loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

آخرین اخبار از تحویل واحدهای مسکن مهر| زمان تحویل واحدهای مسکن مهر | سایت ساکنین مسکن مهر پردیس | سایت ساکنین فاز 11 پردیس | مسکن مهر پردیس | مسکن مهر کوزو | دره آرا | ثبت نام و تحویل مسکن مهر | آخرین اخبار مسکن مهر

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت pardisema@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.

امین قنبری بازدید : 1372 سه شنبه نظرات ()
مهر نوشت: مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از حل مشکل واریز یارانه ۲۰۰ میلیارد تومانی مسکن مهر خبر داد.

پس از ارسال نامه بلوکه شدن ۲۰۰ میلیارد تومان یارانه مسکن مهر به رئیس مجمع نمایندگان استان تهران و رسانه ای شدن این نامه، سعید غفوری گفت: دفتر تلفیق برنامه وبودجه در تماس با شرکت اعلام کرده است که علاوه بر ۵۰ میلیارد تومان قبلی، مبلغ ۱۵۰ میلیارد تومان (یعنی جمعا ٢٠٠ میلیارد تومان) یارانه مسکن مهر نیز تایید شده و برای پرداخت به خزانه کل ارسال شده است.
غفوری ادامه داد: نامه پرداخت یارانه مسکن مهر در چند روز آینده به وزارت راه وشهرسازی ابلاغ و منابع مالی به پروژه های پردیس تزریق می شود.
وی افزود: این یارانه برای همه پروژه های مسکن مهر کشور است اما به دلیل حجم گسترده عملیات زیرساخت و آماده سازی پردیس، بنابراین بخش عمده این اعتبار به پردیس پرداخت می شود.
گفتنی است که این یارانه قرار است جهت تکمیل عملیات آماده سازی و خدمات روبنایی و زیربنایی مسکن مهر پردیس هزینه شود.
اوایل هفته جاری خبری در رسانه ها منتشرشد مبنی بر اینکه دو فقره اعتبار در مجموع به ارزش ۲۰۰ میلیارد تومان نزد دو سازمان ادارهکل تلفیق برنامه و بودجه و خزانه داری کل کشور بلوکه شده و به این واحدها تزریق نمی شود؛ برهمین اساس مدیر عامل شهر جدید پردیس  در نامه ای به دبیر مجمع نمایندگان استان تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم پرداخت یارانه مسکن مهر این شهر توسط خزانه داری کل کشور، خواستار پیگیری این مجمع برای پرداخت فوری یارانه جهت تسریع در تکمیل واحدهای طرح مهر شده بود. 

امین قنبری بازدید : 1633 پنجشنبه نظرات ()

وزیر راه و شهرسازی به منظور بررسی آخرین وضعیت روند ساخت و سازهای واحد مسکونی، ساخت مدارس، مسجد، پاسگاه و واحدهای تجاری و توسعه محله محوری شهر پردیس از برخی فازهای پروژه 80 هزار واحدی مسکن مهر شهر جدید پردیس بازدید کرد.
به گزارش گروه اقتصادی آنا از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، عباس آخوندی وزیر راه وشهرسازی  امروز ۱۴ بهمن ماه به همراه معاونین خود از پروژه ۱۰ هزار واحدی مسکن مهر پردیس که توسط شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان اجرا شده استبازدید کرد و از نزدیک در جریان پیشرفت فیزیکی پروژه فازهای مختلف آن قرار گرفت.
در این بازدید، محسن نریمان معاون وزیر راه وشهرسازی و مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدیدو احمد اصغری مهرآبادی قائم مقام وزیر راه وشهرسازیدر طرح مسکن مهر، سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدیدو اعضای هیات مدیره شرکت عمران شهرهای جدید، وزیر راه و شهرسازی را همراه می کردند.
به گفته وزیر راه و شهرسازی، در دهه فجر امسال، ۸۰ هزار واحد مسکونی مهر به بهره برداری می رسد.
یکی از ویژگی های بازدید وزیر راه و شهرسازی در روز برفی بهمن ماه سالجاری، علاوه بر بازدید از اتمام واحدهای مسکونی مسکن مهر، بازدید از روند توسعه محله محوری شهر جدید پردیس بوده که بر مبنای آن ساخت مدارس و مسجد برای آموزش و امور مذهبی و دینی مردم، ساخت واحدهای تجاری و اقتصادی، و بازدید از وضعیت آسایش و رفاه مردم ساکن و بررسی وضعیت توسعه زیرساخت ها در پردیس بود.
بر اساس این گزارش، دولت یازدهم تامین مدرسه، مسجد، پاسگاه و ساخت واحدهای تجاری و اداری را نیز علاوه بر اتمام مسکن مهر، در شهرهای مختلف و از جمله پردیس به رغم کمبود اعتبارات، در دستور کار قرار داده است که اجرا و بهره برداری از آنها علاوه بر بهره برداری از واحدهای مسکونی در حال انجام است.

امین قنبری بازدید : 1887 چهارشنبه نظرات ()
مالک مسکن بی مهری:
من یک فرد 54 ساله هستم ودرتمامی عمرم آدمایی دروغگو تر ازاینا ندیدم،دیگه دارن کاری میکنن که برم جلوی هزاران نفر خودمواز بالای برجهای پردیس بندازم پایین تااینکارم مثل توپ صدا کنه شاید اینا به خودشون بیان،بسه دیگه خجالت بکشین.
 
معصومی:
من الان حدود یک سال و نیم هست که 35 میلیون تومن واریزی داشتم ولی هنوز حتی باهام قرارداد هم نبستن . هر بارم که میرم میگن داریم به ترتیب اولویت واریزی و ثبت نام صدا میکنیم که بیان برا قرارداد . هر سری ام که میرم میگن دو ماه دیگه نوبت شما میشه . الان دو ساله با همین حرفا سرکارمون گذاشتن . پول رو گرفتن و خیالشون راحت شده . از این آشکار تر میخوایددددد.
 
مرضیه نقیه:
سلام .نزدیک به سه سال امتیاز یک واحد اپارتمان در فاز یازده رو خریداری کردم . که قرار بود یک ساله نهایتا تحویل داده شود دار و ندار خودم و پسرم رو جمع کردیم تا توانستیم این واحد رو امتیازشو بخریم پرداختی رو هم همون سال که اوایل سال ۹۳ باشه پر کردیم بعد از سه سال سه هفته اس انقدر رفتم و امدم مسکن مهر تا توانستم با هزار خواهش و التناس و بدبختی طبقه اول بلوک ۷۰ زون ۳ انتخاب واحد کنم طبقات بالا میخواستیم که اجبارا اول رو قبول کردیم و گفتن واحد های دیگه ای نیست و همه واگذار شده توی زیر زمین زندگی میکنیم زیر زمینی تارک و کوچیک و نم دار تو رو خدا به داد مون برسین و هر چه زودتر بسازین و تحویل بدین قسط بانک وام ۴۰ میلیونی هم واقعا برامون پرداختش, سنگینه و تداریم به ما گفته بودن وامش ۲۵ میلیونه ماهی ۲۲۰ هزار تومن نه ۵۰۰ تومن ضامن هم اگه امکان داره همون خود اپلرتمان رو در رهن بانک قرار بدین و ضامن نخواین از کجا بیاریم اخه؟!!!

 

امین قنبری بازدید : 1712 چهارشنبه نظرات ()

مدیرعامل شرکت عمران پردیس از ابلاغ مجوز بانک مرکزی برای افزایش وام ۳۰ میلیون تومانی مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان خبر داد.

سعید غفوری با اشاره به تصویب افزایش سقف وام مسکن مهر این شهر از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان توسط کمیسیون اعتباری بانک مرکزی،‌ اظهار کرد:‌ بانک مرکزی مجوز افزایش تسهیلات مسکن مهر از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان را ابلاغ کرد.

وی با بیان این‌که افزایش 10 میلیون تومانی وام مسکن مهر شامل اکثر پروژه‌های مسکن مهر می‌شود، افزود: برای تکمیل و تحویل واحدهای نیمه تمام این طرح نیازمند تخصیص اعتبارات خاص از سوی سازمان برنامه و بودجه برای اجرای محوطه سازی و آماده‌سازی هستیم تا بر اساس برنامه‌ریزی انجام شده بتوانیم تا پایان عمر دولت یازدهم این پروژه‌ها را تمام کنیم.

امین قنبری بازدید : 1504 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فردا - 1395/10/28

چند روز پیش احضاریه ای از بانک مسکن شعبه شرق تهران به دست این متقاضیان رسیده است که به دلیل عدم پرداخت اقساط، خانه هایی را که هنوز رنگ آن را هم ندیده اند به مزایده گذاشته شده است.

سرویس اقتصادی فردا: چند ماه پیش بود که بانک مسکن شروع به ارسال پیامک های تهدیدآمیز به متقاضیان مسکن مهر پردیس کرد. و نسبت به عدم پرداخت اقساط واحدهایی که هنوز به متقاضیان تحویل داده نشده! به آنها اخطار می داد.

بانک مسکن در این پیامک ها خطاب به تعدادی از متقاضیان مسکن مهر هشدار داده بود که اگر اقساط وام خانه هایشان را پرداخت نکنند، علیه آنها  و به طور قانونی اقداماتی را انجام خواهد داد!
این در حالی است که چند روز پیش احضاریه ای از بانک مسکن شعبه شرق تهران به دست این متقاضیان رسیده که به دلیل عدم پرداخت اقساط، خانه هایی را که هنوز رنگ آن را هم ندیده اند به مزایده گذاشته شده است.

 

بانک مسکن در حالی دست به کار تدوین شیوه نامه پرداخت تسهیلات ۴۰ میلیونی مسکن مهر شده است که بانک مرکزی هنوز افزایش سقف وام را ابلاغ نکرده است. بر این اساس اولویت افزایش ۱۰ میلیونی با واحدهای مشکل دار و واحدهای شهر پردیس خواهد بود تا وعده های روحانی برای اتمام پروژه مسکن مهر تا قبل از دولت یازدهم رنگ واقعیت به خود بگیرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ،پس از موافقت شورای پول و اعتبار با افزایش سقف فردی تسهیلات مسکن مهر (در 14 دی ماه جاری) به 40 میلیون تومان هنوز این افزایش سقف 10 میلیون تومانی از سوی اداره اعتبارات بانک مرکزی به بانک مسکن برای اجرا ابلاغ نشده است به همین منظور بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی اقدام به تدوین شیوه نامه پرداخت این تسهیلات کرده است.

بنابراین گزارش، پرداخت تسهیلات 40 میلیون تومانی به تمام واحدهای مسکن مهر طبق شروطی خواهد بود و چون هنوز این مصوبه از سوی اداره اعتبارات بانک مرکزی به بانک مسکن برای اجرا ابلاغ نشده است ظاهرا بانک مسکن با هماهنگی وزارت راه و شهرسازی قصد دارد پرداخت این تسهیلات را ابتدا برای واحدهای دارای مشکل اجرایی کند که در این میان اولویت با واحدهای مسکن مهر شهر پردیس است.

پس از اینکه روحانی رئیس جمهوری در اوایل ماه جاری اعلام کرد پروژه مسکن مهر تا پایان دولت به اتمام می رسد تکاپوی شدیدی در وزارتخانه های راه و شهرسازی،نیرو و نفت که به نوعی با پروژه مسکن مهر درگیر هستند ایجاد شد تا هر چه سریعتر پرونده این پروژه بسته شود.از آنجا که واحدهای مسکن مهر شهر پردیس تا پایان دولت یازدهم به پایان نمی رسند،دولت و وزارت راه و شهرسازی قصد دارد تا با دادن اولویت به واحدهای مسکن مهر شهر پردیس این واحدهای مسکونی را هر چه سریعتر به پایان برساند.

محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در خصوص پرداخت وام 40 میلیونی مسکن مهر گفت: افزایش وام تسهیلات مسکن مهر برای متقاضیانی است که آورده خود را تکمیل کرده اند و این افزایش وام کمکی به آنهاست برای آنکه مشکل کمبود اعتبار ...

مشاهده متن کامل خبر درادامه مطلب...

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه افزایش وام تسهیلات مسکن مهر برای حل مشکل متقاضیانی است که آورده خود را تکمیل کرده اند، افزود: افزایش میزان وام مسکن مهر به 400 میلیون ریال فقط به پردیس اختصاص ندارد.

به گزارش ایران اکونومیست به نقل از پایگاه وزارت راه و شهرسازی، «محسن نریمان» افزود: شیوه نامه ای داریم که بانک مسکن با تعامل با وزارت راه و شهرسازی آن را تدوین می کند و برای مناطق مشکل دار تدوین شده که پردیس بدلیل مشکلات در اولویت است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با قدردانی از دولت و وزیر راه و شهرسازی بدلیل بسترسازی برای افزایش وام برای متقاضیان مسکن مهر در شهرهای جدید گفت: یکی از الزامات ما افزایش وام بود تا متقاضی بتواند آورده های خود را افزایش دهد و راحت تر بتوانیم واحدها را تکمیل کنیم.

تسهیلات بانکی تامین می شود که در نهایت این اعتبارات، تسهیلات و آورده ها در حساب خود متقاضی در بانک مسکن می رود و بر حسب پیشرفت کار، از حساب منقاضی برداشت و در اختیار سازنده قرار می گیرد.

نریمان با انتقاد از اینکه آورده برخی متقاضیانشهرهای جدید زیر 500 میلیون ریال و گاهی 100 میلیون ریال است، گفت: متقاضیان آورده خود را تکمیل کنند تا پرونده مسکن مهر را بتوانیم در زمان وعده داده شده ببندیم و خانه ها را تحویل دهیم.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در همه شهرها را 93 درصد عنوان کرد و افزود: در پردیس بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی داریم.

** پیشرفت فیزیکی 80 درصدی مسکن مهر پردیسمعاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: عده ای فراموش کرده اند که ...

مشاهده متن کامل خبر در ادامه مطلب...

امین قنبری بازدید : 2931 چهارشنبه نظرات ()

⭕️وعده رئیس جمهور چه شد؟

اطلاعیه شماره 65 شرکت عمران شهر جدید پردیس در شرایطی  برنامه زمانبندی افتتاح و تحویل واحد پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس به تفکیک اولویت اول (پایان بهمن ماه 95) و اولویت دوم ( خرداد ماه 96) را منتشر کرده است که کمتر از دو هفته گذشته و در برنامه زنده تلوزیونی، رئیس جمهور دولت تدبیر و امید، با وعده اتمام تمام واحدهای مسکن مهر تا پایان کار دولت یازدهم سعی داشت در آستانه انتخابات امید به دل های مسکن مهری ها راه پیدا کند.

وعده ای که از همان ابتدا با واکنش کارشناسان مسکن مواجه شد و شواهد امر حاکی از عدم امکان تحقق این وعده بود. اما اطلاعیه 65 شرکت عمران پردیس موج ناامیدی را روانه دل ها کرد.
 


دانلود اولویت اول (بهمن ماه 95)
 


دانلود اولویت دوم (خرداد ماه 96)


 

امین قنبری بازدید : 3504 دوشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس در اطلاعیه شرکت عمران پردیس آمده است: «احتراما به پیوست تصویر نامه شماره 48385/160 مورخ 1395/10/04 رییس محترم مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطارات وزارت راه و شهرسازی مبنی بر تغییر آدرس ورود به سامانه ثبت نام و واگذاری مسکن مهر ازmaskanmehr.net به آدرس www.mehr.mrud.ir  برای استحضار ارسال می گردد. خواهشمند است با قید فوریت مراتب به کلیه کابران محترم سامانه اسلاع رسانی گردد

 

عارف در دفتر مجمع نمایندگان تهران در پردیس: پروژه «مسکن مهر» از سوی دولت مورد توجه ویژه قرار گرفت/کم رنگ بودن حضور رسانه ای برخی نمایندگان عمدی است

رئیس فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه پروژه مسکن مهر از سوی دولت مورد توجه ویژه قرار گرفت، گفت:اگر حضور رسانه ای برخی نمایندگان کم رنگ است بدانید که این امر عامدانه است زیرا به دنبال پیگیری مطالبات هستیم.

به گزارش حوزه مجلس خبرگزاری فارس ،محمدرضا عارف نماینده مردم تهران در مجلس در مراسم افتتاح دفتر نمایندگان تهران در شهر پردیس ،گفت: پیش از این دفاتر نمایندگان تهران در ری، شمیرانات و اسلامشهر افتتاح شده بود. ما به دنبال تعامل با مسئولین مربوطه و بررسی مشکلات مردم برای پیگیری مشکلات و اقدام در جهت حل آن ها هستیم. مجمع نمایندگان تهران بر همین اساس تصمیم به افتتاح دفاتر در شهرستان های تهران گرفت تا ارتباط با مردم تسهیل شود.
وی ادامه داد: ما خودمان را نماینده همه مردم می دانیم. چه کسانی که به ما رای داده اند و چ

ه کسانی که رای شان افرادی دیگری بوده است. ما برای همه احترام قائلیم و خود را وکیل همه مردم می دانیم. دفتر پردیس هم برای پیگیری مطالبات مردم تشکیل شده است.

رئیس فراکسیون امید با اشاره به گزارش معاون وزیر راه در جلسه،گفت: پروژه مسکن مهر علی رغم مشکلاتی که داشت از سوی دولت مورد توجه ویژه قرار گرفت و ما از وزارت راه و شهرسازی و سازمان برنامه قدردانی می کنیم وامیدواریم این روند ادامه یابد.
عارف در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شعار اصلاح طلبان در انتخابات مجلس دهم به شعار آرامش اشاره کرد و گفت: ما طرح گفت وگوی ملی را در پارلمان دنبال می کنیم و در همین راستا کارگروهی برای تعامل با فراکسیون های دیگر تشکیل شده است. ما در خیلی مسائل مثل حقوق شهروندی با یکدیگر اختلاف نظر داریم، اما در بحث اشتغال و رونق اقتصادی اختلاف نظری نیست و می توانیم در راستای منافع ملی با یکدیگر تعامل کنیم. جهت گیری ما همین است که مبنا روی مشترکات باشد ان شاءالله اختلاف نظرها هم در حین این تعامل حل خواهد شد تا ان شاءالله به نتایج مطلوب برسیم.
وی با انتقاد از رسانه‌ای شدن اختلاف نظرهای برخی مسئولین گفت:وقتی می‌توان برخی مسائل و اختلاف نظرها را در داخل یک جلسه حل کرد چرا باید آنها را رسانه‌ای کنیم؟ مبنای ما این است اختلاف نظرها رسانه‌ای نشود و بیشتر به دنبال اشتراکات باشیم.

رئیس مجمع نمایندگان تهران خاطرنشان کرد: راهبرد مجلس دهم و جریانی که با ائتلاف امید خلق شد و به تشکیل فراکسیون امید منجر شد، پیگیری شعار امید، آرامش و رونق اقتصادی است. بر همین اساس یک برنامه 126 بندی را ارائه کردیم و امیدوارم به تدریج وعده‌های داده شده در برنامه ششم که در مجلس در حال تدوین است، تحقق یابد.

رئیس فراکسیون امید آرامش را شعار راهبردی گفتمان اصلاحات و اتئلاف امید عنوان و خاطرنشان کرد: آرامش مهم‌ترین مسئل امروز کشور ما است. ما برای تحقق آرمان‌های کشور نیاز به آرامش داریم و این مهم‌ترین راهبرد ما در مجلس است که ان‌شاءالله تا آخر دوره آن ‌را دنبال می‌کنیم. نمایندگان هم علی‌رغم اینکه در برخی مسائل نیاز به موضع‌گیری وجود دارد در چارچوب این شعار عمل می‌کنند و برخی مسائل را بدون استفاده از تریبون مجلس دنبال می‌کنیم؛ چرا که برای ما رسیدن به نتیجه مهم است و تلاش ما این است که مسائل را با حفظ آرامش دنبال کنیم.

عارف تاکید کرد: اگر حضور رسانه‌ای برخی نمایندگان کم‌رنگ است بدانید که این امر عامدانه است زیرا ما به دنبال تاثیرگذاری حل مشکلات و پیگیری مطالبات هستیم.

امین قنبری بازدید : 1357 پنجشنبه نظرات ()

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه طی هفته های آینده در پردیس و پرند واحدهایی از مسکن مهر افتتاح خواهیم کرد گفت: تا پایان سال در 15 شهر و تا پایان دولت، پرونده مسکن مهر در 19 شهر جدید بسته خواهد شد.

 

امین قنبری بازدید : 874 پنجشنبه نظرات ()

♦️معاون وزیر راه و شهرسازی: این ۱۰ میلیون افزایش فقط کمک به آورده مردم است و ربطی به افزایش قیمت ندارد.

✅ مردم: دقیقا به چه چیزی ربط داره؟ آیا هزینه تحمیل شده به مردم نیست؟ آیا این همان پولی نیست که جای دیگه خرج کردید و الان دارید مجدد با وام از مردم می گیرید؟ کمک وقتی هست که از جیب خودت بدهی و نه اینکه روی مبلغ وام ما اضافه کنی!


♦️معاون وزیر راه و شهرسازی: ما تصمیم گرفتیم این مسئله خدمات زیربنایی و روبنایی را از محل سهم دولت حل کنیم از طریق روش هایی مانند تهاتر زمین ها و وام بانک ها.

✅مردم: این وام بانک ها که می فرمائید، شما اقساطش را پرداخت می کنید ؟ این خدمات زیربنایی و روبنایی همونی نیست که سال ۹۲ اکثر هزینه هاش را از جیب مردم تامین کردید ؟ به اسم مردم چقدر از زمین های دولتی را فروختید؟

امین قنبری بازدید : 1055 پنجشنبه نظرات ()

چند کلامی خطاب به معاون وزیر راه و شهرسازی، مهندس نریمان

جناب آقای مهندس، این را بدان و آگاه باش که انسان ها در کنار هم معنا می یابند. تو به تنهایی بی معنایی. تو وقتی معنا می یابی که در کنار یک یا چند نفر دیگر باشی.
در کنار استاد معنای شاگرد میگیری، در کنار فروشنده معنای مشتری، در کنار مادر معنای فرزند و هزاران معنای دیگر که تو در برابر دیگران میگیری، مثل مسئول!

تو اگر امروز مسئول هستی، یعنی اگر مورد سوال واقع شدی ،باید پاسخ بدهی. اما هنوز پاسخی محترمانه، عقلانی، مبتنی بر واقعیات و در شأن مردم عزیز مالک واحدهای مسکن مهر پردیس در خصوص ابهامات قیمت نهایی واحدهای این شهر نداده ای.

تو هنوز بعد از چندین ماه از تصدی این پست، ادبیات سخن گفتن با ولی نعمتان را نیاموخته ای و البته شاید الگوی خود را مقام بالادستت قرار داده ای که صدای زنگ استیضاحش به گوش می رسد و امروز و فرداست که مجبور باشد دفتر و کتاب را جمع کرده و راهی ده ها شرکتی شود که عضو هیات مدیره آنهاست و به مدد دشمنی با طرح مسکن مهر، نجات یافتند.

تو اگر امروز مسئولیتی بر عهده ات است، به برکت حضور ما مردم است. پس لطف کن و مراقب اظهار نظرهایی که میکنی باش و سعی کن در کلام خود همواره رعایت صداقت و احترام به طرف مقابلت را بکنی.

در پایان از رسانه های حامی مردم خواستاریم که با انتشار این نامه شما را ملزم نمایند به پاسخگویی درباره ابهامات افزایش قیمت واحدها، برداشت های نامتعارف از حساب مالکان مسکن مهر و ده ها مورد که نشان از سوء مدیریت شما و مدیران زیردست شماست. همچنین مایه امتنان است اگر دلایل تشویق و تهدید مردم به دریافت دفترچه اقساط توسط شما با وجود علم به عدم تخصیص افزایش سقف وام به این دسته از افراد را اعلام کنید.

«مالکین مسکن مهر پردیس»

امین قنبری بازدید : 1355 پنجشنبه نظرات ()

خبرگزاری آریا-معاون وزیر راه و شهرسازی: سقف وام مسکن مهر از 30 به 40 میلیون تومان افزایش یافت؛ این 10 میلیون افزایش فقط کمک به آورده مردم است و ربطی به افزایش قیمت ندارد.
به گزارش خبرگزاری آریا ،محسن نریمان با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: در فاز 11 پردیس، آورده مردم زیر 40 میلیون تومان بوده است که به نسبت افزایش متراژ، قیمت ها افزایش می یابد.
وی اضافه کرد: هزار میلیارد تومان در رابطه با تأسیسات و مسایل زیر بنایی و روبنایی هزینه می شود.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید گفت: در مصوبه دولت پیشین، مسئولان مکلف شدند از محل آورده متقاضیان در رابطه با آماده سازی هزینه کنند اما ما تصمیم گرفتیم این مسئله را از محل سهم دولت حل کنیم از طریق روش هایی مانند تهاتر زمین ها و وام بانک ها.
نریمان با بیان اینکه مسکن مهر در شهرهای جدید تا پایان دولت یازدهم به پایان می رسد، گفت: حدود 18 شهر جدید داریم که در 15 شهر تلاش می کنیم تا پایان امسال به بهره برداری برسد.وی گفت: مردم هم باید تعهدات خود را انجام دهند.

امین قنبری بازدید : 1464 دوشنبه نظرات ()

این روزها ساخت و ساز در پردیس راکد است

در شرایطی که بسیاری از واحدها در فازهای ۵، ۸، ۹ و ۱۱ مسکن مهر پردیس تکمیل شده یا مراحل نهایی را طی می‌کند، پیمانکاران منتظرند وام ۱۰ میلیون تومانی به ازای هر واحد تزریق شود اما این روزها ساخت و ساز در پردیس راکد است.

امین قنبری بازدید : 964 دوشنبه نظرات ()
عضو کمیسیون عمران مجلس هرگونه افزایش قیمت پروژه های مسکن مهر شهر پردیس را غیرقانونی اعلام کرد و گفت: نمایندگان مجلس پیگیر این افزایش غیرقانونی قیمت ها هستند.

به گزارش مشرق، علیرضا خسروی اظهار کرد: دولت می گوید تورم پایین آمده، اما از سوی دیگر اکثر قیمت ها از جمله قیمت مسکن مهر پردیس افزایش یافته، اینها با هم نمی خواند.
وی با بیان این که هرگونه افزایش قیمت مسکن مهر شهر پردیس غیرقانونی است، تصریح کرد: هیچ افزایش قیمتی به پروژه های مسکن مهر سراسر کشور تعلق نمی گیرد و اقدام به گران کردن آن در سه مرحله غیرقانونی بوده است.
وی در توضیح دلایل غیرقانونی بودن افزایش قیمت مسکن مهر بیان کرد: تعدیل قیمت به طرح های عمرانی تعلق می گیرد، حال آن که مسکن مهر یک طرح عمرانی نبوده و قراردادهای آن مقطوع بوده است.
عضو کمیسیون عمران مجلس تاکید کرد: قراردادهای مسکن مهر بر اساس سه آیتم «زمان»، «قیمت» و «مصالح

ساختمانی» امضا شدهو بنابراین تعدیل قیمت به هیچ عنوان به آنها تعلق نمی گیرد.
خسروی از پیگیری افزایش غیرقانونی مسکن مهر به ویژه واحدهای شهر پردیس توسط نمایندگان مجلس خبر داد.
به گزارش تسنیم، 13 تیرماه سال جاری سلیم عبدی مدیر پروژه فاز 3 مسکن مهر پردیس از افزایش 52 هزار تومانی واحدهای این پروژه خبر داد و با بیان این که این افزایش به دلیل تعرفه های آب، برق و گاز است، گفته بود: به طور میانگین هر متقاضیباید حدود 5 میلیون تومان دیگر پرداخت کند.
وی با بیان این که پروژه های شرکت سرمایه گذاری مسکن بر اساس دستورالعمل شماره 3 وزارت راه و شهرسازی مشمول افزایش قیمت شده است، افزود: افزایش قیمت هر مترمربع پروژه های مسکن مهر شرکت سرمایه گذاری مسکن حدود 67 هزار تومان است و این شرکت 15 هزار تومان -بابت تاخیر- جریمه شده و به این ترتیب متقاضیان باید برای هر مترمربع حدود 52 هزار تومان پرداخت کنند.
وی تصریح ...

پس از گذشت یکسال از شکایت متقاضیان مسکن مهر به دیوان عدالت اداری و تلاش برای ابطال مصوبه 47060 خدمات زیربنایی و روبنایی مورخ 20 اردیبهشت 92 که منجر به صدور مجوز برداشت از حساب متقاضیان مسکن مهر برای تأمین هزینه های خدمات زیربنایی و روبنایی شد، این بار برای درخواست تسریع در رسیدگی به این پرونده و صدور رای قطعی به نفع متقاضیان، قرار است ششم دی ماه متقاضیان روبروی ساختمان دیوان عدالت اداری خواسته های خود را تقدیم هیات عمومی کنند و از طرفی دیگر، شکایتی با موضوع تصدیق وقوع تخلف تقدیم دیوان عدالت اداری نمایند.

6 دی ماه - دیوان عدالت اداری

آدرس و راه های دسترسی: همت (شرق به غرب) - خروجی سردار جنگل- خیابان مخبری-دیوان عدالت اداری

بزرگراه شهید ستاری - خیابان مخبری- دیوان عدالت اداری

مترو صادقیه: تاکسی خط پونک-بزرگراه ستاری-تقاطع مخبری

مترو صادقیه: با اتوبوس های جنت آباد شمالی- ایستگاه مخبری

میدان آزادی: اتوبوس های دانشگاه آزاد- ایستگاه مخبری

 

در صورتی که مراحل زیر را طی کنید، می توانید متوجه این موضوع شوید که پول های واریزی شما به حساب های مسکن مهر کجاها هزینه شده است.

مرحله اول:

مراجعه به یکی از شعب بانک مسکن و درخواست گردش کلی حساب مسکن مهر از زمان افتتاح تا به امروز

(ممکنه بعد از اینکه مراجعه کنید، مسئول باجه بگه که چند روز طول میکشه یا اینکه بگه که باید برای دریافت صورتحساب کلی از ابتدا تا الان حتما به شعبه پردیس مراجعه کنید یا حتی به بهانه اینکه شما خریدار امتیاز مسکن مهر هستید بخواد اذیت کنه. این رو بدونید که حتی مورد داشتیم طرف برای دیگری هم از شعبات بانک مسکن، گردش کلی حساب را گرفته. پس خیالتون راحت باشه که کار سختی در پیش ندارید و نهایتا 3 هزار تومان باید برای این موضوع هزینه کنید.)

مرحله دوم:

بعد از اینکه پرینت گردش کلی حساب را دریافت کردید، در این گزارش هر بار که مبلغی از حساب شما برداشت شده و یا شما به این حساب واریز کردید و یا مبلغی تحت عنوان سود باقی مانده سپرده به اینحساب واریز شده، به همراه تاریخ برداشت درج شده است.

از این مهمتر در اکثر برداشت ها، ذکر شده که پول ها به چه شماره حسابی انتقال پیدا کرده. این موضوع به چه درد ما میخوره؟ مرحله سوم!

مرحله سوم:

بخش جذاب کار اینجاست. یک جدولی تهیه کنید که در یک ستون تاریخ برداشت، در ستون دیگه مبلغ برداشت، در ستون بعدی شماره حسابی که پول به اون واریز شده و نهایتا ستون آخر هم بگذارید برای نوشتن اینکه صاحب حساب مقصد که پول های شما اونجا واریز شده کیه؟

(تو بعضی از برداشت ها، شماره حساب مقصد ذکر نشده و یا نوشته شده برداشت نقدی یا برداشت طبق دستور فلان و .. اونها هم جلوشون بنویسید مقصد نامشخص)

نکته: یک نمونه کامل شده توسط یکی از اعضا را براتون قراردادیم تا مثل اون تهیه کنید. میتونید برای راحتی کار، در صورتیکه به کامپیوتر دسترسی دارید فایلی مشابه فایل زیر تهیه کنید. (روی دانلود بزنید و فایل نمونه را دانلود کنید.)

دانلود فایل نمونه

مرحله چهارم:

بخش جذاب کار اینجاست. یک جدولی تهیه کنید که در یک ستون تاریخ برداشت، در ستون دیگه مبلغ برداشت، در ستون بعدی شماره حسابی که پول به اون واریز شده. حالا از کجا متوجه میشیم که پول به چه حسابی واریز شده؟

خیلی راحت! اول از همه روی لینک زیر می زنید:

"لینک یافتن نام صاحب حساب"

در صفحه که باز میشه، دو تا جای خالی داره، اولی که شماره حسابی که پول شما اونجا واریز شده را یادداشت می کنید و در کادر دوم هم حروفی که نمایش داده شده را وارد می کنید و آخر کار هم روی دکمه "اعلام کد شبا" می زنید. حالا می بینید که با این ترفند ساده، نام صاحب حساب به شما نمایش داده میشه. این نام را در جدولی که تهیه کردید، یادداشت کنید.

مرحله پنجم:

الان شما یک لیستی دارید که توی اون تمام برداشت هایی که از حساب شما شده به همراه مقصد واریز شدن پول های مسکن مهر شما درج شده. این لیست را همراه خودتون داشته باشید، تا اگر قرار شد مدارکی در خصوص ظلم هایی که با مالکان مسکن مهر شده، به جایی ارسال کنیم، از این لیست ها هم استفاده کنیم. این یک مدرک معتبر در دستان شماست!

اما بعضا نکاتی در برداشت ها از حساب های شما هست که ممکنه در حساب دیگران نباشه و میشه تحلیل هایی روی این برداشت ها انجام داد و در شکایت دیوان عدالت اداری و شکایت دادسرای کارکنان دولت و یا رسانه ها به ما کمک کنه که مشکلات را رسانه ای کنیم. پس بهتره که این لیست ها را برای ما هم ارسال کنید تا اونها را آنالیز کنیم و از تخلفات احتمالی پرده برداری کنیم. اگر سوالتون اینه که چطور میشه این لیست ها را به دست ما برسونید، پاسخش ساده است. دو راه دارید:

راه اول: از طریق تلگرام، لیست را به آیدی @NewPardis ارسال کنید.

راه دوم: به ایمیل ما (info@pardisema.ir) ارسال کنید. فقط حتما تو بخش موضوع ایمیل ذکر بشه که مربوط به پرینت حساب هست.

امین قنبری بازدید : 708 چهارشنبه نظرات ()

⭕️سوء مدیریت در شرکت عمران شهرهای جدید و وزارت راه و شهرسازی بیداد می کند!

قرارداد نصب و نگهداری آنتی ويروس McAfee به مبلغ ٣٦٠ ميليون تومان برای مدت يك سال در شرکت عمران


 دانلود تصویر در سایز بزرگ
منبع: نسیم آنلاین

امین قنبری بازدید : 730 سه شنبه نظرات ()

♦️گزارش نسیم از تخلف 10 هزار میلیارد تومانی بانک مسکن در پروژه مسکن مهر

🔹بانک مسکن در جریان بازپرداخت اقساط مسکن مهر، حدود 12 هزار میلیارد تومان از مردم دریافت کرده و طبق قرارداد با بانک مرکزی باید این به نهاد عودت داده شود

🔹از این 12 هزار میلیارد تومان، حدود 2 هزار میلیارد تومان به پروژه مسکن مهر برگشته و بقیه آن در اختیار بانک مسکن قرار دارد

🔹بانک مسکن بخش دیگری از بازپرداختی های مسکن مهر را به اعطای وام با سود بالای 25 درصد به بانکهای دیگر اختصاص داده

🔹این یعنی رسما بانک مسکن از آب (10هزارمیلیاردتومان با سود صفر درصد)، کره (وام با سود 25درصد به بالا) می گیرد

🔹بانک مسکن در قبال ارائه خدمات تسهیلات مسکن مهر از 50 هزار میلیارد تسهیلات پرداختی کارمزد 4 درصدی هم می گیرد

 

امین قنبری بازدید : 805 سه شنبه نظرات ()

تاریخ خبر 29  آذر  95

اخوندی:از روز اول با مسکن مهر مخالف بودم وهنوز هم مخالفم
➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖➖
وزیر راه و شهرسازی گفت: می‌توانستم از روز اول وزارتم با یک قیچی دنبال افتتاح واحدهای مسکن باشم اما چون معتقدم به زیان منافع ملی است از روز اول با آن مخالف بودم و هنوز هم مخالفم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، «عباس آخوندی» امشب در مراسم انعقاد قرارداد و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر اظهار داشت: در موقعیتی قرار گرفته‌ایم که باید تغییر گفتمان در حوزه اقتصاد صورت بگیرد.
 

امین قنبری بازدید : 1302 دوشنبه نظرات ()


⭕️اتحادی چشمگیر در عمل

صبح امروز ۲۹ آذر ماه ۹۵، نزدیک به هزار نفر از مالکان مسکن مهر با حضور در مقابل دادسرای کارکنان دولت، لیستی از شاکیان برای مطالبه خسارت دیرکرد تحویل واحدها تهیه شد که بیش از ۶۰۰ مالک مسکن مهر آن را امضا کردند.

دادخواست به همراه لیست شاکیان توسط تعدادی از متقاضیان تقدیم دادستانی شد و به محض ارسال پرونده به شعبه مورد نظر مراحل بعدی شکایت اعم از احراز هویت و تکمیل فرم های مربوطه و گرفتن وکیل (چه بصورت کلی و چه بصورت انفرادی) به اطلاع عموم خواهد رسید.

این حرکت قدم نهادن در راهیست که به شرکت عمران بفهمانیم نمی تواند تحت هر عنوانی به طولانی شدن زمان تحویل فکر کند و مالکان واحدها پیگیر مطالبات خود هستند. بهتر آنست که هر چه سریعتر اقدام به تحویل واحدهای بیش از هشتاد هزار متقاضی نماید. راهی که یکی از متقاضیان مسکن مهر با شجاعت در آن قدم نهاده و موفق شده است.

به تمامی شاکیان از تمامی گروه های مسکن مهر (ساکنین، متقاضیان و وحدت) توصیه میشود با گرفتن پرینت کلی حساب مسکن مهر خود، لیستی از برداشت های حساب خود تهیه کنند.

نمونه این لیست بزودی در سایت با توضیحات کامل نحوه تهیه منتشر خواهد شد. در صورت تماس با شاکیان نسبت به ارائه مدارک برای تکمیل پرونده و ... حتما این لیست هم ارائه کنید.

امین قنبری بازدید : 717 یکشنبه نظرات ()

مدارک مورد نیاز برای شکایت مطالبه خسارت دیرکرد

با توجه به جمع آوری مدارک مستند و مستدل توسط اعضای فعال گروه های مسکن مهر، آن دسته از عزیزانی که ۵ سری کپی مدارک تهیه کرده اند فردا ساعت ۹ صبح در میدان ارگ حضور پیدا کنند تا ثبت شکایت دسته جمعی برای مطالبه خسارت دیرکرد تحویل صورت پذیرد.

از آنجایی که رای تنها به نفع شاکیان پرونده صادر خواهد شد، لذا در صورتی که تا کنون موفق به تهیه مدارک مالکیت خود نشده اید با مدارک زیر برای ثبت نام خود در لیست شاکیان پرونده اقدام کنید تا شاید با رایزنی های بعدی بتوانیم رای به نفع افرادی که تنها به واسطه امضای شکایت اسمشان در پرونده است، بگیریم.

♦️ ۵ سری از کپی کارت ملی ثبت نام کننده اولیه یا خریدار با حضور و امضای مالک واحد یا نماینده ایشان

فردا 29/9/1395  ساعت ۹ صبح از طریق متروی پانزده خرداد خود را به محل تنظیم و تحویل شکایت برسانید.

این شکایت تنها برای مطالبه خسارت دیرکرد در تحویل واحدها توسط شرکت عمران و اعمال فشار بیشتر به این شرکت برای تحویل هر چه سریعتر واحدها می باشد.

امین قنبری بازدید : 907 یکشنبه نظرات ()

29 آذر چه خبر است؟

یکی از مالکان مسکن مهر طی اقدامی تحسین برانگیز با شکایت از شرکت عمران و کارگزاری مسکن مهر، طلب خسارت تاخیر در تحویل واحدش نموده است و دادگاه حکم به نفع مالک صادر نموده است و شرکت عمران را ملزم به پرداخت خسارتی بالغ بر 25 میلیون تومان بعنوان تأخیر در تحویل واحد + هزینه دادرسی نموده است.
دانلود تصویر شکایت
لذا شکایتی از سوی تعدادی اعضای گروه متشکل از وکلای مجرب تهیه شده است تا سایر اعضا با به همراه داشتن 5 سری از مدارک زیر بصورت دست جمعی در روز 29 آذر شکایتی را تقدیم دادسرای کارکنان دولت واقع در میدان ارگ نمایند.
1⃣ کپی شناسنامه و کارت ملی، صورتجلسه انتخاب واحد (در صورت وجود)
2⃣ پرینت گردش کلی حساب مربوط به مسکن مهر ( با مراجعه به بانک های مسکن می توانید درخواست پرینت با مهر بانک نمایید که تمامی واریزها و برداشت ها در آن درج گردیده است.)
3⃣ هر مدرک دیگری که دلالت بر تخلف شرکت عمران و یا مالکیت شما دارد. مثل:
(پیامک، صورتحساب پرداخت اقساط تسهیلات مسکن مهر، اسکرین شات از سامانه هوشمند مسکن مهر، دعوت نامه انتخاب واحد مسکن مهر و ...)

‼️سعی می شود تا بصورت دست جمعی شکایتی را ثبت کنیم، لذا تحت هر شرایطی حضور بهم رسانید، چرا که تنها وجود نام شما در لیست شکات در انتهای دادخواست هم می تواند مثمر ثمر باشد چرا که بعضا وجود یکی از مدارک فوق می تواند دلالت بر اثبات حقانیت مالکیت شما داشته باشد و مهمترین مدرک شما پرینت حساب واحد مسکن مهر شماست. مهم نیست که شما خریدار امتیاز هستید و یا ثبت نام کننده امتیاز؛ مهم این هست که فی الحال شما با پرداخت وجهی مالکیت آن واحد را در اختیار دارید.

✔️همه فازها امکان شکایت دارند؟
بله. تمامی افرادی که واحدی را در پردیس ثبت نام کرده اند و یا واحدی را در پردیس خریده اند، با به همراه داشتن مدارک تایید کننده مالکیت ایشان می توانند در این برنامه حضور داشته باشند.

⭕️6 دی ماه چه خبر است؟
چند سری از 5 سری مدرک فوق الاشاره برای تقدیم لایحه تصدیق وقوع تخلف به هیات عمومی دیوان عدالت اداری برای صدور رای قطعی مبنی بر لغو مصوبات تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از آورده مردم در روز ششم دی ماه مورد استفاده قرار خواهد گرفت و در این روز، همگی با حضور در مقابل دیوان عدالت اداری خواهان صدور رای قطعی توسط هیات عمومی پس از یکسال خواهیم شد تا شاید مبالغی که تحت عنوان خدمات زیربنایی و روبنایی از حساب ها در تمامی فازها برداشته شده است و مدارک برداشت در پرینت حساب شما عزیزان موجود است، به لطف خداوند و حضور شما به حساب ها بازگردد و برای تکمیل پروژه دولت به فکر تامین منابع از محل های دیگری جز جیب متقاضیان باشد.

⭕️آیا شما هم می توانید به مانند این مالک مسکن مهر با شکایت از شرکت عمران و کارگزاری مسکن مهر، خسارت ناشی از تاخیر در تحویل بگیرید؟
 

امین قنبری بازدید : 2431 دوشنبه نظرات ()

آذرماه سال 94 بود که قیمت نهایی واحدهای فاز11 توسط شرکت عمران پردیس محاسبه شد و سهم متقاضیان 39 میلیون و 750 هزار تومانو سهم بانک 30 میلیون تومان اعلام شد. در آنالیز قیمت منتشر شده متراژ مفید 33335 واحد فاز یازده (کوزو) 86/7 مترمربع و متراژ مشاعات و پارکینگ هر واحد 20 مترمربع اعلام شد.

قیمت یکسان ساخت بنای مفید و مشاعات در فاز 11؟

با بررسی جزئیات قیمت واحدها در فاز 11 یکی از نکاتی جلب توجه می کند، هزینه یکسان ساخت بنای مفید واحدهای کوزو با هزینه ساخت مشاعات این واحدهاست. جدای از اینکه حداکثر سقف مشاعات برای واحدهای فاز 11 (کوزو) هفت و نیم مترمربع می باشد، شرکت عمران برخلاف تبصره 4 بند 2 از ماده 3 تفاهمنامه سه جانبه، قیمت بنای غیرمفید و مشاعات این واحدها را به اندازه قیمت ساخت واحد لحاظ کرده است. لذا باید منتظر ماند و دید که شرکت عمران چه پاسخی برای این تخلف آشکار در محاسبه قیمت های فاز 11 برای متقاضیان دارد؟

پیگیری شکایت دیوان عدالت در دی ماه 95

از طرفی متقاضیان همچنان به بحث برداشت از حساب متقاضیان برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی هم معترض هستند و دی ماه 95 و درست یکسال پس از ارائه شکایت به دیوان عدالت اداری برای لغو مصوبه 47060 در صدد برنامه ریزی برای پیگیری این شکایت در هفته اول دی ماه هستند و این احتمال وجود دارد که در صورت صدور رای به نفع متقاضیان، شرکت عمران مجبور به بازگرداندن 806 میلیارد از وجوه هزینه شده از حساب متقاضیان برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی شود.

برای دانلود سند این تخلف بزرگ که به امضای معاونین ومدیران وزارت راه و شهرسازی رسیده است، کافیست روی اینجا بزنید.

امین قنبری بازدید : 831 دوشنبه نظرات ()

بجای 10 متر از متقاضیان فاز 8 پول 50 مترمربع مشاعات گرفته می شود

پس از انتشار جزئیات قیمت نهایی پروژه های فاز 8 مسکن مهر پردیس (دره بهشت)، تخلفی آشکار از سوی مدیران شرکت عمران شهرهای جدید و معاون وزیر راه و شهرسازی آشکار شد. با توجه به جزئیات منتشر شده در جدول ها، بعنوان نمونه برای یکی از واحدهای فاز 8 نزدیک به 44 مترمربع مشاعات لحاظ شده است که 19 مترمربع بعنوان مشاعات و 25 مترمربع بعنوان پیلوت آورده شده است. از طرفی طبق قانون قیمت ساخت بنای مفید یک ونیم برابر قیمت ساخت بنای غیرمفید می باشد که در این آنالیزها، قیمت تمام متراژ بعنوان بنای مفید لحاظ شده است. به عبارت دیگر در قیمت های نهایی اعلام شده، بجای 10 متر از متقاضیان فاز 8 پول 50 مترمربع مشاعات گرفته می شود.

بنا بر بند سوم از ماده 3 تفاهم نامه سه جانبه مسکن مهر، حداکثر مشاعات بدون لحاظ فضای آسانسور در هر طبقه به ازای یک واحد 15 مترمربع، به ازای 2 واحد 10 مترمربع و به ازای 4 واحد 7/5 مترمربع می باشد.

