرزمینی بسیار زمانبر و پرهزینه خواهد بود و اگر بخواهند این خطمترو به مانند مسیر تهران کرج از روی زمین ادامه پیدا کند با توجه به شیب زیادمسیر که گاهی به بیست درصد میرسد, و شیب مجاز خطوط ریلی که 1.8 درصد در مورد کشندههای معمولی و سه تا چهار درصد در مورد واگنهای خود کشش مثل واگنهای خطوط مترومیباشد, پیش بینی راه اندازی کوتاه مدت این خط غیر ممکن است. بر این اساس اگر همین امروز هم کار احداث خطمتروی تهران پردیس آغاز شود, در خوشبینانه ترین حالت ممکن, تا پنج سال آیندهانتظار ورود مترو به این شهر را نداشته باشید.

نهایتا اینکه شرکت عمران پردیس در اقدامیقابل تقدیر، در هفته گذشته، گزارش پیشرفت پروژه های خود را تا 12 آبانماه 1392 در سایتخود منتشر کرد که خلاصه آن در ادامه ارائه شده است.


 
نام فاز
 
تعداد واحد
 
پی
 
اسکلت
 
سقف
 
سفت کاری
 
نازک کاری
 
فاز 3(پروژه های قدیم)
 
8855
 
8855
 
8855
 
8855
 
8855
 
6926
 
فاز 8
 
27478
 
16638
 
8222
 
7728
 
2970
 
146
 
فاز 9(پروژه های قدیم)
 
3739
 
3621
 
3081
 
3081
 
2344
934
 
 
فاز 5 و 9
 
3465
 
1045
 
352
 
340
 
0
 
0
 
فاز 11
 
33335
 
28084
 
21781
 
21781
 
18859
 
1640
 

کارگزاری مسکن مهر

در كارگزاری مسكن مهر همچون هفتههای گذشته، تعدادی از متقاضیان فازهای 8 و 11 برای انتخاب واحد و یا امضای صورتجلسهانتخاب واحد به جای قرارداد سابق به این کارگزاری فراخوانده شدند. البته تعداد متقاضیانیکه در هفته گذشته خبر انتخاب واحد خود را با دیگران در سایت های مرتبط با متقاضیانبه اشتراک گذاشتند به حدی کم بود که به نظر می رسد نسبت به دوره های گذشته بخصوص درفاز 11عملا واحدهای ارائه شده از لحاظ تعداد افت محسوسی نموده است.

هنوز تعداد بسیاری از متقاضیان فاز8 که با توجه به زمان ثبت سامانه خود و واریز مبلغ حدی انتخاب واحد منتظر دریافت دعوتنامهبوده اند برایشان دعوتنامه ارسال نگردیده است. اگر چه شرکت عمران پردیس اصرار داردکه دعوتنامه ها براساس اولویت بندی ایجاد شده صادر می گردد اما با توجه به عدم انتشاراولویت ها، متقاضیان همچنان نمی توانند نسبت به زمان دریافت دعوتنامه خود آگاهی نسبیپیدا نمایند.

همچنین در هفته گذشته برای تعدادیاز متقاضیان که عموما صورتجلسه انتخاب واحد خود را دریافت نموده بودند، بخشی از مشخصاتقراردادی آن ها در سایت مسکن مهر به نشانی www.maskanmehr.net  تکمیلگردید.

اما خبر مهم هفته گذشته آغازانتخاب واحد در فاز 5 پردیس با یک تاخیر تقریبا 6 ماهه نسبت به سایر فازها بود.برای اولین بار یک گروه 20 نفری از متقاضیان پروژه انبوه سازان برای انتخاب واحددر این فاز فراخوانده شدند . اگرچه گویا این خبر مهم در سایه اخبار قطعی از حذفبرخی امکانات واحدها و البته پارکینگ و انباری از واحدهای منتخب چندان به مذاق متقاضیاناین فاز خوش نیامده و بیشتر آن را یک حرکت ظاهری بواسطه فشارهای اخیر ایشان بهشرکت عمران پردیس قلمداد می کنند.

 

 اخبار شهر

در حوزه شهری در هفته گذشته مهمتریناتفاق هفته، برگزاری مراسم عزاداری ایام محرم در هیئات و مساجد شهر بود. همچنین درپایان هفته نیز، نماز جمعه با حضور حجت الاسلام و المسلمین علوی، وزیر اطلاعاتبرگزار گردید.

 

پردیسنما

پردیسنما در هفته گذشته گزارشنظرسنجی خود را که با استقبال خوب خوانندگان خود در زمینه برنامه ایشان پس ازتحویل واحدهای مسکن مهر پرسیده بود، منتشر کرد که در آن متقاضیان بطور قاطع بر عزمخود بر استقرار فوری در پردیس پس از تحویل واحدها خبر داده بودند. این نتیجه باعث خواهدشد، بار مسئولیت مسئولین امر بیش از پیش سنگین تر شده تا امکانات زیربنایی مورد نیازشهر پردیس بخصوص در بخش حمل و نقل و خدمات شهری توسعه یابد تا دغدغه همیشگی ایشان برایتغییر بافت جمعیتی شهرهای جدید به شهرهای مهاجرت پذیر با مشکلات عمومی حاشیه نشینی،تبدیل به نقطه قوت شهر در کاهش بار جمعیتی تهران و ایجاد شهری پیشرو گردد.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:):(;):D;)):X:?:P:*=((:O@};-:B/:):S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟[حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • سامانه هوشمند مسکن مهر

    آمار سایت
  • افراد آنلاین : 6
  • تعداد اعضا : 1923
  • بازدید امروز : 203
  • باردید دیروز : 3,024
  • بازدید ماه : 80,094
  • بازدید کلی : 2,711,479