در حقیقت طبق این بند از تفاهمنامه سه جانبه شرکت عمران می بایست برای واحدها به این اندازه مشاعات در نظر می گرفته. از آنجایی که دو واحد در هر طبقه از ساختمان های پروژه های فاز 8 جانمایی شده است، لذا سقف مشاعات هر واحد فاز 8 می بایست 10 مترمربع و سقف مشاعات واحدهای فاز 5 و 11 می بایست 7/5 مترمربع باشد که در تمامی فازها این موضوع رعایت نشده است. حال باید دید که شرکت عمران طی کدام توافق اقدام به افزایش سهم مشاعات هر واحد و در نهایت افزایش قیمت تمام شده واحدها نموده است؟

البته این تنها بخشی از ده ها تخلفیست که شرکت عمران در محاسبه و تحمیل مجموع سهم آورده نقدی و وام مسکن مهر صورت داده است و متقاضیان معترض در گروه های ساکنین مسکن مهر پردیس گزارشی جامع از اشکالات و ایرادات محاسباتی قیمت های نهایی به نمایندگان مجلس ارسال کرده اند.

امین قنبری بازدید : 990 دوشنبه نظرات ()

کاهش سهم آورده نقدی مسکن مهر از کجا کلید خورد؟

بیانیه 4 مهر متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس در شرایطی منجر به کاهش قیمت های اعلام شده برای پروژه های فاز 5 و 8 مسکن مهر این شهر شد که معترضان با حضور مجدد خود در مقابل ساختمان وزارت اره و شهرسازی در دوم آبان ماه مجددا باعث کاهش سهم آورده متقاضیان شدند. پس از این ماجرا شرکت عمران قویا اعلام کرد که تحت هیچ عنوان امکان کاهش سهم آورده نقدی متقاضیان در پروژه ها وجود نخواهد داشت. آورده هایی که پس از 36 ماه تاخیر در تحویل واحدها و بدلیل سوء مدیریت معاونین وزیر راه و شهرسازی و مدیران شرکت عمران پردیس در برخی از پروژه ها تا 200 درصد افزایش مستقیم داشته است.

امین قنبری بازدید : 1690 سه شنبه نظرات ()

زمان افتتاح یا تحویل واحدهای زون 1 و 5 فاز 11

بابازاده عضو شرکت عمران پردیس در مصاحبه ای اعلام کرد: افتتاح فاز 11 قرار بود اواخر اذر ماه باشد اما به خاطر مشکلاتی که پیش آمد به تاخیر خورد وبرنامه ریزی این است که در بهمن ماه افتتاح داشته باشیم که زون 5 و زون یک اولویت بعدی در فاز 11 است .

تیرماه سال 95 پس از 6 ماه تأخیر واحدهای محله ایرانشهر فاز 11 که شامل بلوک های زون 4 شمالی و بلوک های 1 تا 22 زون 5 می باشد، افتتاح شد و قرار شد که واحدهای این محله که 4550 واحد می باشد، به مرور در صورت افزایش آورده نقدی متقاضیان به آنها تحویل داده خواهد شد. برآورده های شرکت عمران اینگونه بود که 76 بلوک این محله در مدت دو ماه و تا پایان تابستان 95 به متقاضیان تحویل داده خواهد شد و بعد از آن قرار بر این شد که زون های 5 و 1 به ترتیب به متقاضیان تحویل داده شود، ولی تا به امروز که در آستانه پاییز 95 هستیم هنوز واحدهای محله ایرانشهر به متقاضیان تحویل داده نشده است.

امین قنبری بازدید : 1719 سه شنبه نظرات ()

ارسال پیامک به متقاضیان مسکن مهر برای دریافت قرارداد و افتتاح زون

بابازاده عضو هیات مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفتگو با یکی از ساکنین مسکن مهر پردیس گفت: متقاضیان مسکن مهر پردیس که آورده خود را به حد نصاب اعلامی شرکت عمران پردیس رسانیده باشند، به مرور برای دریافت قرارداد 5 برگی به کارگزاری مسکن مهر در پردیس فراخوان می شوند. با توجه به اینکه اطلاع رسانی به متقاضیان از طریق ارسال پیامک انجام می شود، لذا برای هر متقاضی برای دریافت قرارداد و افتتاح زون پیامک ارسال می شود و اگر متقاضی واریزی خود را نریخته باشد نیز طی ارسال پیامکی به او اطلاع رسانی می شود که واریزی اش را تکمیل کند .

اطلاع از میزان آورده نقدی با مراجعه به کارگزاری

عضو هیات مدیره شرکت عمران پردیس در بخشی از صحبت هایش در پاسخ به این سوال که آیا سود واریزی متقاضیان در حساب های وام مسکن مهر بانک مسکن هم جزو آورده متقاضیان به حساب می آید یا خیر گفت: سود واریزی هر کس در حسابش مشخص شده و آن دسته از عزیزانی که در خصوص میزان واریزی خود ابهام دارند می توانند به کارگزاری مراجعه کنند .

لذا آن دسته از متقاضیان مسکن مهر فازهای 5 و 9 و 8 و 11 که از سال 92 اقدام بهافزایش آورده حساب های مسکن مهر خود نموده اند برای اطلاع از میزان سود آورده های خود میتوانند با مراجعه به کارگزاری مسکن مهر از آورده خود اطلاع پیدا کنند.

امین قنبری بازدید : 1355 چهارشنبه نظرات ()

ابهامات افزایش وام مسکن مهر

در این گزارش می خواهیم به بررسی موضوع افزایش سقف تسهیلات اعطایی به مسکن مهر در شهر جدید پردیس بپردازیم. اینکه آیا این افزایش 10 میلیونی سقف وام برای همه فازهای مسکن مهر است و یا فقط تعدادی محدودی از واحدها مشمول این وام می شوند؟ تکلیف افرادی که آورده خود را تکمیل کرده اند چیست و سوالات دیگری در این خصوص که بدلیل نبود شفافیت در اخبار منتشر شده نیاز ذهن متقاضیان و البته مالکان مسکن مهر را درگیر خود کرده است.

همانطور که مطلع هستید طی ماه های اخیر و در پی افتتاح محله ایرانشهر در تیرماه سال 95 و بعد از چند مرتبه لغو برنامه افتتاح این محله، تنها ده درصد از مالکان 4550 واحد از این محله اقدام به افزایش سهم آورده نقدی خود به 39 میلیون و 750 هزار تومان کردند و البته تعداد کثیری از مالکان این واحدها با استناد به حرف مدیرعامل جدید شرکت عمران پردیس مبنی بر تحویل قرارداد 5 برگی به مالکان در شرایط افزایش آورده به عدد 33 میلیون تومان، اقدام به واریز پول به حساب های مسکن مهر و گرفتن دفترچه اقساط واحدهای تحویل گرفته نشده نمودند.

پس از اعلام سقف نهایی آورده نقدی متقاضیان در فازهای 5 و 8 و اعتراض مالکان مسکن مهر در چهارم مهرماه و در پی آن تجمعات مختلف مقابل مجلس و سازمان برنامه و بودجه و تجمع بزرگ 2 آبان، مسئولین در وزارت راه و شهرسازی علاوه بر تعدیل افزایش سهم مردم، سعی در رایزنی برای افزایش سقف وام اعطایی به واحدهای مسکن مهر توسط بانک مسکن از 30 میلیون تومان به 40 میلیون تومان با مسئولان بانک مرکزی و بانک مسکن نمودند. موضوعی که با توجه به عدم انتشار جزئیات آن موجب سردرگمی متقاضیان شد. چرا که برای مثال متقاضیان و مالکان محله ایرانشهر که آورده خود را تحت فشار شرکت عمران به حدود 40 میلیون تومان رسانیده بودند، در صورت افزایش وام، مشخص نبود که تکلیف سهم تسهیلات آنها به چه شکل می باشد و یا متقاضیانی که بیشتر از 29 میلیون و 750 هزار تومان آورده نقدی در حساب ها داشته اند، چه میزان از این وام بهره مند خواهند شد؟
از این رو طی صحبت هایی که با مسئولین انجام شد، به این نتیجه رسیدیم که در صورت تأیید افزایش سهم تسهیلات مسکن مهر، این افزایش مربوط به کلیه فازها و کلیه واحدها در شهر پردیس خواهد بود ولیکن این احتمال وجود دارد به متقاضیانی که آورده خود را بیشتر از مبلغ 29 میلیون و هفتصد هزار تومان در فاز 11 رسانیده اند، این وام به طور کامل تعلق نگیرد.

از طرفی شرکت عمران با افزایش فشار به مالکان مسکن مهر در محله های آماده تحویل، سهم آورده نقدی آنها را بدون افزایش وام لحاظ می کند. امام آیا تضمین این را می دهد که در صورت تخصیص این وام که فعلا مردم نسبت به آن هم معترض هستند، آورده نقدی آنها را به مالکان بازگرداند؟ یقینا خیر!
لذا پیشنهاد ما مالکان مسکن مهر به شرکت عمران در این خصوص این است:

امین قنبری بازدید : 2461 دوشنبه نظرات ()

شرکت عمران پردیس در اطلاعیه‌ای قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر سه فاز این شهر را اعلام کرد که بر اساس آن سهم آورده متقاضیان فاز ۹ جدید و ۵ بین ۴۱ تا ۴۳ میلیون تومان و واحدهای فاز ۸ نیز حداقل ۵۶ و حداکثر ۶۷ میلیون تومان اعلام شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی پردیس 11، شرکت عمران پردیس در اطلاعیه شماره 60 با اعلام قیمت نهایی پروژه‌های مسکن مهر فازهای 9جدید و 5 تأکید کرده است؛ «به اطلاع همه متقاضیان محترم مسکن مهر فازهای 9جدید و 5 شهر پردیس می‌رساند: به‌دنبال افتتاح تعداد 4550 واحد در فاز 11 و  تعداد 1134 واحد در فاز 3 در سال جاری، قیمت نهایی تمامی پروژه‌های در حال اجرا در این دو فاز، تعیین و به این ترتیب گامی مهم در مسیر رفع مشکلات برداشته شد.

کارشناس ارشد بازار مسکن تاکید کرد:‌ دولت با وجود با همه انتقادات و مشکلات نباید طرح مسکن را رها کند و برای رونق صنعت مسکن نیاز داریم که این طرح سریعتر به سرانجام برسد.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، دکتر فاطمی در مصاحبه با رادیو اقتصاد اظهار داشت :‌ رکود بازار مسکن در چارچوب رکود اقتصاد کلان قابل ارزیابی و تبیین است و هر تلاشی که قدرت خرید را افزایش دهد می تواند در رونق بازار مسکن موثر باشد.

وی افزود:‌ طرح مسکن اجتماعی و مشابه آن که رویکرد حمایت از اقشار کم درآمد تهیه شده است نیازمند حمایت دولت است اما برای سایر اقشار می توان از سیاست های پولی ومالی استفاده کرد.

فاطمی گفت: دولت یازدهم در سالهای اخیر در زمینه افزایش وام خرید مسکن اقدامات خوبی کرده است و پرداخت 160 میلیون تومان وام به زوجین برای بخشی از دهک های جمعیتی در کلان شهرها و شهرهای بزرگ می تواند موثر باشد و البته باید این اقشار از درآمد و قدرت پس انداز هم برخوردار باشند و بتوانند اقساط را هم پرداخت کنند.

این استاد دانشگاه گفت: تکمیل طرح مسکن مهر هم می تواند به ساماندهی بازار مسکن در شهرهای کوچک و شهرهای جدید کمک کند و توقف این طرح یا کندی اجرای آن توجیه اقتصادی ندارد.
همه دستگاه های اجرایی از جمله وزارت نیرو برای تکمیل مسکن مهر باید پای کار باشند ، همه تکالیف متوجه وزارت راه و شهرسازی نیست.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، فریبرز واحدی افزود: در طراحی پروژه های با مقیاس کلان یا پروژه هایی که به این شکل هست در بخش عمرانی کشور سابقه نداشته است و در خیلی از کشورها ما پروژه هایی با این مقیاس نداشتیم شاید نیاز به یک برنامه ریزی منسجم همراه 

با همه تمهیداتی که برای ساکنان این نوع پروژه ها ست که در قانون، احداث شهرک ها را داشتیم شهرهای جدید در نقاط مختلف کشور جانمایی می شدند و همزمان با ساخت و ساز های که اتفاق می افتاد به عنوان کاربری مسکونی سایر کاربری ها هم پیش بینی می شد اسکان مردمی که می خواستند بروند در این نقاط جمعیتی استقرار پیدا کنند.


وی همچنین اظهارداشت: در حقیقت مسکن مهر هم با یکسری اهداف اولیه طراحی شد به جهت اینکه دهک های پائین جامعه را بحث تامین مسکن را پوشش دهد که با یک قیمت تقریبا مشخص و پائین ساخت و ساز های صورت بگیرد به جهت اینکه دهک های پائین امکان دسترسی به مسکن شان بالا برود و یکسری حمایت های دولتی در بخش تسهیلات از سوی بانکها از جمله بانک مسکن اتفاق بیفتد این فرم جدید در همان سال ها طراحی شد و شروع به کار کرد و در نقاط مختلف کشور عملیاتی شد، روندی را طی کرد.

وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که دولت قبل تصمیم اشتباهی برای ساخت این حجم واحد مسکن مهر در پردیس گرفت و ما میراث دار شلختگی دولت گذشته هستیم، گفت: در حال برنامه‌ریزی برای پهلوگیری شناورهای ۳۰۰ هزار تنی در بندر شهید رجایی هستیم.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی با بیان این‌که در مسکن مهر پردیس با مشکلاتی مواجه هستیم،‌ اظهار کرد:‌ این مشکل هم به خاطر این است که مسکن مهر پردیس از سال91 شروع شده و عمده کار اواخر سال 91 و اوایل سال 92 بوده است.

وی ادامه داد: مسکن مهر این شهر آخرین پروژه‌ای بوده که شروع شده با بیشترین تورم در اقتصاد ایران. 

وی با اشاره به این‌که تونل برای دسترسی به سایت‌های مسکن مهر این شهر ساخته‌ایم،‌ تصریح کرد: کسانیکه تصمیم گرفتند این میزان مسکن را در پردیس بسازند تصمیم بسیار بسیار اشتباهی گرفته‌اند. در هر صورت ما وارث این مسئه هستیم و همواره گفته‌ام که دولت باید این تصمیم اشتباه را تحمل کند و نمی‌توانیم خریداران را جریمه کنیم و همواره خودم را هم‌راستا با خریداران مسکن مهر می‌دانم.

امین قنبری بازدید : 1199 دوشنبه نظرات ()

در شرایطی که ۸۶ درصد واحدهای مسکن مهر به متقاضیان تحویل داده شده بنا به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر ۱۴ درصد باقی مانده به تدریج امسال و سال آینده واگذار می شود؛ واحدهایی که بخش اعظم آن در شهرهای پردیس، پرند و هشتگرد قرار دارد.

مساکن باقی مانده ۳۰۰ هزار واحد

به گزارش ایسنا، شمارش معکوس برای اتمام پروژه مسکن مهر در حالی شروع شده که حدود نیمی از دومیلیون و ۲۱۵ هزار واحد هدف گذاری شده بر عهده دولت یازدهم قرار گرفت و ۳۰۰ هزار واحد باقی مانده است. این در حالی است که دولت قبل در نظر داشت سالیانه دو میلیون واحد مسکن مهر بسازد.

عدم تامین بودجه زیرساختها و خدمات روبنایی مسکن مهر که در واقع مهمترین مشکل این طرح محسوب می شود، روند افتتاح واحدها را با کندی مواجه کرد تا ثابت شود دولتها سازندگان خوبی نیستند و شاید بهتر است نبض ساخت و ساز مجددا در دست بخش خصوصی قرار گیرد؛ بخشی که در حال حاضر و پس از مشکلاتی که مسکن مهر برای اقتصاد مسکن به وجود آورد در رکود به سرمی برد.

امین قنبری بازدید : 693 دوشنبه نظرات ()
با گذشت 3/5 سال از دولت یازدهم و تعویق‌های چندباره در تحویل مسکن مهر، مسئولان وزارت راه و شهرسازی همچنان به جای اقدام برای تکمیل و تحویل خانه‌های مردم، به عیب جویی از این پروژه مشغولند.


سرویس اقتصادی-

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه مسکن مهر تبدیل به حاشیه ‌نشینی مدرن شده و این وضعیت را به لحاظ آسیب‌شناسی شهری به شدت تهدید می‌کند، گفت: در شهرسازی برنامه‌ها فقط فیزیکی نیست و نباید فقط مقاومت پی و فونداسیون را در نظر بگیریم، ما باید برنامه‌ریزی اجتماعی تدوین کنیم که شهر فقرا درست نکنیم.
محسن نریمان گفته است: در کنار ساختمان سازی باید به حقوق شهروندی نیز توجه شود؛ یعنی فراهم کردن نیازهای ساکنین و تأمین خدمات زیربنایی و روبنایی که حق حداقلی ساکنان یک شهر است و ما بارها اعلام کردیم که قبل از تحویل واحدهای مسکن مهر باید آب، برق، گاز، مدرسه امنیت، مراکز درمانی، ورزشی و... را برای شهروندان تأمین کنیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی  بیان کرد: مسکن مهر تبدیل به حاشیه‌‌نشینی مدرن شده و این وضعیت را به لحاظ آسیب‌شناسی شهری به شدت تهدید می‌کند.
نریمان با اشاره به اینکه براساس برنامه‌ریزی‌های ما تمامی مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان سال جاری و 6 ماه اول سال بعد آماده خواهد شد، تآکید کرد: اینکه ما در پروژه مسکن مهر پردیس مشکلاتی داریم کاملا درست است، اما دلیل اصلی این مشکلات کلنگ زنی دیر هنگام پروژه‌ها در پردیس بود.

امین قنبری بازدید : 815 دوشنبه نظرات ()

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: عدم برنامه ریزی و کنترل در مرحله آغاز به کار، مشکلات تعاونی‌ها، نبود متقاضی به میزان ساخت و سازها، تأمین تسهیلات بانکی و آورده اندک مردم از جمله دلایل تاخیر در تکمیل مسکن مهر است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، چند روز پیش عضو شورای تدوین مقررات ملی ساختمان با اشاره به دلایل مخالفت دولت یازدهم با مسکن مهر اظهار کرد:‌ یکی از انتقاداتی که به طرح مسکن مهر وارد بوده این است که دست‌اندرکاران این طرح، مسکن را در ساختمان فیزیکی خلاصه دیده بودند نه به‌عنوان اِلمان اجتماعی و به‌اصطلاح پایگاه حیات اجتماعی و فعالیت و گذران زندگی.

بهرام غفاری با بیان اینکه چیزی به‌نام سکونتگاه لوازمی دارد که باید طراحان مسکن مهر آن را می‌دیدند که ندیدند، تصریح کرد: طراحان طرح مسکن مهر فکر می‌کردند که مسکن فقط "ساختمان" است، تفکری که مخرب بود. این نوع تفکر ساختمان‌سازی اوایل سال 58 تا اواسط دهه 60 بین مسئولان وزارت وقت مسکن، بنیاد مسکن و دفتر خانه‌سازی حاکم بود و آنها فکر می‌کردند مسکن یعنی ساختمان‌سازی.

امین قنبری بازدید : 1912 دوشنبه نظرات ()

متقاضیان مسکن مهر پردیس که از قیمت‌های اعلامی در ماه گذشته دلخور هستند، ممکن است با کمک ۱۳۰ میلیارد تومانی دولت برای تسریع در تکمیل، آماده‌سازی، محوطه‌سازی و تحویل مسکن مهر این شهر مقداری خوشحال شوند.

به گزارش ایسنا، با اینکه دولت با مشکلات مالی دست به گریبان است، قصد دارد ۱۳۰ میلیارد تومان به مسکن مهر پردیس کمک کند. این خبر که از سوی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر اعلام شده شاید بتواند روند احداث و تکمیل ۸۵ هزار واحد مسکونی این شهر را تسریع کند.

امین قنبری بازدید : 825 سه شنبه نظرات ()

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، طی هفته‌ای که گذشت قیمت نهایی پروژه‌های مسکن مهر یکی از موضوعات داغ این طرح بود.  قرار بود نیمه مهرماه امسال قیمت نهایی واحدهای باقیمانده مسکن مهر پردیس اعلام شود، اما در فاصله یک روز مانده تا پایان اولین ماه برگریزان خبری از تحقق این وعده مسئولان و مدیران وزارت راه و شهرسازی نیست.

از سوی دیگر در روزهای گذشته یک "اشتباه لفظی" باعث بروز امیدواری‌هایی در بین متقاضیان مسکن مهر برای کاهش قیمت‌های مسکن مهر شد. جاییکه احمد اصغری مهرآبادی در یک برنامه تلویزیونی رقم 29 میلیون و 700 هزار تومان را برای قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر فاز 11 پردیس اعلام کرد. اظهاراتی که واکنش‌های متعددی را به دنبال داشت تا پس از چند روز قائم مقام وزیر درباره آن بگوید :« اعلام قیمت 29 میلیون تومانی اشتباه لفظی بود.»

امین قنبری بازدید : 730 سه شنبه نظرات ()

خبرگزاری میزان- مسکن مهر پردیس جزء یکی از آخرین پروژه‌های مسکن مهر به شمار می‌آید که مشکلات فراوان این پروژه و بالا رفتن قیمت واحدهای آن نارضایتی بسیاری از مشترکین را به همراه داشته است.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، طرح ایجاد مسکن مهر یکی از موضوعاتی است که با روی کارآمدن دولت قبل آغاز شد و در ابتدا به ساری از افراد به امید خانه دار شدن تمام پس‌انداز خود را در این مسیر قرار دادند تا شاید از این طریق سرپناه امنی با حداقل هزینه برای خود داشته باشند.
 
این در حالی است که روند ساخت و تحویل این مسکن‌ها در ابتدای اجرای طرح خوب به نظر می‌رسید و همه از متقاضیان از این روند رضایت داشتند تا جایی که  بعد از گذشت چند ماه از شروع اجرای آن نارضایتی مردم از زمان تحویل و افزایش هزینه برآورد واحدهای این مسکن افزایش یافت.
 
حال بعد از گذشته چندین سال از اجرای آن طرح با وجود مشکلات و نارضایتی‌های فراوان بسیاری از این واحدهای آماده و به متقاضیان تحویل داده شد ولی مشکلات واحدهای مسکن مهر پردیس همچنان این روزهای داد مردم را درآورده است  و علاوه بر گذشتن از زمان تحویل واحدها هزینه آن نیز چندین برابر افزایش یافته است.

 

امین قنبری بازدید : 963 دوشنبه نظرات ()

شنیده ها حاکی از آنست که حدود 800 میلیارد تومان از آورده مردم که می بایست تنها و تنها صرف ساخت واحدهای مسکن مهر می شد، صرف ساخت پل و تونل و ... در مسکن مهر پردیس شده است. از این رو اعضای سایت و گروه های ساکنین مسکن مهر به این موضوع واکنش نشان داده اند و در گردهمایی دوم آبان خواستار دریافت پاسخ بیانیه 4 مهر از وزارت راه و شهرسازی شدند. متقاضیان بر این عقیده اند که دولت اجازه هزینه آورده متقاضیان را در امری جز ساخت واحدها نداشته و ندارد و می بایست مبالغ برداشت شده را به حساب متقاضیان بازگرداند.
به همین جهت جدولی تنظیم شده است که میزان آورده مردم در صورت بازگشت این مبالغ به حساب ها را در صورت قبول آنالیز قیمت های ارائه شده توسط مردم را مشخص می کند. جدای از اینکه مردم مبالغ اعلامی توسط شرکت عمران را قبول ندارند، لیکن در صورت بازگرداندن این مبالغ برداشت شده شاهد کاهش 10 تا 14 میلیونی آورده در فازهی مختلف پردیس خواهیم بود.
در ادامه جدول مذکور برای دانلود آورده شده است.

امین قنبری بازدید : 1571 دوشنبه نظرات ()

مسکن مهر پردیس که به علت همجواری با تهران و موقعیت ایده آل واحدهای این شهر که در آینده احتمال شاهد بودن ارزش افزوده بالای این واحدها خواهیم بود، در حال حاضر با مشکلات جدی روبروست و عملا به بن بست رسیده است.

حدود یک ماه پیش که قیمت های فاز 8 این شهر در جریان اعتراض و تجمع متقاضیان مسکن مهر این شهر مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی شاهد کاهش 14 میلیونی بود، بصورت رسمی از سوی شرکت عمران شهر جدید پردیس اعلام شد. کاهشی که البته در پی افزایش چندین درصدی رخ داد و عملا خبری از کاهش آورده مردم نمی داد.

با توجه به فرآیند کند تحویل واحدها در این شهر و امکان عدم تحویل تمامی واحدهای این شهر تا پایان سال 96 بدلیل نبود اهتمام جدی به تکمیل و تحویل این واحدها از سوی مسئولین، دو جدول از افزایش قیمت های مستقیم و غیرمستقیم مترتب شده بر این واحدها آورده شده است که نشان از مغفول ماندن موضوع مهمی در معادلات مسئولین دارد و آن هم خسارت های ناشی از عدم تحویل در موعد مقرر 18 ماهه است. در ادامه هر دو جدول ارائه شده را دانلود و بررس یکنید. یکی از این جداول مربوط به قیمت تمام شده این واحدها به شرط تحویل تا پایان سال 95 و دیگری مربوط به قیمت تمام شده این واحدها به شرط تکمیل تا پایان سال 96 می باشد.

 

امین قنبری بازدید : 1281 چهارشنبه نظرات ()

مهرآبادی در پاسخ به این سوال که آیا بانک مسکن هم مهمترین دلیل در تاخیر تحویل واحدهای مسکن مهر هست یا نه؟ می‌گوید: «ما محدودیت منابع داریم. مردم هم یکی از معضلات ما هستند!»

سرویس اجتماعی فردا: از‌‌ همان روزهای روی کار آمدن دولت یازدهم، داستان انتظار متقاضیان مسکن مهر برای گرفتن خانه‌هایشان آغاز شد و با گذشت سه سال از آن روز به نتیجه‌ای نرسیده است. متقاضیانی که با هزار امید و آرزو، پول‌هایشان را به حساب مسکن مهر واریز کردند و هنوز هم رنگ خانه‌شان را ندیده‌اند. این در حالی است که دولت یازدهم نه تنها به مطالبات متقاضیان مسکن مهر توجهی نکرده است بلکه آخوندی، بالا‌ترین مسئول این دولت در ارتباط با مسکن مهر به‌صورت رسمی از واژه‌هایی مانند «مزخرف»، «سیب گندیده»، «طرح پوپولیستی» و... برای مسکن مهر استفاده کرده است.

امین قنبری بازدید : 868 چهارشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، صبح امروز جلسه‌ای با حضور سیداحمد خادمیان مشاور امور بانکی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، سعید غفوری مدیرعامل و تعدادی از کارکنان بخش‌های مختلف شرکت عمران شهر جدید پردیس، نماینده و تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پردیس در سالن جلسات این شرکت برای تعیین قیمت نهایی مسکن مهر برگزار شد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس در این جلسه اظهار داشت: قیمت نهایی همان مبلغ‌های اعلام شده است و برای اعلام نظر نمایندگان متقاضیان، جلسه‌ای نهایی در ساعت 10 صبح روز چهارشنبه این هفته در شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور برگزار می‌شود.

سعید غفوری افزود: امروز باید به نتیجه‌ای مناسب برسیم؛ ما در پیچی تاریخی هستیم و در صورت عبور از این گردنه، مشکلات رفع می‌شود.

امین قنبری بازدید : 600 چهارشنبه نظرات ()

وزارت راه و شهرسازی رسما اذعان کرد که تاکنون بیش از 10 هزار میلیارد تومان از اقساط مسکن مهر بازپرداخت شده، اما پاسخ نداد که چرا این پول را صرف تکمیل واحدهای نیمه‌تمام آن نکرده است.

سرویس اقتصاد مشرق - گزارش کمیسیون اصل ۹۰ مجلس درباره عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر که روز یکشنبه در صحن علنی مجلس قرائت شد، حاوی نکته مهمی بود که می‌تواند علت اصلی عدم تکمیل این پروژه را مشخص کند.

بر اساس پاسخ رسمی وزارتخانه راه و شهرسازی به مکاتبه کمیسیون اصل 90 مجلس که در تاریخ 12/5/95 و 13/6/95 واصل گردیده، اعلام شده که  تاکنون 10.154 میلیارد تومان اقساط مسکن مهر وصول شده است. از این مبلغ، 8.473 میلیارد تومان آن (83 درصد نسبت به کل) در دولت یازدهم محقق گردیده است.


این پاسخ وزارت راه و شهرسازی، معمای عدم تکمیل مسکن مهر در سه سال اخیر را حل می‌کند.
امین قنبری بازدید : 974 چهارشنبه نظرات ()

در حالی هنوز قیمت نهایی مسکن مهر سه فاز پردیس اعلام نشده که بنابر اظهارات قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر قیمت نهایی اعلام شده واحدهای طرح مذکور در فاز ۱۱ این شهر حدود ۱۰ میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، احمد اصغری مهرآبادی شب گذشته در گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما در خصوص وضعیت طرح مسکن مهر گفت: قرار شد امسال 1950 میلیارد تومان برای مسکن مهر پرداخت شود تا بتوانیم تا پایان سال 300 هزار واحد را تحویل دهیم اما تاکنون این رقم پرداخت نشده است.

وی با یادآوری این‌که بانک مرکزی از 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکن مهر به حدود 84 هزار واحد تسهیلات نداد، ادامه داد: بنابراین مجموع مسکن مهر، 2 میلیون و 215 هزار واحد است که از این تعداد ساخت حدود 600 هزار واحد در سال 91 آغاز شد.

امین قنبری بازدید : 604 چهارشنبه نظرات ()

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: قرار شد امسال هزار و ۹۵۰ میلیارد تومان پرداخت شود تا بتوانیم تا پایان سال ۳۰۰ هزار واحد مسکن مهر را تحویل دهیم اما تاکنون این رقم پرداخت نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، قائم مقام وزیر راه و شهر سازی در ارتباط تلفنی با برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما با اشاره به اینکه طرح مسکن مهر از سال 86 آغاز شد، گفت: بر اساس سرشماری سال 85 ، 17 و نیم میلیون خانوار و 16 میلیون واحد مسکن داشتیم بنابراین به یک و نیم میلیون واحد مسکن نیاز داشتیم که بر اساس آن برنامه ریزی شد که این تعداد مسکن ساخته شود.

احمد اصغری مهرآبادی با بیان اینکه طرح مسکن مهر مزایا و معایبی داشته است ،افزود: یکی از معایب بزرگ آن حجم بالا و گستردگی آن در سطح کشور بود.

امین قنبری بازدید : 537 چهارشنبه نظرات ()

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یکی از مشکلات مسکن مهر، همکاری نکردن بانک ها به ویژه بانک مسکن است، گفت: یارانه های مسکن مهر در سال های ۹۳ و ۹۴ به یک سوم کاهش یافت و در سال ۹۵ هم چیزی تخصیصی داده نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: مهمترین علل تأخیر در واگذاری مسکن مهر تأمین نکردن به موقع منابع مالی و نبود نگاه کارشناسی در جانمایی بود.

داوود محمدی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری یکشنبه شب شبکه دو سیما، درباره تأخیر واگذاری مسکن های مهر افزود: کمیسیون اصل 90 با توجه به شکایت های متعدد مردم، بررسی و تحقیق از مسکن مهر را در دستور کار قرار داد.

امین قنبری بازدید : 581 یکشنبه نظرات ()

تهران- ایرنا- سخنگوی کمیسیون اصل 90، گزارش این کمیسیون درباره بررسی عملکرد دولت در پروژه مسکن مهر و نقاط ضعف و قوت این طرح را در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی قرائت کرد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایرنا، گزارش کامل قرائت شده توسط بهرام پارسایی در جلسه علنی روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی به شرح زیر است:
نمایندگان مجلس مستحضرند مسکن یکی از شاخص های رفاه هر جامعه محسوب می شود به گونه ای که با نگاهی سطحی به وضعیت مسکن و ساختمان مشخص می گردد جامعه در چه سطحی از رفاه قرار دارد. اصل 3، 31 و 43 قانون اساسی بر حق مسکن اقشار مختلف مردم تاکید می کند. مطابق این اصول مسکن جزء نیازهای اساسی خانوارها بوده و لذا دولت موظف است نسبت به تأمین مسکن متناسب با نیاز جامعه برنامه ریزی و زمینه اجرایی شدن آن را فراهم نماید.

امین قنبری بازدید : 559 یکشنبه نظرات ()

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اوایل شهریورماه سال 93 رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار رئیس‌جمهوری و اعضای هیئت دولت با ایشان، "ایجاد و افزایش آرامش روحی و روانی در جامعه، کنترل تورم و تثبیت قیمت ارز و نیز اجرای طرح نظام سلامت را از اقدامات باارزش و خوب دولت یازدهم در یک ‌سال گذشته برشمردند و همه‌ دولت‌مردان را به حفظ و تقویت جهت‌گیری و روحیه‌ی انقلابی، تکیه بر ظرفیت‌ها و تولید داخلی، اجرای دقیق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، توجه ویژه به بخش کشاورزی و صنایع تبدیلی در روستاها، جدی‌گرفتن ادامه‌ رشد علمی و تقویت شرکت‌های دانش‌بنیان، موضع‌گیری صریح در قبال مسائل منطقه و جهانی به‌ویژه دخالت‌های آمریکا، حفظ انسجام درونی دولت، رعایت خطوط قرمز و فاصله‌گذاری‌ها به‌ویژه در موضوع فتنه‌ سال 88 و سعه‌ی صدر و آرامش در قبال انتقادهای منصفانه توصیه کردند."

امین قنبری بازدید : 729 یکشنبه نظرات ()

رئیس سازمان برنامه و بودجه بارها وعده کمک به تکمیل زیرساخت واحدهای مسکن مهر را داده ولی اتفاقی نیفتاده است و گزارش‌ها نیز حاکی است معاون‌اول رئیس‌جمهور بارها برای تأمین اعتبار مسکن مهر به این سازمان نامه نوشته است.

از اولین نشست و جلسه برای تکمیل و تامین خدمات زیربنایی مسکن مهر که در اواسط شهریور ماه سال 93 برگزار شده بود حدود دو سال می گذرد .

در این جلسه که برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر با حضور مسئولان ارشد وزارت راه و شهرسازی، وزارت نیرو، نوبخت در سمت معاون رئیس جمهور در معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در حضور جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری و سایر مسئولان ارشد وزارتخانه ها قول داد تا 700 میلیارد تومان را دولت و 300 میلیارد تومان را وزارت نیرو برای تأمین خدمات زیربنایی مسکن مهر تا پایان شهریور همان سال تقبل کنند اما نه این مبالغ و نه سایر وعده ها از سوی دولتی ها عملی نشد.

سعید غفوری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارسدر پاسخ به این سوال که آیا قیمت نهایی مسکن مهر این هفته ابلاغ می شود و این مبالغ از متقاضیان چگونه دریافت خواهد شد گفت:

پس از ابلاغ دستورالعمل افزایش قیمت مسکن مهر که مربوط به دولت قبل بوده، دائما در حال برگزاری جلسات هستیم و تصور می کنم که تا دوشنبه هفته جاری با برگزاری جلسه ای که با حضور نمایندگان متقاضیان انجام خواهد شد، قیمت نهایی برخی فازها مثل فاز 8 مشخص خواهد شد.

آخرین وضعیت بلوک های 23 تا 38 زون 5 فاز 11

تاریخ تصویر: مهر ماه 95

 

 • اختلاف ارتفاع صد متری بین بالای بلوک 38 با پایین بلوک 23 زون 5
 • بلوک های 23 تا 38 زون 5 در تصویر زیر قابل مشاهده است.
 • بلوک های 103 و 104 و 106 زون 1 در تصویر وجود دارد.
 • این بخش از زون 5 که در مجاورت زون 1 قرار دارد در ضلع شمالی خیابان گذرنده از ضلع شمالی محله ایرانشهر قرار دارد.
 • بلوک 23 و 24 در جنوبی ترین بخش از این تصویر قرار دارد و همینطور بصورت پلکانی سایر بلوک ها بالای این دو بلوک هستند.
 • بلوک 38 به تنهایی در یک پلتفرم در شمالی ترین نقطه از این بخش قرار دارد و موقعیتی عالی در این زون دارد.
 • دو نقطه روی تصویر به صورت رنگی قرار دارد که اختلاف ارتفاع این دو نقطه روی تصویر نوشته شده است و این اختلاف ارتفاع بیانگر شیب زیاد این منطقه هست.
 • برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ روی "دانلود تصویر" بزنید.


دانلود تصویر زون 5 فاز 11

آخرین وضعیت بلوک های 23 تا 38 زون 5 فاز 11

تاریخ تصویر: مهر ماه 95

 • برای مشاهده تصویر در سایز بزرگ روی "دانلود تصویر" بزنید.
 • آخرین وضعیت میدانی بلوک های 83 تا 121 زون 5 فاز 11
 • این بخش از زون 5 در شمال غربی فاز 11 واقع شده و در غربی ترین بخش زون 5
 • این بخش یکی از مرتفع ترین نقاط در فاز 11 محسوب می گردد.
 • بلوک های 80 تا 97 در یک باکس قرار دارند و بالای آنها بلوک های 98 تا 121 در سه ردیف 6 تایی قرار دارند.
 • در زیر بلوک های 80 تا 97 نیز بلوک های 65 تا 72 زون 5 قرار دارد.
 • ضلع شرقی این محوطه هم سایر بلوک های زون 5 قرار دارد.


آخرین وضعیت زون 5 فاز 11 از نگاه دوربین های تیم بازدید گروه های ساکنین مسکن مهر


✔️ درب بلوک ها در زون 5 فاز 11 نصب شده است.
✔️ سیم کشی واحدهای داخل زون 5 هنوز انجام نشده و برای ممانعت از سرقت سیم ها از نخ شیرینی بعنوان جایگزین استفاده شده است.
✔️ در موقعیت بلوک های 112 تا 117 روی نقشه های موجود و منتشر شده، در حال حاضر طی بازدید 9 مهرماه هیچ ساختمانی وجود ندارد.
✔️ بلوک های 126 تا 129 زون 5 در ضلع شرقی بلوک های 101 و 111 زون 5 ساخته شده است که در نقشه ها موجود نبود.
✔️ بلوک های 108 تا 111 در وضعیت موجود بجای بلوک های 102 تا105 نقشه های منتشر شده واقع شده است.
✔️ بلوک های 118 تا 121 در وضعیت موجود بجای بلوک های 106 تا 109 نقشه های منتشر شده ساخته شده  است.
✔️ تنها سه دستگاه بلدوزر در مسیر شمالی بلوک های 76 تا 79 مشغول به کار بود که احتمالا برای آماده سازی محوطه جهت ساخت مسجد در محله آرمانشهر می باشد. یک دستگاه دیگر هم در محدوده بلوک های 41 و 42 و درمانگاه کنار آن مشغول به کار بود. در مجموع این حجم از فعالیت در مقایسه با حجم عملیات باقی مانده در زون 5 نزدیک به صفر است.
✔️مسیرهای دسترسی بلوکهای زون 5 هیچ یک به مرحله روسازی و آسفالت نرسیده است و جدول کاری حاشیه مسیر بین بلوک ها انجام نشده است.
 

بررسی آمار رسمی حاکی است، مجموع پیشرفت فیزیکی مسکن مهر پردیس ۷۶ درصد بوده و از ۸۲ هزار واحد آن تاکنون حدود ۱۳ هزار واحد افتتاح شده است. پیشرفت خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر این شهر به ترتیب ۵۲ و ۴۱ درصد است.

از مجموع 82 هزار و 485 واحد مسکن مهر پردیس تاکنون 13339 واحد افتتاح شده و مجموع پیشرفت پروژه‌های این طرح در فازهای 3، 5، 9 جدید، 9 قدیم، 8، 11 و شهر ایوانکی 76.27 درصد است.

بر این اساس 9063 واحد تعداد واحدهای تعهد شده در فاز 3 است که 8855 واحد آن افتتاح شده و 99.15 درصد پیشرفت فیزیکی دارد. 9063 واحد این فاز مرحله اتمام فونداسیون، 9031 واحد مرحله اسکلت، 8915 واحد مرحله اتمام سفتکاری و 8855 از مرحله نازک کاری عبور کرده‌اند.

در حالی قرار بود تا نیمه مهرماه امسال قیمت نهایی و تعدیل شده مسکن مهر فازهای ۵، ۸ و ۹ پردیس اعلام شود که این اقدام با تاخیر یک هفته‌ای مواجه شده و مشخص نیست متقاضیان طرح مهر چه زمانی از قیمت نهایی واحد خود مطلع خواهند شد.
به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، 4 مهرماه امسال تعدادی از متقاضیان مسکن مهر با تجمع مقابل ساختمان وزارت راه و شهرسازی به افزایش قیمت واحدهای خود اعراض کردند. این متقاضیان درخواست ملاقات با وزیر راه و شهرسازی را داشتند، خواسته‌ای که پس از گذشته حدود 48 ساعت از حضور متقاضیان آخوندی به آن پاسخ مثبت نداد.
اصرار متقاضیان بر بررسی افزایش ناگهانی قیمت مسکن مهر سرانجام باعث شد تا وزیر راه و شهرسازی دستور تشکیل کمیته بررسی قیمت‌ها را صادر کند. کمیته‌ای که متشکل از خادمیان به‌عنوان نماینده قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر، میرزایی نماینده مدیرعامل عمران شهرهای جدید ایران و غفوری به‌عنوان مدیرعامل شرکت عمران پردیس بود.
خروجی اولین جلسه این کمیته کاهش 14 میلیون تومانی قیمت مسکن مهر فاز 8 بود. بر این اساس کمیته بررسی قیمت‌ها به مدیرعامل شرکت عمران پردیس اجازه داد از محل منابع وزارتخانه سهم متقاضیان را کاهش دهد.

امین قنبری بازدید : 1973 چهارشنبه نظرات ()

♦️قیمت نهایی در فاز ۸ ظهر امروز در غیاب مدیرعامل شرکت عمران، جلسه ای با حضور نمایندگان پیمانکاران و متقاضیان به منظور بررسی قیمت نهایی در فاز ۸ برگزار شد. سهم آورده متقاضی از واحد ۱۰۷ متری در پروژه امیرساوالان بصورت پایلوت، شصت و یک میلیون و سیصد هزار تومان اعلام شد.

حدنصاب برای دریافت قرارداد قطعی این در حالی بود که پیمانکار این پروژه آمادگی خود را برای تکمیل ۱۵۱۰ واحد تحت نظر خود به شرط تکمیل آورده متقاضیان اعلام کرد. به همین ترتیب کارگزاری مسکن مهر نیز اعلام کرد در صورت واریز ۷۰ درصد این مبلغ توسط متقاضی، قرارداد قطعی با متقاضی ضمن درج خسارت دو طرف در صورت عدم پایبندی به تعهدات منعقد خواهد شد.

♦️بلاتکلیفی منبع تامین هزینه سیستم اعلام و اطفای حریق پیمانکار مربوطه که نسبت به این قیمت معترض بود، اعلام کرد که سیستم اعلام و اطفای حریق با این قیمت توسط پیمانکار تامین نخواهد شد. متقاضیان هم با علم به اینکه قانون بد بهتر از بی قانونیست، به این مبلغ معترض بوده و پس از اتمام جلسه در ساعت ۱۷ توسط مهندس نظری نیا عضو هیات مدیره شرکت عمران و بدون نتیجه، بصورت خصوصی با پیمانکاران جلسه ای برگزار کردند. در این جلسه دو طرف به این اعتقاد داشتند که در صورت عدم توافق بر سر قیمت نهایی، در آینده نه چندان دور می بایست بر سر قیمت بالاتری به بحث و گفتگو نشسته و یحتمل این پایان داستان نخواهد بود.

♦️قیمت یکسان برای تمام پروژه ها آن چیزی که مسلم است، قیمت یکسان برای تمام پروژه های فاز ۸ عادلانه نبوده و پروژه ای که ماه ها برای امکان تحویل و اسکان نیاز به زمان دارد، می بایست با پروژه ای که در استانه تحویل هست، تفاوت هایی به لحاظ قیمت نهایی داشته باشد. واقعیتی که با وجود پذیرش توسط مسئولین، رد شد.

♦️قیمت هر مترمربع؟ موضوع دیگر اینکه در تعیین سهم آورده متقاضی، متراژ ناخالص واحدها در قیمت ۵۷۵۰۰۰ تومان ضرب شده و با اعمال هزینه تقریبی نه میلیونی انشعابات و کسر مبلغ وام محاسبه می گردد. سهم شرکت عمران و دولت هم پرداخت تقریبی بیست میلیون تومان به ازای هر واحد برای آماده سازی و محوطه سازی فضاهای خارج از پلتفرم می باشد.

♦️درد مشترک موضوعی که هر دو طرف مشکل، متقاضیان و پیمانکاران از آن متضرر می گردند؛ موضوع عدم وجود قرارداد قطعی و قیمت نهایی برای واحدها می باشد. پیمانکار از یک سو تحت فشار هزینه های بالاسری پروژه می باشد و از سوی دیگر متقاضی هر ماه متحمل هزینه اجاره حداقل یک میلیون تومانی به واسطه عدم اسکان می باشد. دردی که هر دو طرف این پروژه برای رهایی از آن تلاش می کنند. اما آیا واقعا امکان کاهش قیمت وجود ندارد؟ آیا متقاضی محق در دریافت خسارت دیرکرد تحویل واحد نیست ؟ آیا متقاضی می بایست خسارت تحویل بی موقع زمین و ... را بپردازد؟ موضوعی که مشخص است، متقاضی با تفکر پرداخت سی میلیونی و تحت عنوان مسکن مهر پا به این میدان گذاشته و پیمانکار با علم به مشکلات طرح اقدام به عقد قرارداد کرده است.

امین قنبری بازدید : 1306 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/25

 

معاون تعاون وزیر کار از اتمام یک‌میلیون واحد مسکن مهر در سال جاری خبر داد و بیان داشت: طبق برنامه‌ریزی صورت‌گرفته بقیه واحدهای مسکن مهر در سال آینده به پایان می‌رسد.

امین قنبری بازدید : 637 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از ایسنا - 1395/05/24

 

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی از جلسه عصر امروز یکشنبه این کمیسیون برای تهیه پیش نویس مسکن مهر خبر داد.

 

بهرام پارسایی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: در جلسه عصر امروز کمیسیون اصل نود که با حضور مسئولان وزارت راه برگزار شد اقدامات ، برنامه ها و زمان‌بندی مربوط به مسکن مهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود:‌ قرار است در گزارش کمیسیون اصل نود در مورد مسکن مهر که از مجالس هشتم ونهم مطرح است چالش ها ، ایرادات ، مزایا و میزان واگذاری‌های مسکن مهر مشخص شود تا نهایتا بتوانیم گزارش جامعی در این زمینه ارائه کنیم

پارسایی در پایان گفت که گزارش کمیسیون اصل نود در مورد مسکن مهر که ماحصل یک پرونده بزرگ در کمیسیون اصل به زودی نهایی و به صحن علنی مجلس ارائه خواهد شد.

تاریخ خبر : 24 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 612 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/24

 

سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ مجلس گفت: گزارش پرونده مسکن مهر در جلسه امروز مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

 

بهرام پارسایی نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به جلسه امروز کمیسیون اصل 90 مجلس گفت: در جلسه امروز با حضور اعضای دائم کمیسیون برگزار شد، گزارش مربوط به پرونده مسکن مهر مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی افزود: با توجه به اینکه گزارش مربوط به چند ماه قبل و در دوره چند ماه قبل انجام شده و جمع بندی آن نیازمند اطلاعات جدید نیست تا به منظور به روز شدن گزارش و لحاظ شدن اطلاعات مربوط به چند ماه اخیر جمع‌بندی گزارش پس از جمع آوری اطلاعات مربوطه انجام شود.

تاریخ خبر : 24 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 576 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری شبستان - 1395/05/24

 

دولت وعده داده بود که امید تاکید زیادی بر اتمام واحدهای مسکن مهر دارد و براساس برنامه، پرونده آن تا پایان سال آینده در کشور بسته خواهد شد اما مشکلات زیرساخت ها و مسائل زیربنایی گویا مانعی در این مسیر ایجاد کرده است.

 

امین قنبری بازدید : 766 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری مهر - 1395/05/24

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با بیان اینکه طی نامه ای دستور تسریع در ساخت و ساز مسکن مهر پردیس را صادر کرده است، از پرداخت ۱۳۰ میلیارد تومان برای مسکن مهر پردیس خبر داد.
احمد اصغری مهرآبادی در گفتگو با مهر در خصوص تامین منابع مالی پروژه های مسکن مهر، گفت: برای وزارت نیرو واگذاری یک هزار میلیارد تومان از اسناد خزانه اسلامی بابت پرداخت دیون آنها به پیمانکاران پیش بینی شده است که البته پیمانکاران هم اعلام کردند به همین اندازه دوباره پروژه های دیگر را انجام می دهند.

 

به نقل از خبرگزاری میزان - 1395/05/23

 

متقاضیان مسکن پس از گذشت چند سال از شروع این طرح یا نتوانسته‌اند مسکن خود را تحویل بگیرند و یا از شرایط رفاهی این واحدها برای سکونت راضی نیستند و این امر موجب نارضایتی مردم شده است.

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/23

 

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: وضع زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی در سایت‌های مسکن مهر اسفبار است.

 

جبار کوچکی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در سمنان در بررسی وضع واحدهای آموزشی در سایت‌های مسکن مهر اظهار داشت: وضع زیرساخت‌های آموزشی در تمام نقاط کشور مناسب نیست و در استان تهران زیر آوار فرسودگی قرار دارد و فضا مناسب نیست.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه زیرساخت‌های آموزشی و پرورشی ازجمله زیرساخت‌های مهم در جامعه است، اضافه کرد: متأسفانه این جنس زیرساخت‌ها در کشور متناسب با جمعیت رشد نداشته است.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با اشاره به اینکه وضع زیرساخت‌های آموزشی در مسکن‌های مهر اسفبار است، تصریح کرد: متأسفانه این وضعیت در مسکن مهر در استان تهران پررنگ‌تر دیده می‌شود.

کوچکی‌نژاد تأکید کرد: مسکن مهر یک پروژه‌ای ملی است و نباید تنها به صرف اینکه استارت آن در دولت قبل زده شده است، نسبت به تکمیل و شکل‌دهی به زیرساخت‌های آن از آموزشی و پرورشی گرفته تا بهداشت و درمان بی‌توجه بود.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه دولت تدبیر و امید در حوزه آموزش و پرورش به خاطر عملکرد ضعیف وزیر آموزش و پرورش نمره قبولی ندارد، اضافه کرد: انباری از مشکلات فرهنگیان روی دست دولت مانده است.

کوچکی‌نژاد با تأکید بر اینکه وزیر آموزش و پرورش با توجه به اینکه از جنس فرهنگیان است که اکنون سکان مدیریت وزارت آموزش و پرورش را در دست دارد، تصریح کرد: فانی متأسفانه نتوانسته است آن‌طور که باید و شاید عملکرد خوبی ارائه دهد.

تاریخ خبر : 23 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/22

 

دیوان عدالت اداری با ابطال بند دوم مصوبه کارگروه مسکن، بر اقدام غیرقانونی شهرداری‌ها مبنی بر صدور پایان‌کار برای ساختمان‌های مسکن مهر در مرحله سفت‌کاری پایان داد. بسیاری از این ساختمان‌ها در حالی پایان‌کار می‌گرفتند که معایب زیادی داشتند.

 

به نقل از ایسنا - 1395/05/22

 

حتی افتتاح بیش از ۷۰۰ هزار واحد مسکن مهر در سه سال ابتدایی دولت یازدهم نیز نتوانسته گره کور ارثیه دولت قبل را باز کند و حالا قائم مقام وزیر راه و شهرسازی خبر از موکول شدن افتتاح پنج تا شش درصد از واحدها در سال آینده می دهد.

 

به گزارش ایسنا، با وجود آنکه وزیر راه و شهرسازی دولت یازدهم بارها اعلام کرده اعتقادی به طرح مسکن مهر ندارد و گزارش های کارشناسان این عرصه نیز نشان می دهد این طرح کلان نتوانسته به بسیاری از اهداف خود دست یابد اما تلاش دولت روحانی بر آن بوده که طبق مسولیت های دولت این طرح را با تمام توان تکمیل کنند، طرحی که به نظر می رسد هرچه به روزهای پایانی خود نزدیک می شود با گره بزرگ تری نیز رو به رو خواهد شد و این امر باعث شده اصغری مهرآبادی قائم مقام آخوندی در امور مسکن مهر از معاون اول رییس جمهور درخواست حل برخی از این معضلات را داشته باشد.

بر اساس آمارهایی که وی ارائه کرده، از مجموع دو میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر تا کنون یک میلیون و ۹۰۹ هزار واحد به طور کامل نهایی شده که از این رقم بیش از ۷۰۰ هزار واحد آن در دولت یازدهم اجرایی شده است.

جدای از این آمارها اما مسکن مهر با دو معضل مهم دیگر دست و پنجه نرم می کند که حل نشدن آنها می تواند نهایی شدن این طرح را حتی در ماه های آینده نیز با چالش مواجه کند.

بر اساس گزارشی که قائم مقام وزیر راه و شهرسازی به معاون اول رییس جمهور داده هنوز بیش از ۱۰۰ هزار واحد مسکن  مهر هیچ متقاضی ندارد و از این رو حتی در صورت تکمیل این واحدها نیز مشخص نیست دولت باید با هزینه ها صورت گرفته برای ساخت آنها چه کند.

در سوی دیگر به نظر می رسد هنوز رساندن امکانات زیرساختی به برخی از واحدهای مسکن مهر با مشکلاتی جدی رو به روست. مهرآبادی در این باره گفته برای تکمیل برخی از واحدها به منابع مالی ۳۳۰۰ میلیارد تومانی احتیاج است و در صورتی که با همکاری وزارت نیرو شرایط برای تکمیل آنها نهایی نشود نمی توان انتظار اتفاقی مثبت در این حوزه داشت.

این دو مشکل اما نتیجه ای دیگر نیز به بار آورده است. در شرایطی که بنا بود کل پروژه مسکن مهر در سال ۹۵ به پایان برسد، مهرآبادی گفته احتمالا پنج تا شش درصد از واحدهای مسکونی باقی مانده باید در سال آینده تکمیل شوند و این به معنای آن است که مسکن مهر لااقل یک سال دیگر نیز مهمان دولت روحانی خواهد بود و این به معنای افزودن باری مضاعف به وزارت راه و شهرسازی است که برای رساندن طرح های اولویت دار خود نیز با مشکلات مالی دست و پنجه نرم می کند.

تاریخ خبر : 22 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/22

 

وزیر راه و شهرسازی از رایزنی با بانک مسکن برای افزایش عرضه اوراق حق تقدم مسکن تا دو هفته آینده خبر داد و درباره قیمت مسکن و طرح مسکن اجتماعی نیز گفت: اکنون افزایش قیمت مسکن نداریم و طرح مسکن اجتماعی بعد از پایان طرح مسکن مهر آغاز خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس ، عباس آخوندی در خصوص مصوبه دولت برای فروش واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی برای تامین منابع مالی خدمات زیربنایی واحدهای مسکن مهر گفت: برخی از واحدهای مسکن مهر در جاهایی ساخته شده که فاقد متقاضی بوده‌اند بنابراین مناطقی که دارای متقاضی هستند با دریافت تسهیلات اکثر آنها روند خوبی برای ساخت گرفته‌اند اما عمده مشکلات تأسیسات زیربنایی واحدهای مسکن مهر است.

 

امین قنبری بازدید : 585 پنجشنبه نظرات ()

«هرکس شکایتی از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا قوه قضائیه داشته باشد، می‌تواند شکایت خود را کتبا به مجلس شورای اسلامی عرضه کند. مجلس موظف است به این شکایات رسیدگی کند، پاسخ کافی دهد و در مدت متناسب نتیجه را اعلام کند و در موردی که مربوط به عموم باشد به اطلاع عامه برساند.»

 

وظیفه کمیسیون اصل ۹۰ قانون اساسی مجلس در این سطور خلاصه شده است؛ وظایفی که این کمیسیون را به یکی از مهم‌ترین و معتبرترین نهادها تبدیل کرده است؛ نهادی که رابط مستقیم مردم با مجلس و سایر قواست و به نظر می‌رسد با آغاز مجلس دهم جریان و روح تازه‌ای در این کمیسیون دمیده شده است که حکایت از تلاش جهت شفاف‌سازی بیشتر در مسیر اقناع افکار عمومی دارد. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آرمان ، جهت بررسی عملکرد این کمیسیون با بهرام پارسایی، سخنگوی کمیسیون اصل ۹۰ به گفت‌وگو   پرداخته ایم  که در ادامه می‌خوانید.
با توجه به ماهیت کمیسیون اصل ۹۰ مجلس که بررسی شکایت‌ها از طرز کار مجلس یا قوه مجریه یا نهادهای دیگر است، مهم‌ترین پرونده یا پرونده‌هایی را که از مجلس قبل یا مجلس جدید در دستور کار این کمیسیون قرار دارد توضیح می‌دهید؟
یکی از مهم‌ترین مواردی که از مجلس قبل در کمیسیون وجود دارد، ۳ پرونده شکایت از احمدی‌نژاد است که به مقامات قضائی ارجاع داده شده اما هنوز پاسخی نیامده است. یکی از این پرونده‌ها که تخلفات قانونی دولت پیشین است درباره ۲ هزار میلیارد تومانی است که بنابر قانون و پس از تصویب مجلس، شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام، دولت موظف بود که به مترو پرداخت کند که این قانون را اجرایی نکرد. پرونده دیگر درباره عدم ارائه گزارش فعالیت شرکت‌های نفتی است که باید سالانه به مجلس داده می‌شد. اما دولت قبل چنین گزارشی را ارائه نکرد. درباره پرونده سوم در حال حاضر اطلاعی ندارم اما می‌دانم احمدی‌نژاد برای یکی از این پرونده‌ها ۳ بار به دادگاه احضار شده است. یکی دیگر از موضوعاتی که شاکیان زیادی دارد و بالغ بر ٣۵۰ هزار نفر به طور مستقیم با آن ارتباط دارند موضوع مسکن مهر است که در حال پیگیری در کمیسیون است.

 

برای مشاهده متن کامل خبر اینجا کلیک کنید . 

تاریخ خبر : 21 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 673 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/21

 

شهردار پردیس گفت: سرانه ورزشی در طرح جامع، 1.6 مترمربع و برای مسکن مهر پردیس یک مترمربع تعریف شده است.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، محمد لاله چهارشنبه‌شب در جمع مدیران ورزشی شهرستان پردیس اظهار داشت: پردیس از شهرهایی است که از بدو تأسیس از طرح تفضیلی برخوردار بوده و از روزی که بنای پردیس گذاشته شد، بر اساس طرح تفضیلی بود و لکه‌های خدماتی مشخص شده است.

وی افزود: باید حوزه ورزش را حمایت کرد و 10 درصد از مجوزهای ساخت بناهای تجاری مشروط است؛ بر اساس طرح مشروط بودن، حق تفکیک بنای تجاری در حوزه ورزشی وجود ندارد.

شهردار پردیس تأکید کرد: املاک بستر اماکن ورزشی تجاری مشروط محاسبه می‌شود و برای واحدهای تجاری خاص عوارض محاسبه نمی‌شود؛ دیوار حائل بین مجتمع تجاری با حریم شهر در این مجموعه‌های ورزشی باید بسته شود.

لاله با اشاره به اینکه معذوریات شهرداری زیاد ولی نگاه ما کمک به سرمایه‌گذاران است، ادامه داد: متأسفانه تنها شاهد تجاری‌سازی در مجموعه‌های ورزشی در حال ساخت هستیم.

شهردار پردیس با بیان اینکه کل اراضی پردیس و پلاک‌های بزرگ سند مادر دارند، اظهار کرد: برخی از این اراضی در رهن بانک بوده که شرکت عمران برای اجرای پروژه‌های دیگر روی آنها وام گرفته است.

وی افزود: 1.6 مترمربع در طرح جامع پردیس سرانه ورزشی دیده شده و در مسکن مهر هم یک مترمربع سرانه ورزشی خواهیم داشت و از مجموع آن‌ها کمتر از 15 درصد این اقدامات اجرا شده است.

لاله در بیان نقش شهرداری در راستای تقویت زیرساخت‌های ورزشی اظهار داشت: مجموعه ورزشی شهدای گمنام شهرستان پردیس در راستای تقویت زیرساخت‌های ورزشی جوانان ساخته و در اختیار آن‌ها گذاشته شده است.

تاریخ خبر : 21 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 614 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری مهر - 1395/05/20

 

عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: وزارت راه و شهرسازی باید گزارشی از عملکرد ۳ ساله خود در خصوص پرژه های مسکن مهر به مجلس ارائه کند.

 

حسین هاشمی تختی نژاد در گفتگو با خبرنگار مهر، در خصوص بررسی پروژه های مسکن مهر در کمیسیون عمران گفت: در دولت گذشته اقدامات خوبی برای اجرای پروژه های مسکن مهر صورت گرفت، اما برخی پیمانکاران و تعاونی ها سوءاستفاده کرده و به تعهدات خود عمل نکردند.

نماینده مردم بندرعباس در مجلس اظهار داشت: پیمانکاران از مصالح استاندارد برای ساخت پروژه ها استفاده نکرده و زیرساخت های لازم را برای اجرای پروژه ها فراهم نکردند.

عضو کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از رها شدن پروژه های مسکن مهر در دولت یازدهم افزود: وزارت راه و شهرسازی باید در آخرین سال دولت گزارشی از عملکردش در خصوص اجرای پروژه های مسکن مهر به مجلس ارائه دهد.

تاریخ خبر : 20 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 592 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/20

 

معاون اول رئیس‌جمهوری با تاکید بر تقویت بخشهای مثبت مسکن مهر، گفت: امسال ۱۲۰ طرح در قالب سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی به عنوان اولویت دستگاه‌های اجرایی تعیین شده است.

 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اسحاق جهانگیری در نشست اقتصاد مقاومتی با مدیران وزارت راه اظهار کرد:مسکن بخشی بسیار تعیین کننده در اقتصاد کشور است که متاسفانه در سال‌های گذشته رکود در این بخش لطمه‌ای جدی به میزان اشتغال و تولید کشور وارد کرد. هم اکنون اگر به دنبال رونق اقتصادی، افزایش تولید و پاسخگویی به نیاز اشتغال کشور هستیم باید بخش مسکن را فعال کنیم.

 

امین قنبری بازدید : 521 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/19

 

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به افتتاح ۴۵۰۰ مسکن مهر فاز ۱۱ از برنامه‌ریزی برای افتتاح فاز به فاز این پروژه‌ها خبر داد و گفت: در گام بعدی ۱۱۳۴ مسکن مهر فاز ۳ همزمان با هفته دولت افتتاح می‌شود و پس از آن نوبت به فاز ۸ خواهد رسید.

 

سعید غفوری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با یادآوری افتتاح بیش از 4500 واحد مسکن مهر فاز 11 پردیس اظهار کرد:‌ این واحدها با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی افتتاح شده و در حال واگذاری به متقاضیان است، در راستای برنامه تکمیل و تحویل واحدها نوبت به پروژه‌های فاز 3 رسیده است.

وی با بیان اینکه همزمان با هفته دولت امسال 1134 واحد این فاز افتتاح می‌شود، تصریح کرد:‌ پس از این فاز نیز نوبت به فاز 8 می‌رسد و در برنامه داریم در گام اول حدود 1000 واحد این فاز را نیز افتتاح کنیم.

وی با تأکید بر "روی همه فازهای مسکن مهر پردیس تمرکز کرده‌ایم"، افزود: در فاز 3 یک مجتمع تجاری با مساحت 9000 متر، مسجد محله‌ای، خانه کُشتی، پارک و کتابخانه عمومی با همکاری شهرداری به بهره‌برداری می‌رسد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اعلام اینکه از دو ماه پیش کار ساخت 3 مدرسه نیز در فاز 3 آغاز شده است، گفت:‌ پیشرفت فیزیکی این مدارس مناسب است.

به‌گفته غفوری، در هفته دولت همچنین 3 مدرسه فاز 11 (کوزو) به‌همراه مسجد جامع شهر به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاریخ خبر : 19 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 579 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/19

 

جلسه ویژه تعیین قیمت نهایی مسکن مهر برای فازهای ۸، ۹ و ۵ شهر جدید پردیس امروز صبح برگزار شد و در این جلسه شرکتهای پیمانکار با ارائه قیمت پیشنهادی به شرکت عمران شهر پردیس گلایه های خود را از بابت پایین بودن قیمت اظهار داشتند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، صبح امروز در شرکت عمران شهر جدید پردیس جلسه‌ای با حضور شرکتهای پیمانکار فعال در ساخت واحدهای مسکن مهر برگزار و در این جلسه قیمت نهایی و پیشنهادی از سوی پیمانکاران ارائه شد.

در این جلسه پس از ارائه پیشنهاد قیمت واحدهای مسکن مهر برای فازهای 8، 9 و 5 پیمانکاران از پایین بودن قیمت پیشنهادی پس از چکش کاری از سوی شرکت عمران اظهار گلایه کرده و اعلام کردند که این قیمت نمی تواند موجب پیشرفت در کار شود و باید افزایش یابد.

در قیمت های پیشنهادی ارائه شده برای فازهای مورد اشاره قیمت‌ها متفاوت است و به نظر می رسد قیمت واحدهای فاز 8 که متراژ واحدهای آن بالا و دارای پارکینگ است نسبت به سایر فازها(9 و 5) بالاتر است.

شرکت عمران شهر جدید پردیس در حال چکش کاری این قیمت ها است و آنچه که تاکنون به تایید شرکت عمران رسیده موجب انتقاد پیمانکاران شده و آنها اعلام کرده‌اند که حاضر به پذیرش این قیمت ها نیستند.

هر چند گفته می‌شود که برای تعیین قیمت نهایی مسکن مهر این فازها مقرر شده بخشی از این افزایش قیمت از محل منابع شرکت عمران شهرهای جدید تأمین شود.

قیمت نهایی فاز 11 شهر جدید پردیس چند ماه پیش به میزان 39 میلیون و 750 هزار تومان تعیین شد، بنابراین مدیر عامل جدید شهر پردیس در تلاش است تا با قیمت نهایی سایر پروژه‌های مسکن مهر پردیس از جمله واحدهای فاز 8، 5 و 9 سرعت تحویل و تکمیل این واحدها را افزایش دهد.

تاریخ خبر : 19 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 480 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/18

 

خبرها حکایت از آن دارد که جلسه‌ای ویژه برای تعیین قیمت نهایی مسکن مهر چند فاز پردیس برگزار و مقرر شده بخشی از این افزایش قیمت از محل منابع شرکت عمران شهرهای جدید ایران تأمین شود.

 

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تعیین قیمت نهایی پروژه‌های مسکن مهر شهر پردیس یکی از خواسته‌های متقاضیان این طرح طی چند سال اخیر بوده، خواسته‌ای که در دوره‌ مدیران قبلی بنا به دلایلی اقدامی در رابطه با آنها انجام نشد.

در حال حاضر به‌جز واحدهای مسکن مهر فاز 11 (کوزو) که قیمت نهایی آن 37 میلیون و 750 هزار تومان است،‌ قیمت نهایی سایر پروژه‌های مسکن مهر پردیس از جمله واحدهای فاز 8، 5 و 9 مشخص نیست. البته خبرها حاکی از آن است که طی روزهای گذشته جلسه‌ای ویژه برای تعیین قیمت نهایی فاز 5 با شرکت توسعه شهرسازی ایرانیان به‌عنوان پیمانکار برگزار شده است.

این انبوه‌ساز حدود 10 هزار مسکن مهر را در فازهای 5 و 9 در دست ساخت دارد. پیگیری‌های خبرنگار تسنیم حاکی از آن است که طی روزهای آینده قیمت نهایی فاز 5 مشخص می‌شود و پس از آن به اطلاع متقاضیان مسکن مهر می‌رسد. شرکت عمران شهرهای جدید در راستای کاهش فشار بر متقاضیان مسکن مهر بخشی از افزایش قیمت واحدهای مسکن مهر را از محل منابع خود پرداخت خواهد کرد.

همچنین قیمت نهایی فاز 8 در حال نهایی شدن است و به‌زودی اعلام خواهد شد.

تاریخ خبر : 18 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 581 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری مهر - 1395/05/18

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اشاره به افتتاح ۱۰۰ هزار واحد مسکن مهر در هفته دولت گفت: در دولت یازدهم ۸۰۰ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شده است.


احمد اصغری مهرآبادی در گفتگو با مهر با اشاره به اینکه برای ساخت ۲ میلیون و ۲۱۵ هزار واحد مسکن مهر با بانک‌های عامل قرارداد بسته شده است، گفت: تاکنون از این تعداد یک میلیون و ۹۱۰ هزار واحد به پایان رسیده است.

وی با بیان اینکه تاکنون یک میلیون و ۷۲۰ هزار واحد به افتتاح رسیده است، افزود: فاصله این دو رقم، واحدهایی است که تمام شده اما خدمات زیربنایی ندارد اما سعی ما این است که تاپایان سال خدمات زیربنایی این واحدها هم به پایان رسیده و عدد افتتاح را به ۲ میلیون واحد برسانیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اعلام اینکه در هفته دولت ۱۰۰ هزار واحد افتتاح می شود، اظهار داشت: البته این افتتاح‌ها تا اواسط مهرماه به طول می‌انجامد زیرا پروژه ها در حدود ۲۵ استان پراکنده هستند.

مهرآبادی با بیان اینکه با افتتاح این واحدها، عدد افتتاح‌ها در دولت یازدهم به ۸۰۰ هزار واحد می رسد، گفت: در سه سال دولت یازدهم بطور متوسط هر سال ۲۶۰ هزار واحد افتتاح شده است که تلاش داریم این عدد را به یک میلیون واحد برسانیم.

وی با اشاره به اینکه در دولت گذشته یک میلیون و ۱۰ هزار واحد افتتاح شده است، افزود: در دولت یازدهم به این شیوه عمل می‌کنیم که اول واحدها تحویل متقاضیان می‌شود بعد افتتاح می‌کنیم تا پروسه تحویل هم انجام شده باشد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر با اعلام اینکه درسال گذشته ۲۹۲ هزار واحد مسکن مهر افتتاح شد، گفت: در حال حاضر عدد افتتاح‌های  ما ۷۱۰ هزار واحد است که امیدواریم به برنامه ای که هدفگذاری کردیم نزدیک شویم.

تاریخ خبر : 18 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 569 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) - 1395/05/17

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: در تلاش هستیم با تامین خدمات زیر و روبنایی پروژه های مسکن مهر، این پروژه در تمام شهرهای جدید کشور به پایان برسد.

 

محسن نریمان روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با بیان این که در پایان پروژه های مسکن مهر در نهایت این شهرها باید به شهرداران تحویل شود، تاکید کرد پروژه های مسکن مهر در شهرهای جدید پیشرفت خوبی داشته اند.
وی افزود: با توجه به سیاست دولت یازدهم و وزارت راه و شهرسازی باید همه واحدهای مسکن مهر در شهرهای جدید با تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی به متقاضیان تحویل داده شود.
معاون وزیر راه وشهرسازی اظهار داشت: تامین خدمات زیر و روبنایی مسکن مهر هزینه های زیادی برای دولت دارد، اما موظف هستیم واحدهای مسکن مهر را در شهرهای جدید با این خدمات به متقاضیان تحویل دهیم.
نریمان با اشاره به موقعیت شهر جدید پردیس در نزدیکی شهر تهران گفت: این شهر در حالی که در 15 کیلومتری شهر تهران قرار دارد، اما برای نیازهای شهروندان و ساختمانهای مسکونی آن باید در این شهر بیش از 135 کیلومتر دیوار حایل ساخته شود.
وی همچنین گفت، شهر جدید پردیس نیز با 400 هزار نفر جمعیت به شهرداری این شهر تحویل خواهد شد.
به گزارش ایرنا، در پروژه های مسکن مهر که قرار است 2 میلیون و 250 هزار واحد مسکونی در کشور برای متقاضیان ساخته شود بیش از 300 هزار واحد آن در اطراف تهران قرار دارد و دو هفته پیش شرکت شهرهای جدید چهار هزار و 550 واحد مسکن مهر را در شهر جدید پردیس افتتاح کرد.
سعید غفوری مدیر عامل شهر جدید پردیس هفته گذشته اعلام کرد: با توجه به اقدام های انجام شده و برنامه ریزی شرکت عمران شهر جدید پردیس، در هفته دولت شاهد افتتاح یک هزار و 134 واحد مسکن مهر فاز سوم این شهر خواهیم بود که در حال حاضر نیز دارای پیشرفت فیزیکی 96.57 درصدی است. 

تاریخ خبر : 17 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 570 یکشنبه نظرات ()

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - 1395/05/17

پس از یک دوره کوتاه مدت فرسایشی طرح مسکن مهر مراحل پایانی خود را طی می کند اما هنوز در توسعه زیرساخت ها با مشکلات جدی رو برو است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، یکی از ارکان توسعه شهری و ساخت شهرها و شهرک های جدید ساخت،اجرای زیرساخت است که توجه به این امر در یک پروژه عظیم و به قولی یک طرح ملی نظیر مسکن مهر بیش از هرجای دیگری احساس می شود.

امروز قریب به یک دهه از آغاز این طرح می‌گذرد اما هنوز پس از طی شدن سه دوره  ریاست جمهوری،نتوانستند کلید این واحد ها را آنطور که باید و شاید  به مردمی که چشم انتظار خانه دار شدن هستند ،برسانند.

 

امین قنبری بازدید : 533 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری دانشجو - 1395/05/17

آخوندی: «مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند.» وزیر شهرسازی اما خوب می‌داند اگر مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند، قطعاً این روزها دردی به دردهای مردم افزوده است.

 

گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه طرح مسکن مهر همه را گرفتار کرده، گفت: «مسکن مهر، دردی از مردم دوا نمی‌کند!» آخوندی خوب می‌داند اگر مسکن مهر دردی از مردم دوا نمی‌کند، قطعاً این روزها دردی به دردهای مردم اضافه کرده است. مردم سرگردانی که به جای تحویل خانه‌هایشان، نگران از افزایش چندین باره قیمت خانه‌هایشان هستند و نگران رسیدن سر سال خانه‌های استیجاری. نرخ اجاره مسکن در سال‌های اخیر با توجه به رشد چشم‌گیر، بیشترین فشار را به اقشار آسیب‌پذیر مثل متقاضیان مسکن مهر وارد کرده است. مردمی که هر سال به امید سال آخر اجاره نشینی‌شان به زور قرض و بدهی اجاره نامه خود را تمدید می‌کنند، به امید روزی که قفس‌های انسانی خود را تحویل بگیرند!

 

امین قنبری بازدید : 485 یکشنبه نظرات ()

به نقل از ایسنا - 1395/05/16

 

با تصمیم هیئت وزیران، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال به منظور احداث و تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.

به گزارش ایسنا، متن مصوبه هیئت وزیران به شرح زیر است:

 

1- مبلغ چهار هزار میلیارد (000ر000ر000ر000ر4) ریال به صورت تملک دارایی سرمایه‌ای از محل منابع ماده (10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده (12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور (به نسبت مساوی)، موضوع بند (م) ماده (28) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (2) – مصوب 1393 – به منظور احداث و تکمیل خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات مربوط هزینه شود.


2- از مبلغ مذکور، مبلغ یک هزار و دویست میلیارد (000ر000ر000ر200ر1) ریال سهم بخش برق و دو هزار و هشتصد میلیارد (000ر000ر000ر800ر2) ریال سهم بخش آب و فاضلاب پروژه‌های مسکن مهر، با اولویت تکمیل شبکه تصفیه خانه و تأسیسات فاضلاب شهرهای جدید پردیس، گلبهار، هشتگرد، صدرا، پرند و سهند و پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جیرفت، پیامبر اعظم بندرعباس، لپویی، ولیعصر خوی، گلمان ارومیه، صفادشت، مهرآباد رودهن و مهرگان در اختیار وزارت نیرو قرار می‌گیرد تا برابر قوانین و مقررات هزینه شود.


3- وزارت نیرو به نمایندگی از دستگاه های تابعه موظف به مبادله موافقتنامه توزیع اعتبار به دستگاه های ذی ربط و اعلام گزارش پیشرفت اجرای پروژه ها در مقاطع زمانی سه ماهه به وزارت راه و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور می باشد.


اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور، این مصوبه را برای اجرا به وزارت کشور- وزارت امور اقتصادی و دارایی- وزارت راه و شهرسازی - وزارت نیرو و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ابلاغ کرد.

تاریخ خبر : 16 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 438 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/16

مدیر امور اعتباری بانک مسکن از عقد قرارداد برای دو میلیون و 372 هزار واحد مسکن مهر به ارزش 502 هزار میلیارد ریال قرارداد از سال 1388 تا پایان تیر ماه 95 خبرداد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از بانک مسکن ،نادر قاسمی با بیان این مطلب گفت:دراین خصوص تا کنون، 468 هزار میلیارد ریال تسهیلات به صورت نقدی پرداخت کرده است و مابقی با توجه به پیشرفت فیزیکی کار به تدریج در حال پرداخت می باشد.
وی با اشاره به فروش اقساطی یک میلیون و 669 هزار واحد مسکن مهر به ارزش 000ر363 میلیارد ریال تاکنون گفت: برای سال 95 پیش بینی شده است که 200 هزار واحد فروش اقساطی شود.
مدیر امور اعتباری بانک مسکن افزود:از تعداد 731هزار واحد از پروژه های باقیمانده مسکن مهر، بالغ بر 400 هزار واحد از پروژه های احداثی به دلایلی منجمله نبود امکانات زیربنایی و روبنایی، عدم وجود متقاضی، پروژه های رها شده و تعطیلی کارگاه و ...بلا تکلیف مانده است .
قاسمی با اشاره به این مطلب که تعداد 81,000 واحد از پروژه های مسکن مهر تکمیل شده و آماده واگذاری به متقاضیان می باشد ولی به علت نداشتن تأسیسات زیربنایی و روبنایی (فاقد انشعابات آب و برق و گاز و ...) بلاتکلیف مانده و فروش اقساطی نشده اند ؛ افزود: در کل حدوداً 230 هزار واحد مسکونی فاقد انشعابات می باشند که در مراحل مختلف ساخت قرار دارد.

تاریخ خبر : 16 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری دانشجو - 1395/05/16

 

بررسی گزارش‌های تهیه شده درباره فیشهای نامتعارف حقوقی و مسکن مهر در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت.


به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، دستور کار جلسات هفتگی کمیسیونهای تخصصی مجلس شورای اسلامی از روز شنبه ۱۶ تا چهارشنبه ۲۰ مرداد  ماه ۹۵ اعلام شد، که به شرح زیر است:

الف- کمیسیون‌های خاص

۱- کمیسیون اصل نودم (۹۰) قانون اساسی؛بررسی گزارش‌های تهیه شده درباره فیشهای نامتعارف حقوقی و مسکن مهر

یکشنبه نشست اعضای ثابت کمیسیون برای بررسی گزارش‌های تهیه شده درباره فیشهای نامتعارف حقوقی و مسکن مهر


دوشنبه جلسه کمیته مجلس و امور ویژه با رئیس سازمان حج و زیارت

سه‌شنبه نشست هیأت‌رئیسه کمیسیون

نشست عمومی کمیسیون برای بررسی گزارش‌های تهیه شده درباره فیشهای نامتعارف حقوقی و مسکن مهر

کارگروه فرهنگی و اجتماعی؛ سه‌شنبه جلسه کارگروه فرهنگی و اجتماعی کمیسیون برای بررسی شکایات واصله و سایر مسائل مطروحه

کارگروه اقتصادی، فنی و عمرانی؛ سه‌شنبه جلسه کارگروه اقتصادی، فنی‌ و عمرانی‌کمیسیون برای بررسی شکایات واصله و سایر مسائل مطروحه

کارگروه سیاسی و نظامی، سه‌شنبه جلسه کارگروه سیاسی و نظامی کمیسیون برای بررسی شکایات واصله و سایر مسائل مطروحه

کارگروه قضائی؛ سه‌شنبه جلسه کارگروه قضائی کمیسیون برای بررسی شکایات واصله و سایر مسائل مطروحه

........... (برای دیدن متن کامل خبر اینجا کلیک کنید . ) .............

تاریخ خبر : 16 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/15

 

در حالی اردیبهشت امسال تخصیص ۱۳۰ میلیارد تومان برای مسکن مهر پردیس به سازمان مدیریت ابلاغ شده که این سازمان طی سه ماه اخیر اقدامی در این زمینه انجام نداده است. به نظر می‌رسد بروکراسی اداری سازمان مدیریت بلای جان مسکن مهر شده است.

 

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - 1395/05/15

 

یک کارشناس مسکن گفت: وضعیت افزایش معاملات مسکن بستگی به شرایط اقتصادی کشور دارد و اگر دسترسی آسان مردم به تسهیلات فراهم نشود ،تغییری در بازار به وجود نمی آید.

 

منوچهر بهرویان در گفتگو با خبرنگار راه و شهرسازی  گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،  اظهار داشت: وضعیت افزایش معاملات مسکن به شرایط خاص اقتصادی کشور و عواملی همچون تعیین تکلیف واحدهای مسکن مهر و ارائه تسهیلات با شرایط آسان بستگی دارد. 

وی در ادامه از افزایش 4 الی 5 درصدی معاملات مسکن خبر داد و عنوان کرد: باتوجه به فصل جابه جایی، معاملات مسکن رشد قابل توجهی داشته و این درحالیست که باتوجه به رکود حاکم برکشور اگر تسهیلات به مردم به شیوه مناسب تری ارائه شود این مشکل مرتفع خواهد شد. 

 

امین قنبری بازدید : 865 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما - 1395/05/13

گزارش بررسی مشکلات متقاضیان مسکن مهر ایرانشهر فاز 11 پردیس

مشکلات متقاضیان در تحویل واحدهای افتتاح شده در محله ایرانشهر فاز 11 مسکن مهر پردیس

 

برای دانلود و مشاهده ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید :

تاریخ خبر : 13 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 564 چهارشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری دانشجو - 1395/05/13

 

مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی، گفت: اگر به ازای هر ماه مسکن مهر در دولت فعلی فقط ۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، الآن تمامی واحدها به مالکان تحویل می‌شد.

 

مقداد همتی، مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو درباره روند پیشرفت پروژه مسکن مهر، گفت: با توجه به آمارهای رسمی وزارت مسکن پیشرفت مسکن مهر در ماه ۰/۵ درصد است. دولت دهم ۱ میلیون واحد باقی مانده از واحدهای مسکن مهر را با ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت یازدهم داده است. اگر در دولت یازدهم مسکن مهر ماهانه فقط ۱ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، الآن تمامی واحدها به مالکان تحویل می‌شد. با سرعت فعلی انجام پروژه، مسکن تمام متقاضیان تا پایان دولت یازدهم تحویل نمی‌شود.

 

امین قنبری بازدید : 551 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/13

 

فرماندار شهرستان پردیس گفت: پردیس با واگذاری ۹۰ هزار واحد مسکن مهر در فازهای مختلف، سکونت‌گاهی خارج از نرخ استاندارد رشد شهری است.

 

مرتضی حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران اظهار داشت: شهرستان پردیس با واگذاری بیشترین تعداد واحدهای مسکن مهر بین شهرستان‌های استان تهران، از ساختاری خاص برخوردار خواهد بود.

وی افزود: حجم مسکن مهر در پردیس بسیار بالاست؛ به طوری که فاز 11 مسکن مهر در این شهرستان به‌تنهایی یک شهر است و در حریم این شهرستان قرار دارد.

 

امین قنبری بازدید : 528 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری دانشجو - 1395/05/11

 

ایرج رهبر با اشاره به رکود در بازار مسکن، گفت: هر دولتی که در آینده مسئول امور اجرایی کشور شود، باید تبعات و اثرات رکود ۳ سال اخیر را بپذیرد و تحت فشار قرار خواهد گرفت.

 

ایرج رهبر در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجو درباره سیاست‌های دولت یازدهم در قبال بازار مسکن، گفت: دولت یازدهم ابتدای امر صحبت‌هایی درباره طرح مسکن اجتماعی مطرح کرد و به انتقاد شدید از مسکن مهر پرداخت. اکنون بعد از گذشت ۳ سال مشخص شده مسکن اجتماعی در کار نیست. دولت هنوز از خودش برنامه‌ای برای رونق بازار مسکن و تشویق سرمایه‌گذاری برای ساخت و ساز در بخش مسکن ارائه نداده است. انتظار ما این بود مسکن مهر را جدی بگیرند و به مسائل و مشکلات انبوه سازان بپردازند. همچنین انتظار داشتیم پروژه مسکن مهر را به اتمام برسانند و پرداخت‌های مالی انبوه سازان را به طور منظم انجام دهند. با توجه به پیشرفت ۷۰ تا ۸۰ درصدی پروژه مسکن مهر، متأسفانه هنوز هیچ اراده و عملکرد جدی برای اتمام این پروژه از دولت ندیدیم.

 

امین قنبری بازدید : 579 دوشنبه نظرات ()

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - 1395/05/11

 

درحالی که مراحل احداث ساختمان پروژه های مسکن مهر تقریبا به پایان رسیده ، تحویل واحدهای مسکونی به متقاضیان منوط به تکمیل زیرساخت ها و مسائل زیربنایی است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصاد و انرژی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، مسکن مهر یکی از بزرگترین پروژه های عمرانیست که یک دهه از عمر آن می گذرد. در طی این سال ها تغییرات عمده ای در روند اجرای این پروژه پیش آمده که سرعت اتمام آن را کاهش داده است.

 

امین قنبری بازدید : 558 یکشنبه نظرات ()

به نقل از نسیم آنلاین - 1395/05/10

 

بانک مسکن از آب (۱۰هزارمیلیاردتومان با سود صفر درصد)، کره (وام با سود ۲۵درصد به بالا) می‌گیرد و منابع عمومی مسکن مهر را صرف مصارف بنگاهی خود می‌کند.

 

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: دولت حسن روحانی در سه سال گذشته با انتقادهای گاه و بیگاه و پیشرفت کند پروژه مسکن مهر صدای بسیاری از متقاضیان این طرح بزرگ مسکنی را درآورده است. آخوندی و یارانش در طول 1100 روز گذشته نه تنها هیچ برنامه‌ای برای بخش مسکن ارائه نداده‌اند، بلکه شرایطی را فراهم کرده‌اند که معلوم نیست تا پایان کار دولت یازدهم بتوانند واحدهای باقی مانده مسکن مهر را تحویل دهند.

 

امین قنبری بازدید : 513 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری میزان - 1395/05/10

 

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با تأکید بر اینکه خبرهای خوشی از سوی این شهر در آینده‌ای نزدیک در راه خواهد بود اعلام کرد: یک‌هزار و ۱۳۴ واحد در فاز سوم پردیس در هفته دولت افتتاح خواهد شد.

 

امین قنبری بازدید : 443 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از دولت بهار - 1395/05/07

 

ابولفضل نوروزی با بیان اینکه میزان بازدید آقای آخوندی از فستیوال های هنری بیش از مسکن مهر است افزود: آقای آخوندی حداکثر 5 بازدید از مسکن مهر و به شکل فرمایشی بوده است این در حالی است که با اهداف وزارت راه و شهرسازی مغایرت است.

 

ابولفضل نوروزی کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با بسیج، با اشاره به اینکه وزارت راه بلاخص آقای آخوندی مسکن مهر را از خارج از ریل اقتصادی می‎دانند اظهار داشت: مسکن مهر، بحث سیاسی است نه مدیریتی لذا اعتقادی برای تکمیل وجود ندارد.

وی با بیان اینکه میزان بازدید آقای آخوندی از گالری‌ها و فستیوال‌های هنری بیش از مسکن مهر است افزود: آقای آخوندی حداکثر 5 بازدید از مسکن مهر و به شکل فرمایشی بوده است ولی میزان بازدید از نمایشگاه خطاطی، فستیوال‎های هنری، نمایشی و همایش‎های غیر مرتبط اعم از داعش و مفهوم اخلاق، آمار سرسام آوری دارد. بدین ترتیب مشکل اصلی مسکن مهر خود آقای وزیر است که اهمیت چندانی به آن نمی‌دهد.

این کارشناس اقتصادی بیان داشت: دولت قبلی 80درصد پروژه های مسکن مهر را تکمیل و فقط 20 درصد از پروژه ها به دولت یازدهم واگذار شد. در سال اول که آقای آخوندی روی کار آمدند گفتند قطعا این پروژه ها را یکی دو ساله جمع می کنیم این در حالی است که دولت در سال پایانی خود قرار دارد همچنان در جهت رفع ضعف مدیرتی بر نیامده است و عزمی برای تکمیل پروژه ها وجود ندارد.

تاریخ خبر : 07 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 562 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/07

 

امام جمعه پردیس، مسکن، تجارت و کشاورزی را دارای مشکلات عدیده می‌داند و از دولت و سیاستی که یک‌سوم اقتصاد کشور را ساقط کرده است، سخن می‌گوید.

امین قنبری بازدید : 488 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/06

 

گلایه‌های امام جمعه پردیس به دولت در ارتباط با بزرگ‌ترین پروژه مسکن مهر ایران جالب توجه است؛ توسلی خطاب به وزیر راه و شهرسازی می‌گوید: مسکن مهر به‌زعم شما، طرحی مزخرف است؛ اما شما طرحتان در بخش مسکن چیست؟

 

امین قنبری بازدید : 551 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/06

 

به فاصله حدود دو هفته پس از تفقد مسکن مهر توسط وزیر راه با این عنوان که "همه را گرفتار کرده است"، آخوندی در جدیدترین اظهارات گفت: ساخت یکسری واحد متراکم در بیابان دردی از مردم دوا نمی‌کند.

 

امین قنبری بازدید : 457 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از پارسینه - 1395/05/06

 

اگر به اینستاگرام وزیر راه مراجعه کنید خواهید دید که برای هر کدام از پست های او کامنت های بیشماری منتشر شده است که اکثر آنها مربوط به مسکن مهر می‌شود. مسکن مهر به عنوان دغدغه و بحران اصلی اینبار حجم وسیعی از اعتراضات و گلایه ها را به اینستاگرام شخصی وزیر کشانده است.


تحریریه پارسینه -فاطمه گنج کریمی: مردم به دلیل عدم اقبال در مراجع قانونی به اینستاگرام وزیر راه و شهرسازی وارد شده اند و نظرات و اعتراضات خود را به طور آزادانه در این شبکه اجتماعی بیان می کنند. تعداد زیادی از مردم که هزینه‌های بسیاری را برای صاحب خانه شدن پرداخت کردند با ورود به اینستاگرام آخوندی اعتراض خود را از شرکت مربوطه اعلام کردند. مهم ترین دغدغه مردم در نظرات پست های آقای وزیر مربوط به مسکن مهر  است.
عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی  پستی را با عنوان "مراسم بهره‌برداری از ۴۵۵۰ واحد مسکن مهر پردیس" در اینستاگرامش منتشر کرده است که در آن مردم گلایه‌های بیشماری را عنوان کردند.

 

امین قنبری بازدید : 550 پنجشنبه نظرات ()


مالک یکی از واحدهای مسکن مهر می‌گوید، یکی از شرکت‌ها به صورت شبانه، یک واحد را به دو خانواده واگذار کرده و این خانه‌ها، یک مالک دارد و یک ساکن! حالا صاحب اصلی خانه مانده و پولی که از جیبش رفته و یک دفترچه قسط که باید هر ماه پرداخت کند!


به گزارش بلاغ، «خیلی دور، خیلی نزدیک» حکایت همان‌هاست که اگرچه فقط سی و سه کیلومتر از جنوب غرب پایتخت خارج می شویم و تابلوهای شهر جدید پرند یا همان «پایتخت مسکن مهر» را در مقابل چشمانمان می بینیم، اما آنچنان درگیر مشکلات و کمبودها و بی‌توجهی‌هاست که می‌توان مطمئن بود «آنچه البته به جایی نرسد فریاد است»؛ حداقل با برخی مسئولان فعلی ...
 

امین قنبری بازدید : 603 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما - 1395/05/06

 

فرماندار شهرستان پردیس در مصاحبه با خبر نگار خبرگزاری صدا و سیما گفت : با اشاره به اینکه تا پایان امسال 90 درصد واحدهای مربوط به مسکن مهر دراختیار مردم قرار می گیرد از افزایش 600 هزار نفری جمعیت این شهرستان خبر داد و گفت : با توجه به اینکه افزایش جمعیت این شهرستان خارج از نرخ رشد پیش بینی شده حمایت های مالی دولت  برای ارائه خدمات به این جمعیت ضروری است.
مرتضی حیدری در حاشیه بازدید از توانمندی های کاراموزان فنی و حرفه ای شهرستان پردیس اشتغال را یکی از دغدغه های خانواده ها در این منطقه دانست و افزود : توسعه اموزشگاه های فنی و حرفه ای و ارتقای فرهنگ مهارت اموزی در میان خانواده ها نقش موثری برای مقابله با بحران بیکاری جوانان خواهد داشت .
وی جمعیت فعلی شهرستان پردیس را 210 هزار نفر برشمرد و تاکید کرد : با افزایش ناگهانی این جمعیت باید از طریق بودجه های ملی برای استفاده از تمام ظرفیت های این شهرستان استفاده شود .
حیدری گفت : به نظر می رسد برای اجرای مسکن مهر در شهرستان پردیس هیچ گونه مطالعه ای صورت نگرفته است .

تاریخ خبر : 06 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 428 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری ایسنا - 1395/05/05

 

به دنبال افتتاح ۴۵۵۰ واحد فاز ۱۱ پردیس قرار است در هفته دولت تمام واحدهای فاز ۳ نیز گشایش یابد.

 

به گزارش ایسنا، پس از افتتاح رسمی ۴۵۵۰ واحد مسکن مهر پردیس واقع در فاز ۱۱ که سه بار به دلیل آماده نبودن آب این منطقه با لغو افتتاح مواجه و سرانجام در چهارمین تلاش در روز ۲۸ تیرماه گشایش یافت، قرار است در هفته دولت (هفته نخست شهریورماه)، بهره برداری از تمام واحدهای فاز ۳ مسکن مهر پردیس در مراسمی اعلام شود.

 

امین قنبری بازدید : 559 سه شنبه نظرات ()


برای رفاه متقاضیان محله ایرانشهر فاز 11 شهر جدید پردیس سرویس ایاب و ذهاب دایر شد.
سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس طی گفتگو با خبرنگار سایت خبری شرکت عمران پردیس گفت: با هدف ارتقاء خدمات رسانی و تامین رفاه شهروندان محله ایرانشهر فاز 11 از امروز سه شنبه مورخ 05/05/1395 همه روزه، از ساعت 8 تا 22 سرویس ایاب و ذهاب از میدان امام خمینی (ره) به محله ایرانشهر و بالعکس به شهروندان خدمات رسانی می کند.

 

تاریخ خبر : 05 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 753 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزازی فارس - 1395/05/05

 

لیلاز مدعی شده است که در پایان دولت دهم مسکن مهر اندکی بیش از 50 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. در حالیکه طبق اعلام قائم مقام وزیر راه و گزارش مجلس در سال 94، مسکن مهر با بیش از 76 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل دولت یازدهم شده است.

 

امین قنبری بازدید : 709 سه شنبه نظرات ()

به نقل از روزنامه دنیای اقتصاد - 1395/05/05

 

به دنبال صدور مجوز واگذاری مسکن مهر توسط پیمانکاران دولت، یکی از شرکت‌های پیمانکار پروژه‌های مسکن مهر پیش‌قدم شده و آپارتمان‌های نیمه‌تمام خود را به مزایده گذاشته است.

 

امین قنبری بازدید : 606 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری ایرنا - 1395/05/04

مدیر عامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه تحویل تدریجی چهار هزار و 550 واحد مسکن مهر آغاز شده است گفت: تحویل و بهره برداری از این واحدها به طور مستمر ادامه خواهد داشت و پس از آن آیین افتتاح رسمی برگزار خواهد شد.

 

به گزارش خبرنگار ایرنا سعید غفوری عصر دوشنبه در نشست شورای مسکن و شهرسازی استان تهران که در محل استانداری برگزار شد افزود: با تمهیدات و اقدامات انجام شده، در آینده نزدیک شمار واحدهای بهره برداری شده در مسکن مهر پردیس به صورت تصاعدی افزایش می یابد.
وی یادآور شد: تامین آب شرب و ساخت تاسیسات آبرسانی به واحدهای آماده، عاملی برای تاخیر در بهره برداری از این واحدها بود که با تلاش شبانه روزی این مشکل نیز رفع شد.
غفوری گفت: قرار است در هفته دولت (هفته نخست شهریورماه)، بهره برداری از تمام واحدهای فاز سه مسکن مهر پردیس در آیینی اعلام شود.
وی با بیان اینکه برای ساخت بیش از 83 هزار واحد مسکن مهر در سایت پردیس عقد قرارداد انجام شده است خاطرنشان کرد: از سال 90 تاکنون بیش از 12 هزار واحد مسکن مهر در این سایت به بهره برداری رسیده است.
مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با بیان اینکه 30 فضای آموزشی در فازهای مختلف سایت مسکن مهر این شهر در حال ساخت است تصریح کرد: ساخت 12 مدرسه در فازهای پنج و هشت، هشت مدرسه در فاز 11، پنج مدرسه در طرح توسعه فاز پنج و پنج مدرسه نیز در فاز سه این سایت مسکن مهر در حال اجرا است.
غفوری یادآور شد: طراحی احداث 23 فضای آموزشی دیگر نیز به تازگی پایان یافته است و بزودی برای ساخت به مناقصه گذاشته می شود.

تاریخ خبر : 1395/05/04

امین قنبری بازدید : 568 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری ایرنا - 1395/05/04

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان تهران با بیان اینکه 60 فضای آموزشی در سایت های مسکن مهر استان در حال ساخت است گفت: از این تعداد 20 مدرسه تا مهرماه و همزمان با آغاز سال تحصیلی جدید به بهره برداری می رسد.

 

امین قنبری بازدید : 535 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/04

دولت و وزارت راه‌وشهرسازی می‌توانند با استفاده از بخشی از منابع بازگشتی مسکن مهر در صندوق‌های پس‌انداز خرید مسکن، این صندوق‌ها را جهت سرمایه‌گذاری بیشتر مردم جذاب کرده و منابع بیشتری را از این طریق جذب کنند.

 

امین قنبری بازدید : 495 سه شنبه نظرات ()

به نقل ازخبرگزاری تسنیم - 1395/05/04

 

هنوز از یادها نرفته است که، سال ۱۳۸۶، طرح مسکن مهر برای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه تصویب شد و بر مبنای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، به صورت پیوسته در دستور کار قرار گرفت. طرحی که انتشار اجرایی شدنش ...

به گزارش گروه رسانه‌های خبرگزاری تسنیم، هنوز از یادها نرفته است که، سال 1386، طرح مسکن مهر برای خانه دار کردن اقشار ضعیف جامعه تصویب شد و بر مبنای قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، به صورت پیوسته در دستور کار قرار گرفت. طرحی که انتشار اجرایی شدنش بسیاری از مردم را امیدوار کرد که سقفی برای خود داشته باشند اما هر چه گذشت مشکلات این طرح بیشتر از قبل آشکار شد و حالا در حالی که دولت یازدهمی ها قول داده بودند خانه‌های مهر را تا سال 95 به مردم تحویل دهند خبر رسیده که 117 هزار دستگاه از این خانه ها  متقاضی ندارند. خانه هایی که با صرف هزینه بسیار ساخته شده‌اند اما از همان ابتدای کار دولت یازدهم،‌مسکن مهر مورد انتقاد شدید دولتی ها بود و وزیر مسکن و وزیر اقتصاد بارها و بارها به بار مالی که تکمیل این پروژه به دولت وارد می کرد انتقاد داشتند.با این وجود دولت یازدهم وظیفه داشته که پاسخ مردم در انتظار که سرمایه های اندک خود را به امید خانه دار شدن در این طرح سرمایه گذاری کرده اند را بدهد. مکان یابی و موقعیت سنجی و خدمات دهی به  آنها آنقدر مشکل دار شده که میل مردم برای خرید این خانه‌ها را کم کرده است.

 

 

امین قنبری بازدید : 519 یکشنبه نظرات ()

این فرد با توسل به عملیات‌های متقلبانه و مجرمانه و به دست آوردن کد رایانه‌ای شرکت واگذاری مسکن مهر، به ثبت نام غیر قانونی اشخاص اقدام می‌کرد.

«حیدر فتاحی» دادستان عمومی و انقلاب پردیس از دستگیری متهم اصلی واگذاری‌های غیرقانونی مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت: مشارالیه «م.م» با توسل به عملیات‌های متقلبانه و مجرمانه و به

دست آوردن کد رایانه‌ای شرکت واگذاری مسکن مهر، به ثبت نام غیر قانونی اشخاصی که شرایط دریافت مسکن مهر را نداشتند، اقدام می‌کرد و با اخذ مبالغی از هر فرد، آن‌ها را به عنوان متقاضی

دریافت مسکن مهر وارد سیستم می‌کرد.


وی افزود: به عنوان مثال یکی از شروط ارائه تقاضا برای دریافت مسکن مهر این است که شخص قبلا منزل مسکونی نداشته باشد ولی مشارالیه، نام اشخاصی را که چندین خانه نیز به نام آن‌ها سند زده

شده بود را در سیستم دریافت مسکن مهر ثبت کرده بود که پس از چند ماه تحقیق و بررسی تخصصی دستگیر و روانه زندان شد.

تاریخ خبر : 03 مرداد 1395

امین قنبری بازدید : 561 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/03

وزیر نیرو با بیان این که چهارشنبه هفته گذشته میزان مصرف برق به ۵۲۶۹۵ مگابایت رسید که در طول تاریخ ایران سابقه نداشته است گفت به شرط تامین اعتبار تا پایان سال ۹۶ تمام مساکن مهر از آب و برق مورد نیاز برخوردار خواهند شد.

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/05/01

امام جمعه پردیس گفت: مسکن مهر پردیس با روند کند کار در دولت تدبیر و امید تا 3 سال آینده به‌ طور کامل واگذار نخواهد شد.

 

حجت‌الاسلام‌ والمسلمین حسین توسلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در مورد وضع مسکن مهر پردیس اظهار کرد: مسکن مهر یک پروژه ملی است و در انحصار دولت خاصی نیست.

وی تصریح کرد: حال که دولت گذشته بنای مسکن مهر را گذاشته است، نباید به خاطر تضادهای تفکری دولت تدبیر و امید نسبت به پروژه مسکن مهر کم‌توجهی شود.

توسلی اضافه کرد: پردیس از شهرستان‌های نادر در استان تهران است که هزاران واحد مسکن مهر را در دل خود جای داده و فازهای مختلف در پردیس بستر ساخت‌وساز مسکن مهر بوده است.

امام جمعه پردیس با اشاره به اینکه افتتاح مسکن مهر به‌ طور مستقیم مربوط به وزارت راه و شهرسازی است، تصریح کرد: شخص وزیر باید در افتتاح مسکن‌های مهر در پردیس حضور پیدا و وضع نابسامان آن را از نزدیک لمس می‌کرد.

وی افزود: اگر دیدگاه دولت یازدهم مثل دولت گذشته فصل خاصی را برای افتتاح در نظر می‌گرفت، خود رئیس‌جمهور یا معاون اول وی قدم به پردیس می‌گذاشتند.

امام جمعه پردیس ادامه داد: هر بخشی را که خود دولت اهتمام به آن ورزد و اهمیت دهد و در سطح عالی حضور پیدا کند، نشانه تلاش دولتمردان است و با این نوع اراده این بخش‌ها تقویت خواهد شد.

توسلی افزود: اگر در آن سطح مسؤولان ارشد شرکت نکنند، نشانه بی‌اعتنایی وزیر به بخش مسکن و به‌ ویژه مسکن مهر است.

وی اضافه کرد: درست است که دولت قبل بنیانگذار مسکن مهر بوده، ولی طرح حاکمیتی و مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است.

توسلی ادامه داد: مقام معظم رهبری در شهریورماه سال 93 نکته‌هایی به دولت تذکر دادند و تکمیل ساخت و بهره‌برداری از مسکن مهر یکی از این نکات مهم بوده است.

امام جمعه پردیس تصریح کرد: اکنون دو سال از آن زمان گذشته و از 90 هزار مسکن مهر، تنها 4 هزار و 500 واحد تحویل داده شده است.

توسلی افزود: دولت تدبیر و امید اهتمام به تکمیل مسکن مهر و رونق مسکن در کشور ندارد و این امر به شفافیت کامل نمایان است.

وی گفت: معاون وزیر گفته است که تا پایان امسال 95 تا 100 هزار واحد مسکن مهر را تحویل خواهیم داد، ولی با این روند بعید می‌دانیم تا دو یا سه سال آینده این واحدها کامل واگذاری شود.

تاریخ خبر : 02 مرداد 1395

به نقل از شبکه خبر جمهوری اسلامی ایران - 1395/05/02

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر اعلام کرد در هفته دولت صد هزار واحد مسکن مهر تحویل مالکان می شود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، احمد اصغری مهرآبادی اعلام کرد صد هزار واحدی که در هفته دولت تحویل مالکان داده می شود مربوط به همه استان هاست.
قائممقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر اعلام کرد واحدهای ناتمام اغلب به علت مشکلات زیربنایی ناتمام مانده اند و با رفع آنها، این واحدها نیز تحویل داده می شود.
مهرآبادی افزود: هم اکنون 117 هزار واحد مسکن مهر در سطح کشور بدون متقاضی است که با برداشته شدن شروط چهارگانه تاهل، سکونت در محل، نداشتن مسکن و دریافت نکردن تسهیلات مسکن امیداوریم این واحدها نیز به فروش رود.
این مقام مسئول تصریح کرد: برخی از واحدها نیز به علت وجود اختلافاتی میان پیمانکاران و تعاونی مسکن یا وزارت راه در روند قضائی گرفتارند که امیدواریم مشکل این 50 هزار واحد نیز رفع شود.

تاریخ خبر : 02 مرداد 1395

به نقل از ایسنا - 1395/05/01

بانک مرکزی به موضع اخیر وزارت راه و شهرسازی درباره مخالفت این بانک برای اعطای تسهیلات با سود چهار درصد به ۸۴ هزار واحد مسکن مهر واکنش نشان داد و اعلام کرد که به تمام تعهداتش در این رابطه عمل کرده و این وزارتخانه از اتهام بیهوده به نظام بانکی خودداری کند.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/01

 

نماینده متقاضیان مسکن پردیس با بیان این‌که تا چندی پیش جانمایی نامناسب واحدهای این طرح دستاویزی برای انتقاد کردن بود، گفت: حالا چه شده که معاون وزیر راه و شهرسازی اظهارات خود را فراموش کرده و می‌گوید این واحدها ارزش افزوده بالایی خواهند داشت.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، قنبری با بیان این‌که نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی در روز افتتاح محله ایرانشهر پردیس تاکید کرد دولت قبل ما را مکلف به برداشت از حساب متقاضیان برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی کرده است،‌ اظهار کرد: وی همینطور گفته که در این دولت برداشت از آورده مردم برای این موضوع را به صفر رسانده‌ایم. اینجا دو مسئله وجود دارد؛‌ یکی اینکه  در آذر ماه 91 و قبل از این مصوبه با چه مجوزی از حساب متقاضیان در فاز 8 پردیس برداشت کردید و به حساب پیمانکار تونل و رمپ های اتصال فاز 9 به فاز 11 واریز کردید؟

وی با طرح این پرسش که مگر قرار نبود آورده مردم صرف ساخت واحدها شود، تصریح کرد:‌ معاون وزیر راه دولت قبل را مقصر اتفاقات پیش آمده  برای مسکن مهر معرفی می‌کند، معاون وزیر مدعی است  برداشت از حساب متقاضیان برای خدمات زیربنایی و روبنایی ظلم به متقاضیان است ، چرا وی در رابطه با پیشرفت فیزیکی خدمات زیربنایی و روبنایی صحبتی نمی‌کند؟

وی با اشاره به تناقض اظهارات مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران، گفت: وی بارها جانمایی واحدهای مسکن مهر را به باد انتقاد گرفته است، حال چه شده که در روز افتتاح 4550 واحد مسکن مهر از ارزش افزوده این واحدها می‌گوید.اگر ارزش افزوده ای برای این واحدها در آینده وجود دارد حتما به جهت جانمایی صحیح مسکن مهر پردیس است.

وی ادامه داد: پیمانکاری که پا به این پروژه گذاشته با قیمت اولیه ای که در پردیس اعلام شد، تعهد کرده بوده واحدها را تکمیل کند، متاسفانه پول مردم  جای دیگری هزینه شده و بعد شاهد افزایش قیمت مصالح در سال 92 بودیم.

نماینده متقاضیان مسکن مهر با اشاره به افزایش قیمت 12 میلیون تومانی مسکن مهر پردیس یادآور شد: شرکت عمران شهرهای جدید همان زمان اعلام کرد در صورت تکمیل آورده از سوی مردم واحدها را تا پایان سال 92 افتتاح خواهد کرد، این در حالی بود که مردم آورده خود تا آن زمان را تکمیل کردند اما خبری از واحدها نشد.

قنبری گفت: در ادامه وام مسکن مهر به 30 میلیون تومان افزایش یافت و قرار شد بخشی از هزینه‌ها نیز از طریق فروش اراضی شرکت عمران پردیس تامین شود، اما پس از دو سال فرصت یکماهه ای به مردم برای واریز 12 میلیون تومان داده شد.

وی با اشاره به وعده اتمام پروژه‌های مسکن مهر تا پایان سال 94 بیان کرد:‌ اما این وعده هم عملی نشد و این مسئله هیچ ارتباطی به هیچ ارتباطی به توپوگرافی منطقه و افزایش قیمت مصالح نداشت.

وی با یادآوری اینکه قرار بود 12 هزار واحد مسکن مهر پردیس در هفته دولت سال گذشته افتتاح شود، افزود: پس از چند بار خلف وعده سرانجام 4550 واحد افتتاح شد.

تاریخ خبر : 1 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/01

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی از هزینه ۸۱۲ میلیارد تومان در زیرساختهای مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت:‌ مشخص نیست چه میزان از مبلغ از محل منابع شرکت عمران و چه میزان از محل آورده متقاضیان تامین شده است.

احمد اصغری مهرآبادی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اظهار کرد:‌ بر اساس جدیدترین گزارش که آنرا به مجلس نیز ارائه کرده‌ام تا کنون بابت آماده‌سازی، خدمات زیربنایی، روبنایی ، تونل، پل،‌راه دسترسی  پروژه‌های مسکن مهر پردیس 812 میلیارد تومان هزینه شده است.

وی با بیان این که این آمار را با مدیرعامل عمران پردیس چک کرده‌ام، تصریح کرد:‌ از این رقم مشخص نیست چه میزان از محل منابع شرکت عمران بوده و چه میزان از محل آورده متقاضیان. به مدیرعامل عمران پردیس گفته‌ام که این ارقام را به تفکیک مشخص کند که تا چند روز دیگر آماده می‌شود.

وی یادآور شد:‌ برای آماده سازی پروژه‌های مسکن مهر 419 میلیارد تومان، برای خدمات زیربنایی و روبنایی 161 میلیارد تومان و برای تونل، پل و راه دسترسی 162 میلیارد تومان یعنی مجموعا 812 میلیارد تومان در شهر پردیس هزینه شده است.

به گزارش تسنیم،‌قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری اخیر خود رقم برداشت شده از حساب متقاضیان مسکن مهر برای خدمات زیربنایی و روبنایی واحدها این طرح  را با استناد به گفته یکی از معاونان خود 1300 میلیارد تومان اعلام کرده بود.

تاریخ خبر : 1 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/05/01

 

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران به صورت سرزده از واحدهای طرح مسکن مهر در پردیس بازدید کرد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم،‌ محسن نریمان به صورت سرزده از پروژه‌های مسکن مهر بازدید کرد. در این بازدید که از واحدهای مسکن مهر فازهای 3، 5 و 9 به عمل آمد معاون وزیر راه و شهرسازی به سئوالات برخی متقاضیان این طرح پاسخ داد.

وی در این بازدید سرزده درباه حفظ و نگهداری فضای سبز فاز 11،‌ روشنایی معابری بلوکها و همچنین ساخت سردرب شرکت عمران پردیس نقطه نظرات خود را به مدیرعامل شرکت این شهر انتقال داد. وی از روند اجرایی مسکن مهر ابراز رضایت کرده است.

به گزارش تسنیم، این در حالی است که عباس آخوندی به عنوان عالی ترین مقام وزارت راه و شهرسازی طی سه سال اخیر کمتر از انگشتان یک دست از  طرح مسکن مهر بازدید داشته است. وی اما در عین حال تا توانسته در همایشها، کنفرانسها، کنسرتها و نمایشگاه‌های هنری بازدید کرده است.

چند روز پیش  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در نشست خبری اظهاراتی مبنی بر راضی کردن آخوندی جهت حضور در افتتاح پروژه‌های مسکن مهر بیان کرد. اما با توجه به روزمه وزیر حقوق شهروندی طی 36 ماه اخیر به نظر می‌رسد مهرآبادی بیش از حد به عملی شدن این رویداد خوشبین است.

تاریخ خبر : 1 مرداد 1395

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/31

بانک مرکزی در ادعایی جدید از پرداخت تسهیلات به ۵۵ هزار مسکن مهر که به گفته خود این واحدهای مسکونی قبل از یکم مهر ۹۲ شروع شده‌اند ممانعت و مخالفت می کند و اتفاقا قام مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر به آن اذعان و می گوید که "مشکل ما بانک مرکزی است".

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/31

فرماندار شهرستان پردیس از تشدید نظارت‌ها بر ساخت‌وسازهای مسکن مهر در پردیس خبر داد و گفت: دولت تکمیل هر چه سریع‌تر طرح‌ مسکن مهر را در دستور کار دارد.

 

مرتضی حیدری امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص وضع مسکن مهر شهرستان پردیس اظهار داشت: پردیس از پایگاه‌های استقرار مسکن مهر با بیش از هزاران واحد در شرق استان تهران است.

وی تصریح کرد: پردیس به یک شهر بزرگ تبدیل شده و افزایش دامنه نظارت بر فعالیت‌های عمرانی در این شهرستان امری ضروری است.

حیدری اضافه کرد: نظارت بر مسکن مهر و ساخت‌وسازهای در حال انجام در این منطقه از سیاست‌های مهم و از وظایف اولویت‌دار مدیریت شهرستان است و با برنامه‌ریزی‌های دقیق و تعامل با نهادهای خدمت‌رسان در این حوزه، دنبال رفع گرفتاری‌ها هستیم.

فرماندار شهرستان پردیس افزود: 200 برنامه در حوزه مدیریت شهرستان طرح‌ریزی شده و در دستور کار قرار گرفته و نظارت و افتتاح واحدهای مسکن مهر شاخه‌ای از این سیاست‌هاست.

وی ادامه داد: شمار زیادی از متقاضیان مسکن مهر چند سال است که در صف انتظار هستند و شرکت عمران پردیس بار دیگر فعال شده و با تعامل سایر نهادهای خدمت‌رسان و با پشتیبانی دولت دنبال تحویل این واحدهاست.

فرماندار شهرستان پردیس تصریح کرد: دولت دنبال جمع و جور کردن اوضاع مسکن مهر است و دولت تدبیر و امید و در مقیاس کوچک‌تر در شهرستان پردیس، شرکت عمران عزم خود را برای واگذاری واحدها در کوتاه‌ترین زمان ممکن جزم کرده است.

حیدری افزود: فاز 11 مسکن مهر پردیس با نام کو زو در محدوده شهرستان پردیس است و شهرداری هم از نهادهای خدمات‌رسان در حوزه تکمیل و واگذاری واحدهای مسکن مهر به متقاضیان است.

تاریخ خبر : 31 تیر 1395

به نقل از قدس آنلاین - 1395/04/31

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر در خصوص بسته شدن این پرونده تا پایان امسال ابراز تردید کرد.

 

احمد اصغری مهرآبادی که در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، در پاسخ به پرسش خبرنگار ما در خصوص میزان تحقق وعده دولت برای اتمام مسکن مهر تا پایان امسال و جایگزینی آن با مسکن اجتماعی اظهار داشت: دولت تمام تلاشش را صرف می‌کند تا ساخت واحدهای بدون مشکل تا پایان امسال به پایان برسد و چنانچه پرونده مسکن مهر بسته نشود، مسؤولیتی متوجه دولت نیست و به وجود نواقص در دیگر بخش‌ها از جمله همکاری نکردن متقاضیان، تعاونی‌ها، حاضر نبودن زیرساخت و... بر می‌گردد.
وی همچنین در پاسخ به پرسش دیگر خبرنگار ما، شمار واحدهای بدون متقاضی مسکن مهر را 117 هزار واحد اعلام و اضافه کرد: این واحدها شاکی ندارند، اما متأسفانه پس از فراخوان برای واگذاری، مردم استقبال خوبی نداشتند و فقط 1500 نفر ثبت نام کردند، بر این اساس می‌توان گفت آمار بدون متقاضی ها همچنان تغییری نکرده است.
مهرآبادی ادامه داد: پیشنهادهایی در خصوص تبدیل واحدهای بدون متقاضی به مسکن اجتماعی و واگذاری آن‌ها به بانک مسکن به عنوان سرمایه این بانک مطرح شده که هیچ یک تصویب نشده است.
   وی در پاسخ به پرسش خبرنگار دیگری به ۲۳۰ هزار واحد فاقد خدمات زیربنایی در کشور اشاره کرد و گفت: تا هفته دولت ۱۰۰ هزار واحد افتتاح می‌شود.
اصغری مهرآبادی مجموع آورده مردم در مسکن مهر را ۴۰ هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: بخشی از این مبلغ هنوز پرداخت نشده است.
به گفته قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر، از مجموع ۵۵ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات مصوب تاکنون ۴۶ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پرداخت شده و کل هزینه صرف شده برای این پروژه بدون احتساب قیمت زمین 106 هزار میلیارد تومان برآورد می‌شود.
وی افزود: قصد داریم تمام واحدهای بدون مشکل  را در سال جاری به پایان برسانیم و ۳۰۰ هزار واحد افتتاح کنیم مشروط به اینکه از نظر خدمات زیربنایی و تأمین آب و برق و گاز مشکلی نداشته باشیم و در این صورت شمار واحدهای به بهره برداری رسیده در دولت یازدهم به عدد یک میلیون واحد می‌رسد.
بر اساس اظهارات اصغری مهرآبادی، در مجموع ۳۰۷ هزار واحد از مسکن مهر باقی مانده است که برخی مشکل قضایی دارند و خوشبختانه با دستور رئیس قوه قضاییه قرار است رسیدگی به این پرونده‌ها تسریع شود. وی تحویل واحدهای مسکن مهر را مقدم بر افتتاح رسمی آن‌ها دانست.

تاریخ خبر : 31 تیر 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/31


تازه‌ترین آمار ارائه شده از سوی وزارت راه و شهرسازی درباره میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌های مسکن مهر نشان می‌دهد با گذشت 10 سال از شروع این طرح، 22 درصد این واحدها هنوز به متقاضیان تحویل نشده است.

 

 به نقل از هموطن سلام - 1395/04/30

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: تا پایان امسال پروژه های مسکن مهر که «معارضی» ندارند به اتمام می رسد.

 

احمد اصغری مهرآبادی در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه برای این دولت تحویل واحدها به دست مردم مهمتر از افتتاح آن است، گفت: در هفته دولت قرار است 100 هزار واحد مسکونی مهر آماده شده، افتتاح شود.
وی با اشاره به اینکه در سطح کشور 230 هزار واحد مسکونی مهر فاقد خدمات زیربنایی است، افزود: برای تکمیل خدمات آب و برق این پروژه ها به گفته وزیر نیرو 500 میلیلرد تومان اعتبار مورد نیاز است که تاکنون 100 میلیارد تومان آن تهیه شده و قرار است امسال 400 میلیارد تومان دیگر تامین شود.
به گفته اصغری مهرآبادی، در صورت اجرایی شدن مصوبه دولت و پرداخت تمام اعتبارات امسال تمام واحدها تکمیل و تحویل مردم خواهد شد.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر همچنین گفت: 55 هزار مسکن مهر به دلیل اختلاف نظر با بانک مرکزی به آنها وام مسکن مهر با نرخ سود 4 درصد تعلق نمی‌گیرد.
وی با اشاره به جلسات برگزار شده با بانک مرکزی گفت: ما حاضر هستیم برای تکمیل این واحدها وام با نرخ سود نزدیک به 14 درصد نیز پرداخت شود.
اصغری مهرآبادی افزود: از 2 میلیون و 215 هزار واحد مسکن مهر تاکنون یک میلیون و 900هزار واحد به اتمام رسیده که تا پایان امسال 300 هزار واحد به اتمام خواهد رسید که سهم دولت یازدهم در این سه سال در تحویل مسکن مهر به یک میلیون واحد می رسد.
وی همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار جام جم آنلاین درخصوص تکمیل مترو به شهرهای پردیس، پرند و هشتگرد گفت: در حال پیگیری کشیدن خط مترو به شهرک های فوق هستیم ولی اطلاع دقیقی از روند انجام آن ندارم.
قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار جام جم آنلاین درخصوص میزان آورده مردم در فازهای مسکن مهر گفت: افزایش قیمت ها بر اساس دستورالعمل هست و بیش از آنچه که در این دستورالعمل آمده است پیمانکاران حق ندارند مبلغی اضافه تر دریافت کنند.
تاریخ خبر : 30 تیر 1395

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/30

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در نامه‌ای به قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره این‌که "مخالفان بسیج شده و مرتبا کارشکنی می‌کنند" منتقدان دولت در بحث مسکن مهر را متهم به دروغ و فریب کرد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، در نامه نریمان خطاب به مهرآبادی آمده است؛ « ضمن سپاس از بازدید ارزشمندتان به استحضار می‌رساند موضوع آنگونه نبود که مخالفین دولت اعلام کردند، توطئه‌ای گسترده‌ای بود که به خاطرموفقیت بسیار چشمگیر شرکت عمران شهر جدید پردیس در واگذاری واحدها و شکستن حصر مخالفتها به وجود آمد. به هر صورت ادامه واگذاری‌ها و اقبال مشتریان دلالت بر صداقت و عملکرد مسئولین و دست‌اندرکاران است، ما مصرانه عهد بسته‌ایم که فرمان رهبری معظم را در اتمام پروژه مسکن مهر مخلصانه و مسئولانه لبیک بگوئیم و فرامین ریاست محترم جمهور و وزیر راه محترم راه و شهرسازی را جامه عمل بپوشانیم.

مخالفان نیز بسیج شده‌اند که مرتبا کارشکنی کنند و به حربه دروغ و فریب برای نیل به مقصود متمسک شوند بهر صورت خواهیم دید که خداوند با صادقان و پاکان است.»

تاریخ خبر : 30 خرداد 1395

خبرنگار «نسیم آنلاین» جدیدا به نامه نریمان خطاب به قائم مقام آخوندی دست پیدا کرده که در آن با لحنی سخیف به منتقدان عدم تحویل واحدهای مسکن مهر حمله شده است.

 

گروه اقتصادی «نسیم آنلاین»: بی تفاوتی مسئولان وزارت راه و شهرسازی به بلاتکلیفی متقاضیان مسکن مهر همچنان ادامه دارد. عباس آخوندی و معاونینش در سه سال گذشته به جز مصاحبه بر علیه مسکن مهر قدمی در حوزه راه و شهرسازی برنداشتند که از جمله آنها می‌توان به اظهارات دو روز پیش محسن نریمان اشاره کرد. وی که همواره در مصاحبه های خود وعده تکمیل مسکن مهر را می‌دهد در طول سه سال گذشته عملکرد ضعیفی در ساماندهی این پروژه مهم داشته است. خبرنگار «نسیم آنلاین» جدیدا به نامه وی خطاب به مهرآبادی قائم مقام آخوندی در امور مسکن مهر دست پیدا کرده که درآن با لحنی سخیف به منتقدان عدم تحویل واحدهای مسکن مهر حمله شده است.

تاریخ خبر : 30 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 580 سه شنبه نظرات ()

دولت بهار: مسوولان این دولت افراد اشرافی هستند که این پول ها و این درآمد ها را کم می دانند و درد و مشکلات مردم را نمی داند. درست است مسکن مهر یکسری نواقصی داشت،ولی این طرح برای مستضعفین بود تا افرادی خانه دار شوند.

 

حسام الدین حیدری کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با بسیج، درباره تاخیر در تحویل دادن واحدهای مسکن مهر به مردم اظهار داشت: وزیر مسکن از همان اول مسکن مهر را مزخرف خواند و با این حرف دید دولت را نسبت به مسکن مهر نشان داد. این دولت با وزرا، افراد اشرافی هستند که این پول ها و این درآمد ها را کم می داند و درد و مشکلات مردم را نمی داند. درست است مسکن مهر یکسری نواقصی داشت، همه طرح ها بالاخره مشکلاتی دارند ولی این طرح برای مستضعفین بود تا افرادی خانه دار شوند.

وی افزود: مزخرف دانستن و ناقص بودن طرح کاری از پیش نمی برد و دولت باید به اصلاح طرح قدم برمی داشت. دولت باید زیرساخت های پروژه را درست می کرد و خانه ها را دور از شهر ساخت و بخاطر همین موضوع آنچنان استقبالی از طرف مردم نشد. سوء مدیریت دولت به شدت به چشم خورد چراکه همیشه توپ در زمین پیمانکاران انداخت.

تاریخ خبر : 29 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 1422 سه شنبه نظرات ()

گزارش جلسه امروز تعدای از متقاضیان فعال گروه های ساکنین مسکن مهر پردیس با مدیران شرکت عمران شهر جدید پردیس

ویژه نامه شماره 2 گروه های ساکنین مسکن مهر

برای مشاهده فایل می بایست PDF Reader روی گوشی نصب باشد. تا جای ممکن سعی شد مسائل مربوط به مشکلات تحویل و افتتاح با توجه به زمان 45 دقیقه ای جلسه مطرح شود. لازم به ذکر است که این جلسه با محوریت رفع موانع و نواقص تحویل و افتتاح محله ایرانشهر برگزار گردید.

لطفا سوالات خود را در خصوص این گزارش و یا همانطور که در متن گزارش آمده است، تخلفات حادث شده از سوی کارگزاری مسکن مهر و اخذ وجوه در قالب اجاره بهای عرصه و ... با مدرک به ایمیل زیر بفرستید :
info@pardisema.ir
و یا با ورود به بخش پیگیری مشکلات سامانه هوشمند گروه های ساکنین مسکن مهر پردیس نسبت به اعلام مشکلات اقدام نمائید. اعضای تیم اجرای گروه های ساکنین بعنوان یک وظیفه اجتماعی و بواسطه اعتباری که حضور و حمایت شما به آنها بخشیده است، پیگیر دریافت پاسخ مشکلات شما خواهند بود.

به گروه ساکنین مسکن مهر پردیس در تلگرام تنها با کلیک روی لینک زیر بپیوندید:
http://pardisema.ir/mehr

امین قنبری بازدید : 597 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/29

 

متقاضیان مسکن مهر به قهر سه ساله آخوندی با این طرح واکنش نشان دادند؛ شماری از آنها مهم نبودن مسکن مهر برای وزیر راه را عامل اصلی عدم حضورش در مراسم افتتاح ارزیابی کردند، برخی دیگر نیز دلیل نیامدن وزیر را رنگ روبان افتتاح دانستند.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، وزیر راه و شهرسازی دیروز هم برای افتتاح مسکن مهر قدم‌رنجه نکرد تا در غیاب وی، نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران روبان افتتاح 4550 واحد مسکن مهر پردیس را قیچی کند.

چند ساعت پیش از این افتتاح، خبرهایی مبنی بر احتمال حضور عباس آخوندی در مراسم افتتاح شنیده شد که در این‌صورت تابوی سه ساله عدم حضور عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی شکسته می‌شد. با توجه به اظهارات چند روز پیش یکی از مقامات آگاه وزارت راه و شهرسازی و همچنین نصب بنرهای خوشامدگویی برای وزیر راه و شهرسازی، تقریبا همگان باور داشتند که آخوندی در فاز 11 کوزو حاضر خواهد شد.

 

امین قنبری بازدید : 1628 سه شنبه نظرات ()

 

شروع طوفانی و انتقادی برنامه"مردم چی میگن" و خزش نرم بسوی "مسئولین چی میگن؟"


لطفا نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را در خصوص این برنامه که در این هفته با محوریت مسکن مهر روی آنتن شبکه سوم سیما رفت، در بخش نظرات ارسال کنید . 

امین قنبری بازدید : 627 دوشنبه نظرات ()

۴۵۵۰ واحد مسکن مهر در محله ایرانشهر فاز ۱۱ پردیس افتتاح شد.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس در گفتگو با برنامه روی خط خبر شبکه خبر گفت: 4550 واحد مسکن مهر واقع در فاز 11 پردیس با تمام امکانات روبنایی و زیر بنایی شامل مسجد، کلانتری، مدارس، واحدهای تجاری، فضایی سبزو کلیه مواردی که برای سکونت مردم نیاز بود بصورت محله ای  ومحله  محور به نام ایرانشهر صبح امروز افتتاح شد.
غفوری گفت: با اینکه شهر پردیس آخرین شهری بود که مسکن مهر در آن آغاز به کار کرده است، سعی می کنیم واحدهای متقاضیان در اسرع وقت آماده و تحویل شود که فاز 3 آن در هفته دولت افتتاح می شود.
او گفت: از مجموع 8 هزار پانصد واحد مسکن مهردرشهر جدید پردیس، 700 هزار واحد قبلا افتتاح شده بود که مجموع 4550 واحد هم امروز افتتاح شد.
مدیرعامل شرکت عمران پردیس در ادامه افزود: در حال حاضر رایزنی برای افزایش تسهیلات به بیش از 50 میلیون تومان می باشیم.

 

برای دانلود ویدئو روی تصویر زیر کلیک کنید :

روی خط خبر/ خبرهای جدید از مسکن مهر پردیس

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 547 دوشنبه نظرات ()

بالاخره طلسم سه‌باره افتتاح نشدن محله ایرانشهر پردیس شکست. درحالیکه دفعات قبلی عنوان می‌شد آب مسکن مهر پردیس از نظر بهداشتی ایراد دارد که صبح امروز با رفع این مشکل و تکمیل برخی زیرساخت‌ها محسن نریمان سرانجام محله ایرانشهر پردیس را افتتاح کرد.

 

در جریان مراسم افتتاح، سعید غفوری مدیر عامل شهر جدید پردیس خبر داد که در آینده نزدیک ۳۳ هزار و ۳۳۵ واحد مسکن مهر پردیس افتتاح می‌شود. این ۴۵۵۰ واحدی که امروز افتتاح شده شروعی خواهد بود که ان شاءالله بتوانیم ۸۰ هزار واحد را در آینده تحویل دهیم.

همچنین محسن نریمان، مدیرعامل شهرهای جدید با بیان اینکه این رانت اطلاعاتی را به شما می دهم که ارزش افزوده پردیس در آینده نزدیک به شدت بالا می رود گفت: از پدربزرگ هایمان بارها این خاطرات را شنیده ایم که روزگاری در سعادت آباد و نقاط بالای شهر زمین با قیمتی بسیار پایین و متراژ بسیار بالا عرضه می شد و حالا تاسف میخورند که چرا نسبت به خرید اقدام نکردند، اما من الان به شما می گویم پردیس جایی است که دارد مورد توجه قرار می گیرد.

وی همچنین با اشاره به لغو افتتاح های پردیس گفت: اگر شما صرفا مسکن بسازید آیا وظیفه تان را کامل آنجام داده اید؟  خدمات زیربنایی و روبنایی وظیفه ماست و صرفا نمی خواستیم خوابگاه به مردم تحویل دهیم.

وی افزود: یک نفر متقاضی در شهر های جدید که مسکن مهر او دچار تاخیر در تحویل شده بود با پرخاش به من گفت: شما مسکن مهر مرا بدهید چکار دارید که آب برق و گاز ندارد من خودم می دانم با ادارات مربوطه. نریمآن گفت: خدمات زیر بنایی و روبنایی و انشعابات از حقوق شهروندی است که ما وظیفه داریم آن‌را تامین کنیم. همه باید دست به دست هم مسائل را حل کنیم. من از منتقدان مسکن مهر هم تشکر می کنم که ما بدون اینکه خرجی برای گرفتن مشاوره آنجام دهیم مسائل را به ما منتقل می کنند.

به گفته نریمان، بعضی شهر های جدید ۲۵۰۰ نفره هستند. در حالی که در همین محله ایرانشهر قرار است ۲۰ هزار نفر ساکن شوند. این یعنی یک شهر در دل یک فاز که آن فاز در دل یک شهر قرار گیرد.

وی با انتقاد از دولت قبل به دلیل مکان یابی نا مناسب مسکن مهر پردیس گفت: وقتی با هلیکوپتر یک مکان را برای ساختن یک شهر انتخاب می کنید. یعنی دارید یک شهر ۴۰۰ هزار نفری را طراحی میکنید که یک کلان شهر است به همین دلیل که وقتی وزیر راه و شهرسازی گاهی مسائلی را مطرح میکنند به این دلیل است که مسکن مهر پروژه ای بسیار عظیم است که نباید درباره آن عجله می شد.

نریمان خاطر نشان کرد: ۶۰ هزار میلیارد تومآن تسهیلات مسکن مهر است، ۱۰۰ هزار میلیارد تومان را مردم می دهند و دولت برای خدمات زیر بنایی وروبنایی ۲۰۰ هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی با اشاره به ۱۱۷ هزار مسکن مهر بدون متقاضی به دلیل مکان یابی نامناسب اظهار کرد: در پردیس تلاش می کنیم همه مشکلات را حل کنیم. در آینده ارزش افزوده این شهر به دلیل خدمات زیر نبایی وروبنایی بالا می رود همین نیروی انتظامی و یا پایگاه بسیج برای این محله ارزش افروده است، چرا که با حضور این عزیران مردم احساس امنیت و ارامش میکنند.

در بخشی از این مراسم همچنین حیدری فرماندار پردیس خاطر نشان کرد: حدود یک سال واگذاری مسکن مهر در پردیس قفل شده بود ولی الان رویکرد عوض شده است. این دولت مجبور بود با همان شیوه ای که چندان مطالعه ای روی آن نشده بود مسکن مهر را ادامه دهد اما این روش که ابتدا واحد را بدهیم و بعد با مشخص شدن مشکلات و رفع آنها افتتاح کنیم شروع شده است.

وی با اشاره به تونل سلام گفت: ۲ تونل در شهر جدید پردیس ایجاد شده که آنرا با تونل های آزادراه مقایسه کنیم تا تفاوت را ببینیم. تلاش شده است که کار درست انجام وبه قیمت اینکه همه چیز به نام ما تمام شود نخواستند پروژه ها را تحویل دهند.

بنابراین گزارش صبح امروز در شهر جدید پردیس ۴۵۵۰ واحد مسکونی محله ایرانشهر، مسجد، کلانتری، واحد تجاری، خط انتقال آب به طول ۴ کیلو متر، ‌مخزن آب ۱۰ هزار متر مکعبی و خط انتقال برق ۲۰ کیلو وات به طول ۸ کیلومتر با حضور نریمان مدیر عمل شهرهای جدید و جمعی از مقام های محلی افتتاح شد.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 524 دوشنبه نظرات ()

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انتقادات وزیر راه و شهرسازی از مسکن مهر به دلیل این است که وی دکترای اقتصاد سیاسی دارد، گفت: مصوبه دولت قبل برای برداشت از حساب متقاضیان جهت اجرای خدمات مسکن مهر فریب مردم بود.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن نریمان در حاشیه آیین افتتاح 4 هزار و 550 واحد مسکن مهر پردیس با اشاره به انتقادات وزیر راه و شهرسازی از طرح مسکن مهر بیان کرد: اینکه آقای آخوندی به طرح مسکن مهر انتقاد دارد مربوط به آن است که وی دکترای اقتصاد سیاسی دارد و به همین دلیل به ایرادات مسکن مهر انتقاد می‌کند.

وی با بیان اینکه تاکنون از محل آورده مردم و تسهیلات بانکی حدود 200 هزار میلیارد تومان در طرح مسکن مهر هزینه شده است، تصریح کرد: مسکن مهر بزرگترین پروژه مسکن‌سازی در کشور است، که باید تمام امکانات زیربنایی و روبنایی آن را با تمام مشکلات تامین کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه متقاضیانی داریم که به ما می‌گویند شما کاری به آب و برق واحدها نداشته باشید و آن را به ما تحویل بدهید ما مشکل خود را با دستگاه‌های خدمات‌رسان برطرف می‌کنیم، گفت: تمام این مسائل از جمله خدمات زیربنایی و روبنایی جزء حقوق شهروندی است، متاسفانه در دولت قبل بسیاری از واحدهای مسکن مهر به جزء خدمات زیربنایی و روبنایی افتتاح شد که ما باعث آن هستیم همه باید دست به دست هم دهیم تا این مشکلات را حل کنیم.

نریمان در ادامه با قدردانی از منتقدان مسکن مهر افزود: از منتقدان این طرح تشکر می‌کنم چرا که بدون هیچ هزینه‌ای مسائل را به ما منتقل می‌کنند.

* تعداد بالای مسکن‌های بدون متقاضی

وی یادآور شد: در بسیاری از جاهایی که مسکن مهر جانمایی شده متقاضی نداریم در حالی که پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها بالاست. در تلاشیم تا مشکلات مسکن مهر را به نفع مردم برطرف کنیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با یادآوری اینکه تمام حق انشعاف آب، برق، گاز و شبکه فاضلاب به دستگاه‌های خدمات‌رسان پرداخت شده است، بیان کرد: در شهر جدید پردیس وزارت راه مخازن آب با ظرفیت 10 هزار مترمکعب را ساخته و در مدت کوتاهی به بهره‌برداری رسانده است.

نریمان در ادامه با اشاره به اینکه اگر مسکن مهر را در شوش و پامنار می‌ساختیم بسیار ارزان‌تر از آن تمام می‌شد، گفت: برای تامین بخشی از خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر با بانک مسکن یک توافق هزار میلیارد تومانی انجام شده است.

وی به برداشت از آورده متقاضیان برای امکانات و خدمات جنبی پروژه‌های مسکن مهر اشاره کرد و گفت: براساس مصوبه دولت قبل از محل آورده متقاضیان برای ساخت خدمات روبنایی و زیربنایی هزینه شده که در دولت یازدهم این را به صفر رساندیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه برداشت از حساب متقاضیان برای اجرای خرید روبنایی و زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر فریب مردم بود، گفت: به هیچ وجه در دولت یازدهم مصوبه دولت قبل را اجرا نکردیم و میزان برداشت از حساب متقاضیان را به صفر کاهش دادیم.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 567 دوشنبه نظرات ()

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به هزینه ۲۰۰ هزار میلیارد تومانی مسکن مهر گفت: ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات برای این پروژه به مردم داده شده است.


به گزارش خبرنگار مهر، محسن نریمان امروز در مراسم افتتاح ۴۵۵۰ واحد مسکن مهر اظهار داشت: محله ایرانشهر با ۴۵۵۰ واحد افتتاح شد به این معنا که به طور متوسط ۲۰ هزار نفر در آن ساکن می شوند.

وی با بیان اینکه جمعیت این محله از تعدادی از شهرهای ما در کشور بیشتر است، گفت: برخی از شهرها در شمال کشور ۲۵۰۰ نفر جمعیت دارند، یعنی محله ایرانشهر یک شهری در داخل شهری بزرگتر است.

مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به اینکه با افتتاح محله ایرانشهر، شهری را در دل شهر دیگر افتتاح کردیم، افزود: این پروژه کاری بسیار بزرگ بوده است، اما متاسفانه در ابتدا فقط با هلیکوپتر بر فراز این شهر آمدند و زمین های رایگان را انتخاب کردند تا واحد بسازند.

نریمان با بیان اینکه ساخت ۱۰۰ هزار واحد را در این شهر شروع کردند در حالی که از همان ابتدا بارگذاری ۴۰۰ هزار نفر را ایجاد کرده اند، ادامه داد: اینکه گاهی وزیر راه و شهرسازی مسائل و مشکلاتی را مطرح می کند، به همین دلیل است که ما معتقدیم این کار بزرگترین پروژه ایران از نظر اعتبار و هزینه بوده است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: برای مسکن مهر ۶۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شد و بیش از این رقم هم باید مردم بپردازند.

وی با اشاره به اینکه با احتساب تاسیسات زیربنایی و روبنایی این پروژه در حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعتبار صرف کرده است، اظهار کرد: مسکن مهر در شهرهای جدید بزرگترین پروژه مسکن مهر است و ما جدا از مسکن مهر پردیس، ۱۰۰ هزار واحد هم در پرند داریم.

نریمان با اشاره به اینکه برخی از متقاضیان مراجعه می کنند و می گویند که واحدها را بدون خدمات زیربنایی به ما تحویل دهید، فت: ما نمی خواهیم تا متقاضیان را تنها بگذاریم؛ زیرا می دانیم که آنها به تنهایی نمی توانند خدمات آب، گاز و برق را تامین کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما این خدمات را جزء حقوق شهروندی می دانیم، اظهار داشت: آب شرب فاز ۱۱ برای ۳۵ هزار واحد تامین شده است و حق انشعاب تمامی واحدها را پرداخت کرده ایم.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه در برخی پروژه های مسکن مهر به دلیل مکان یابی نادرست متقاضی نداریم، گفت: در شهر پردیس ۵ هزار میلیارد تومان برای خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه کردیم.

وی با بیان اینکه خدمات و امکانات در یک شهر ارزش افزوده زمین را افزایش می دهد، خاطرنشان کرد: اگر در بافت فرسوده محله شوش و پامنار مسکن مهر می ساختیم، ارزان تر از واحدهای پردیس برای ما تمام می شد، اما الان یک هزار میلیارد تومان برای بخشی از کار از بانک مسکن وام گرفته ایم.

نریمان با اشاره به مصوبه ای که در دوره گذشته برای تامین خدمات زیربنایی و روبنایی از محل آورده مردم تصویب شده بود، گفت: متاسفانه این مصوبه را داریم که باید از آورده مردم خدمات را تامین کنیم در حالی که ادعا شده بود که این مسکن ارزان قیمت است.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 446 دوشنبه نظرات ()

مقداد همتی گفت: مطالبه مردم برای آینده مسکن مهر باید بر محور تحویل واحدها و اخذ دفترچه اقساط و سپس افتتاح رسمی واحدها توسط مسئولان امر قرار گیرد.

 

به گزارش بلاغ، مقداد همتی مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی  در خصوص تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس اظهار کرد: تحویل مسکن مهر در شهر جدید پردیس هرچند با حواشی ناشی از خبط نماینده پیمانکار در پس گرفتن "کلید کارگاهی" واحدها ، اقدام درستی بود.
وی افزود: مدیرعامل جدید شهرجدید پردیس نشان داد برخلاف مدیران عامل پیشین (ولی پور و رجب صلاحی) فردی عملیاتی و اجرایی است و عزم تکمیل و تحویل واحدها را دارد.
مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی تصریح کرد: در سه سال گذشته افتتاح صوری واحدها همچون ۵۰۰۰واحد شهرجدید پرند در حالی صورت گرفت که دفترچه قسط هم در برخی موارد به مردم داده شد، اما به دلیل نمایشی بودن افتتاحها مردم واحدها را به صورت کامل تحویل نگرفتند.
همتی گفت: مطالبه مردم برای آینده مسکن مهر باید بر محور تحویل واحدها و اخد دفترچه اقساط و سپس افتتاح رسمی واحدها توسط مسئولان امر قرار گیرد.
وی بیان کرد: شنیده های ما حکایت از ان دارد که تحویل 4500 واحد مسکن مهر پردیس (فاز 11 کوزو) در دستور کار ویژه قرار گرفته و مردم هرچه سریعتر باید با مراجعه به کارگزاریهای پردیس مدارک و اورده خود را تکمیل کنند.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 747 دوشنبه نظرات ()

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر، گفت: در این راستا واحدهای مسکن مهر با کیفیت مناسب و همه خدمات به مردم تحویل می‌شود.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، سعید غفوری در مراسم افتتاح 4 هزار و 550 واحد مسکونی مهر فاز 11 با قدردانی از حمایت قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در راستای تکمیل و تحویل این واحدها، اظهار کرد: علاوه بر فاز 11 مطابق برنامه ریزی انجام شده در سایر فازهای مسکن مهر نیز پروژه‌ها با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی تحویل می‌شود.

وی با تأکید براینکه یکی از دغدغه‌های شرکت عمران پردیس این است که واحدها با تمام امکانات به متقاضیان تحویل شود، تصریح کرد: تمام 33 هزار و 335 واحد مسکن مهر فاز 11 کوزو در آینده‌ای بسیار نزدیک به صورت محله به محله تحویل متقاضیان عزیز خواهد شد.

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به تأکیدات رهبر معظم انقلاب در خصوص تکمیل و تحویل پروژه های مسکن مهر بیان کرد: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به این جمع‌بندی رسیده که مسکن مهر باید با کیفیت مناسب و همه امکانات تحویل متقاضیان شود.

غفوری با تأکید براینکه نباید در این زمینه شرمنده مردم شویم و رویه تحویل واحدها با تمام امکانات را ادامه خواهیم داد، اظهار کرد: در شهر جدید پردیس وقفه‌ای در خصوص تحویل واحدها داشته‌ایم که تاکنون تقریباً هفت هزار واحد به متقاضیان واگذار شده است.هدف ما این است که کل 80 هزار واحد مسکن مهر این شهر فاز به فاز و در همه زون‌ها به مردم تحویل شود.

وی با بیان اینکه از مردم می‌خواهیم صبور باشند و به شرکت عمران پردیس اعتماد کنند، گفت: برنامه ما این است که واحدهای مسکن مهر اول تحویل شود سپس متقاضیان در آن اسکان یابند و در نهایت افتتاح شوند از این رو از رسانه‌ها می‌خواهیم به ما در تمرکز بر هدف اصلی یعنی تکمیل ساخت و سازها کمک کنند.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 575 دوشنبه نظرات ()

مدیر عامل شرکت عمران شهرهای جدید از اعلام قیمت نهایی مسکن مهر پردیس طی هفته آینده خبر داد و گفت: برای یکسری متقاضیان دارای مشکل بحث افزایش وام مسکن مهر را در دستور کار قرار داده‌ایم.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، محسن نریمان در مراسم افتتاح 4350 واحد مسکونی فاز 11 اظهار داشت: در رابطه با قیمت نهایی فازهای باقیمانده مسکن مهر پردیس جلسات متعددی برگزار شده و کارشناسان در حال بررسی این موضوع هستند. تلاش می‌کنیم در حد وسع مردم قیمتهای جدید را هفته آینده اعلام کنیم.

وی با تاکید بر اینکه به طور قطع به اعداد و ارقام مناسبی در این زمینه خواهیم رسید تصریح کرد: تلاش ما قیمتهای حداقلی است تا فشاری به متقاضیان وارد نشود از سوی دیگر کمکهایی را نیز برای پیمانکاران در نظر گرفته‌ایم تا مشکلات آنها را نیز حل کنیم.

نریمان ادامه داد: پیمانکاران مسکن مهر پردیس با مشکلاتی مواجه هستند که درک درستی از مشکلات دارند.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با اشاره به اینکه 80 هزار واحد مسکن مهر در پردیس جانمایی شده است گفت: پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها حدود 85 درصد رسیده است.

وی با با بیان اینکه 35 هزار واحد در فاز 11 پردیس در حال ساخت است بیان کرد: امروز 4550 واحد با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی از قبیل آب، گاز، برق، مسجد، کلانتری، فضاهای تجاری و ... به صورت رویکرد مرکز - محله افتتاح شد.

نریمان با اشاره به اعلام آمادگی شرکت عمران برای تحویل این تعداد واحد مسکونی به متقاضیان افزود: مسئله تامین آب تنها مربوط به این 4500 واحد نیست و ما برای کل 35 هزار واحد فاز 11 آب سالم و بهداشتی را تامین کرده‌ایم.

وی رفع احتیاجات متقاضیان را جزو حقوق شهروندی اعلام کرد و گفت: تا جایی که بتوانیم و در حیطه وظایف شرکت عمران شهرهای جدید باشد با سایر دستگاهها در راستای تامین نیازها اقدام خواهیم کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از پیگیری برای افزایش وام مسکن مهر یکسری از متقاضیان که دارای مشکل هستند خبر داد و گفت: در مراحل اولیه این برنامه و اقدام قرار داریم و تلاش می‌کنیم مشکلات متقاضیان را به حداقل برسانیم در این راستا کارهایی در حال پیگیری است.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 531 دوشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری صداوسیما ، همزمان با بهره برداری از این تعداد واحد مسکن مهر که با حضور با حضور مهندس محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید صورت گرفت یک باب مسجد محله ،چند واحد تجاری ، کلانتری ، مخزن آب 10 هزار متر مکعبی ، خط انتقال آب شرب به طول 4 کیلومتر و خط انتقال برق 20 کیلو ولت به طول 8 کیلومتر نیز به بهره برداری رسید  .
واگذاری این واحدها از هفته پیش به متقاضیان آغاز شده بود .
فاز 11 پردیس دارای 35 هزار واحد مسکونی در 4 زون در حال ساخت است و سایر واحدهای مسکن مهر در فازهای 8 / 5 / 9 و 3 وجود دارد که در مجموع 80 هزار واحد مسکونی خواهد شد .

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 633 دوشنبه نظرات ()

واحدهای مسکن مهر محله ایرانشهر پردیس و شماری دیگر از پروژه‌های عمرانی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی افتتاح شد.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، دقایقی پیش با حضور محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید و شماری از مسؤولان شهرستانی، آیین افتتاح واحدهای مسکن مهر محله ایرانشهر و پروژه‌های زیربنایی و روبنایی شهر جدید برگزار شد.

محله ایرانشهر در زون چهار فاز 11 شهر جدید پردیس قرار دارد و در آن، 4 هزار و 550 واحد مسکونی ساخته شده است که به متقاضیان تحویل می‌شود.

امروز همچنین مسجد محمد رسول‌الله (ص)، کلانتری، یک واحد تجاری، مخزن آب 10 هزار مترمکعبی و تعداد دیگری از پروژه‌های روبنایی و زیربنایی در شهر جدید پردیس افتتاح شد.

جدای از محسن نریمان، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید، در این مراسم، فرماندار شهرستان پردیس، معین ویژه مسکن مهر پردیس و مسؤولان شرکت عمران این شهر نیز حضور داشتند.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 621 دوشنبه نظرات ()

در حالی دقایقی پیش ۴۵۵۰ واحد مسکن مهر پس از سه بار خلف وعده افتتاح شد که باز هم خبری از وزیر منتقد راه و شهرسازی در این مراسم نبود، آخوندی همچنان نمایشگاه‌های خطاطی را در رتبه بسیار بالاتری از طرح مسکن مهر می‌داند.

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، با وجود آن‌که رایزنی زیادی برای حضور وزیر راه و شهرسازی در افتتاح امروز مسکن مهر پردیس صورت گرفته بود، اما آخوندی باز هم، همه را سرکار گذاشت. سر کار از آن جهت که وزیر راه و شهرسازی با شرط تامین خدمات واحدهای مسکن مهر اعلام کرده بود که در افتتاح شرکت خواهد کرد. البته شاید خستگی مفرط سفر هیئت دولت به استان کرمانشاه نیز در تصمیم آخوندی برای عدم حضور در مراسم امروز تاثیرگذار بوده باشد.

به هر حال دقایقی پیش محسن نریمان به جای عباس آخوندی روبان افتتاح رسمی 4550 مسکن مهر پردیس را قیچی کرد تمام امیدواری‌ها در این زمینه به یکباره رنگ ببازد.

اسفندماه سال 93 وزیر راه و شهرسازی به استان قزوین سفر کرد و در برنامه وی افتتاح 10 هزار واحد مسکن مهر گنجانده شده بود، اما آخوندی چند دقیقه قبل از افتتاح، شهرک محمدی مهرگان را ترک کرد تا مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی زحمت افتتاح را بکشد.

وزیر وعده‌های واهی به جای رفع دغدغه مسئولان عالی‌رتبه نظام در خصوص مسکن مهر، همچنان به این طرح بی مهر است، آخوندی علاقه‌ای ویژه‌ به بازدید از نمایشگاه‌های خنری و خرید آثار آنها از منابع بیت‌المال است.

وزارت راه و شهرسازی طی سه سال اخیر نه نتوانسته سامان مناسبی به پروژه‌های مسکن مهر بدهد و نه توانسته طرح جایگزینی را برای خانه‌دار کردن اقشار کم درآمد ارائه دهد. عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی و معاونان ذی‌ربط در مسکن مهر در "اندیشه" یک برنامه در این بخش با کپی‌برداری از سایر کشورها هستند، اندیشه‌ای که گمان نمی‌رود تا مدت‌ها تبدیل به "کار" شود. اگر هم شود تنها به درد اقشار متوسط به بالا می‌خورد و دست اقشار کم‌درآمد جامعه همچنان در دولت یازدهم از حق قانونی خود کوتاه می‌ماند.

تاریخ خبر : 28 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 615 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/27

 

در حالی طی سه سال اخیر وزیر راه و شهرسازی در هیچ مراسم افتتاح مسکن مهری حضور نیافته که خبر می‌رسد وی برای افتتاح مسکن مهر پردیس یک شرط گذاشته است؛ آخوندی تنها در صورت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی واحدها حاضر به قیچی کردن روبان افتتاح رسمی شده است.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، تا امروز سه بار وعده افتتاح پروژه‌های مسکن مهر پردیس عملی نشده است؛ دو بار در سال گذشته و یکبار هم در سال جدید. قرار بود حدود 4500 واحد مسکن مهر این شهر بهمن پارسال به‌طور رسمی افتتاح شود که نشد. در ادامه مدیران وعده اسفندماه را دادند که آن هم چند روز مانده به تحویل سال نو به اردیبهشت امسال موکول شد و در نهایت نیز هیچکدام از این سه وعده به دلایلی که در گزارشهای قبلی به آنها اشاره شده، عملی نشد.

این در حالی است که خبر می‌رسد فردا 4500 واحد مسکن مهر فاز 11 (کوزو) به طور رسمی با تمام امکانات زیربنایی و روبنایی از قبیل انشعبات آب، برق، گاز، مشجد، کلانتری، مراکز تجاری، مدرسه و... افتتاح می شود.

این واحدها طی یک بازه زمانی یک ماهه تحویل متقاضیان می‌شود و همه امکانات مورد نیاز یک محله در آنها پیش بینی شده است.

یکی از حاشیه‌های مهم این افتتاح احتمال حضور عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی است. طی سه سال اخیر وی در هیچکدام از افتتاح‌های رسمی پروژه‌های مسکن مهر حضور نیافته است، اما گویا این بار به‌صورت مشروط برای این کار اعلام آمادگی کرده است.

ماجرا از این قرار است که وزیر راه و شهرسازی تنها با یک شرط روبان افتتاح واحدهای مسکن مهر (4500 واحد کوزو) را قیچی می‌کند. این شرط داشتن تمام خدمات زیربنایی و روبنایی واحدهای مذکور است که آخوندی تاکید ویژه‌ای بر آن دارد.

به گزارش تسنیم، صبح فردا 4550 واحد مسکن مهر به‌طور رسمی افتتاح می‌شود و این احتمال وجود دارد که وزیر همیشه منتقد راه و شهرسازی پس از سه سال به‌نوعی با مسکن مهر آشتی کند. بی‌شک این اقدام آخوندی را باید به فال نیک گرفت، اگر البته اینچنین شود.

ساعت 10 صبح فردا (دوشنبه 28 تیرماه سال 95) مشخص می‌شود آیا وزیر راه و شهرسازی در اولین افتتاح مسکن مهر عمرش شرکت می‌کند یا خیر؟ تقریبا 20 ساعت به پایان این انتظار زمان باقی است.

تاریخ خبر : 27 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 563 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/27

 

در حالی طی هفته گذشته تعدادی از واحدهای مسکن مهر پردیس به متقاضیان واگذار شد که خبر می‌رسد یک یارانه ویژه برای محوطه‌سازی، آسفالت و معابر فاز ۵ این شهر در نظر گرفته شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شنیده‌ها حکایت از آن دارد که مدیران شرکت عمران پردیس برای ساماندهی وضعیت پروژه‌های مسکن مهر فاز 5 با پیمانکار عمده این سایت جلساتی را برگزار کرده‌اند.

بر اساس این جلسات مقرر شده یارانه‌ای جهت زیرساختهای واحدهای مسکن مهر این فاز در نظر گرفته شود. گفته شده این یارانه که مبلغ آن حدود یک میلیارد تومان است صرف آماده‌سازی، معابر و آسفالت سایت مذکور هزینه خواهد شد.

در دوره جدید مدیریت شرکت عمران پردیس بر خلاف دوره قبلی، تنها روی یک پروژه (فاز 11 کوزو) تمرکز نشده است و مدیران و مسئولان مربوطه حل مشکلات سایر پروژه‌های مسکن مهر این شهر از جمله فاز 8، 5 و 9فاز  را در دستور کار قرار داده‌اند.

تاریخ خبر : 27 تیر 1395

در حالی از هفته گذشته پس از سه سال انتظار طلسم تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس شکسته شد که هنوز آخوندی وزیر راه و شهرسازی افتخار نداده به یکی از سایتهای این طرح قدم رنجه کند، وی اما علاقه ویژه‌ای به بازدید از نمایشگاه‌های هنری و خرید آثار آن دارد.


ماه زمان نیاز بود تا معاون وزیر راه و شهرسازی (مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید ایران) و مشاورانش به این نتیجه برسند اجرای سیاست "آزمون و خطا" آن هم برای شهری به مهمی پردیس راهگشای مناسبی برای پروژه‌های مسکن مهر این شهر نخواهد بود.
 
نریمان اوایل سال 93 حکم برکناری مهدی هدایت را امضا کرد و ولی‌پور را به‌عنوان سرپرست جایگزین وی کرد. ضعف مدیریت و انتصاب برخی اعضای هیئت مدیره که حتی یک ساعت هم سابقه مدیریت مرتبط را نداشتند، شرایطی را رقم زد تا در پایان یکسال و چند ماه و افزایش روز افزون نارضایتی مردم، ولی‌پور به شرکت مادر منتقل شده و مدیریت عمران پردیس به رجب‌صلاحی واگذار شود.
 
 وی نیز با همان مشکل اعضای هیئت مدیره دست به گربیان بود، معضلی که در نهایت باعث رفتنش شد. حال طی یک ماه اخیر مدیریت عمران پردیس به غفوری سپرده شده است. وی در اولین اقدام جلسات متعددی را با پیمانکاران برگزار کرده و طی روزهای اخیر اقدام به تحویل واحدهای آماده فاز 11 پردیس کرده است، بدون آن‌که برای این کار از واژه پُرطمطراق "افتتاح" استفاده کند.
 
رویه مدیر کنونی شرکت عمران پردیس امیدواری‌هایی را در بین متقاضیان مسکن مهر به وجود آورده، تا آنجاکه بسیاری از آنها اقدام به تکمیل آورده خود برای تحویل واحدها کرده‌اند. از دوشنبه هفته‌ای که گذشت شماری از متقاضیان مسکن مهر پردیس برای تحویل واحدها فراخوانده شده و تاکنون کلیدهای خود را دریافت کرده‌اند. قرار مدیرعامل بر این است که این رویه همچننان تداوم داشته باشد و طی روزهای آینده نیز تعداد دیگری از متقاضیانی که سهم آورده خود را تکمیل کرده باشند برای انجام مراحل پایانی تحویل واحد به شرکت عمران دعوت خواهند شد.
 
این‌گونه به نظر می‌رسد که طی روزها و ماه‌های آینده خبرهای خوبی از پردیس به گوش خواهد رسید و به این ترتیب طلسم سه ساله واگذاری پروژه‌های مسکن مهر این شهر شکسته شده است. اما متاسفانه با این وجود عالی‌ترین مقام وزارت راه و شهرسازی همچنان با طرح مسکن مهر قهر است و طلسم سه ساله حضور وی در این پروژه هنوز نشکسته است.
 
در ساعاتی که متقاضیان مسکن مهر پردیس در حال دریافت کلید واحدهای خود بودند،‌ عباس آخوندی به همراه تنی چند از معاون خود از نمایشگاه "نقاشی خط" بازدید کرد.  
 
منبع: تسنیم

تاریخ خبر: 26 تیرماه 95

دیروز رسانه‌ها به افتتاح صوری واحدهای مسکن‌مهر پردیس واکنش نشان دادند اما مدیرعامل عمران این شهر بیان واقعیت‌ها توسط رسانه‌ها را وارونه جلوه دادن افتتاح و غیراخلاقی دانسته است. شرکت عمران پردیس 3 سالی است که نتوانسته رسالت اصلی خود را که بخشی از آن ساخت و تکمیل واحدهای مسکن است به درستی انجام دهد. جز تغییر مدیریت، کارنامه عملکرد این شرکت تقریبا خالی است و متقاضیان مسکن‌مهر در سرگردانی به سر می‌برند. در این شرایط دیروز به‌صورت نمادین چند واحد مسکن‌مهر افتتاح و تحویل متقاضیان شد. متقاضیانی که حس خوب خانه‌دار شدن را فقط برای چند لحظه تجربه کردند، چراکه بلافاصله کلید واحدها از آنها پس گرفته شد.

به دنبال برگزاری مراسمی بی سر و صدا با حضور مسوولان دولتی برای تحویل برخی واحدهای فاز ۱۱ شهر جدید پردیس به متقاضیان جهت آگاهی از ایرادات و رفع آنها، احتمالا مراسم افتتاح رسمی هفته آینده برگزار می شود.


روز ۲۱ تیرماه در مراسمی نیمه رسمی که اطلاع رسانی خبری درخصوص آن انجام نشده است به برخی متقاضیان واحدهای مسکن مهر پردیس که سهم آورده خود را تکمیل کرده اند کلید داده شده تا بقیه واحدها نیز به تدریج با تکمیل سهم آورده تحویل شود.

در این مراسم که با حضور مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی، طاهرخانی عضو هیئت مدیره شهرهای جدید، غفوری مدیرعامل شرکت عمران پردیس، حیدری فرماندار پردیس، لاله شهردار پردیس، ضرغامی رییس دادگستری و صفدری رییس آب و فاضلاب استان تهران برگزار شده، غفوری عنوان کرده که تحویل این واحدها قبل از افتتاح رسمی برای رفع ایرادات انجام می شود.

در حالی مدیرعامل سابق عمران پردیس به دلیل عدم همراهی برخی اعضای هیئت مدیره استعفا داد که خبر می‌رسد امروز اعضای جدید هیئت مدیره این شرکت معرفی شده‌اند، به این ترتیب یکی از موانع جدی در تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر این شهر برداشته شد.


طی مراسمی با حضور اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ایران اعضای جدید هیئت مدیره شرکت عمران شهر پردیس معارفه شدند.

بر این اساس رضا بابازاده خوشرودی و ابراهیم نظری‌نیا به عنوان دو عضو جدید هیئت مدیره عمران پردیس معرفی شدند.

سید محمود میریان، عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید در این مراسم با تاکید بر تلاش مضاعف مسئولان شرکت عمران، جهت توسعه اجتماعی و اقتصادی این شهر، اظهار کرد: اگر همه چالشهای مسکن مهر به لحاظ خدمات روبنایی و زیربنایی و اسکان متقاضیان حل شود، یک قدم اساسی از برنامه های توسعه شهر جدید پردیس را برداشته ایم. باید کنار تحویل واحدهای مسکن مهر به مسائل مهم فرهنگی و اقتصادی پردیس توجه ویژه داشته باشیم تا این شهر برای شهروندان آرامش، آسایش، امنیت و تعلق خاطر ایجاد کند.

وی هویت بخشی و اشتغال زایی را از وظایف اصلی و راهبردی شرکت دانست و گفت: باید بافت شهری پردیس برای ورود بار جمعیتی ۴۰۰هزار نفری از نظر فرهنگی و اقتصادی مهیا و برای آینده این شهر چشم انداز کوتاه مدت و بلند مدت تبیین شود؛ چراکه عدم توجه به این موضوعات چالش های اجتماعی بسیار سنگین و جبران ناپذیر را ایجاد خواهد کرد.

به گزارش پردیس11، طی سه سال سپری شده از عمر دولت یازدهم به دلایلی از جمله ضعف مدیریت و عدم همراهی برخی اعضای هیئت مدیره مسکن مهر شهر پردیس حال و روز چندان خوشی نداشته است. اما به نظر می‌رسد با ورود اعضای جدید هیئت مدیره این شهر یکی از موانع جدی در تکمیل و تحویل واحدهای این شهر برداشته شده و باید منتظر خبرهای امیدوارکننده‌ای در این رابطه بود.

امین قنبری بازدید : 711 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/22

 

مصوبه 2250میلیارد تومانی تامین خدمات زیربنایی و روبنایی مسکن مهر در حالی ابلاغ شد که دولت انتشار 1000میلیارد تومان اوراق خزانه اسلامی و منابع حاصل از فروش واحدهای بدون متقاضی را نیز در نظر گرفته است. تحویل بسیاری از واحدهای مسکن مهر هم اکنون معطل آب، برق، گاز و سایر خدمات زیربنایی و روبنایی است.

 

امین قنبری بازدید : 929 چهارشنبه نظرات ()

مدیرعامل شرکت عمران پردیس با اشاره به ۶ برنامه برای ساماندهی مسکن مهر این شهر، گفت: آب شرب واحدهای آماده تحویل مسکن مهر پردیس کاملا سالم است و با هماهنگی آبفای شرق استان تهران به مخزن اصلی آب شرب شهر وصل شده است.


سعید غفوری در جلسه با اعضای فعال سایت ساکنین مسکن مهر با تشریح برنامه‌هایش برای ساماندهی مسکن مهر پردیس، اظهار کرد:‌

برای ساماندهی مسکن مهر پردیس یک برنامه یکماهه، سه ماهه، شش ماهه، یکساله، 18 ماهه و دو ساله را ارائه کرده‌ایم و بر همان اساس برنامه‌ها را پیش می‌بریم.

وی با بیان این‌که برنامه تحویل دیروز (دوشنبه) نیز  بر این اساس صورت گرفت، تاکید کرد: شعار شرکت عمران این است که در عمل کارهایی را انجام دهیم  تا متقاضیان عزیز در خانه‌های خود ساکن شوند.

وی با یادآوری این‌که به‌صورت شبانه‌روی به دنبال حل مشکلات مسکن مهر پردیس هستیم، ادامه داد: در این راستا با پیمانکاران فازهای  3، 5، 8، 9 و 11 جلسات متعددی برگزار شده است. در فاز 11، متقاضیان باید 39 میلیون و 750 هزار تومان آورده داشته باشند که از میان متقاضیانی که دیروز به فراخوان شده بودند تنها 5 نفر این مبلغ را واریز کرده بودند و به همین جهت هم توانستیم به همین افراد واحدها را تحویل دهیم.

امین قنبری بازدید : 17994 سه شنبه نظرات ()

نقشه زون ها و نواحی فاز 11

فاز 11 مسکن مهر پردیس معروف به دره آرا مشتمل بر بیش از 560 بلوک 59 واحدی می باشد که هر بلوک 14 طبقه 4 واحدی و یک طبقه همکف 3 واحدی دارد. این فاز توسط بلوار 40 متری خروجی از تونل سلام که شهر پردیس را به فاز 11 متصل می کند به دو بخش جنوبی و شمالی تقسیم می کند.

این فاز به 5 زون تقسیم شده است که در نقشه بالا با خطوط مشکی از هم متمایز شده اند. زون های 1 و 5 در بخش شمالی بلوار اصلی و زون های 2 و 3 در بخش جنوبی بلوار هستند. زون 4 هم به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم شده است. اما این تقسیم بندی نهایی این فاز نیست و نخواهد بود. همانطور که در برگه های صورتجلسه انتخاب واحد محل بلوک شما به اینش کل آروده شده است (5B50) که عدد قبل از حرف B نمایانگر شماره زون و عدد بعد از آن شماره بلوک است، قسمتی هم برای مثال نوشته شده است بلوک شما در محله 5 از ناحیه 3 فاز 11 می باشد. که این محله بندی معیار تحویل واحدها نیز می باشد.

برای مثال 4500 واحدی که از همه واحدها زودتر افتتاح می شوند، به محله ای به نام ایرانشهر معروف هستند که تمامی زون 4 شمالی و بلوک های 1 تا 22 زون 5 را شامل می شود و در نقشه محله 1 از ناحیه 3 نام گذاری شده است. ترتیب تحویل واحدها هم بر مبنای تحویل محله ای واحدهاست. هر محله پس از قرارگیری در اولویت تحویل به بخش های مختلفی تقسیم می شود و خود در چندین مرحله تحویل می گردد. برای مثال اولویت 4500 واحد محله ایرانشهر خود در 5 مرحله تحویل می گردد. محلات و نواحی این فاز با رنگ های مختلفی از هم تفکیک شده اند.

در مجموع این فاز 3 ناحیه دارد که ناحیه 1 مشتمل بر 4 محله است و ناحیه 2 مشتمل بر 3 ناحیه و در نهایت ناحیه 3 مشتمل بر 5 محله است.

سوالات خود را در این خصوص در بخش نظرات ارسال کنید تا پاسخ دهیم.

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

امین قنبری بازدید : 703 سه شنبه نظرات ()

به نقل از  دولت بهار -  1395/04/22

 

دولت بهار: در حالی دیروز رسانه‌ها از جمله خبرگزاری تسنیم به افتتاح صوری واحدهای مسکن مهر پردیس واکنش نشان دادند که مدیرعامل عمران این شهر بیان واقعیتها توسط رسانه‌ها را وارونه جلوه دادن افتتاح و غیراخلاقی دانسته است.

 

امین قنبری بازدید : 870 سه شنبه نظرات ()

در حالی دیروز رسانه‌ها از جمله خبرگزاری تسنیم به افتتاح صوری واحدهای مسکن مهر پردیس واکنش نشان دادند که مدیرعامل عمران این شهر بیان واقعیتها توسط رسانه‌ها را وارونه جلوه دادن افتتاح و غیراخلاقی دانسته است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، شرکت عمران پردیس سه سالی است که نتوانسته رسالت اصلی خود  که بخشی از آن ساخت و تکمیل واحدهای مسکن است را به درستی انجام دهد. به جز تغییر مدیریت، کارنامه عملکرد این شرکت تقریبا خالی است و متقاضیان مسکن مهر در سرگردانی به سر می‌برند. در این شرایط دیروز به‌صورت نمادین چند واحد مسکن مهر افتتاح و تحویل متقاضیان شد. متقاضیانی که حس خوب خانه‌دار شدن را فقط برای چند لحظه تجربه کردند، چراکه بلافاصله کلید واحدها از آنها پس گرفته شد.

انتشار اخباری با مضمون افتتاح‌ صوری و... واکنش مدیرعامل شرکت عمران پردیس به دنبال داشته و وی رسانه‌ها را متهم به وارونه نشان دادن آغاز افتتاح کرده است. در اینجا لازم است مواردی برای مدیران جدید یادآوری شود؛

امین قنبری بازدید : 915 سه شنبه نظرات ()

تنها گشتی کوتاه در خیابان های شهر جدید پردیس گویای توقف کامل پروژه های مسکن مهر این شهر است. هر چند که مسوولان این اظهارات را تکذیب می کنند اما نگاهی هر چند گذرا بر این شهر دلیلی محکم براین ادعاست.


طی چند ماه گذشته نیز به دلیل افزایش شکایات متقاضیان این مسکن ها از تاخیرهای بسیار بالاخره موجب شد تا مدیرعامل شرکت عمرانی این شهر تغییر کند و مدیری جدید بر صندلی ریاست ان تکیه بزند. هر چند که مشکل اصلی  توقف پروژه ها را باید در نبود منایع مالی جستجو کرد اما همواره تجربه نشان داده در ایران مدیران فدای کمبود منابع مالی می شوند. با اینحال مدیرعامل جدید گویی روالی نو در پیش گرفته است. وی روز گذشته در حالی برخی از مسکن های مهر را افتتاح کرد که پس از ان کلید این واحدها را از متقاضیان پس گرفت. هرچند که مدیرعامل شرکت عمرانی پردیس دلیل این اقدام را در نصب امکانات رفاهی داخلی این واحدها و دزدی نشدن از آنها می داند اما این روش نشان می دهد غفوری سرپرست شرکت عمران پردیس تلاش دارد تا سمت مدیریت این شرکت را نصیب خود کند. هر چند که با رسانه ای شدن این وقایع اثبات شدن جای وی براین صندلی با اماو اگرهایی روبروست.
افتتاح دیروز واحدهای مسکن مهر پردیس پس از سه بار خلف وعده افتتاح طی سال گذشته و امسال صورت گرفت.
در آخرین وعده قرار بود نیمه اردیبهشت ماه امسال ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر فاز ۱۱ کوزو این شهر افتتاح شود، اما با وجود آن که رسانه‌ها هم برای مراسم افتتاح به پردیس دعوت شدند به دلیل آنچه آلودگی آب عنوان شد، این افتتاح به سرنوشت دو وعده پیش از آن دچار شد.
 در خلال خلف وعده‌های متعدد، مدیریت عمران پردیس تغییر کرد و غفوری جایگزین رجب‌صلاحی شد. سرپرست شرکت عمران پردیس نیز دیروز به همراه شماری از مسئولان و مدیران ذی‌ربط در طرح مسکن مهر بی سر و صدا سه بلوک از فاز ۱۱ را افتتاح کرد. واحدهایی که مدت‌هاست (از دولت قبل) ساخته شده و تنها مانع آنها برای افتتاح و پس از آن تحویل نبود خدمات زیربنایی بوده است.

امین قنبری بازدید : 766 سه شنبه نظرات ()

به نقل از همشهری آنلاین - 1395/04/21

 

تعدادی از کسانی که با حضور مقامات وزارت راه و شهرسازی در پردیس کلید خانه‌شان را گرفته بودند پس از ترک محل توسط خبرنگاران بی‌خانه شدند و کلید را از آنها پس گرفتند.

 

امین قنبری بازدید : 559 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/21

 

فرماندار شهرستان پردیس گفت: تعامل خوبی برای اتمام پروژه مسکن مهر پردیس وجود دارد و تحویل سریع واحدها خواست متقاضیان است.

 

امین قنبری بازدید : 564 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/21

 

مدیرعامل آبفای شرق استان تهران از تلاش برای تکمیل زیرساخت‌های مسکن مهر در شهر جدید پردیس خبر داد و گفت: اجازه ایجاد آلودگی آب را در پردیس نمی‌دهیم.

 

امین قنبری بازدید : 652 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) - 1395/04/21

تهران - ایرنا - استاندار تهران از آماده شدن زیرساخت ها و رفع مشکلات برای بهره برداری بخشی از واحدهای سایت مسکن مهر پردیس خبر داد و گفت: بخشی از واحدهای مسکونی این مجموعه بزودی به مالکان واگذار خواهند شد.

 

امین قنبری بازدید : 640 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/21

 

مدیرعامل شهر جدید پردیس با بیان اینکه طلسم تحویل واحدهای مسکونی مهر در این شهر شکسته شد، گفت: از امروز تحویل تدریجی واحدهای مسکونی مهر آغاز شد.

 

 

امین قنبری بازدید : 1142 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما - 1395/04/21

واگذاری واحدهای مسکن مهر فاز یازده شهر پردیس با حضور قائم مقام وزیر راه وشهرسازی آغاز شد.

 

به گزارش خبرگزاری صداوسیما،در مراسم امروز 35 متقاضی فاز یازده مسکن مهر که بیشترین آورده را واریز کرده بودند حضور داشتند و قرار داد اصلی و کلید واحدهای خود را دریافت کردند.
در این مراسم آقای مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی  کلید پنج واحد مسکونی به همراه سند آن را به طور نمادین تحویل  متقاضیان داد .
مدیرعامل شرکت عمران پردیس گفت:در روزهای آینده افراد بیشتری تا روزانه 200 نفر برای تحویل کلید واحدها فراخوانده خواهند شد و متقاضیانی که آورده خود را تکمیل کنند در اولویت هستند .
غفوری افزود: سقف آورده فاز 11 نهایی شده و متقاضیان می بایست 39 میلیون و 750 هزار تومان واریز کنند.
وی گفت: دیگر هیچ مشکلی از نظر تامین آب، گاز و برق در واحدها نداریم و به تدریج با واگذاری واحدها نیز همه انشعابات آنها وصل خواهد شد.
امروز همچنین شمار زیادی از متقاضیان مشکلات خود را با مدیرعامل شرکت عمران پردیس و قائم مقام وزیر راه درمیان گذاشتند.

برای مشاهده فیلم روی تصویر زیر کلیک کنید .

اغاز واگذاری واحدهای مسکن مهر فاز یازده شهر پردیس+فیلم

خبرگزاری فارس : فیلم/ کلید جدید دولت تدبیر و امید/ کلید مسکن مهر پس از مراسم تشریفاتی از مردم پس گرفته شد!

 

تاریخ خبر : 21 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 658 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبر گزاری فارس - 1395/04/21

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس از افتتاح 4 هزار و 550 واحد مسکن مهر فاز 11 این شهر طی هفته آینده خبر داد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، سعید غفوری ظهر امروز در جلسه‌ای با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی، مدیرعامل و اعضای هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس و دیگر مسؤولان استانی و شهرستانی اظهار داشت: امروز آغاز تحویل واحدهای زون 4 مسکن مهر در فاز 11 پردیس را در دست اقدام داریم و در ابتدا از 35 متقاضی برای تحویل کلید واحد و سند دعوت به عمل آمد که این اقدام طی 24 ساعت تصمیم‌گیری و اجرا شد.

 

امین قنبری بازدید : 559 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 21 تیر 1395

شوی رسانه‌ای مسئولان شرکت عمران شهرهای جدید امروز در شهر پردیس در افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس اینگونه رقم خورد که پس از تحویل چهار کلید از واحدهای فاز ۱۱ این شهر به متقاضیان، مجدداً این کلیدها پس گرفته شد.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، امروز با حضور قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن قرار بود تعدادی از واحدهای مسکن مهر فاز 11 (کوزو) به بهره‌برداری برسد به همین دلیل با 35 متقاضی این واحدهای مسکونی تماس برقرار شده و آنها را برای دریافت کلید این واحدها به شهر پردیس فراخواندند.

 

امین قنبری بازدید : 603 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/21

در حالی تعدادی از واحدهای مسکن مهر پردیس امروز افتتاح شد و البته به متقاضیان تحویل نشد که به نظر می‌رسد این اقدام با هدف کاهش فشار افکار عمومی و همچنین ترغیب متقاضیان برای تکمیل آورده صورت گرفته است.

 

امین قنبری بازدید : 693 دوشنبه نظرات ()

به گزارش گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/21
::اخبار فوری از پردیس::


تعدادی از متقاضیان مسکن مهر پس از برنامه افتتاح محل را ترک ننموده و در حالیکه خبرگزاری ها در حال مصاحبه با مدیرعامل شرکت عمران پردیس بودند، ابهامات متقاضیان را مقابل دوربین های رسانه ها برای ایشان مطرح کردند.
متقاضیان در خلال این مصاحبه از تخلف شرکت عمران پردیس مبنی بر برداشت غیرقانونی از حساب متقاضیان برای تکمیل خدمات زیربنایی و روبنایی ، پیش از تصویب مصوبه هیات وزیران در سال ۹۲ پرده برداشتند که مدیرعامل این شرکت با اعلام اینکه مبالغ برداشت شده به حساب متقاضیان بازگردانده خواهد شد، موضوع را خاتمه دادند. این در حالیست که پیشتر شرکت عمران در آنالیز قیمت نهایی اعلام شده برای فاز ۱۱ ۱۱ میلیون تومان برای خدمات زیربنایی و ۴ میلیون تومان برای محوطه سازی اختصاص داده شده است.
موضوعی که در صورت لغو مبلغ ۱۱ میلیونی سهم متقاضیان فاز ۱۱ به ۲۹ میلیون تومان کاهش می یابد.
حال باید دید که این موضوع با توجه به شکایت متقاضیان به دیوان عدالت اداری تا چه حد مورد توجه مسئولین قرار می گیرد!

تاریخ : 21 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 619 دوشنبه نظرات ()

به گزارش گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/21
::اخبار فوری از پردیس::

 

حضور نماینده هیات مدیره شرکت کوزو، فرماندار شهرستان پردیس، شهردار پردیس، مدیرعامل شرکت عمران پردیس، معین ویژه شهر جدید پردیس، مدیریت کارگزاری مسکن مهر و ... در کنار قائم مقام وزیر راه و شهرسازی

امین قنبری بازدید : 877 دوشنبه نظرات ()

به گزارش گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/21

::اخبار فوری از پردیس::

 

:: ۳۵ نفر از متقاضیان فاز ۱۱ برای افتتاح به شرکت عمران دعوت شدند که از این بین قرارداد نهایی به ۵ متقاضی که آورده خود را تکمیل نموده اند تحویل داده شد.

 

:: یکی از موضوعاتی که فرماندار محترم پردیس در این جلسه اذعان نمود، تلاش برای برداشتن فشار رسانه ای ماه های اخیر بر مجموعه مسئولین مسکن مهر باید در دستور کار قرار گیرد و این موضوع تنها با تحویل واحدهای این شهر امکان پذیر است.

 

:: مهندس غفوری از تلاش های مهندس نریمان برای اخذ ۱۳۰ میلیارد اعتبار و تفاهمات برای همکاری بانک مسکن با مجموعه شرکت عمران شهرهای جدید خبر داد.

:: مهندس مهر آبادی: تعدد افتتاح بر کمیت واحدهای آماده افتتاح، اما بدون احراز شرایط سکونت ارجحیت دارد.

:: مهندس مهر آبادی : پیشنهاد من این است که قبل از افتتاح شروع به تحویل موقت و رفع معایب پروژه ها بکنیم.

:: مهندس مهر آبادی: شهردار محترم در صورت مساعدت برای صدور پایان کار موجبات عدم نیاز متقاضیان به ضامنین را فراهم می کند.


:: فردا مورخه 95/04/22 جلسه ای مبنی بر تعیین قیمت نهایی فازهای 5 و 8 و 9 در شرکت عمران پردیس برگزار خواهد شد  و متعاقباً قیمت های نهایی این فازها تا یک ماه آینده اعلام خواهد شد .

 

:: مهندس غفوری: به متقاضیانی که در زون ۴ شمالی (محله ایرانشهر) واحد دارند و آورده نقدی آنها ۳۳ میلیون تومان می باشد، برای تحویل قرارداد نهایی به کارگزاری مسکن مهر مراجعه کنند و متقاضیانی که در بلوک های تحویل هستند و آورده آنها ۳۹۷۵۰۰۰۰ تومان می باشد، می توانند کلید خود را تحویل بگیرند.


:: متقاضیان پس از برنامه تحویل کلید به ۵ تن از متقاضیان خواستار ارائه توضیحات از سوی مهندس مهر آبادی و غفوری شدند. آنها نسبت به دعوت خود و عدم دریافت قرارداد اعتراض نموده و مهندس غفوری اعلام کرد به تمام ۳۵ متقاضی دعوت شده قرارداد نهایی تحویل داده خواهد شد.

:: مهندس مهر آبادی در حاشیه این افتتاح به مهندس غفوری اعلام کرد که برای هفته دولت در دو مرحله می بایست افتتاح صورت پذیرد. مدیرعامل شرکت عمران هم در پاسخ به ایشان اعلام کردند، پس از زون ۴ شمالی در کنار از دو هفته آینده برنامه افتتاح در فاز ۳ و پس از آن برنامه افتتاح منطقه جنوبی فاز ۵ ( ۱۷۰۰ واحد) را در برنامه خواهند داشت. پس از این برنامه افتتاح در فاز ۸ در دستور کار قرار خواهد گرفت، بطوریکه تا پایان تابستان برنامه افتتاح در تمامی فازهای پردیس در اولویت قرار دارد.

 

:: با ما همراه باشید در کانال ساکنین مسکن مهر

Telegram.me/faz11

امین قنبری بازدید : 550 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/21

 

در حالی از مرداد ۹۲ تاکنون هیچکدام از وعده‌های مسئولان و مدیران وزارت راه درباره افتتاح مسکن مهر پردیس عملی نشده که خبر می‌رسد پس از ۳ سال قرار است، تعداد محدودی از واحدهای این شهر آن هم بدون سر و صدا افتتاح شود.

 

امین قنبری بازدید : 607 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/21

در حالی پروژه‌های طرح مسکن مهر همچنان چشم‌انتظار وزیر راه و شهرسازی هستند که آخوندی بی‌توجه به این انتظار برای بار دوم طی یکماه اخیر از یک نمایشگاه خطاطی دیدن کرد و دستور خرید ۳۰ اثر این نمایشگاه را داد.

 

امین قنبری بازدید : 555 یکشنبه نظرات ()

به نقل از نسیم آنلاین - 1395/04/20

انتقاد مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی از عملکرد آخوندی در گفتگو با «نسیم آنلاین»: مردم چه گناهی کردند که گرفتار آخوندی شده‌اند؟/ نمی‌شود یا نمی‌خواهید مسکن مهر را تکمیل کنید!

همتی گفت: آقای آخوندی متقاضیان مسکن مهر چه گناهی کرده‌اند که گرفتار سوء مدیریت شما و همکارانتان در این طرح عظیم تامین مسکن اقشار مستضعف شده‌اند؟

 

مقداد همتی مشاور وزیر سابق راه و شهرسازی در گفتگو با «نسیم آنلاین» در خصوص اظهارات جدید عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پروژه مسکن مهر اظهار کرد: دو روز پیش دوباره عباس آخوندی با تکرار اتهامات خود به مسکن مهر، گفت که این طرح همه را گرفتار کرده است، اما دو نکته در خصوص سخنان وزیر محترم راه و شهرسازی محل تامل است.

 

امین قنبری بازدید : 515 یکشنبه نظرات ()

به نقل از اتاق خبر - 1395/04/20

دبیر انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران گفت: واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی و اتمام مسکن مهر اصلی ترین فعالیت های دولت یازدهم باید باشند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از انجمن انبوه سازان مسکن استان تهران محمد مهدی مافی گفت: همچنین این وزارتخانه نسبت به اصلاح سیستم تصمیم گیری در زمینه های مرتبط با مشارکت متخصصین اقدام نماید. اقدامات عملی نسبت به کوچک سازی وزارت مطبوع انجام دهد چون به نظر می آید که با توجه به بزرگ شدن بدنه و سازمانهای ذی ربط این وزارتخانه از چابکی لازم برخوردار نیست.

تاریخ خبر : 20 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 562 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/20

وزیر راه و شهرسازی باید به این پرسش پاسخ دهد که چرا شیوه تامین مالی خدمات زیربنایی و روبنایی مسکوت گذاشته شده و هزینه ایجاد این خدمات که وظیفه دولت است از مردم مطالبه می‌شود؟

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/19

 

شماری از متقاضیان مسکن مهر در واکنش به دفاع دیرهنگام مشاور رئیس‌جمهوری از مسکن مهر به روحانی توصیه کردند اعتبار خود را فدای وزیر راه نکند.یادآوری وعده‌های انتخاباتی،بی‌تدبیری در مسکن مهر، قورمه‌سبزی و... از جمله مسائل مورد توجه متقاضیان است.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/18

در حالی اکبر ترکان مشاور رئیس‌جمهوری پس از ۱۶ ماه به مزخرف خواندن مسکن مهر از سوی وزیر راه و شهرسازی واکنش نشان داده که به نظر می‌رسد دولت یازدهم در سال آخر عمرش به فکر دوازدهمین دوره ریاست‌جمهوری افتاده است.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/18

 

وزیر راه و شهرسازی در ادامه انتقادات به طرح مسکن مهر با بیان این‌که همواره از این طرح گلایه دارم، گفت: این طرح در حال حاضر همه را گرفتار خود کرده است.

 

پیشرفت ۹۳ درصدی مسکن مهر و اتمام آن تا پایان ۹۵/ تامین اعتبار ۸۰۰ میلیارد تومانی برای خدمات زیربنایی ساخت ۴۷۷ مدرسه، ۵۷ کلانتری، ۴۲۴ مسجد و ۵ مرکز بهداشت - 1395/04/18

 

وزیر راه و شهرسازی در حالی آخرین وضعیت مسکن مهر را با جزئیات تشریح کرد که آمارها نشان از پیشرفت ۹۳ درصدی آن دارند. به گفته وزیر راه و شهرسازی، ساخت ۴۷۷ مدرسه، ۵۷ کلانتری، ۴۲۴ مدرسه و ۵ مرکز بهداشت به رغم عدم تعهد وزارت راه و شهرسازی در دولت یازدهم، توسط وزارت راه و شهرسازی در مناطق مسکونی مهر ساخته شد.

 

اولین جلسه رسمی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با نماینده متقاضیان مسکن مهر - 1395/04/15

 

روز گذشته اولین جلسه رسمی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با نمایندگان متقاضیان مسکن مهر این شهر برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس این جلسه با حضور سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران، بابازاده مدیرکل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، ساویز معاون پشتیبانی شرکت عمران پردیس و نمایندگان متقاضیان مسکن مهر برای بررسی مشکلات مردم  تشکیل گردید.


در ابتدای این جلسه غفوری ضمن قدردانی از صبر و شکیبایی متقاضیان و قبول شرایط سخت ایشان، اظهار داشت: با برنامه ریزی های کوتاه مدت و هدفمند در تمامی فازهای مسکن مهر در صدد هستیم تا واحدهای باقی مانده مسکن مهر را با خدمات زیربنایی کامل به متقاضیان تحویل دهیم.
سعید غفوری ضمن ارائه گزارش از اقدامات صورت داده طی سه هفته حضور خود در شرکت عمران، اعلام کرد: تحویل واحدها با خدمات روبنایی و زیربنایی کامل از اولویت کاری بنده است و این مهم جز با همدلی و وحدت امکان پذیر نیست.


در ادامه جلسه، نمایندگان متقاضیان سوالات و مشکلات خود را درباره قیمت نهایی، زمان تحویل واحدها، انتخاب واحد و تحویل قرارداد و... مطرح کردند.

 

تاریخ خبر : 15 تیر 1395

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/17

 

اولین جلسه رسمی مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با نمایندگان متقاضیان مسکن مهر این شهر برگزار و در آن درباره قیمت نهایی، زمان تحویل واحدها، انتخاب واحد و تحویل قراردادها مطرح شد.

 

به گزارش خبرگزاری فارس از روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس، این جلسه با حضور سعید غفوری مدیرعامل شرکت عمران، بابازاده مدیرکل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، معاون پشتیبانی شرکت عمران پردیس و نمایندگان متقاضیان مسکن مهر برای بررسی مشکلات مردم تشکیل شد.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/16

برخلاف مواضع وزیر راه و شهرسازی در مورد مسکن مهر و مزخرف خواندن این طرح، ترکان مشاور پرنفوذ رییس جمهور با نقد ضمنی اظهارات آخوندی معتقد است این ادبیات برای مردم مسکن نمی شود!

 

امین قنبری بازدید : 445 سه شنبه نظرات ()

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس: اختصاص 1300 میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل خدمات روبنایی و زیربنایی مسکن مهر شهر جدید پردیس - 1395/04/14

مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس با اشاره به اهمیت تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس گفت: با پیشنهاد و پیگیریهای مقام عالی وزارت راه و شهرسازی از طرف معاون اول رئیس جمهور و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، مبلغ 1300 میلیارد ریال اعتبار به خدمات روبنایی و زیربنایی پروژه های مسکن مهر پردیس اختصاص خواهد یافت.
سعید غفوری همچنین اظهار داشت: با توجه به اهمیت احداث تصفیه خانه آب و فاضلاب شهر جدید پردیس و سیاست دولت در اتمام پروژه های مسکن مهر تا پایان سال 1395، مقام عالی وزارت با پیگیریهای مستمر در خصوص خروج زمین محل احداث تصفیه خانه فاضلاب پردیس از محدوده منطقه حفاظت شده جاجرود، خواستار بررسی این موضوع به صورت ویژه در جلسه شورای عالی محیط زیست گردید، تا علاوه بر حل مشکل متقاضیان مسکن مهر، با احداث این تصفیه خانه به اهداف و برنامه های زیست محیطی کشور نیز کمک شود.
وی با بیان اینکه بخشی از پروژه های مسکن مهر فاز 11 تکمیل و با انتقال پست برق سیار به منطقه موردنظر آماده بهره برداری می باشد، افزود: در این خصوص قائم مقام محترم وزیر جناب آقای مهرآبادی با پیگیریهای مستمر از وزارت نیرو درصدد برطرف شدن هرچه سریعتر مشکل انتقال برق می باشند. با رفع این مشکل موضوع تامین برق کلیه محله های فاز 11 مرتفع خواهد شد.

تاریخ خبر : 14 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 539 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/14

 

مشاور رئیس جمهوری با تأکید براینکه مزخرف خواندن مسکن مهر پاسخ مردم نیست، گفت: مردم خانه‌هایشان را می‌خواهند و باید به هر قیمتی شده مسکن مهر را تمام کنیم.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، اکبر ترکان در حاشیه نشست خبری با تأکید براینکه «اینکه امروز بگوییم مسکن مهر مزخرف است پاسخ مردم نیست» اظهار کرد: مردمی رفته‌اند برای مسکن مهر پول داده‌اند. آنها دار و ندار خودشان را فروخته‌اند، النگوی زن و زندگی خودشان را فروخته‌اند و مقداری پول تأمین کرده و آن را برای این طرح داده‌اند.

 

امین قنبری بازدید : 578 دوشنبه نظرات ()

به نقل از کانال تلگرامی (Telegram.me/faz11) گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/14

 

بازتاب انتشار عکس از متقاضی مسکن مهر که آواره شد !

#همسایه_من_همدرد_من

‌ زنده را تا زنده است باید به فریادش رسید
ورنه بر سنگ مزارش آب پاشیدن چه سود ...

#همسایه_من_همدرد_من

همسایه عزیز
ما را ببخش که با وجود فشار شرکت عمران برای افزایش آورده به فکر تو نبودیم.
هر چه گفتند به خیال تحویل زودتر واحدها پول واریز کردیم، غافل از اینکه تو برای همراهی ما پول پیش خانه ات را دادی.
تو نباید با ما همراه میشدی، این ما بودیم که باید در کنارت می ماندیم.

امروز همه ما همدردیم...
تو تنها نیستی...

   --------> بازتاب صدای ما در شبکه خبری پردیس خبر 

امین قنبری بازدید : 506 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری کار ایران ، ایلنا - 1395/04/13

ایلنا: استاندار لرستان گفت: واحدهای مسکن‌مهر کار غیر کارشناسی وزات راه‌و‌شهرسازی بود که باید در راستای رفع مشکلات آن تلاش شود.

 

به گزارش خبرنگار ایلنا در خرم‌آباد، هوشنگ بازوند شامگاه امروز در جلسه شورای مسکن استان‌لرستان افزود: صرف‌نظر از اینکه کارهای غیر کارشناسی در این حوزه توسط چه کسی و با ریاست چه کسی انجام شده، وزارت راه‌و‌شهرسازی باید هزینه‌های این کارها را بپردازد و راه‌و‌شهرسازی استان هم مکاتبات و پیگیری‌های لازم را در این زمینه داشته باشد.

 

امین قنبری بازدید : 521 دوشنبه نظرات ()

به نقل از جام نیوز - 1395/04/14

 

هر چند که پروژه مسکن مهر از ابتدا با مشکلاتی نظیر برنامه ریزی، کیفیت، جانمایی و ... همراه بود اما بسیاری از اقشار کم درآمد برای خانه دار شدن چشم امید به این پروژه دارند، پروژه ای که در دولت یازدهم به دست فراموشی سپرده شده است.

 

امین قنبری بازدید : 623 یکشنبه نظرات ()

به نقل از شبکه خبری پردیس خبر - 1395/04/13

 

دسته گلی دیگر از مسکن مهر پردیس: بانوی متقاضی مسکن مهر پردیس آواره شد

بانوی متقاضی مسکن مهر پردیس به علت عدم تحویل مسکن خود در پارکینگ زندگی می کند.

 

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی پردیس خبر، از مدتها پیش مسئولین شرکت عمران شهر جدید پردیس از افتتاح مسکن مهر و تحویل تعداد بالایی از آن تا پایان سال گذشته سخن می گفتند. که این امر به بهانه ها یا دلایل مختلف محقق نشد.
حال خانمی با انتشار عکس خود در تلگرام نوشته است: “تورو خدا به دادم برسید، سه سال است پولم را برای مسکن مهر پردیس ریخته ام ۲۰ روز است که صاحبخانه اسبابم را داخل پارکینگ ریخته است توی این گرما با بچه هام کنار ماشین ها زندگی میکنیم. خدایا فریاد رسم باش.”

 

امین قنبری بازدید : 587 یکشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری میزان - 13/04/1395

معاون وزیر راه و شهرسازی از تحویل بیش از ۹۰ درصد واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید تا پایان امسال خبر داد و گفت: ما باید برای موفقیت بیشتر در ساخت نسل نو شهرهای جدید در کشور نیز از تجارب گذشته خود در این مسیر استفاده کنیم.

 

امین قنبری بازدید : 605 یکشنبه نظرات ()

به نقل از متقاضیان مسکن مهر - 1395/04/13

در اين شبهاي پاياني ماه مبارك رمضان براي اين همسايه عزيزمون و خانواده بزرگ مسكن مهر پرديس دست به دعا برميداريم تا خداوند كريم گره از كار همه مستاجرين بگشايد .

بی مهری مسکن مهر و آواره شدن متقاضیان دردمند

 

بازتاب این موضوع در رسانه ها :

فردا نیوز : عکس: آواره شدن یک مسکن مهری

نامه نیوز : آواره شدن یک مسکن مهری/ عکس

مشرق نیوز : عکس/ آواره شدن یک مسکن مهری

پایگاه تحلیلی 598 : سه سال است پول مسکن مهر دادم اما الان «در این گرما» در پارکینگ زندگی می کنم! + تصویر

شهر خبر : آواره شدن یک مسکن مهری/ عکس

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/12

حذف شروط ۴ گانه برای فروش واحدهای مسکن مهر فاقد متقاضی کارساز نشد / ثبت‌نام هزار نفر برای ۱۱۷ هزار واحد

 

در حالیکه از زمان آغاز ثبت نام برای ۱۱۷ هزار واحد مسکونی مهر فاقد متقاضی حدود ۲ ماه می گذرد و ۴ شرط خرید این واحدها نیز برداشته شد اما گزارشها حاکی از این است که در طی این مدت تنها ۱۰۵۰ متقاضی برای این واحدها ثبت نام کرده اند.

 

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/12

 

در حالی که برخی از پروژه های مسکن مهر در وضعیت نیمه تمام قرار دارند، آخوندی وزیر راه و شهرسازی مکاتبات خود را با بانک مرکزی برای افزایش سقف وام مسکن مهر به ۴۰ میلیون تومان برای برخی پروژه‌های خاص انجام داده است.

 

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، وضعیت پروژه مسکن مهر این روزها به حالتی نزدیک شده است که دولت و وزارت راه و شهرسازی نیز در صدد این هستند که پرونده این پروژه هر چه سریعتر به پایان برسد اما نبود منابع مالی باعث شده تا بسیاری از واحدهای مسکن مهر به دلیل عدم تامین خدمات زیربنایی و روبنایی تکمیل و تحویل نشوند.

 

به نقل از خبرگزاری صدا و سیما - 1395/04/12

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی گفت: 117 هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم که اگر مشتری پیدا نشود نمی‌توان کامل کرد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، احمد اصغری مهرآِبادی اظهار داشت : ساخت واحدهای مسکن مهر بدون معارض در حال اتمام است و حدود 50 هزار واحد مسکن مهر معارض دارد.

وی افزود : باید رای دادگاه در این باره صادر شود و خارج از اراده ماست و تا رای قطعی صادر نشود کاری نمی‌توان کرد.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/12

 

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اعلام این‌که از پیمانکاران خواسته‌ایم تا نسبت به تکمیل واحدهای مسکن مهر مشکل‌دار و فروش آن اقدام کنند،گفت: ۱۱۷ هزار واحد مسکن مهر فاقد متقاضی داریم که تا برای آنها مشتری پیدا نشود نمی‌توانیم این واحدها را تمام کنیم.

 

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/11

مدیرکل مسکن مهر بنیاد مسکن انقلاب با اشاره به زمین ماندن دستور ۲ سال پیش وزیر راه و شهرسازی برای تأمین خدمات روبنایی واحدهای مسکن مهر شهرهای زیر ۲۵هزار نفر جمعیت گفت: سازمان ملی زمین و مسکن موانعی را برای اجرای این دستور ایجاد کرده‌ است.

 

اطلاعیه گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/12

 

باسلام و احترام

با آرزوی قبولی طاعات و عبادات خدمت دوستان و همسایگان احتمالی در پردیس
با توجه به مشکلات موجود در مسکن مهر پردیس و عدم تحویل واحدها تا این لحظه تیم اجرایی گروه ساکنین مسکن مهر پردیس در نظر دارد متن واحدی را در لینکی که شامل تمامی برنامه های خبری پخش شده از سیما هست  قراردهد  تا نسبت به تهیه گزارش و  رسانیدن حرف دلمان به مسئولین اقدام گردد. برای رسیدن به این مهم نیاز به همکاری شما عزیزان میباشد .

 

از شما عزیزان خواهشمند است متن هماهنگ شده زیر را کپی کرده و در برنامه های خبری مد نظر تا جایی که امکان دارد  در لینک  http://pardisema.ir/short/ktcKx
نشر بفرمایید .


دوستان از برنامه های خبری پربازدید از قبل اخبار ساعت 21 و 19 شبکه 1- اخبار ساعت 20:30 و 22:30 شبکه دو- اخبار ساعت 22 شبکه سه- اخبار ساعت 18:30 شبکه تهران و اخبار ساعت 20 و23 شبکه خبر استفاده نمایید.
 

متن هماهنگ شده :
===================


با سلام و احترام
ما جمعی از متقاضیان مسکن مهر پردیس از سال 90 نسبت به ثبت نام  اقدام نموده  و تاکنون بیش از 4 بار وعده تحویل واهی و پوچ، افزایش چندین باره قیمت ها، مشخص نبودن قیمت تمام شده واحدها، تامین هزینه های زیربنایی و رو بنایی از حساب آورده متقاضی، اخذ سود مشارکت  3 تا 5 میلیون تومانی برای تسهیلات مسکن مهر، دریافت اقساط تسهیلات  بابت واحدی که هنوز تحویل نگردیده است، عدم همکاری ارگانها و سازمانهایی از قبیل وزارت نیرو، آموزش و پرورش و ... و  از همه مهمتر از هم پاشیده شدن کانون خانواده صدها  خانواده  را شاهد بوده ایم. خواهشمند است درد  دل ما متقاضیان رو به گوش مسئولین محترم برسونید تا نسبت به تکمیل و تحویل سریع واحدها اقدام عاجل به عمل آورند.
با تشکر


::لینک درج پیامک و متن هماهنگ شده  ::
http://pardisema.ir/short/ktcKx

 

===================

امین قنبری بازدید : 543 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از دنیای اقتصاد - 1395/04/09

 

یک فعال بازار مسکن گفت: مطمئناً تا پایان این دولت پروژه مسکن مهر تمام نمی‌شود، زیرا اکنون تعداد قابل توجهی از پروژه‌های فعلی به مرحله فسخ قرارداد رسیده‌اند، یعنی شرایط پروژه‌ها به گونه‌ای نبود که امکان ادامه دادنشان با قیمت‌های در نظر گرفته شده با مسکن مهر فراهم باشد.

به گزارش اقتصادنیوز، پروژه مسکن مهر از سال 1386 به منظور ایجاد سرپناه برای گروه‌های کم‌درآمد جامعه مطرح شد. در این طرح قیمت زمین از قیمت کل واحد مسکونی حذف شد و به این ترتیب برای این واحدها قیمتی پایین‌تر از قیمت سایر املاک در نظر گرفته شد اما با این حال به نظر می‌رسد که این طرح نتوانسته است به اهداف خود دست یابد.

امین قنبری بازدید : 688 چهارشنبه نظرات ()

بازدید غفوری از فازهای 5، 9 و 11 شهر جدید پردیس - 1395/04/08

غفوری سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس امروز از پروژه های شرکت عمران بازدید بعمل آورد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس سعید غفوری سرپرست شرکت عمران پردیس به همراه کیوان بهجو معاونت فنی اجرایی شرکت و مدبران پروژه ها از فازهای 5، 9 جدید و قدیم،11 و تونل ورودی به فاز 11بازدید نمودند.

 

امین قنبری بازدید : 560 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از پارسینه - 1395/06/09

يك ميليون و ۴۱۰ هزار نفر از خانوارهاي اجاره نشين كم درآمد، جامعه هدف مسكن اجتماعي هستند و تامين مسكن ۸۰۰۰ خانوارده داراي دو معلول يا بيشتر جزو اهداف اصلي اين طرح است اما اين طرح به دليل درگيري دولت براي اتمام پروژه مسكن مهر در صف انتظار براي اجرا قرار دارد.

 

امین قنبری بازدید : 565 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری الف - 1395/04/08

شاید بتوان طرح مسکن مهر را یکی از نقاط قوت دولت گذشته و یکی از مهم ترین طرح های دولت های بعد از انقلاب دانست که در آن محوریت محرومیت زدائی و توجه به قشر ضعیف و کم در آمد جامعه بوده است. 

 

سیاست های دولت های بعد از انقلاب عمدتا بر مبنای توسعه گرائی بوده که در آن مستضعفین و مردم کم در آمد را لشگر قابلمه به دست نامیده و له شدن این قشر در زیر چرخ توسعه را امری عادی می گماشتند با وجود حاکم بودن این تفکر و با روی کار آمدن دولت نهم طرحی پایه ریزی شد که در آن افرادی که هیچ گاه به صاحب خانه شدن فکر هم نمی کردند اکنون با طرح مسکن مهر با مبلغ ناچیز صاحب کلید خانه شدند. 

امین قنبری بازدید : 620 یکشنبه نظرات ()

بازدید سحرگاهی معاون وزیر راه و شهرسازی از پروژه های مسکن مهر پردیس - 1395/04/06

سحرگاه امروز محسن نریمان، معاون وزیر و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس بازدید کرد.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس در این بازدید که با حضور نریمان معاون وزیر، میریان عضو هیئت مدیره شرکت مادر، غفوری سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس و مدیران شرکت برگزار گردید، نریمان از پروژه های مختلف مسکن مهر شهر جدید پردیس بازدید و از نزدیک در جریان مشکلات و روند اجرایی پروژه ها قرار گرفت.
در طی بازدید غفوری گزارشی از اقدامات صورت گرفته و آخرین وضعیت ساخت و ساز مسکن مهر ارائه داد. همچنین در این بازدید پیمانکاران پروژه ها نیز حضور داشتند و به صورت مستقیم مسائل خود را با معاون وزیر در میان گذاشتند.
در پایان هیئت بازدیدکننده به منظور رفع موانع و مشکلات موجود در پروژه های مسکن مهر شهر جدید پردیس گرد هم آمدند و  جلسه ای با حضور نمایندگان پیمانکاران تشکیل دادند.

 

 

امین قنبری بازدید : 520 یکشنبه نظرات ()

برگزاری مجمع عمومی شهرهای جدید در پردیس - 1395/03/30


پیش از ظهر امروز مجمع عمومی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در پردیس برگزار گردید.
به گزارش روابط عمومی شرکت عمران شهر جدید پردیس : این جلسه با حضور محسن نریمان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید، سعید غفوری سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس، اعضاء هیئت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در خصوص مشکلات و رفع موانع تشکیل شد.
بعد از اتمام جلسه با حضور تمامی اعضاء از  تونل ورودی فاز 11، محله ایرانشهر فاز 11، و سایر پروژه های روبنایی و زیربنایی بازدید میدانی بعمل آمد.
در حاشیه این بازدید، نریمان در خصوص پیشرفت فیزیکی مسکن مهر در شهر جدید پردیس اظهار داشت: اهمیت تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر برای ما از این جهت است که ما به مردم متعهد هستیم. با رویکرد محله محوری موجبات اعتماد مردم را فراهم می کنیم  و مسکن آنان را با تمام امکانات و رعایت حقوق شهروندی تحویل خواهیم داد.

تاریخ خبر : 30 خرداد 1395

 

امین قنبری بازدید : 1985 یکشنبه نظرات ()

بازدید از محوطه داخل واحد فاز 11 - 1395/04/06

 سلام
اقاي محمدرضا نيك و همسر محترم، برای اینکه همه شما عزیزان بتوانید تصوری از داخل واحدهاي فاز١١ داشته باشید  یک ماکت کوچک از روی نقشه واقعی ساختند، امیدواريم از دیدنش لذت ببرید.
با تشكر از اين دو بزرگوار

 

برای دانلود ویدیو روی تصویر زیر کلیک کنید :

دانلود فیلم بازدید داخل واحد فاز 11

امین قنبری بازدید : 685 یکشنبه نظرات ()

اطلاعیه گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/04/05

کفشی که برای پای تو مناسب است،
ممکن است پای دیگری را زخم کند.
این ناعادلانه است
که تمام دستورالعمل های زندگیمان را
خودخواهانه درست بدانیم
و آن را برای همگان بخواهیم.

:v:همیشه آنچه در ذهن تو میگذرد،
اصل مطلق نیست.:v:

جان اشتاین بک
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
شاید عده ای تصور کنند که واریز وجه بیشتر از حد مجاز و در مقیاس خواسته های شرکت عمران موجب پیشرفت پروژه خواهد شد، اما همانطور که مستحضرید بارها شاهد افزایش قیمت بوده ایم و بارها ما متقاضیان همراهی کرده ایم و تنها اشتهای افزایش قیمت در مسئولین زیاد شده و غفلت از نیاز مردم به تحویل واحدها
بحمدالله امروز به لطف همکاری چندین هزار نفری شما عزیزان در ثبت امضای الکترونیکی و ارائه مشخصات متقاضیان به دفتر مقام معظم رهبری مد ظله العالی، پیگیری نامه برای صدور رای قطعی دیوان عدالت اداری به نفع متقاضیان و با موضوع لغو مصوبات ناعادلانه علیه متقاضیان صورت میگیرد.
با علم به جدیت مسئولین ارشد نظام در حمایت از حق، یقین داریم که مقاومت در برابر افزایش آورده نتیجه خواهد داشت.
لیکن تصمیم گیرنده درباره واریز یا عدم واریز وجه، خود متقاضیان هستند.
ما در اینجا تنها آماری از نمونه اکثریت متقاضیان را ارائه میکنیم و مشکلات و موضوعات را بررسی میکنیم. امیدواریم که تک تک ما تصمیم درستی بگیریم، اما این تصمیم را به سایرین تحمیل نکنیم.
لطفا همراه سیاست های جمع حرکت کنیم و از این اتحاد حمایت کنیم.

تاریخ : 05 تیر 1395

امین قنبری بازدید : 640 یکشنبه نظرات ()

 گزارش ارسال نامه متقاضیان مسکن مهر به دفتر بیت مقام معظم رهبری - 1395/04/05

نامه متقاضیان مسکن مهر به انضمام ۱۵۸۴ امضای منحصر به فرد همراه با مشخصات درج شده در فرم ها توسط متقاضیان، از مجموع بیش از سه هزار امضای الکترونیکی درج شده در فرم امضای الکترونیک امروز پنجم تیرماه تحویل دفتر مقام معظم رهبری گردید.

پیگیر مطالبات متقاضیان مسکن مهر هستیم...
لطفا تا حد امکان پست های کانال ساکنین ( Telegram.me/faz11 ) را مطالعه کنید . 

 

به نقل از خبرگزاری جمهوری اسلامی ، ایرنا - 1395/04/05

کرج-ایرنا-مسئولان دولت های نهم و دهم طرح مسکن مهر را با این عنوان که اقشار ضعیف و کم درآمد را خانه دار می کند، اجرا کردند، اما این طرح به گفته کارشناسان از ابتدا به گونه ای مطلوب طراحی و اجرا نشد.

به گزارش ایرنا، افزایش چند برابری قیمت مسکن پیش از آغاز ساخت مسکن مهر سبب شد تا در روزهای آغازین اجرای این طرح با استقبال پرشمار متقاضیان همراه شود.
با اینکه طرح مسکن مهر می توانست با اجرای مناسب ضمن خانه دار کردن اقشار کم درآمد، بسیاری از چالش را در این بخش برطرف کند، اما به گفته کارشناسان شتاب در اجرای آن و توجه نکردن به ملزومات ساخت مسکن در نقاط مختلف کشور پیامدهای منفی داشته تا کنون نیز باقی است.

به نقل از تسنیم - 1395/04/05

نماینده سابق مجلس تعداد واقعی بیکاران در کشور را ۸ میلیون نفر اعلام کرد و با انتقاد از متوقف شدن طرح مسکن مهر گفت: با متوقف شدن این طرح حدود ۲ میلیون نفر بیکار شدند.

 

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/05

مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های مسکن مهر کشور با بیان اینکه نبود نقدینگی و متولی قوی در اجرای مسکن مهر از مهمترین مشکلات این بخش است، گفت: با وجود تکمیل بسیاری از پروژه‌ها هنوز زیرساخت‌های برخی از پروژه‌ها آماده نیست.

مجید صف‌شکن در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در پاسخ به این سؤال که پرونده تعاونی‌های مسکن مهر کشور چه زمانی بسته می‌شود، اظهار داشت: تحلیل و ادغام پروژه‌ها در گرو تأمین نقدینگی و حل مشکلات دیگر است.

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/04/04

عضو شورای عالی استان‌ها گفت: هنوز زیرساخت‌ها در مسکن مهر پردیس رشدی متناسب با بارگذاری جمعیت نداشته و تکمیل این زیرساخت‌ها به مصیبتی بزرگ تبدیل شده است.

حمد قانبیلی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شرق استان تهران در مورد وضعیت مسکن مهر شهرستان پردیس اظهار داشت: متأسفانه سرعت تکمیل زیرساخت‌ها در مسکن مهر شهرستان پردیس کُند است و از آن رضایت نداریم.

به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان - 1395/04/04

مدیرعامل شرکت مهندسی آب و فاضلاب از راهبرد های این شرکت در خصوص تکمیل زیرساخت های طرح مسکن مهر خبرداد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان ،پروژه مسکن مهر با تمام محاسن و معایب تا مرحله بهره برداری چند قدمی بیشتر فاصله ندارد و این اندک راه باقی مانده منوط به تکمیل زیرساخت شهر های جدید است، تا آنجا که برخی از مسئولین اذعان دارند اگر زیرساخت های آب،فاضلاب،برق و گاز تکمیل شود این پروژه ها آماده تحویل هستند.

به نقل از قدس آنلاین - 1395/04/01

خسرو معتضد:
در روز ۲۸ آذر پارسال که برای ایراد سخنرانی به مرکز تحقیقات وزارت راه و شهرسازی دعوت شده بودم، نهایت محبت و اکرام را در حقم بجا آوردند و کارشناسان محترم و برجسته راه‌آهن از سخنرانی‌ام که درباره تاریخچه راه‌آهن ایران در قرن نوزدهم و بیستم از عصر ناصری تا پایان عصر پهلوی بود، استقبال شایانی کردند.

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/04/01

در حالی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی بهمن پارسال از پیشرفت فیزیکی ۹۴درصدی مسکن مهر خبر داده بود که وزیر راه دیشب پیشرفت این طرح را ۹۳ درصد اعلام کرد و گفت: احتمال دارد مردم در مسکن مهر باز هم پرداختی داشته باشند.

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/03/30

پس از سه سال از روی کار آمدن دولت روحانی شاهد ادامه روند افزایش پایه پولی و رشد نقدینگی در کشور هستیم. به عبارتی تحلیل دولت یازدهم و منتقدین دولت سابق در تورم‌زا بودن طرح‌هایی مانند مسکن مهر اشتباه از آب درآمده است.

به نقل از تسنیم - 1395/03/28

در حالی مجموع ارزش خرید هواپیماهای ایرباس و بوئینگ به نرخ روز ارز بالغ بر ۱۴۵ هزار میلیارد تومان است که با تنها ۳ درصد از این مبلغ می‌توان پرونده طرح مسکن مهر را مختومه کرد.

امین قنبری بازدید : 683 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از رویداد - 1395/03/28

محسن نریمان بر تحویل هرچه سریع تر واحدهای مسکن مهر تأکید کرد و افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری و تأکید ریاست محترم جمهور، وظیفه ما این است که در سریع ترین زمان ممکن واحدهای مسکن مهر را در شهرهای جدید به متقاضیان تحویل دهیم.

امین قنبری بازدید : 569 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری شبستان - 1395/03/27

خبرگزاری شبستان:قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر چندی پیش گفته بود که "براساس برنامه، پرونده آن تا پایان سال آینده در کشور بسته خواهد شد" بر این اساس به تازگی هیئت دولت در جلسه خود تصمیمات جدیدی را درباره مسکن مهر اتخاذ کرد.

امین قنبری بازدید : 593 چهارشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/26

علی نیکزاد وزیر راه و شهرسازی دولت دهم در واکنش به اظهارات آخوندی مبنی بر فاجعه‌آمیز خواندن مسکن مهر با تأکید بر اینکه مدعیان دلالی خرید هواپیما اسناد آن را در اختیار افکار عمومی قرار دهند، گفت: خانه‌دارکردن مردم "افتخار" است نه "فاجعه".

امین قنبری بازدید : 537 چهارشنبه نظرات ()

1395/03/25

حجت‌الاسلام حسین توسلی ظهر امروز در جمع شماری از مسؤولان فرهنگی شهرستان پردیس اظهار کرد: شهرستان پردیس از محورهای اصلی استقرار پروژه مسکن مهر نه‌ تنها در استان تهران، بلکه در کشور است.

 

امین قنبری بازدید : 518 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/24

نماینده مردم آباده خطاب به وزیر راه و شهرسازی گفت: شما ۱۱ مشاور دارید که بیرون از وزارتخانه شرکت دارند، پرونده اینها باید در راستای مبارزه با فساد اداری مورد بررسی قرار گیرد.

امین قنبری بازدید : 555 سه شنبه نظرات ()

به نقل از مسیر آنلاین - 1394/07/08

همکاری با شیرین عبادی، مؤسس کانون مدافعان حقوق بشر، وکالت آقایان اکبر گنجی، عباس امیرانتظام، اصانلو، رجایی و ... از شاهکارهای مشاور آخوندی است که براحتی نمی توان از کنار آن گذشت.

امین قنبری بازدید : 502 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 25 خرداد 1395

در حالی وزیر راه و شهرسازی دیروز باز هم مسکن مهر را مورد تفقد قرار داد که وی در سخنانش مقابل نمایندگان مجلس شورای اسلامی نشان داد آمار دقیقی از میزان موجودی مسکن در سراسر کشور ندارد.

امین قنبری بازدید : 529 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/25

متقاضیان مسکن مهر به اظهارات فاجعه‌آمیز آخوندی وزیر راه و شهرسازی واکنش نشان دادند، شماری از آنها برای چندمین بار خواستار استعفای وی شدند و فاجعه را گماشتن یک فرد سیاسی در یک وزارتخانه اقتصادی دولت یازدهم دانستند.

امین قنبری بازدید : 561 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/03/24

عضو هیأت مدیره شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: صدها میلیارد تومان در گذشته از حساب متقاضیان مسکن مهر پردیس برای تأمین زیرساخت‌ها و راه‌های دسترسی هزینه شده است.

بهنوش سلیم‌بهرامی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص مبلغ اصلی که متقاضیان مسکن مهر پردیس باید برای محوطه‌سازی پرداخت کنند، اظهار داشت: شرکت جهاد نصر زنجان و شرکت راه‌سازی عمران ایران به‌عنوان پیمانکاران آماده‌ساز اصلی در فاز هشت شهر جدید پردیس برای ابنیه مسکن مهر مطرح هستند.

امین قنبری بازدید : 680 سه شنبه نظرات ()

1395/03/24

همزمان با مراسم معارفه سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس، حکم عزل دو عضو هیأت مدیره شرکت عمران پردیس نیز صادر شده است.

بنا بر این گزارش، بهنوش سلیم‌بهرامی و امیر بهدادسلامی در حکمی از سوی مجمع شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور از سمت خود عزل شدند و جایگزین‌های آن‌ها نیز به‌زودی معرفی می‌شود.
بهنوش سلیم‌بهرامی، عضو هیأت مدیره شرکت عمران پردیس نزدیک به 2.5 سال در این شرکت فعالیت داشت و گفته می‌شود از 27 فروردین ماه امسال پایان مأموریت وی در این شرکت بوده است.
امیر بهدادسلامی نیز از هفتم آذرماه پارسال و کمتر از 6 ماه است که با ابلاغ مجمع مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در هیأت مدیره این شرکت معارفه شده و به‌زودی حکم عزل خود را دریافت خواهد کرد.

حبیب‌الله طاهرخانی، معین ویژه شهر جدید پردیس  در گفت‌وگو با خبرنگار فارس، اعلام این موارد را به آینده موکول کرد؛ اما به نظر می‌رسد این صورت‌جلسه به امضای اعضا رسیده است.

تاریخ خبر 24 خرداد 1395

امین قنبری بازدید : 579 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/22

در حالی معاون وزیر راه وعده اتمام پروژه‌های مسکن مهر شهرهای جدید به استثنای پردیس را تا بهمن پارسال داده بود که مدیرکل دفتر توسعه امور مسکن این شرکت گفت: امسال ۶۸ هزار واحد تحویل متقاضیان می‌شود، سال آینده نیز ۲۴ هزار واحد پردیس تحویل می شود.

امین قنبری بازدید : 525 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/24

وزیر راه در ادامه سیاست سه سال اخیر یکبار دیگر به مسکن مهر حمله کرد و با فاجعه آمیز دانستن این طرح گفت:پیش از وزارت من برای خرید ۶ فروند هواپیما توافقی صورت گرفت که با رقم مورد توافق اخیر برای خرید همان تعداد هواپیما ۵ تا ۷ میلیون دلار تفاوت دارد.

امین قنبری بازدید : 530 سه شنبه نظرات ()

به گزارش دولت بهار - 1395/03/24

احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات به اعتماد گفته است: یک سال بیشتر به پایان دولت یازدهم باقی نمانده است، فرصتی تاریخی و مهم در اختیار دست‌اندرکاران این دولت است تا شاید بتوانند قطاری را که با سختی به ریل برگردانده‌اند به حرکت دربیاورند.

امین قنبری بازدید : 499 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/23

شماری از متقاضیان به اتفاقات اخیر در مسکن مهر و بدعهدی مسئولان واکنش نشان دادند. مسکن مهر پاشنه آشیل روحانی در انتخابات،‌ استعفای وزیر راه نجات مسکن مهر و تعجیل در برگزاری انتخابات ریاتس جمهوری از جمله مواردی بود که متقاضیان به آنها اشاره کردند.

امین قنبری بازدید : 559 سه شنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/03/23

سرپرست جدید شهر جدید پردیس با بیان اینکه پیمانکاران مسکن مهر این شهر را به خط کرده و به صحبت‌های آنها گوش داده است، گفت: ۲ روز است که سایت‌های مسکن مهر را بازدید و صحبت‌های پیمانکاران را گوش می‌دهم و با نماینده‌های متقاضیان دیدار کرده‌ام (مراجعه شود به گزارش بازدید و جلسات 22 خرداد 95).

 

سعید غفوری در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که مشکل عدم تحویل واحدهای مسکن مهر شهر پردیس چیست،گفت: بنده تا چند روز پیش با حفظ سمت،سرپرست شهر جدید پردیس بودم اما در حال حاضر حدود 2 روز است که سایت‌های مسکن مهر را بازدید می‌کنم و صحبت‌های پیمانکاران را گوش می‌دهم و با نماینده‌های متقاضیان دیدار کردم.

امین قنبری بازدید : 584 سه شنبه نظرات ()

گزارش بازدید و جلسات 22 خرداد 95

 

پس از عضویت اعضا در تیم اجرا و برگزاری جلسه بین اعضای تیم اجرا همرمان با پیگیری مطالبات گردهمایی 28 اردیبهشت متقاضیان مقابل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و وعده های مهندس نریمان، روز جمعه با کسب موافقت برای بازدید از تمامی زون های فاز 11 و البته فازهای 5 و 8 در روز شنبه و همزمان با اولین روز کاری سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس و بازدید ایشان از سایت ها، با تعدادی از اعضای تیم اجرا که حضور مستمر در جلسات داشتند، مشغول به بررسی روند پیشرفت پروژه ها و گفتگو با پیمانکاران و در نهایت مسئولان مسکن مهر در پردیس شدیم.
 

گزارش بازدید جلسات 22 خرداد 95

امین قنبری بازدید : 508 سه شنبه نظرات ()

به نقل از تسنیم - 1395/03/22

درحالی طی روزهای گذشته مدیرعامل عمران پردیس استعفا داده و سرپرستی برای این شرکت منصوب شده که با توجه به اتفاقات سه سال اخیر به نظر می‌رسد بدون تغییر و تحول در اعضای هیئت مدیره عملا هیچ اقدامی در راستای تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر صورت نخواهد گرفت.

امین قنبری بازدید : 600 دوشنبه نظرات ()

به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/03/19

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: 5 هزار واحد مسکونی مهر در پردیس آماده شده است و به‌زودی تحویل متقاضیان می‌شود.

محسن نریمان در حاشیه آیین معارفه سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران در خصوص افزایش وام مسکن مهر به بیش از 30 میلیون تومان اظهار داشت: این پیشنهاد را داده‌ایم و بررسی‌هایی از نظر اقتصادی و از لحاظ برگشت اقساط صورت می‌گیرد.

 

امین قنبری بازدید : 507 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: متقاضیان مسکن مهر پردیس سهم خود را به‌طور کامل پرداخت نکرده‌اند و افزایش سقف وام در برخی نقاط کشور در دستور کار است.

محسن نریمان امروز در حاشیه آیین معارفه سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شرق استان تهران، در خصوص تأمین هزار میلیارد تومان برای تکمیل پروژه‌های مسکن مهر کشور اظهار داشت: این اعتبار طی مصوبه اخیر هیأت وزیران و در راستای تکمیل پروژه‌های زیرساختی و طرح‌های روبنایی موردنیاز مسکن مهر اختصاص یافته است.

امین قنبری بازدید : 494 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید گفت: 6 هزار نفر از کارکنان شاغل در صداوسیما در حال حاضر متقاضی مسکن مهر پردیس هستند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، محسن نریمان عصر امروز در بازدید از شهر جدید پردیس اظهار داشت: جلسه‌ای با پیمانکاران برگزار و سعی خواهیم کرد با اینکه در محاسبه بخشنامه سوم اشتباهاتی صورت گرفته و بررسی درستی وجود نداشته است، بررسی مجددی داشته باشیم.

امین قنبری بازدید : 550 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: قیمت نهایی مسکن مهر پایان کار اعلام می‌شود و امیدواریم افزایش قیمت نداشته باشیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، محسن نریمان عصر امروز در مراسم معارفه سعید غفوری به‌عنوان سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس، ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان اظهار داشت: امیدواریم از این ماه که ماه میهمانی خداوند متعال است، بتوانیم بهره کافی را ببریم و یکی از این بهره‌ها، پاسخگویی به نیازهای به‌حق مردم است.

امین قنبری بازدید : 509 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

فرماندار شهرستان پردیس گفت: 500 هزار نفر به مسکن مهر شهر جدید پردیس چشم دوخته‌اند.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، مرتضی حیدری عصر امروز در مراسم معارفه سعید غفوری به‌عنوان سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس، ضمن تشکر از خدمات یک‌ساله حسین رجب‌صلاحی مدیرعامل قبلی این شرکت اظهار داشت: طی این یک سال، شاهد تغییر و تحول در پروژه‌ها بودیم.

امین قنبری بازدید : 413 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

«میرمحمد غراوی»، عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور از سمت خود برکنار شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، عصر امروز پس از مراسم معارفه «سعید غفوری» به‌عنوان سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس، «میرمحمد غراوی» عضو هیأت مدیره شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور از سمت خود برکنار شد و جای خود را به «حسن روانفر»، مدیرعامل سابق شهر جدید بهارستان داد.

امین قنبری بازدید : 516 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

مدیرعامل سابق شرکت عمران شهر جدید پردیس گفت: واحد حقوقی این شرکت بر قراردادهای عمرانی نظارت نداشت و قراردادها در چارچوب خاص خود بسته نشده بود.

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران، حسین رجب‌صلاحی عصر امروز در مراسم معارفه «سعید غفوری» به‌عنوان سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس اظهار داشت: در مدت حضور در شرکت عمران پردیس، در دفتر حقوقی این شرکت بیش از 700 پرونده وجود داشت که با آن درگیر بودیم و به‌صورت نامناسب بایگانی شده بود و جزء چالش‌های اصلی شهر پردیس بود.

امین قنبری بازدید : 533 دوشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران - 1395/03/19

سعید غفوری عصر امروز در مراسم معارفه خود به‌عنوان سرپرست جدید شرکت عمران شهر جدید پردیس، ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن ماه مبارک رمضان و دعوت از تمام مدیران سابق و کنونی این شرکت برای کمک به اتمام مسکن مهر پردیس اظهار داشت: به‌عنوان پیمانکار، کار خود را در پروژه‌های مختلف برق، آب و تونل‌سازی آغاز کردم و بعد از آن در وزارت نیرو، سازمان آب و برق خوزستان و شرکت توسعه نیروی ایران، پروژه ساخت سد، نیروگاه و... انجام داده‌ام.

 

امین قنبری بازدید : 509 دوشنبه نظرات ()

به نقل از فارس - 1395/03/19

سعید غفوری در گفت و گو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه مراسم معارفه او تا لحظاتی دیگر آغاز می شود گفت:اولویت برنامه های بنده واگذاری واحدهای مسکن مهر است و قطعا باید با حمایت مسئولان این اتفاق رخ می‌دهد چرا که بسیاری از متقاضیان منتظر تحویل این واحدها هستند.

امین قنبری بازدید : 568 دوشنبه نظرات ()

به گزارش خبرگزاری فارس از شرق استان تهران - 1395/03/18

در حکمی از سوی محسن نریمان مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید و پس از جلسه مجمع عمومی، از بین مدیرعامل سابق شرکت عمران پرند و مدیرعامل کنونی شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر و بعد از برکناری و استعفای حسین رجب‌صلاحی، «سعید غفوری» به‌عنوان سرپرست شرکت عمران شهر جدید پردیس معرفی شد.

 

امین قنبری بازدید : 534 دوشنبه نظرات ()

به نقل از مشرق - 18 خرداد 1395

مصوبه دولت برای تکمیل مسکن مهر، اقدام مفیدی است که البته با تاخیری 2.5 ساله در دستور کار قرار گرفته است و اگر در همان سال 92 این مبلغ تزریق شده بود، 350 هزار نفر از متقاضیان الان در آن واحدها ساکن بودند.

امین قنبری بازدید : 503 دوشنبه نظرات ()

به نقل از تسنیم - 1395/03/17

مدیرعامل مستعفی شرکت عمران پردیس با اعلام این‌که ساخت خط لوله انتقال آب به پروژه‌های مسکن مهر فاز ۱۱ این هفته به پایان می‌رسد از آماده افتتاح شدن ۴۵۰۰ واحد طی هفته آینده خبر داد و گفت: قیمت مسکن مهر فاز ۸ در حال نهایی شدن است.

 

امین قنبری بازدید : 512 دوشنبه نظرات ()

به نقل از تسنیم - 1395/03/17

در حالی رایزنی برای انتخاب سرپرست عمران پردیس ادامه دارد که تغییرات مدیریتی در این شرکت تنها زمانی به تسریع روند افتتاح و تحویل مسکن مهر کمک می‌کند که اعضای هیئت مدیره با مدیر جدید هماهنگ باشند، در غیر این صورت مسکن مهر این شهر به ناکجاآباد می‌رود.

امین قنبری بازدید : 485 دوشنبه نظرات ()


نامه ارسالی شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید یک روز پس از گردهمایی 28 اردیبهشت به شرکت عمران شهر جدید پردیس برای رسیدگی به درخواست های متقاضیان حاضر در جلسه

http://pardisema.ir/upload/post/1466478080.jpg

http://pardisema.ir/upload/post/1466429119.jpg

http://pardisema.ir/upload/post/1466479466.jpg 

http://pardisema.ir/upload/post/1466497704.jpg 

امین قنبری بازدید : 621 پنجشنبه نظرات ()

صورتجلسه پیگیری برخی از درخواست های جزئی متقاضیان عضو در گروه های ساکنین مسکن مهر پردیس-1395/03/14
Telegram.me/Faz11
افراد پیگیر مطالبات علاقه ای به انتشار نامشان ندارند. از این جهت اسامی آنها محو شده است .

امین قنبری بازدید : 490 پنجشنبه نظرات ()

به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت - 1395/03/12

هیات وزیران در جلسه خود به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی رییس جمهوری، پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درخصوص وضعیت و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.

امین قنبری بازدید : 565 پنجشنبه نظرات ()

معاون وزیر راه و شهرسازی:‌ تلاش داریم تا پایان امسال مسکن مهر را تحویل بدهیم(به نقل از خبرگزاری صدا و سیما - 1395/03/12)

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای محسن نریمان با حضور در اخبار 21 شبکه یک سیما درباره مصوبه جدید دولت مبنی بر واگذاری 350 هزار واحد مسکن مهر به متقاضیان گفت: دولت با این تصمیم زمینه تکمیل پروژه های مسکن مهر را فراهم کرده است .

 

امین قنبری بازدید : 527 پنجشنبه نظرات ()

پیروزی یعنی چه؟ مردن در حالی که انسان بر سر پا ایستاده بهتر از زنده ماندن و روی دو زانو خزیدن است. در جنگ برای آزادی مردن، بهتر از زنده ماندن و در مقابل دشمن برده وار به زانو در آمدن

اوایل اسفندماه ۹۴ بیش از ۶۵۰ نفر از متقاضیان مسکن مهر پردیس از اعضای گروه های ساکنین مسکن مهر با حضور در پارک شهر و فرهنگسرای اشراق اقدام به امضای نامه ای برای ارسال به دفتر مقام معظم رهبری و دفتر مدیریت عملکرد ریاست جمهوری و ارگان های مرتبط نمودند.
در ادامه در تاریخ ۱۱ اسفندماه جلسه ای با دکتر محجوب نماینده مجلس شورای اسلامی با حضور تعدادی از متقاضیان برگزار شد و ایشان تکلیف را روشن کردند و نامه منضم به امضاها را همراه درخواست مردم برای ارسال به کمیسیون اصل ۹۰ مجلس دریافت کرد.
به عقیده ما اعضای گروه های ساکنین، هر حرکتی که همراه با تکرار و پیگیری باشد، حتما موثر واقع خواهد شد.
نمونه این موضوع جلسه امروز هیات دولت با موضوع حل معضلات مسکن مهر است.
راه همچنان باقیست و برنامه هایی توسط تیم ۵۰ نفره اجرایی گروه های بزرگ ساکنین در حال پیگیری می باشد که نتایج مثبت آن در روزهای آتی خدمتتان تقدیم می گردد.

تاریخ : 12 خرداد 1395

امین قنبری بازدید : 558 پنجشنبه نظرات ()

تصمیمات دولت برای رفع مشکلات مسکن مهر (به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/12)

هیئت دولت پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص وضعیت و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.

 

امین قنبری بازدید : 550 پنجشنبه نظرات ()

اطلاعیه گروه ساکنین مسکن مهر پردیس - 1395/03/12

Telegram.me/faz11

در پی همراهی بیش از 650 نفر از اعضای گروه بزرگ ساکنین مسکن مهر پردیس و امضای ایشان ذیل نامه تهیه شده توسط گروه برای ارسال به دفتر مقام معظم رهبری و سایر ارگان های مرتبط با حل معضل مسکن مهر، نامه با شماره 8/93694 مورخ 94/12/17 معاون محترم ارتباطات مردمی دفتر مقام معظم رهبری به انضمام نامه مشاور محترم وزیر و مدیرکل حوزه وزارتی، قائم مقام وزیر راه و شهرسازی طی نامه ای دستور پیگیری مطالبات متقاضیان مسکن مهر پردیس و بررسی موضوع را به مهندس طاهرخانی مدیرعامل شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید صادر نمود.
 

امین قنبری بازدید : 486 چهارشنبه نظرات ()

(به گزارش ایسنا - 1395/03/11 )

برخی مسئولان مهم اجرایی در دولت با پیشنهاد یک مقام مسئول مبنی بر دریافت مبالغی از ساکنان مسکن مهر از طریق قبوض مختلف، مخالفت کردند.

به گزارش ایسنا، روزنامه «خراسان» نوشته است: بر اساس نامه رسمی یک مقام مسئول به مدیران ارشد نهاد ریاست جمهوری، پیشنهاد شده است که دولت هزینه‌هایی را که قصد دارد بابت اجرای طرح مسکن مهر از ساکنان این خانه‌ها دریافت کند، از طریق اعمال تدریجی این مبالغ روی برخی قبوض دریافت کند.

این پیشنهاد با واکنش منفی برخی مسئولان مهم اجرایی همراه شده و در پاسخ به این درخواست، ضمن اشاره به مغایرت قانونی دریافت ارقام جدید در قبوض، نحوه و ضمانت اجرای این طرح فاقد پشتوانه صحیح توصیف شده است.

تاریخ خبر : 11 خرداد 1395

امین قنبری بازدید : 607 چهارشنبه نظرات ()

(به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/10 )

دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف با در دست داشتن پلاکاردهایی در حمایت از مسکن مهر به استقبال وزیر مسکن و شهرسازی رفتند.

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری تسنیم، عباس آخوندی وزیر مسکن و شهرسازی که عصر امروز به دعوت انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف به این دانشگاه رفته بود با استقبال متفاوت دانشجویان این دانشگاه مواجه شد.

دانشجویان با در دست داشتن پلاکاردهایی با مضامین "مسکن مهر" و حمایت از این طرح نسبت به اظهارات و مواضع وزیر مسکن و شهرسازی درباره این طرح اعتراض کردند.

تاریخ خبر : 10 خرداد 1395

امین قنبری بازدید : 546 سه شنبه نظرات ()


سایت پارسینه نوشت:‌ بسیاری از متقاضیان مسکن مهر از وضعیت این پروژه گلایه‌ و شکایت دارند ( به نقل از خبرگزاری فارس - 1395/03/10)
به گزارش گروه فضای مجازی خبر گزاری فارس سایت پارسینه چندی پیش گزارشی با تیتر "بررسی تاثیر منفی طرحی که قراربود بی خانمان ها را خانه دار کند/ مسکن مهر کم درآمدها را از پا در آورد" منتشر کرد.

امین قنبری بازدید : 670 سه شنبه نظرات ()

ورود مستقیم هیات دولت به پروژه دردسرساز دولت قبل (به نقل از روزنامه جهان اقتصاد-1395/03/15)

گروه امورزیربنایی-هیات وزیران در جلسه خود به ریاست رییس جمهوری، پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور درخصوص وضعیت و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.
براساس بررسی های صورت گرفته، مصوب شد برای تحویل ۳۵۰ هزار واحد مسکونی به متقاضیان تا پایان سال جاری و تأمین امکانات زیربنایی و رفاهی به منظور فراهم نمودن شرایط اسکان اقدامات لازم صورت گیرد.

 

امین قنبری بازدید : 713 دوشنبه نظرات ()

در حالی مسئولان دولت یازدهم در سه سال گذشته همواره تسهیلات ۴۵هزار میلیارد تومانی به مسکن مهر را عامل همه بدبختی‌های اقتصاد و تورم معرفی می‌کردند که در این مدت ۹۴۱هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی پرداخت شد.

با گذشت حدود سه سال از آغاز به کار دولت یازدهم و در حالی که نفسهای دولت تدبیر و امید برای پایان فعالیت به شماره افتاده، هنوز طرح مسکن مهر از سوی مسئولان مورد تفقد قرار می‌گیرد. رئیس‌جمهوری، وزیر اقتصاد، وزیر راه و شهرسازی، رئیس کل بانک مرکزی و... همه و همه از سال 92 تاکنون با شدت هرچه تمام‌تر بر مسکن مهر تاخته‌اند و این طرح را عامل تشدید نقدینگی و تورم چهل و چند درصدی کشور معرفی کرده‌اند که نمونه‌هایی از آن در ادامه می‌آید؛

حسن روحانی رئیس جمهور: "دیدید که یک تصمیم گیری برای مسکن مهر چه بلایی بر سر کشور آورد، چطور پول چاپ کردند، هر پولی که در تاریخ ایران چاپ شده بود چهل و چند درصد آن توسط بانک مرکزی چاپ شد، یعنی بانک مرکزی 45هزار میلیارد چاپ کرد و در اختیار بانک مسکن قرار داده است".

علی طیب‌نیا وزیر اقتصاد: «ساخت مسکن ارزان‌قیمت برای عامه مردم مقدس است و همه ما وظیفه داریم در این مسیر حرکت کنیم اما متأسفانه برای تولید مسکن ارزان‌قیمت به رشد نقدینگی و منابع بانک مرکزی متوسل شدیم. اگر بگوییم چیزی حدود نیمی از کل پایه پولی و نقدینگی کشور به مسکن مهر مربوط می‌شود شاید تعجب‌آور باشد که برای تحقق یک هدف مقدس ما به یک ابزار نامناسب متوسل شدیم".

عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی: "مسکن مهر مزخرف است، مسکن مهر عامل تورم 45درصدی اقتصاد است. مسکن مهر طرح پوپولیستی است. مسکن مهر خانمان‌برانداز است".

ولی‌الله سیف رئیس‌کل بانک مرکزی: "متأسفانه مسکن مهر با شیوه تأمین منابع مالی غلط بنا شده و این طرح در اقتصاد کشور آثار نامطلوبی به‌دنبال داشته است".

به گزارش تسنیم، طی سه سال اخیر از عالی‌ترین مقام دولت یازدهم تا مدیران رده‌میانی و حتی پایین‌تر از آن همواره طرح مسکن مهر را به‌انحای مختلف مورد بی‌مهری قرار داده‌اند. پرداخت 45هزار میلیارد تومان به پروژه‌های مسکن مهر "پیراهن عثمانی" شده که دولتی‌ها گاه و بیگاه آن را عامل همه بدبختی‌های اقتصادی کشور معرفی می‌کنند. در این بین دولتی‌ها گویا خود را به‌خواب زده‌اند و هیچ حرفی از پرداخت چندبرابری تسهیلات بانکی طی سه سال اخیر نمی‌زنند.

بر اساس آمار رسمی بانک مرکزی در سال 92 بیش از 236هزار میلیارد تومان تسهیلات توسط بانکها در حوزه‌های مختلف اقتصادی پرداخت شد. سهم بخش مسکن از کل تسهیلات پرداخت شده در این سال 28هزار و 700 میلیارد تومان بوده است.

در 12 ماه سال 93 نیز تسهیلات پرداختی از سوی بانکها با رشد حدود 44درصدی نسبت به سال 92 به حدود 341هزار میلیارد تومان افزایش یافت. در این سال سهم بخش مسکن و ساختمان از کل تسهیلات حدود 40هزار میلیارد تومان بوده است.

در 12 ماه سال 94 نیز کل تسهیلات پرداخت شده از سوی بانکها حدود 417هزار میلیارد تومان بود که درمقایسه با تسهیلات پرداختی سال 93 حکایت از رشد حدود 22.2درصدی دارد. سال گذشته سهم بخش مسکن از تسهیلات پرداختی حدود 43هزار میلیارد تومان بود که در مقایسه با رقم سال 93 حاکی از رشد 7درصدی است.

نمودار زیر مقایسه آمار تسهیلات مسکن مهر را با آمار کل تسهیلات بانکی پرداخت شده، آمار تسهیلات مسکن بانک‌ها و آمار تسهیلات بانک مسکن در سه سال اخیر را نشان می‌دهد.

امین قنبری بازدید : 527 دوشنبه نظرات ()

به فاصله حدود ۲ هفته پس از اطلاع رسانی تسنیم مبنی بر برکناری مدیران مسکنی وزارت راه خبر می‌رسد: وزیر راه و شهرسازی دستور تغییر مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره شرکت عمران پردیس را داده است.

 31 اردیبهشت ماه امسال (95) تسنیم در خبری به نقل از یک مقام مسئول در وزارت راه و شهرسازی از برکناری برخی مدیران رده میانی این وزارتخانه در حوزه مسکن به دلیل عملکرد ضعیف خبر داد. حال پس از گذشت بیش از 2 هفته خبر می‌رسد وزیر راه و شهرسازی دستور برکناری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید پردیس و اعضای هیئت مدیره این شرکت را داده است. بر این اساس مطابق دستور وزیر راه و شهرسازی قرار است به زودی تغییرات مدیریت در شرکت عمران پردیس اعمال شود، رفتن حسین رجب صلاحی مدیرعامل شرکت عمران پردیس قطعی شده و گفته می‌شود طاهرخانی معین ویژه پردیس به عنوان سرپرست این شرکت منصوب خواهد شد. علاوه بر این حبیب‌الله چاغروندری نیز به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت عمران پردیس منصوب می‌شود، البته وی عضو غیرموظف شرکت عمران پردیس خواهد بود. 

غفوری مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید امیرکبیر به عنوان گزینه مدیرعاملی پردیس مطرح شده اما بنا به دلایلی این موضوع منتفی شده است. شنیده‌ها حاکی از آن است که رایزنی با اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ایران جهت قبول پست مدیرعاملی شرکت عمران پردیس ادامه دارد اما هنوز کسی با این درخواست موافقت نکرده است. 

به گزارش تسنیم، یکی از مشکلات شرکت عمران پردیس که به طور مستقیم پروژه‌های مسکن مهر این شرکت را تحت تاثیر قرار داده تغییرات مدیریت از اوایل سال 93 بوده  است، اردیبهشت سال 93 در تصمیمی ناگهانی مهدی هدایت از مدیرعاملی این شرکت برکنار و حسن ولی‌پور جایگزین وی شد اما در یک سال چند ماه مدیریت ولی‌پور نه تنها هیچ واحد مسکن مهری در این شهر افتتاح نشد بلکه به دلیل پاره‌ای اقدامات نارضایتی زیادی بین پیمانکاران و مردم از عملکرد مدیران این شهر به وجود آمد در ادامه اوایل سال گذشته نیز حسین رجب صلاحی در ابتدا به عنوان سرپرست و در ادامه به عنوان مدیرعامل شرکت عمران پدریس معرفی شد اما برخی کارشکنی‌های از سوی اعضای هیئت مدیره شرکت عمران پردیس مانع از اجرای برنامه‌های وی شد تا جایی که خبرهایی مبنی بر استعفای رجب صلاحی طی هفته‌های اخیر به گوش رسید.

تاریخ خبر: 17 خرداد 95

امین قنبری بازدید : 648 دوشنبه نظرات ()

خبرگزاری تسنیم:بانک مسکن با ارسال پیامکی به متقاضیان مسکن مهر نسبت به عدم پرداخت اقساط واحد تحویل نشده، اخطار و از شروع اقدام قانونی علیه آنها خبر داده است.

 
 بانک مسکن با ارسال پیامک به شماری از متقاضیان مسکن مهر هشدار داد چنانچه نسبت به پرداخت اقساط واحد تحویل نشده اقدام نکنند، اقدام قانونی علیه آنها به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد.
 
در این پیامک آمده است؛ « اخطار فوری از بانک مسکن... پیرو اخطار مورخ 28  اردیبهشت 95 در خصوص اقساط معوق قرارداد شماره .... شعبه شهر جدید پردیس با عنایت به این که علی رغم پیگیری های به عمل آمده و ارسال اخطار، از بازپرداخت مطالبات معوق بانکی خودداری نموده اید، شروع اقدامات قانونی علیه شما تحت بررسی قرار گرفته و به مرحله اجرا رسیده است.
 
بنابراین لازم است به منظور جلوگیری از اقدامات قانونی بانک که موجب تعلق هزینه های قابل توجه به شما خواهد شد، در اسرع وقت و حداکثر تا روز پنجشنبه 13 خرداد 95 ضمن مراجعه حضوری به شعبه مذکور نسبت به پرداخت اقساط معوق خود اقدام نمایید. دایره حقوقی و اجرائیات بانک مسکن.»
 
بانک مسکن در حالی اقدام به ارسال پیامک تهدید آمیز برای متقاضیان مسکن مهر کرده که هنوز هیچ واحدی به آنها تحویل نشده است. بلکه شرکت عمران شهرهای جدید با وعده تحویل واحدها طی ماه های گذشته متقاضیان را مجاب کرده تا نسبت به فروش اقساطی واحدها و دریافت دفترچه اقساط اقدام کنند.  حال با توجه به این که اساسا واحدی تحویل نشده و متقاضیان همچنان در خانه های استیجاری ساکن هستند عملا نمی توانند اقساط واحد نداشته خود را پرداخت کنند.
امین قنبری بازدید : 1928 دوشنبه نظرات ()

سامانه مسکن مهر شهر جدید پردیس موسوم به "سامانه هوشمند پردیس" از دسترس خارج شد.

 سامانه هوشمند شرکت عمران پردیس مربوط به پروژه‌های مسکن مهر این شهر به‌نشانی mehr.pardis-ntoir.gov.ir از دسترس خارج شده و متقاضیان نمی‌توانند به آن وارد شوند.

شرکت عمران پردیس با استفاده از این سامانه علاوه بر اطلاع‌رسانی درباره واحدهای مسکن مهر، شرایط بازدید از پروژه‌های این طرح را  فراهم کرده بود.

نامه‌های اداری نیز از طریق این سامانه در کارتابل متقاضیان قرار می‌گرفت.

تاریخ خب : 13 خرداد 95

امین قنبری بازدید : 888 دوشنبه نظرات ()

آقاي محسن نريمان با حضور در اخبار 21 شبکه يک سيما درباره مصوبه جديد دولت مبني بر واگذاري 350 هزار واحد مسکن مهر به متقاضيان گفت: دولت با اين تصميم زمينه تکميل پروژه هاي مسکن مهر را فراهم کرده است .
وي افزود: براي 350 هزار واحد مسکوني که در گستره کشور وجود دارد در نظر گرفته شده است که وجوهي اختصاص پيدا کند و مهمترين اين واحدها نيز در اطراف تهران مانند پرديس ، پرند، هشتگرد و آنجاهايي که اولويت بالاي ساخت را دارند و يا آماده تحويل هستند و پيشرفتي بالاي 90 درصد دارند اختصاص پيدا کنند و با امکانات زير بنايي و روبنايي تحويل مردم شود.
مدير عامل عمران شهرهاي جديد گفت:برنامه ريزي مناسبي براي تامين اعتبارات زير بنايي و روبنايي نشده بود که با تصميم دولت تسهيلاتي حدود هزار ميليارد تومان اختصاص پيدا کرد همچنين 400 ميليارد تومان از طريق منابع بخش مديريت بحران و 700 ميليارد تومان نيز از منابع داخلي خودمان به اين کار اختصاص پيدا کرد .
وي افزود:‌با اين مصوبه قرار است تا پايان سال 350 هزار واحد مسکن مهر را تحويل بدهيم و وزارت نيرو نيز در زمينه هاي آب و برق همکاري کند.
نريمان درباره افزايش قيمت ها نيز گفت: تمام قراردادهايي که با متقاضيان منعقد شده بود به صورت علي الحساب بود ضمن اينکه قرار بود اين واحد ها يک ساله تا 18 ماهه تمام شود اما ميسر نشد.
وي افزود:‌اکنون دولت و مسئولان تلاش گسترده اي دارند که افزايش قيمتي صورت نگيرد اما در برخي از واحدها از جمله پرديس ارزش افزوده صورت گرفته است .
مدير عامل عمران شهرهاي جديد ادامه داد: تلاش و برنامه ريزي ما اين است که امسال مسکن مهر را تمام کنيم اما بخشي از اينها با مشکلات حقوقي مواجه شده زمين هايي که در دولت قبل مسکن مهر در آنها ساخت و ساز شده اکنون معارض پيدا کرده است ضمن اينکه برخي جاها پيمانکاران نيز ادعاهايي دارند.

تاریخ خبر: 16 خرداد ماه 95

امین قنبری بازدید : 651 دوشنبه نظرات ()

محمدرضا امیرکمالی در پاسخ به این سئوال که ظاهرا قرار بر این شده واحدهای مسکن مهر با آب کارگاهی به جای آب شرب واگذار شوند،گفت:وزارت نیرو منتظر نتیجه آزمایش آب است که قرار است آن را وزارت بهداشت به عنوان ناظر بر کیفیت آب تاکید کند.

وی افزود: پس ما منتظر این هستیم که نتیجه آزمایش ارسال شود و باید دید که آیا می‌توان با آن روشی که نظر وزارت راه‌ و شهرسازی و شرکت عمران شهرهای جدید که همانا آب کارگاهی است واحدهای مسکن مهر را افتتاح کرد.

امیرکمالی در پاسخ به این سوال که اگر وزارت بهداشت آب شرب ادعا شده از سوی مسئولان شرکت عمران پردیس را تایید کند واگذاری واحدهای مسکن مهر پردیس انجام می شود،گفت: شرکت عمران پردیس می‌خواهد از آب کارگاهی استفاده کند و اگر وزارت بهداشت این آب را قابل شرب معرفی کند، واگذاری‌ها انجام می‌شود اما یقین بدانید که این موضوع امکان‌پذیر نیست چون منابع تامین آب متفاوت است.

نماینده تام‌الاختیار وزیر نیرو در مسکن مهر ادامه داد: این تصمیم در جلساتی که انجام شد گرفته شده است اما وزارت نیرو در این خصوص مقاومت کرده است و به همین دلیل پای وزارت بهداشت برای تایید آب شرب واحدهای مسکن مهر شهر پردیس باز شد.

وی گفت: شرکت عمران پردیس ادعا کرده است که از آب کارگاهی برای شرب کارگران استفاده کرده و مشکلی به وجود نیامده است،اما ما نیز تاکید کرده‌ایم که آن آب کارگاهی آب چاه بوده است اما الان این آب از سد تامین می‌شود و باید مورد آزمایش قرار گیرد.

امین قنبری بازدید : 499 دوشنبه نظرات ()

در حالی وزیر راه چندی پیش مدعی شد رئیس‌جمهوری تأکید کرده حداکثر مبلغ تخصیص یافته به مسکن مهر ۴۵هزار میلیارد تومان خواهد بود که شورای پول و اعتبار دولت یازدهم سقف تسهیلات جمعی مسکن مهر را با احتساب وصولی وام به ۵۵هزار میلیارد تومان افزایش داده است.


عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی چندی پیش در جلسه با شماری از اعضای کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به وضعیت ناگوار مسکن مهر و تأخیرهای متعدد این طرح و بلاتکلیفی مردم در تکمیل واحدهای نیمه‌تمام گفته بود: دولت قبل 50هزار میلیارد تومان متعهد شده بود اما آقای روحانی می‌گفت حداکثر مبلغی که می‌تواند اختصاص یابد 45هزار میلیارد تومان است، یعنی 5هزار میلیارد تومان کسری داشتیم به‌اضافه ساخت فضاها و ساختمان‌های روبنایی و تأسیسات زیربنایی.

آخوندی و به‌تبع آن دولت تحت فشار سنگین افکار عمومی در خصوص مسکن قرار دارند که از یک‌سو بخش مسکن هنوز نتوانسته از رکود خارج شود و وعده مسکن اجتماعی سرابی بوده و از سوی دیگر وعده تکمیل مسکن مهر در سال 94 به سال 95 و اینک به سال 96 موکول شده است.

وزیر راه در حالی این سخنان را مطرح می‌کند و انگشت اتهام را متوجه عالی‌ترین مقام اجرایی کشور کرده است و در واقع رئیس‌جمهوری را به‌عنوان مقصر اصلی در خصوص تزریق منابع مالی به مسکن مهر و تطویل آن معرفی می‌کند، اما واقعیت امر به‌گونه دیگری است.

گردهمایی بزرگی با حضور متقاضیان مسکن مهر پردیس در محل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید در روز 28 اردیبهشت ماه 95 با موضوع تحویل سریع و مقابله با افزایش قیمت برگزار شد و مهندس نریمان بعنوان مدیرعامل شرکت و مهندس طاهرخانی از مردم برای شرکت در جلسه ای دعوت کردند و جمعیت را برای پاسخگویی به سوالات به داخل آمفی تئاتر شرکت فراخواندند.

گزارش کامل صوتی از اتفاقات جلسه و پرسش و پاسخ ها در کانال تلگرام ساکنین مسکن مهر و گروه های گفتگو محور ساکنین (3 ساعت) آورده شده است.

در زیر با کلیک بر روی دانلود میتوانید گزارشی کامل از اتفاقات روز 28 اردیبهشت ماه در قالب ویژه نامه شماره نخست ساکنین مسکن مهر پردیس مطالعه فرمائید.

دانلود ویژه نامه ساکنین مسکن مهر پردیس

اوایل آبان ماه 94 خبرنگاری از محسن نریمان ؛ معاون وزیر و مدیرعامل شهرهای جدید به‌عنوان مسئول مسکن مهر در کشور سؤال کرد؛ آیا ارسال این پیامک به متقاضیان مسکن مهر که می‌بایست اقساط وام مسکن مهری که هنوز تحویل نگرفته‌اند را پرداخت کنند، قانونی است؟ گفت:این کار به نفع متقاضیان مسکن مهر است که به بانک مسکن مراجعه و دفترچه اقساط را دریافت کنند تا مشمول پرداخت جریمه تأخیر و سود مشارکت نشوند  زیرا واحدهای مسکن مهر می‌بایست 2 سال قبل واگذارمی شدند و تأخیر سود مشارکت تسهیلات وام بانک مسکن برای متقاضیان گران تمام می‌شود.
این اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در حالی عنوان می‌شود که طبق مصوبه وزارت راه و شهرسازی و بانک مرکزی میزان سود مشارکت این وام در ابتدا 4 درصد بود که به علت تورم به 7 درصد در شهرهای کوچک و 9 درصد در کلانشهرها افزایش یافت.
سوال اینجاست که چرا جناب مهندس نریمان در روز 28 اردیبهشت از شنیدن "جریمه تأخیر" ابراز تعجب کردند و قویا اعلام کردند که سود دوران مشارکت را قبول نداشته و از دعوت متقاضیان برای دریافت دفترچه اقساط بی خبرند؟
چرا ایشان در اوایل آبان ماه سال گذشته مردم و متقاضیان را دعوت به دریافت دفترچه اقساط می کردند و امروز با واریز بیش از 9 قسط توسط برخی متقاضیان برای واحدی که هنوز تحویل نگرفته اند، از مسئولیت شانه خالی کرده و این موضوع را متوجه بانک می دانند؟چرا آنروز جلوی درخواست خارج از عرف بانک نایستاده و از حق متقاضیان دفاع نکردند؟

 

متقاضیان فازهای ۵ و ۸ و ۱۱ شهر جدید پردیس به دلیل تأخیر در واگذاری واحدهای مسکن مهر و معلوم نبودن زمان دقیق تحویل این واحدها مقابل شرکت عمران شهرهای جدید تجمع کردند.


برخی از متقاضیان فازهای 5 و 8 و 11 شهر جدید پردیس در اعتراض به عدم تحویل واحدهای مسکونی مهر و مشخص نبودن زمان دقیق تحویل این واحدها در حالی امروز مقابل شرکت عمران شهرهای جدید تجمع کردند که نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل این شرکت به میان تجمع‌کنندگان آمده و باز هم اعلام کرد که این وزارتخانه به تنهایی نمی‌تواند نقشی در تحویل واحدها داشته باشد.

نریمان در جمع تجمع‌کنندگان اعلام کرد که واحدهای مسکونی مهر آماده است، اما سازمان‌های دیگر که مسئول تأمین خدمات زیربنایی هستند، وظایف خود را به درستی اجرا نمی‌کنند.

نریمان ادامه داد: وزارت راه و شهرسازی مسئولیت سایر دستگاه‌های ذیربط در پروژه مسکن مهر را نیز انجام می‌دهد.

متقاضیان مسکن مهر در این تجمع اعلام کردند که دلیل عدم اعلام دقیق قیمت قطعی واحدها در هر سه فاز بعد از سپری شدن بیش از 4 سال از شروع پروژه چیست؟

تجمع کنندگان همچنین این سوال را مطرح کردند که برخی از متقاضیان مسکن مهر بعد از 4 سال هنوز انتخاب واحد هم نکرده‌اند بنابراین دلیل عدم اعلام زمان دقیق واگذاری واحدها چیست؟

بر اساس این گزارش متقاضیان ناراضی با در دست داشتن پلاکاردهایی که روی آن نوشته شده بود کلید مسکن مهر در دست کیست؟ از دولت خواستند که هر چه زودتر تکلیف این واحدهای مسکونی را مشخص کند.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به پیشنهاد تامین ۶۰۰ میلیارد تومان از اعتبار مورد نیاز خدمات زیربنایی پروژه‌های مسکن مهر پردیس توسط وزارت راه، روایت جدیدی از اتفاقات منجر شده به تعویق سه باره افتتاح مسکن مهر پردیس را بازگو کرد.


احمد اصغری‌مهرآبادی  اظهار کرد: مسئله اول این است که سه مخزن آب شامل دو مخزن 10 هزار مترکعبی باید توسط شرکت عمران پردیس ساخته می‌شد که این مخازن اجرا شده‌اند.

وی با یادآوری این‌که در دولت قبل در رابطه با ساخت مخازن و سیستم‌های مورد نیاز آبرسانی تقسیم کار شده بود، تصریح کرد: یکی از این مخازن از آب چاه‌های فلمن پر شده بود که یک روز مانده به افتتاح شرکت آب و فاضلاب نامه‌ای با این مضمون داد که؛ «این آب شرب نیست و کارگاهی است»، در این رابطه از مسئولان وزارت نیرو سئوال کردم که گفتند بخشی از آب مربوط به چاه‌های فلمن و بخشی از آن از سد لتیان است و نیاز به تست دارد.

وی  افزود: آقای آخوندی نیز که متوجه این مسئله شد دستور داد افتتاح واحدهای مسکن مهر پردیس را دو هفته عقب بیاندازند تا آب تست شده و آب غیرشرب و غیر بهداشتی در اختیار مردم قرار نگیرد.

وی در ادامه با بیان این‌که وزارت نیرو نیز درباره اتفاقات پیش آمده برای مسکن مهر پردیس درست می‌گوید، گفت: 300 متر شبکه اصلی آبرسانی به پروژه‌های مسکن مهر فاز 11 پردیس باقیمانده و باید اجرا شود تا آب تصفیه شده در آن جریان یابد.

امین قنبری بازدید : 891 یکشنبه نظرات ()

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر در پاسخ به این سوال که یک دستور موقت از سوی دیوان عدالت اداری برای مدیرعامل شهر جدید پردیس ابلاغ شده است که حق برداشت از حساب متقاضیان را ندارند، گفت: من از این دستور موقت اطلاعی ندارم و در جلسه‌ای که امروز (شنبه) با مدیران شهر جدید پردیس خواهم داشت از آنها سئوال خواهم کرد. این مطلب را هم برای اولین بار از شما می‌شنوم و قطعاً آن را با وزیر راه و شهرسازی در میان خواهم گذاشت.

وی همچنین در خصوص اینکه می‌گویند من مرد بدقول دولت هستم، گفت: آن مصاحبه در صدا و سیما در یک روز انجام شده است و شاید در دو نوبت پخش شده است اما باز هم می‌گویم که تلاش ما این است که پرونده مسکن مهر در سال 95 بسته شود.

امین قنبری بازدید : 803 یکشنبه نظرات ()

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: پرونده مسکن مهر در سال 95 به استثناء پروژه‌های دارای معارض و پرونده‌های قضایی بسته می‌شود هرچند بازهم می‌گویم که کار ساخت آنها به پایان می‌رسد و بحث تامین خدمات آب و برق را نمی‌توان با قاطعیت سخن گفت.


حمد اصغری مهرآبادی در گفت و گو با فارس در پاسخ به این سئوال که  قبول دارید تحویل واحدهای مسکن مهر با کندی معناداری همراه است،گفت: واگذاری پروژه 4500 واحدی مسکن مهر پردیس (فاز11) که مشکل خدمات زیربنایی داشت با رفع اشکالات از این هفته آغاز می‌شود چرا که سیاست کلی وزارت راه و شهرسازی این است که هیچ واحد مسکن مهری بدون تکمیل خدمات زیربنایی تحویل متقاضیان نشود.

*برنامه نهایی تکمیل مسکن مهر در سال 95 در حال بسته شدن است/مدیران راه و شهرسازی تاریخ دقیق واگذاریها را می‌دهند

وی با تاکید بر اینکه از نظر وزارت راه و شهرسازی تحویل این 4500 واحد مسکن مهر هیچ مشکلی ندارد، گفت: در حال حاضر برنامه نهایی تکمیل مسکن مهر در سال 95 در حال بسته شدن است. برنامه تکمیل حدود 15 استان به پایان رسیده و قرار شده است که مدیران راه و شهرسازی استانها با اعلام دقیق تعداد واحدهای باقیمانده و مشخص شدن مشکلات، تاریخ نهایی را برای واگذاریها اعلام کنند.

مهرآبادی ادامه داد: برنامه ما به پایان رسیدن و اتمام تمامی واحدهای مسکن مهر در سال جاری است و تا هفته گذشته در شهر جدید سهند، فولادشهر، مجلسی و بهارستان به اضافه 15 استان دیگر جلسه گذاشتیم تا در سطح کشور و در سال جاری پرونده پروژه مسکن مهر را ببندیم چون تاکید دولت و در جلسه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشتیم این بود که پروژه مسکن مهر امسال به پایان برسد.

*برخی پیمانکاران پول زیاد می خواهند

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در مسکن مهر گفت: در حال حاضر برخی از پروژه‌های مسکن مهر در مراجع قضایی هستند و به دلیل تقاضای  پول زیاد از سوی برخی سازنده‌ها و ندادن پول از سوی متقاضیان پرونده این واحدهای مسکونی به مراجعه قضایی ارسال شده و منتظر هستیم تا رأی نهایی صادر شود.

وی افزود: ما در نامه‌ای که امضای وزیر راه و شهرسازی در آن درج شده است از رئیس قوه قضاییه خواهش کردیم  تکلیف این واحدهای مسکونی دارای مشکل را هرچه سریعتر روشن کنند و خوشبختانه رئیس قوه قضاییه هم با ارجاع این نامه به آقای محسنی اژه‌ای از ما لیست این واحدهای مسکونی دارای مشکل را خواسته‌اند.
 

امین قنبری بازدید : 1190 یکشنبه نظرات ()

«این نامه جمعی از متقاضیان مسکن مهر می باشد که با اعتماد به نظام جمهوری اسلامی، ذخیره یک عمر تلاش و دسترنج خویش را که به سختی به سقف مقتضی رسیده است، به دولت سابق تحویل داده، به امید آنکه پس از عمری خانه به دوشی، خانه ای برای خود داشته و از زیر بار این اجاره های وحشتناک و طاقت فرسا نجات یابند. اما متاسفانه با روی کار آمدن دولت یازدهم، نه تنها عملی کارآمد در راستای ساماندهی و تکمیل مسکن مهر انجام نشد، بلکه جناب آقای آخوندی – وزیر راه و شهرسازی – در مصاحبه ای، مسکن مهر را طرحی "مزخرف” قلمداد نمود.» اینها بخشی از نامه جمعی از متقاضیان مسکن مهر و دانشجویان کشور خطاب به رهبر انقلاب است! اظهارات تند عباس آخوندی بر علیه طرح مسکن مهر، حالا از بدیهیات شناخته شده در عرصه خبرهای بخش مسکن کشور است. همان بخشی که این روزها یکی از سنگین ترین رکودهای تاریخی خود را تجربه می کند و در کنار طرح های نیمه تمام مسکن مهر، با واقعیات دیگری همچون طرح جدید مسکن اجتماعی و وام های سنگین مسکن نیز مواجه است. نقطه کانونی این گزارش اما همانگونه که از مقدمه آن برمی آید، بحث پیرامون مسکن مهر و سرانجام آن در دولت یازدهم است.

امین قنبری بازدید : 633 یکشنبه نظرات ()

روزنامه آفتاب یزد درباره «استراتژی‌های اشتباه مسکن قسطی» از قول دبیر انجمن صنفی  انبوه‌سازان نوشت:‌ در این طرح قرار نیست از منابع بانک‌ها استفاده شود بلکه بانک مسکن فقط نقش فراهم کردن ضمانت را برعهده دارد و جالب است که در این مسیر با وجود آنکه بانک مسکن هیچ منبع مالی را تزریق نمی‌کند از قرار معلوم قرار است کارمزد 2/3 دهم درصدی را هم دریافت کند.
مافی گفت: تعیین سقف 150 میلیون تومانی برای بهای کل معامله و تعیین اقساط 3میلیون تومانی برای خرید مسکن قسطی دو چالش مهم این طرح است. تعیین سقف 150 میلیون تومانی، سازوکار نامطلوبی از طرف بانک مسکن نبوده، چرا که می‌توانست به جای آن 70 درصد ارزش ملک در نظر گرفته شود. دبیر انجمن صنفی انبوه‌سازان مسکن تهران با تاکید بر اینکه طرح مسکن قسطی محدود به بانک مسکن است، توضیح داد: این مسئله کاملا اشتباه است که فقط بانک مسکن در این طرح حضور دارد و بانک‌های دیگر از دایره این نوع معاملات خارج شده است، چرا که به نظر می‌رسد اگر بانک‌های خصوصی به دلیل دارا بودن سیستمی فعال‌تر و چابک‌تر وارد این جریان بشوند، نتایج بهتری حاصل می‌شود و لازم است این طرح از سیطره بانک مسکن خارج شود.
وی ادامه داد: در اجرای طرح مسکن قسطی تعیین سقف و کف هیچ ارتباطی به سیستم بانکی نداشته و درنظر گرفتن این سقف و کف هم یک تصمیم نادرست است که قابل توجیه نیست، چرا که امکان خرید برای افراد محدودتر می‌شود.
وی ادامه داد: انتظار می‌رود که هر چه سریعتر این نقایص رفع شود تا قابلیت و تاثیرگذاری این طرح افزایش پیدا کند، چرا که در غیر این صورت و اصلاح نشدن اشکالات قطعا سطح استقبال بالا پیش‌بینی نمی‌شود.
همزمان روزنامه دولتی شهروند در گزارشی خاطرنشان کرد: اجاره بها، 27 درصد درآمد خانوار ایرانی را می‌بلعد حداقل اجاره‌بها در تهران برای آپارتمان 55متری 280 هزار تومان (با مبلغ رهن یک میلیون تومان) است و این رقم تا 3 میلیون تومان اجاره هم بالا می‌رود.
البته به نظر می‌رسد روزنامه شهروند با خوش‌بینی و اغماض این ارقام را ارائه کرده است وگرنه برخی خانواده‌ها بیش از نیمی از حقوق خود را هزینه اجاره مسکن می‌کنند.
یادآور می شود یکی از اقدامات خوب دولت قبل، پروژه انبوه‌سازی مسکن مهر بود که با لجبازی دولت فعلی، مورد بی‌مهری قرار گرفته است. این در حالی است که پروژه مسکن هم باعث کاهش قیمت مسکن و تأمین خانه برای اقشار کم‌درآمد می‌شود و تاکنون مسکن 2/5 میلیون خانواده را تامین کرده و هم موجب چرخش ده‌ها صنعت وابسته به تولید مسکن می‌شد و عملا رونق اقتصادی را فراهم می‌آورد و از سوی دیگر می‌توانست نقدینگی 3 برابر شده در دولت فعلی را به واسطه مدیریت صحیح وارد چرخه رونق اقتصادی کند و از اثرات تورمی آن بکاهد.
 

امین قنبری بازدید : 583 یکشنبه نظرات ()

بنا بر گزارشی که دی ماه 94 در سطح رسانه ها منتشر شده است، تنها در شهر پرند، 1400 خانوار معطلِ تکمیل و تعیین تکلیف واحدهای مسکونی خود در قالب مسکن مهر بوده اند. طبیعتاً اگر بخواهیم آمار این خانواده ها در سراسر کشور را محاسبه کنیم، به رقم های بزرگی خواهیم رسید.


به گزارش پردیس 11 به نقل از عصر امروز، «مسکن مهر سال 97 تکمیل می شود!» این بخشی از جدیدترین اظهارات معاون وزیر راه و شهرسازی در زمینه طرح مسکن مهر است. بر این اساس، پروژه‌های مسکن مهر نه در دولت یازدهم بلکه در سال دوم فعالیت دولت دوازدهم (سال ۹۷) به پایان خواهد رسید. 
این در حالی است که پیش از این و در آبان ماه سال 93، عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی  با تاکید بر اینکه تمام تعهدات دولت قبل در خصوص مسکن مهر با قوت پیگیری می‌شود، ابراز امیدواری کرده بود پروژه مسکن مهر در سال 94 جمع شود. 
 
آخوندی سه سال پیش و در جریانِ جلسه رای اعتماد مجلس به وی نیز ضمن تاکید بر همین مساله، به مجلس قول داده بود تا طرح مسکن مهر را در اولین فرصت تکمیل کند. پس از پایان یافتن جلسه رای اعتماد به آخوندی اما، تقریباً هیچ گاه خبرهای خوبی در مورد مسکن مهر شنیده نشد. 
 
تخریب و سیاه نمایی یکسویه شخص وزیر از طرح مسکن مهر، در کنار انتشار خبرهای ناخوشایند در زمینه پیشرفت این طرح در استان های مختلف کشور، پای ثابت خبرهای مسکن مهر در سه سال قبل بوده است.
 
 

آخوندی در حالی بعدها طرح مسکن مهر را «مزخرف»خواند که در جلسه رای اعتماد، ادعا کرده بود وی خود اولین فردی بوده است که چنین طرحی را وارد نظام برنامه ریزی کشور کرده است! گذر زمان نشان داد که نگرانی های نمایندگان مخالف آخوندی در زمینه نیمه کاره رها کردن طرح مسکن مهر، چندان دور از واقعیت نبوده است. 

 
بیژن نوباوه به عنوان یکی از نمایندگان مخالفِ آخوندی در جلسه رای اعتماد گفته بود: «در برنامه‌های آقای آخوندی به ادامه طرح مسکن مهر اشاره‌ای نشده در حالیکه طرح مسکن مهر گام مثبتی از سوی دولت بود.»
 
مرور اظهارات دومینووار آقای آخوندی در مخالفت با طرح مسکن مهر، حتماً از حوصله این گزارش خارج است، با این حال تنها به ذکر این نکته بسنده می کنیم که عباس آخوندی به جز در جلسه رای اعتماد، دیگر هیچ گاه از مزایای مسکن مهر حرفی نزد! 
 
 
تاخیر چند ساله دولت در تکمیل طرح مسکن مهر، ناخودآگاه انسان را به این فکر می اندازد که شاید قرار است این طرح نیز، به سرنوشتی مشابه طرح آزادراه تهران-شمال دچار شود. 
 
همه اینها در حالی است که یکی از تاکیدات مهم رهبر فرزانه انقلاب در جریان دیدار با هیئت دولت در شهریور ماه 93، لزوم تکمیل هر چه سریعتر طرح مسکن مهر بود.
 
معظم له در جریان دیدار مذکور خطاب به اعضای هیئت دولت می فرمایند:«اگر احتمالا با اصل طرح مسکن مهر و یا نحوه تزریق اعتبارهای بانکی به آن مخالفتی وجود دارد، اما این را هم بدانیم که اکنون چند میلیون نفر چشم انتظار تکمیل مسکن مهر هستند و باید این کار بطور جدی پیگیری شود و به اتمام برسد.»
 
آخوندی و وزارتخانه تحت امر وی اما، نه تنها در ادامه ی راه چنان که باید، به توصیه رهبر انقلاب عمل نکردند، که کارویژه خود را انتقاد پیاپی از طرح مسکن مهر قرار دادند. این انتقادات در حوزه های گوناگونی مطرح می شد و مسئولین وزارت راه گویا خود را موظف می دانستند به جای تکمیل مسکن مهر، تنها از آن انتقاد کنند!
 
 
امین قنبری بازدید : 582 پنجشنبه نظرات ()

روند اجرای طرح مسکن مهر در پردیس با حضور قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر بررسی شد.


احمد اصغری‌مهرآبادی قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر و هیأت همراهش حسین رجب‌صلاحی مدیرعامل شرکت عمران پردیس، حبیب‌الله طاهرخانی معین ویژه مسکن مهر پردیس و مدیران پروژه‌های مسکن مهر پیش از ظهر امروز از پروژه‌های در دست افتتاح در فاز 11 پردیس بازدید کردند.

بنابراین گزارش، مهرآبادی از محله ایرانشهر فاز 11 (زون افتتاح)، تونل‌های دسترسی، مسجد، مدارس، پارک، فضای تجاری و کلانتری این محله بازدید کرد و برای پیگیری روند افتتاح این محله با مدیران این فاز و دیگر مسئولان جلسه‌ای تشکیل داد.

در پایان این مراسم، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر از مسکن مهر فاز خط انتقال آب تصفیه‌خانه به فاز سه نیز بازدید و از روند تکمیل این فازها اطلاع کسب کرد.

امین قنبری بازدید : 863 یکشنبه نظرات ()

متقاضیان مسکن مهر در واکنش به وعده‌های قابل تأمل مسئولان وزارت راه و شهرسازی خواستار استیضاح وزیر شدند، آنها قفل‌شدن مسکن مهر، از هم پاشیدن خانواده‌ها و طلاق، از دست دادن امید به زندگی و... را از مهم‌ترین مصائب بدعهدی مسئولان دولتی عنوان کردند.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، پروژه‌های مسکن مهر با وجود تأکید مقامات عالی‌رتبه نظام در دولت یازدهم با بی‌مهری مواجه شده‌اند. در حرف حمایت‌های در خور توجهی از طرح مسکن مهر از سوی دولتی‌ها صورت می‌گیرد که امیدواری‌هایی را بین متقاضیان به وجود می‌آورد، اما در عمل اتفاق امیدوارکننده‌ای روی نداده تا نارضایتی مردم از دست‌اندرکاران این بخش طی سه سال اخیر به اوج برسد.

وعده‌های بی‌سرانجام در خصوص افتتاح و تحویل واحدهای مسکن مهر مهم‌ترین گلایه متقاضیان این طرح است، گلایه‌هایی که بعضاً موجبات برگزاری یک تجمع اعتراضی را فراهم می‌کند، اعتراضاتی که تاکنون از سوی وزیر راه و شهرسازی، معاونان وی و مدیران ذی‌ربط توجهی به آنها نشده است.

عباس آخوندی اخیراً گفته است؛‌ هرچه فشار سیاسی باشد تحمل کرده‌ و می‌کنم و نگران حرف‌هایی که در رسانه‌ها و صدا و سیما مطرح می‌شود٬ نیستم.

پردیس 11- در حالی که یک ماه از سال جاری گذشته گزارش‌های میدانی از شهر جدید پردیس نشان می‌دهد که ساخت و ساز واحدهای مسکن مهر در این شهر هنوز متوقف است و همین موضوع گلایه متقاضیان را در پی داشته و باعث شده تا آنها با تردید نسبت به واگذاری‌ واحدها در سال جاری نگاه کنند.


شهر جدید پردیس به دلیل نزدیکی به شهر تهران از جمله شهرهایی است که نسبت به سایر شهرها از جذابیت بالایی برای متقاضیان مسکن مهر برخوردار است و به همین دلیل مشکلات این شهر تا حدودی پررنگ‌تر از سایر مناطق جلوه می‌کند. اگر چه ساخت و ساز مسکن مهر در این شهر نسبت به سایر پروژه‌ها در سراسر کشور دیرتر آغاز شد اما تغییرات مدیریتی در این شهر باعث شده تا هر روز وعده و وعیدهای مدیران این شهر برای واگذاری‌های رنگ ببازد.

تأخیر در واگذاری‌ها از یک سو و نبود آب و برق بسیاری از واحدهای مسکونی مهر باعث شده تا پروژه مسکن مهر در شهر جدید پردیس در یک کلاف سر درگم گرفتار شود و حتی فشار مدیران رده بالای دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نیرو نیز نتوانسته موجبات باز شدن این کلاف سردرگم شود.

مهندسان و پیمانکاران حاضر در پروژه‌های مسکن مهر پردیس بر این نکته تأکید دارند که فشار مدیران رده بالای دو وزارتخانه راه و شهرسازی و نیرو نیز دیگر راه به جایی نمی‌برد و این مشکل تنها با ورود رئیس جمهور و اختصاص بودجه کلان و دادن اعتباراتی که قول‌های آن از سال گذشته داده شده و هنوز عملیاتی نشده است حل می‌شود.

*هیچ نشانه‌ای از جنب و جوش در پروژه بزرگی مثل مسکن مهر نیست

یکی از مهندسان فعال در فاز 5 که نخواست نامش فاش شود، گفت: یک ماه است که از سال 95 می‌گذرد اما هنوز هیچ نشانه‌ای از جنب و جوش در پروژه بزرگی مثل مسکن مهر نیست.

وی افزود: نبود اعتبار دلیل اصلی توقف ساخت و ساز در پروژه مسکن مهر در شهر جدید پردیس است اما باید اذعان کنم که ظاهراً انگیزه‌ای هم برای اتمام پروژه مزبور در این شهر نیست.

او ادامه داد: چنانچه بخواهید از توقف ساخت و ساز مسکن مهر در شهر پردیس مطلع و مطمئن شوید با توجه کنید چنانچه 80 هزار مسکن مهر در حال ساخت در این شهر را در نظر بگیرد و حداقل برای هر واحد مسکونی یک نفر مشغول به کار باشد باید 80 هزار کارگر در پروژه‌ها مشغول باشد در حالی که شما می‌توانید افرادی که به عنوان کارگر و مهندس در پروژه‌ها پرسه می‌زنند را با انگشتان دست بشمارید.

گزارش در بازدید میدانی از فاز 5 شهر جدید پردیس به خوبی حکایت از این دارد که در این فاز برخی از واحدهای مسکونی در حال تکمیل هستند اما برخی از واحدهای مسکونی نیز حتی به 50 درصد پیشرفت نرسیده‌اند و تکمیل شدن خدمات روبنایی نیز منتظر تکمیل شدن خدمات زیربنایی است،اما نکته جالب اینکه کارگرانی که در پروژه حضور دارند بیکار هستند و فقط روز را می گذرانند.

خبرنگار برای اطلاع از وضعیت واگذاری واحدهای مسکن مهر در مراجعه به سایت‌های پاسخگویی که در این شهر برای پاسخ به مراجعان و متقاضیان از سوی شرکت عمران تعبیه شده است رفت. اتفاقا‌ً مسئولان پاسخگویی در این سایت به خوبی به سوالات متقاضیان مسکن مهر پاسخ می‌دادند اما پاسخ‌های آنها به گونه‌ای بود که مراجعان را به روزهای آتی دلگرم نمی‌کرد.

*متقاضیان مسکن مهر: هر روز وعده و وعید در رفت و آمد پیر شدیم

شیردل یکی از متقاضیان فاز 5 که در سایت پاسخگویی حاضر شده است با اعلام اینکه تا کنون 33 میلیون تومان واریز کرده است و هنوز قراردادی ندارد،‌گفت: قبل از پایان سال 94 به ما اعلام کرده بودند که واحدهای مسکونی شما تا پایان سال واگذار می‌شود اما خبری نشد.

در حالی سه سال از عمر دولت یازدهم می‌گذرد که با وجود وعده‌های فراوان واحدهای مسکن مهر شهرهای جدید در وضعیت نابسامانی به سر می‌برند و دولت تدبیر و امید تا اینجای کار کارنامه ضعیفی در این بخش از خود به جای گذاشته است.

تا پیش از روی کار آمدن دولت یازدهم حدود 74 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تحویل متقاضیان شده بود. از مردادماه سال 92 تا اردیبهشت سال گذشته حدود 70 هزار واحد دیگر در شهرهای جدید کشور افتتاح شد که طی یک سال اخیر نیز تاکنون حدود 45 هزار واحد دیگر به این رقم افزوده شده تا در مجموع 190 هزار واحد مسکن مهر (در شهرهای جدید) افتتاح شده باشد.

اما نکته بسیار مهم در مسکن مهر شهرهای جدید، وعده‌های گاه و بیگاهی است که مدیران شرکت عمران برای تحویل واحدها می‌دهند، نمونه بسیار بارز این اتفاق نیز در 15کیلومتری شرق پایتخت روی داده است، جایی که برای افتتاح 4500 واحد مسکن مهر آن از نیمه دوم سال تاکنون سه بار وعده داده‌اند.

جدیدترین وعده نیز آخر اردیبهشت ماه امسال یعنی ماه جاری اعلام شده که با توجه به شواهد تحقق این وعده نیز سخت به نظر می‌رسد. در سه سال اخیر اگر موضعگیری دی‌ماه سال 92 محسن نریمان مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در قبال انبوه‌سازان مسکن مهر را فاکتور بگیریم، در سال 93، 94 و یک‌ماه سپری شده از سال 95 هم و غم دست‌اندرکاران این بخش برطرف کردن دغدغه‌های مسئولان عالی‌رتبه نظام در رابطه با تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر نبوده و بیشتر به‌دنبال برگزاری همایش و سمینارها بوده‌اند.

البته در این میان برخی اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید ایران گاه گداری اظهاراتی درباره ضرورت تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر با وجود همه محدودیت‌های مدنظر خودشان را مطرح می‌کنند، در حالی که در عمل اتفاقی روی نمی‌دهد.

حبیب‌اله طاهرخانی یکی از اعضای هیئت مدیره عمران شهرهای جدید اخیراً گفته است؛ بخش عمده‌ای از فعالیت و تلاش مدیران و مسئولان تاکنون در راستای تکمیل سایت مسکن مهر و رفع عقب‌ماندگی‌ها در طرح‌های زیرساختی و روبنایی بوده که نتیجه آن نیز آمار افتتاح‌های فعلی است که رقم قابل توجهی به شمار می‌رود.

وی از افتتاح 190 هزار واحد مسکن مهر در شهرهای جدید تاکنون خبر داد و گفت: با افتتاح این تعداد نزدیک به 230 هزار واحد باقی مانده که حدود 60 هزار واحد آن بدون متقاضی مؤثر هستند در نتیجه حدود 170هزار واحد باقی مانده که باید (به‌جز پردیس) تا پایان سال پرونده آنها را ببندیم.

امین قنبری بازدید : 450 پنجشنبه نظرات ()

ریمان گفت:با تمامی این مشکلات ما باید رضایت متقاضیان و مردم را تا حد امکان جلب کنیم. پاسخگویی به مردمی که مدت‌هاست مشکلات تحویل واحدهای خود را پیگیری می‌کنند یکی از وظایف اصلی ما به ویژه در سال جاری خواهد بود.


محسن نریمان معاون وزیر راه و شهرسازی، در نشست سالانه مدیران شهرهای جدید که دیروز ۳۱ فروردین در شرکت مادرتخصصی عمران شهرهای جدید برگزار شد گفت: با توجه به اینکه در ابتدای آخرین سال از عملکرد دولت تدبیر و امید و به ویژه سال تعهدمان نسبت به اتمام سایت مسکن مهر در کشور هستیم باید شاهد صرف تلاش و انرژی بیشتری در این بخش از سوی تمامی مسئولان و سازمان‌های مرتبط باشیم.
 
نریمان در ادامه اهداف برگزاری این نشست را مواردی از جمله بررسی عملکرد مسکن مهر، مسائل و مشکلات، برنامه اجرایی مسکن مهر در سال ۹۴ و مأموریت‌ها اعلام کرد و گفت: ۲۰ درصد از واحدهای مسکن مهر کل کشور در شهرهای جدید سراسر کشور واقع شده است که اهمیت و ضرورت تسریع در عملکرد ما را نشان می‌دهد، برای اینکه شرکت عمران شهرهای جدید بتواند طبق تعهدات موجود پرونده مسکن مهر خود را در شهرهای جدید (به جز پردیس) تا پایان سال ۹۵ ببندد باید علاوه بر استفاده از توان بالقوه شهرها و تأمین اعتبار کافی این کار را با کمک دستگاه‌های خدمات رسان به پایان برساند چراکه در غیر این صورت تحقق این امر غیر ممکن خواهد بود.
 
وی با تأکید بر این امر که در این بخش ما باید به تمامی وظایف خود به صورت دقیق و براساس مقررات موجود عمل کنیم گفت: شرکت عمران شهرهای جدید برای اولین بار در راستای عمل به وظایف خود، افتتاح محله محوری را از شهر جدید پردیس آغاز کرده و قصد دارد در ساخت سایر شهرها نیز از این نگاه و سیاست جدید بهره ببرد.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به منابع محدود دولتی در ساخت سایت مسکن مهر بیان کرد: ساخت و تأمین طرح‌های زیربنایی و روبنایی در محلات شهرهای جدید هزینه بسیار زیادی را صرف می‌کند که با توجه به میزان کم تسهیلات تأمین این خدمات کاری مشکل و زمان‌بر است ولی با وجود این امر دارای پیشرفت‌های قابل قبول و خوبی در سطح کشور بوده‌ایم.
 
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید اضافه کرد: با تمامی این مشکلات ما باید رضایت متقاضیان و مردم را تا حد امکان جلب کنیم. پاسخگویی به مردمی که مدت‌هاست مشکلات تحویل واحدهای خود را پیگیری می‌کنند یکی از وظایف اصلی ما به ویژه در سال جاری خواهد بود.
 
نریمان عدم پرداخت آورده‌های مردمی را یکی از دلایل مهم توقف ساخت و ساز در برخی سایت‌های مسکن مهر اعلام کرد و افزود: به طور مثال نزدیک به هفت تا ۱۰ هزار نفر در سامانه مسکن مهر شهر جدید پرند ثبت‌نام کردند ولی هیچ واریزی ندارند که در حقیقت از متقاضیان غیر مؤثر به شمار می‌روند.
 
معاون وزیر راه و شهرسازی در پایان سخنان خود ضمن اشاره به اهمیت بالای بعد مسائل فرهنگی و اجتماعی در سیاست‌های ساخت و توسعه شهرهای جدید بیان کرد: باید با همکاری بیشتر بین مسئولان شرکت‌های عمران شهرهای جدید و دانشگاهیان از تولید مناطق جرم‌خیز و آسیب‌پذیر اجتماعی جلوگیری کرده و به این بخش از مسئله نیز بیشتر توجه کنیم.
منبع: میزان آنلاین - 1395/02/01

امین قنبری بازدید : 535 پنجشنبه نظرات ()

مسکن مهر بخش زیادی از توان مدیریتی شهرهای جدید را به خود معطوف کرده است.


عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با اشاره به این مطلب که مسکن مهر بخش زیادی از توان مدیریتی شهرهای جدید را به خود معطوف کرده است گفت: متاسفانه این مسئله ما را از بحث در مورد مسائل اقتصادی، فرهنگی، توسعه کالبدی شهر و خدمات غافل کرده است.

به گزارش پردیس11، سید محمود میریان در نشست سالانه مدیران شهرهای جدید گفت: در سال جاری باید تلاش کنیم تا با هماهنگی دوسویه، طرح مشکلات، امکانات، منابع موجود و پیشنهادها بر مشکلات فایق آمده و در روند توسعه، توفیق بیشتری را به دست آوریم.

میریان درباره شیوه‌‌ها و راهکارهایی که سبب ایجاد شرایط مناسب برای تأمین منابع در شهرهای جدید می‌شود و چگونگی مدیریت منابع و ظرفیت شهرها گفت: درحال حاضر بحث مسکن مهر مهمترین موضوع در اقدام‌ها و عملکرد شهرهای جدید بوده و بیشترین توان مدیریتی را به سوی خود جذب کرده است، به گونه‌ای که درحقیقت اجازه کار دیگری را در این مناطق به ما نمی‌دهد.

عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه مسائل بسیار مهم‌تری از ساخت‌وساز مانند بحث‌های اجتماعی نیز در حوزه شهرهای جدید وجود دارد گفت: مسائل و موارد مربوطه به حوزه اجتماعی که تاکنون تأمل خوبی در خصوص آن نشده است از اهمیت بسیاری در ساخت شهرهای جدید برخوردار است. وقتی ما از جمعیت‌پذیری جدیدی در شهرها صحبت می‌کنیم علاوه بر بحث سکونت، باید به مسائل مهم دیگری مانند کیفیت زندگی، رفاه، آسایش، معیشت، اشتغال و محورهای اساسی دیگری نیز توجه کنیم، چراکه این موارد از نگاه صرف کالبدی ضروری‌تر خواهد بود.

به گزارش سایت ساکنین مسکن مهر پردیس، میریان در این خصوص اضافه کرد: درصورت عدم توجه به موارد ذکر شده شهرهای جدید ما در آینده به سمت تبدیل به گتوهای شهری می‌روند که تنها راه مقابله با معضلات آنها، محو و نابود کردن این مناطق خواهد بود.

وی در بخش دیگری از سخنانش برنامه‌ریزی و مدیریت را دو رکن اساسی در یک حرکت توسعه‌ای اعلام کرد و گفت: درصورت وجود این دو عامل، اقدام‌های توسعه‌ای به نتیجه‌ای مطلوب خواهند رسید در غیر این صورت و نبود حتی یکی از این موارد حتما با مشکل روبه‌رو خواهیم شد.

این مقام مسئول در ادامه با تأکید براین که ما نباید اجازه تبدیل شهرهای جدید به مناطق آسیب‌پذیر را بدهیم اضافه کرد: متأسفانه در حال حاضر مسکن مهر، همه مسئولان و اقدام‌ها را درگیر کرده و ما را از بحث در مورد مسائل اقتصادی، فرهنگی، توسعه کالبدی شهر و خدمات غافل کرده است.

میریان در پایان خاطرنشان کرد: شهرهای جدید ما ظرفیت تولید و درآمدزایی را دارند که در صورت تحقق بودجه کافی ما باید راهکارهای لازم برای رفع مشکلات را اندیشیده و پتانسیل‌های بالقوه هر ناحیه را بالفعل کنیم.

 

امین قنبری بازدید : 882 چهارشنبه نظرات ()

بعد از حضور گسترده دلالان مسکن مهر پردیس خصوصا در فاز یازده، با شوک جدید به این بازار تا حدودی دست سوداگران مسکن کوتاه شد و قیمت واقعی امتیاز واحدهای مسکن مهر پردیس در حال شکل گیریست.


به گزارش پردیس11 گذشته برنامه تلویزیونی تهران گشت که از شبکه یکی از شبکه های سیمای جمهوری اسلامی پخش می شود با پخش گزارشی ویژه از شهرستان پردیس قیمت واقعی متراژ خانه در منطقه را به روایت مشاوران مسکن اعلام کرد.

در این برنامه تلوزیونی در گفتگو با مشاوران مسکن منطقه ضمن تعجب از تعداد زیاد مشاورین مسکن در این منطقه، اعلام شد به دلیل ساخت و ساز زیاد هر روز بر تعداد مشاورین مسکن در منطقه افزوده می شود.

این مشاورین مسکن در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر قیمت ملک و آپارتمان های مسکونی در شهر پردیس متوسط قیمت یک متر آپارتمان را از یک میلیون و دویست هزار تا سه میلیون تومان در این شهر عنوان کردند.

با این حساب با بررسی قیمت واحدهای مسکن مهر پردیس که دلالان بر روی آن قیمت می گذارند می توان به ارزش واقعی قیمت آپارتمان های مسکن مهر خصوصا در فاز یازده پی برد.

بر این اساس با تعیین قیمت های واقعی مسکن مهر کسانی که قصد فروش یا پیش فروش آپارتمان های خود را دارند باید از سو استفاده این افراد جلوگیری و واحد خود را به قیمت وافعی واگذار نمایند تا نقشه دلالان سودجو نقش بر آب شود.
منبع:دولت بهار - 1 اردیبهشت 95

امین قنبری بازدید : 527 سه شنبه نظرات ()

احمد خرم تاکید کرد: مهم‌ترین مشکل دولت ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است که از تمرکز دولت روی مشکلات اقتصادی کشور و حل آن جلوگیری می کند.

به گزارش گروه فضای مجازی پردیس 11، روزنامه اعتماد امروز سه‌شنبه 95/1/31 گفت و گویی با احمد خرم وزیر راه دولت اصلاحات انجام داده که مشروح آن را در ادامه می خوانید:

  مهم‌ترین چالش دولت حسن روحانی در سال جاری را چه می‌دانید؟

به عقیده من مهم‌ترین مشکل دولت حسن روحانی ناهماهنگی میان تیم اقتصادی دولت است. در این تیم برخی معتقدند که مشکل اول کشور رکود است و برخی دیگر معتقدند تورم است. در واقع در تیم اقتصادی هماهنگی در مورد مشکل کشور وجود ندارد تا دولت به طور کامل روی معضل اصلی متمرکز شود و آن را حل کند. به بیان دیگر دولت در این مورد دچار سردرگمی است. در دو سال ابتدایی روی کار آمدن حسن روحانی، دولت توانست تورم را مهار کند اما از سوی دیگر رکود در بازار حاکم شد. حقیقت این است که اقتصاد ایران اقتصاد سالمی نیست و دارای مشکلات زیادی است و یکی از مهم‌ترین مشکلاتش همین مساله‌ای است که دولت روحانی با آن روبه‌رو شده، یعنی تورم که پایین می‌آید رکود حاکم می‌شود و زمانی که برنامه‌های ضد رکود در دستور کار قرار می‌گیرد و بازار از رکود خارج می‌شود تورم بالا می‌رود و این معادله همیشه برقرار است. اما باید پذیرفت که اقتصادی پا می‌گیرد و شکوفا می‌شود که در آن رکود حاکم نشود.

  یعنی شما معتقدید دولت باید بحث مهار تورم را رها کرده و به فکر خروج از رکود باشد؟

نه به این معنی که به طور کلی مهار تورم را رها کرد. بحث اینجاست که می‌شود گاهی سه یا چهار درصد تورم را خرید و بازار را از رکود خارج کرد. در واقع جامعه و مردم طاقت تحمل چهار درصد تورم را دارد اما تحمل رکورد بازار را ندارد. در واقع وجود درصد کمی از تورم ضربه‌ای به معیشت مردم نمی‌زند اما وجود رکود به طور مستقیم بر کیفیت زندگی مردم تاثیرگذار است.

  با وجود این ناهماهنگی که به آن اشاره کردید فکر می‌کنید دولت در نهایت چه خواهد کرد؟

به نظر من دولت امروز به این نتیجه رسیده که معضل اول کشور رکود بازار است نه تورم.

 

امین قنبری بازدید : 543 سه شنبه نظرات ()

سابقه انتقاد روحانی و همکارانش به طرح مسکن بیشتر به روزهای پس از رای آوردن در انتخابات ۹۲ برمی‌گردد. دولت یازدهمی‌ها از همان روز اول شمشیرشان را علیه مسکن مهر از رو بسته بودند.


«تامین مسكن در داخل شهر یا اطرف آن با مسكن مهر در بیابان فرق دارد.» این آخرین اظهار نظر روحانی در خصوص طرح مسکن مهر است. آقای رئیس جمهور و وزیر مسکنش در نزدیک به 3 سال گذشته بارها به طرح مسکن مهر حمله کرده‌اند و حتی آخوندی آن را مغایر با سیاست‌های ابلاغی امام و رهبری می‌داند. اما دلیل این همه هجمه علیه این طرح چیست؟ دولت یازدهم در 3 سال گذشته چه اقدامی برای مسکن انجام داده است؟ اگر طرح مسکن مهر در دولت قبل انجام نمی‌شد چه اتفاقی می‌افتاد؟

وعده‌هایی که عملی نشد

سابقه انتقاد روحانی و همکارانش به طرح مسکن بیشتر به روزهای پس از رای آوردن در انتخابات 92 برمی‌گردد. دولت یازدهمی‌ها از همان روز اول شمشیرشان علیه مسکن مهر را از رو بسته بودند. شاید رضایت خاطر مردم از این طرح مانع انتقادات تند حامیان روحانی در انتخابات بود.

پس مخالفت جدی مسئولان دولتی با طرح مسکن مهر مهم‌ترین سوال افکار عمومی از دولتی‌ها این بود که چه طرح جایگزینی برای آن در نظر دارند. سوالی که روحانی در سخنرانی هفته گذشته در دیدار مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به آن پاسخ داد. رییس‌ جمهور با اشاره به اهمیت توجه و رسیدگی به بافت فرسوده در شهرهای بزرگ، احیای این بخش از شهرها را با صرفه‌ترین اقدام در جهت تهیه مسکن مردم و ترمیم شکل ظاهری شهرها دانست.

انتقادات 95 روحانی از مسکن مهر اما یک تفاوت مهم باگذشته دارد. او هم اکنون قریب به 3 سال است که رئیس جمهور کشور شده است و به جای انتقاد باید آمار منتشر کند و نشان دهد طرح‌های دولتش برای بهبود اوضاع مسکن در کشور چه ثمراتی داشته است. البته نه روحانی و نه آخوندی هیچکدام از کرده‌هایشان سخن نگفتند.

انتقاد یا فرافکنی برای پوشاندن ضعف‌ها

با این حال کارشناسان حوزه مسکن معتقدند این رفتار دولت بیشتر یک فرافکنی برای فرار از پاسخگویی است. مقداد همتی مشاور وزیر سابق مسکن و شهرسازی معتقد است: «تفکر آقای روحانی هنوز در زمان تبلیغات اتخابات مانده است و ایشان به جای پرداختن به اقدام، هنوز دولت گذشته را نقد می‌کند.»

 

 

 

امین قنبری بازدید : 737 دوشنبه نظرات ()
پردیس11: یکی از اصول و بندهایی که در توافق نامه سه جانبه میان بانک مسکن ، شرکت عمران شهرهای جدید و پیمانکاران در خصوص نحوه آزادسازی وام مسکن اختصاص یافته به هرواحد ذکر شده بود، آزادسازی و اجازه برداشت از حساب متقاضیان مسکن مهر متناسب با پیشرفت فیزیکی پروژه ها بوده و هست.

به گزارش پردیس11 در موضوع مسکن مهر، پروژه های مسکن مهری که وام اختصاص یافته بانک مسکن به آنها در شهرهای جدید ۲۵ میلیون تومان و با بازپرداخت ۱۵ ساله بود، می بایست شروع پرداخت اقساط آنها توسط متقاضیان یک سال به عنوان استراحت وام پس از تکمیل و تحویل واحدها باشد و در غیر اینصورت سودی تحت عنوان سود دوران مشارکت به وام اعمال شده و دارنده حساب که متقاضی واحد می باشد می بایست نسبت به پرداخت آن اقدام نماید. بعلاوه بازپرداخت این وام در کمال تعجب و ضمن تصویب دولت مبنی بر افزایش مدت زمان بازپرداخت اقساط از 15 سال به 20 سال،14 ساله هست و سود این وام ها بیشتر از 4 درصد است.
با گذشت ۳۰ ماه از موعد تکمیل و تحویل واحدهای مسکن مهر پردیس، بانک مسکن اقدام به صدور دفترچه های اقساط برای تعدادی از متقاضیان نموده است. علاوه بر آن متقاضیانی که امروز اقدام به تهیه دفترچه قسط نمایند ملزم به پرداخت جریمه ۳ میلیون تومانی این وام بر اثر تأخیر شرکت عمران در تحویل این واحدها به بانک مسکن می باشند و متقاضیانی که دیرتر اقدام به تهیه دفترچه قسط و شروع بازپرداخت اقساط نمایند مشمول جریمه سنگین تر خواهند شد.
حال سوال متقاضیان مسکن مهر پردیس اینجاست که آیا جریمه عدم پایبند بودن به تعهدات شرکت عمران پردیس و پیمانکاران در قبال بانک مسکن را متقاضیانی سهم آورده آنها متحمل افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی شده است، بپردازند.واحدهایی که پس از گذشت بیش از ۴۰ ماه، خبری از تحویل آنها نیست.

امین قنبری بازدید : 704 دوشنبه نظرات ()

استاد اقتصاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا:

رشد منفی اقتصاد در دولتِ روحانی به دلیل کاهش سرمایه‌گذاری در مسکن مهر است


دکتر صوفی گفت: به احتمال زیاد یکی از دلایلی که رشد بخش صنعت در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی منفی بوده است کاهش سرمایه‌گذاری در پروژه مسکن مهر است.


دکتر عبدالله صوفی استاد اقتصاد دانشگاه ویسکانسین آمریکا در گفتگو با خبرگزاری درباره عملکرد اقتصادی دولتهای کارگزاران، اصلاحات و مهرورز گفت: انگیزه طرح این مطالب، ارائه واقعیات اقتصادی کشور است که به دلیل عدم برداشت صحیح از آن واقعیت‌ها بر اثر تبلیغات منفی و مخرب سیاسی باعث می‌شود که در حال و یا آینده از سیاست‌های اقتصادی که مثمر ثمر بوده‌اند اجتناب شود.

              *  نمودراهای لوگاریتمیکی در صد رشد را نشان میدهد.

              ** خط قرمز رشد بلقوه اقتصاد را طی این دوران نشان میدهد.

              *** منحی سیاه لوگاریتم تولید نا خالص ملی واقعی را نشان میدهد.

وی عملکرد اقتصادی سه رئیس‌جمهور ایران را با در نظر گرفتن روند رشد اقتصادی، نرخ تورم و نرخ بیکاری مقایسه کرد و به نسیم آنلاین گفت: همانطوری که نمودار 1 نشان می‌دهد، رشد تولید ناخالص ملی و تفاوت آن با رشد بلقوه اقتصادی طی دولت‌های سازندگی، اصلاحات و دولتهای نهم و دهم نتایج تامل برانگیزی را دارد. به غیر از افت شدید اقتصادی در سال آخر دولت احمدی‌نژاد که دلیلش تحریم‌های اقتصادی غرب و شوک هدفمند کردن یارانه ها بود، در دوران وی بالاترین سطح رشد اقتصادی بعد از انقلاب اسلامی ثبت شده است. به عبارت دیگر در 7 سال اول دولت قبل رشد اقتصادی که صورت گرفت روند مثبت داشته و به مراتب بالا تر از رشد بلقوه اقتصادی بوده است.


 

امین قنبری بازدید : 642 دوشنبه نظرات ()

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در تازه‌ترین تحولات صورت گرفته در وزارت راه و شهرسازی برای تکمیل هرچه سریعتر پروژه‌های مسکن مهر رسیدگی و حل اختلاف میان شرکت‌های تعاونی سازنده مسکن مهر با متقاضیان و یا تفاهم‌نامه‌های سه‌جانبه است که میان وزارت راه و شهرسازی با سازنده‌ها به امضاء رسیده است.
در نامه‌ای که امضای آخوندی وزیر راه و شهرسازی در پایین آن درج و به لاریجانی رئیس قوه قضاییه ارسال شده درخواست شده است که رئیس قوه قضاییه دستور تشکیل شعب ویژه در مراکز قضایی را صادر کند تا هرچه زودتر به فهرست طرح‌های پروژه‌های مشکل‌دار مسکن مهر رسیدگی شود.
براساس این گزارش، در حال حاضر یک سری طرح‌های مشکل‌دار در مسکن مهر وجود دارد که یک سری از این پروژه‌ها به دلیل اختلاف میان تعاونی‌های سازنده و اعضای تعاونی مسکن مهر به مرحله شکایت رسیده و متوقف شده است.
یک مقام آگاه در این رابطه خبر داد: در این نامه ارسال شده آمده است بعضاً میان سازنده‌ها و مردم اختلافات و مشکلاتی وجود دارد، بعضاً سوء مدیریت باعث شده تا شکایت‌های زیادی به وجود بیاید و پروژه‌ها بدون هیچ پیشرفتی کاملاً متوقف شده است، البته باید به مشکلات به وجود آمده در تفاهم‌نامه‌های سه جانبه نیز اشاره کرد که به دلیل اختلافات به وجود آمده میان وزارت راه و شهرسازی، سازنده‌ها و متقاضیان پروژه‌ها متوقف شده‌اند.
وی افزود: با توجه به اینکه دولت اعلام کرده است که سال 95 سال اتمام پروژه مسکن مهر است آیت‌الله آملی  لاریجانی رئیس قوه قضاییه نامه ارسالی آخوندی وزیر راه و شهرسازی را به محسنی اژه‌ای سخنگوی قوه قضاییه ارجاع داده و از او خواسته است که برای رسیدگی خارج از نوبت به پروژه‌های مشکل‌دار مسکن مهر شعب ویژه در مراکز قضایی تشکیل شود.
این مقام آگاه تاکید کرد: محسن اژه‌ای نیز در تازه‌ترین اقدام بر روی این دستور از وزارت راه و شهرسازی درخواست آمار کرده و خواسته است که به دلیل پراکندگی شکایات نام شهرها و پروژه‌ها در اختیار قوه قضاییه گذاشته شود.

امین قنبری بازدید : 643 دوشنبه نظرات ()

پیگیری های جام جم آنلاین نشان می دهد که مجموعه اقدامات صورت گرفته در مسکن مهر پردیس به گونه ای نیست که پرونده آن تا پایان امسال بسته شود.

خبرنگار جام جم آنلاین اخیرا سری به پردیس زد تا گزارشی از وضعیت مسکن مهر در این منطقه تهیه کند، در شرکت عمران پردیس کارمندان به سوالات تلنبار شده مراجعین پاسخ می دهند ، سوال ها بسیار است و قطعی سیستم ها به علت کندی اینترنت بر مشکلات افزوده است، برخی ازدیر شدن انتخاب واحد مسکونی اشان گلایه دارند ، برخی از نرسیدن پیش قراردادها و برخی از افزایش آورده ها گلایه مندند،اما یک سوال مشترک از سوی همه مطرح می شود و آنهم زمان دقیق تحویل واحد مسکونی است .
یکی از متقاضیان مسکن مهر فاز 8 پردیس به خبرنگار جام جم آنلاین می گوید : سال 91 برای فاز 8 ثبت نام کرده است و طبق قرارداد اعلام شده بود که تحویل واحدش 18 ماه دیگر خواهد بود اما از آن زمان با وجود واریز 41 میلیون تومان هنوز پاسخ درستی برای تحویل دقیق واحدش به او داده نمی شود .

کارمند باجه ای که به ثبت نام کنندگان فاز 8 پاسخ می دهد می گوید : افرادی که تا برج 8 سال 91 ثبت نام کرده اند و پولهای خود را طبق آنچه اعلام شده است واریز کرده اند به نوبت با توجه به زمان واریز و ثبت نام برای انعقاد قرارداد دعوت می شوند و ازپایان امسال تحویل فاز 8 آغاز می شود .

آقای دیگری که برگه ثبت نام فاز 9 در دستهایش است با لحنی گله مند از کارمند آنجا می پرسد بالاخره چه زمان واحدش را تحویل خواهد گرفت. وی می گوید : قرار بود واحدش را سال 91 تحویل دهند اما هنوز نداده اند . وی می افزاید تا کنون 18 میلیون تومان واریز کرده است و گفته شده که باید واریزی اش 21 میلیون تومان شود . به عقیده او طولانی شدن پروژه باعث شده است تا هزینه اضافه تری به بهانه تورم از مردم گرفته شود .

 

امین قنبری بازدید : 720 یکشنبه نظرات ()

در حالی پیش از این دو وعده افتتاح واحدهای مسکن مهر فاز ۱۱ عملی نشده که در جدیدترین وعده، قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی از افتتاح تعدادی مسکن مهر کوزو طی اردیبهشت ماه امسال خبر داده است.


به گزارش پردیس 11، چند ماهه پیش از آغاز دهه فجر سال گذشته، مدیران شرکت عمران پردیس از افتتاح 4500 واحد مسکن مهر فاز 11 این شهر در بازه 12 تا 22 بهمن ماه خبر دادند.

این در حالی بود که در  این دهه واحدهای کوزو رنگ قیچی مخصوص بریدن روبان را به‌چشم ندیدند تا مدیرعامل شرکت عمران پردیس افتتاح 10 پروژه روبنایی شهر پردیس را به 4500 واحد مسکن مهر اضافه کند و بگوید: با توجه به برنامه‌ریزیهای انجام شده قرار بود مجموعه پروژه‌های افتتاحی در دهه فجر امسال با حضور مقامات و مسئولان ذی‌ربط افتتاح شود که به‌دلیل پاره‌ای از مشکلات و نزدیک شدن به زمان انتخابات مجلس و خبرگان ترجیح دادیم زمان افتتاح را به نیمه دوم اسفند موکول کنیم.

وی با تأکید بر اینکه تحویل واحدهای مسکن مهر قطعاً باید بعد از تأمین و تکمیل خدمات زیربنایی و آماده‌سازی واحدها برای سکونت مالکان انجام شود گفت: به‌دلیل گستردگی حجم طرحهای افتتاحی و انجام تمامی اقدامات باقی‌مانده این تصمیم گرفته شد.

در 15 روز دوم اسفند هیچ خبری از افتتاح نشد تا اینکه اخیراً قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در طرح مسکن مهر وعده‌ سوم را برای افتتاح واحدهای مذکور داد.

احمد اصغری‌مهرآبادی دراین‌باره گفته است؛ «قرار بود 4500 واحد مسکن مهرپردیس دهه فجر سال گذشته واگذار شود که اردیبهشت امسال تحویل می‌شود».

حال باید دید این وعده به دو وعده قبلی دچار می‌شود یا خیر. یکی از مصائب پروژه‌های مسکن مهر کم‌کاری و درخواست مبالغ بالا از سوی شرکت‌های خدمات‌رسان است که افتتاح و تحویل واحدهای این طرح را با چالش مواجه کرده است، چه آن‌که مهرآبادی از آماده افتتاح بودن 200 هزار مسکن مهر در سراسر کشور خبر داده که به‌دلیل نبود امکات زیربنایی (انشعاب آب، برق، گاز یا فاضلاب) قابل واگذاری به متقاضیان نیست.تحویل

امین قنبری بازدید : 6430 یکشنبه نظرات ()

کارگران و پیمانکاران فاز 8 پردیس هم‌صدا با صاحب‌خانه‌های بی‌خانه، گلایه‌های خود از عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی را در خصوص عدم پیشرفت پروژه‌های مسکن مهر بیان می‌کنند. (1395/01/25 - منبع:فارس نیوز)

 

امین قنبری بازدید : 923 یکشنبه نظرات ()

احمد اصغری‌مهرآبادی قائم مقام وزیر مسکن و شهرسازی در امور مسکن مهر که پیش از این گفته بود تمام دو میلیون و سیصد هزار واحد مسکن مهر تا پایان سال 94 تحویل داده می‌شود، در حال حاضر با اظهار بی‌اطلاعی از این صحبت می‌گوید چنین چیزی نگفته و تمام پروژه‌ها در سال 95 تمام می‌شود.(1395/01/25 - منبع:فارس نیوز)

امین قنبری بازدید : 452 یکشنبه نظرات ()

واگذار نشدن ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر در شهر پردیس که قرار بود سال گذشته در دهه فجر صورت گیرد موجب شد تا دیوان عدالت اداری دستور موقت برای مدیران شهر جدید پردیس صادر و آن را به مدیر عامل این شهر ابلاغ کند.


سال گذشته قرار بود که 4500 مسکن مهر در شهر جدید پردیس افتتاح شود اما ظاهراً تعلل و کم کاری از سوی مدیران ارشد این شهر باعث شد تا متقاضیان مسکن مهر با شکایت به دیوان عدالت اداری در پی تعیین تکلیف این واحدهای مسکونی بر آمدند.

بنابراین گزارش، دیوان عدالت اداری نیز در تازه‌ترین حکم خود دستور موقت برای این موضوع صادر کرده و آن را به رجب صلاحی مدیرعامل شهر جدید پردیس ابلاغ کرده است.

در دستور موقت دیوان عدالت اداری آمده است که تا اطلاع ثانوی شرکت عمران شهر جدید پردیس حق ندارد بابت خدمات زیربنایی و روبنایی از حساب این متقاضیان پول برداشت کند تا آن پول‌هایی که قبلاً از حساب مردم برداشته شده است مشخص و سپس رأی جدید صادر شود.

براساس این گزارش، بعد از این که متقاضیان مسکن مهر شهر جدید پردیس به دیوان عدالت اداری شکایت کردند با یکدیگر بیعت کرده‌اند که تا زمانی که دیوان عدالت اداری حکم نهایی را صادر و موضوع را تعیین تکلیف نکند هیچ پولی به حساب شرکت عمران شهر جدید پردیس واریز نکنند.
 
مرجع : خبرگزاری فارس - 1395/01/21
امین قنبری بازدید : 678 دوشنبه نظرات ()

دﺑﻴﺮ ﻛﺎﻧﻮن ﺳﺮاﺳﺮی اﻧﺒﻮه ﺳﺎزان ﻣﺴﻜﻦ و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﻳﺮان گفت: ساخت پروژه های مسکن مهر در بیابان دور از شهرها و یا در شهرهای جدید، سرمایه های ملی را هدر داد.

«فرشید پورحاجت»  افزود: مسکن مهر مشکلات و هزینه های زیادی را به مردم تحمیل کرد، زیرا این پروژه ها بدون کار کارشناسی آغاز شد و با فرهنگ و اقلیم مردم همخوانی نداشت.
به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: مردم از این پروژه ها استقبال نکردند و تاکنون بسیاری نتوانستند خود را برای زندگی در این پروژه ها وفق دهند.
دﺑﻴﺮ ﻛﺎﻧﻮن ﺳﺮاﺳﺮی اﻧﺒﻮه ﺳﺎزان ﻣﺴﻜﻦ و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﻳﺮان با بیان اینکه برای سکونت در یک منطقه تامین خدمات زیربنایی و روبنایی بسیار ضروری است گفت: علاوه بر ضرورت تامین خدمات زیربنایی و روبنایی، ایجاد اشتغال برای مردم در این مناطق اهمیت زیادی دارد تا انگیزه لازم برای سکونت در این پروژه ها برای شان فراهم شود.
وی تاکید کرد: تجربه احداث مسکن مهر در مناطق مختلف نشان داد که مردم مکان یابی نامناسب این پروژه ها را به درستی تشخیص داده اند و حاضر به زندگی در بیابان نیستند. مسکن مهر بدون برنامه ریزی مناسب در سطح کشور اجرا شد.
دﺑﻴﺮ ﻛﺎﻧﻮن ﺳﺮاﺳﺮی اﻧﺒﻮه ﺳﺎزان ﻣﺴﻜﻦ و ﺳﺎﺧﺘﻤﺎن اﻳﺮان از مکان یابی پروژه های مسکن مهر انتقاد کرد و گفت: ساخت مسکن مهر در بیابان ها اشتباه بزرگی بود که تنها نتیجه آن هدر رفت سرمایه های ملی بود .
پور حاجت گفت: برای آغاز یک پروژه ملی باید مطالعات همه جانبه انجام شود و تمام زوایای آن مورد بررسی کارشناسی قرار گیرد. در حالی که پروژه مسکن مهر بدون توجه به نتایج آن انجام شد و هم اکنون معلوم شده بسیاری از این پروژه ها از ظرفیت های مناسبی برای اسکان جمعیت برخوردار نبوده است.
در پروژه مسکن مهر که از سال 1391 شد ساخت 2 میلیون و 300 هزار واحد مسکونی در سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت. پس از چهار سال بیش از یک میلیون و 800 هزار واحد آن به متقاضیان واگذار شد و مابقی در دست اقدام است. هم اکنون 118 هزار واحد مسکن مهر خریدار ندارد.

1395/01/23

 

معاون فنی مهندسی شرکت عمران شهرهای جدید با اعلام این‌که هیچ حکمی از سوی دیوان عدالت اداری در خصوص خدمات زیربنایی و روبنایی واحدهای مسکن مهر به دست ما نرسیده است،‌گفت:تا جاییکه امکان داشته باشد منابع مورد نیاز را از اعتبارات شرکت مادر تامین می‌کنیم.

حسن ولی‌پور در واکنش به انتشار خبری مبنی برای دستور موقت دیوان عدالت اداری برای توقف برداشت از حساب متقاضیان جهت خدمات زیربنایی و روبنایی، اظهار کرد: تا این لحظه چنین حکمی از سوی دیوان عدالت اداری به شرکت عمران شهرهای جدید ارسال نشده است.

وی با تاکید بر این‌که در دوران مدیرعاملی در شرکت عمران پردیس میزان برداشت از حساب متقاضیان برای خدمات زیربنایی و روبنایی را به صفر رساندیم، یادآور شد: سیاست کلی شرکت عمران شهرهای جدید ایران تامین منباع مورد نیاز برای خدمات مذکور از طریق اعتبارات شرکت مادر یا شهرهای جدید است. وی از بررسی موضوع دستور دیوان عدالت اداری برای شرکت عمران شهرهای جدید نیز خبر داد.

رجب‌صلاحی مدعامل شرکت  عمران پردیس نیز در گفت‌وگویی کوتاه با تسنیم ضمن رد برداشت از حساب متقاضیان مسکن مهر برای خدمات زیربنایی و روبنایی، گفت: از دستور دیوان عدالت اداری اطلاعی ندارم.

___________________________________

پی نوشت:

این اظهار نظر از سوی مدیر منفور شرکت عمران پردیس در صورتی مطرح شده است که شرکت عمران شهر جدید پردیس در آنالیز قیمت نهایی مربوط به فاز 11 صراحتا برداشت و هزینه مبلغ 11 میلیون تومان برای خدمات زیربنایی و روبنایی را اذعان داشته است. با این وجود برخی مسئولین برای حفظ پست و بعضا ارتقای پست از جریان زر و زور و تزویر حمایت کرده و اندکی به فکر متقاضیان مسکن مهر! نیستند. آنها ماه هاست که سوار بر کشتی دروغ و ناامیدی موج هایی از ناامیدی را در میان متقاضیان این واحدها که از قشر آسیب پذیر جامعه هستند وارد نموده اند.

رئیس‌جمهور گفت:‌ دولت بر اهمیت موضوع مسکن و تأمین آن برای مردم واقف است و به هر شکل در جهت تکمیل و تحویل مسکن مهر تلاش خواهد کرد.

به گزارش حوزه دولت به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور روز شنبه در دیدار مدیران بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، فرمان امام‌خمینی(ره) مبنی بر تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در روزهای اولیه پس از پیروزی انقلاب را نشان از نیاز جامعه به مسکن و اهمیت آن در زندگی مردم دانست و اظهار داشت: در حکم امام خمینی (ره) برای تشکیل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی روشن است که ایشان از این که اقشار کم‌درآمد جامعه دارای مسکن مناسب نیستند در رنج بوده و اراده ایشان همواره بر این بود که بتوانیم افراد به شدت نیازمند را برای تهیه مسکن یاری کنیم.

وی با اشاره به این که موضوع مسکن در سالهای اخیر با فراز و فرودهای فراوانی در کشور مواجه بوده، گفت: تا سال 87 تنها 30 تا 35 درصد از سرمایه‌گذاری‌ها در بخش مسکن بود که این رقم از سال 88 به حدود 70 درصد رسید و همین باعث شد تا تورم در این بخش افزایش یافته و دچار رکود شویم. از سوی دیگر کاهش دستوری سود پس انداز و کاهش سرمایه‌گذاری برای تولید به دلیل واردات بی‌رویه نیز یکی از دلایل عمده انتقال سرمایه‌های مردم به بخش مسکن بود.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به وجود ۱۱۸ هزار واحد مسکن مهر مازاد، گفت: شرط مالکیت شخصی و سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد نظر متقاضی، برای فروش واحدها برداشته شده است.

احمد اصغری مهرآبادی با بیان اینکه طرح فروش مسکن‌های مهر در استان‌ها در حال انجام است، گفت: هراستان برای فروش مسکن‌های مهر بدون متقاضی آگهی داده و تاکنون هم تعدادی از این واحدها به فروش رفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، وی با اشاره به اینکه چند درصد از این واحدها متقاضی پیدا کرده اند، اظهار داشت: برای فروش این واحدها شرط مالکیت شخصی و سکونت ۵ ساله هر متقاضی در استان مربوطه را برداشته ایم اما سایر شرایط همچنان اجرا می شود.

امین قنبری بازدید : 514 پنجشنبه نظرات ()

میدونم غیر ممکنه میدونم که خیلی براتون تصورش هم سخته ولی یک ساعت خودتون رو جای مردم بگذارید قرض و وام و گرانی و مستاجری...

یکی از متقاضیان مسکن مهر در واکنش به گزارش تسنیم درباره گرفتن تعهد محضری از متقاضیان برای تحویل این واحدها  در سایت خبری الف این گونه کامنت نوشت :

بسمه تعالی
ضمن عرض سلام و تبریک سال نو برای تمام شیعیان جهان و پیروان ولایت حضرت مهدی عج

مردم خوب و فهیم ایرانمان برای تبریک فرا رسیدن عید باستانی و تحویل سال طبق یک رسم قدیمی و سنتی خوب به یکدیگر شاد باش میگفتند و برای هم بهترین آرزوها را میکنند آرزوی سلامتی ، ثروت ، آرامش ، امنیت ولی ما متقضیان مسکن مهر شدیم مضحکه دوستان ، که ای داد شما امسالم که هنوز مستاجرید و هنوز منزلتون و تحویل نگرفتید ...؟؟؟ چی شد مسکن مهر؟؟؟ شما که پارسال گفتید امسال دیگه تحویل میدن ... ای بابا ولش کن ای کاش میومدی همین اطراف تهران یک خونه قدیمی میخریدی خودت و مسخره کردی ... عده ای دیگه با ترحم میگن ناراحت نباش درست میشه بالاخره تحویل میدن صحبت ها و طعنه ها بسیارند ولی اینکه آدم خجالت خانواده اش و بکشه خیلی سخت تر است . هر چیزی که فرزندم میخواد میگم بابا بزار مسکن مهر و بگیریم برات میخرم ... همسرم مسافرت میخواد میگم بزار مسکن مهر و تحویل بگیریم خیالمون راحت بشه چشم ... شرمنده مادر پیرم هستم که آرزوی رفتن به مشهد دارد نمیتونم ببرمش زیارت و پابوس آقاامام هشتم میگم مادر بزار مسکن مهر و بگیریم میبرمت ... اونها هم مثل من و هشتاد هزار متقاضی دیگه میگن ایشااله... ولی من خودم میدونم که مسکن مهر ربطی به خواسته های به حق آنها ندارد و بهتر از هر کسی میدونیم که من توان برآورده کردن احتیاجاتشون و ندارم چون هر چه داشتم دادم برای مسکن مهری که قرار بود با 20تومن 18 ماهه تحویل بگیرم ولی الان 43 میلیون دادم هنوز تحویل نگرفتم و باید بازهم پول بدهم تا کی تحویل بگیریم الله اعلم ... بانکی نیست که به آن مقروض نباشم پول پیش خانه را دادم مسکن مهر گفتم اجاره بیشتر میدم و هر طوری هست 18 ماه تحمل میکنم تا منزلمان را بگیریم ولی این 18 ماه 4 سال است که گذشته و مسکنی تحویل نگردیده است . فقط چیزی که تحویل گرفتم وعده و دروغ و ترحم و خجالت از خانواده ام است .

امین قنبری بازدید : 1020 پنجشنبه نظرات ()

درحالی قیمت نهایی مسکن مهر فاز ۱۱ (کوزو) شهر پردیس پس از چند بار تغییر سرانجام چندی پیش اعلام شد که خبر می‌رسد قیمت واحدهای فاز ۸ نیز نهایی شده و به زودی به اطلاع متقاضیان می‌رسد،گفته می‌شود قیمت‌ نهایی این واحدها حدود ۵۸ میلیون تومان خواهد بود.

به گزارش پردیس11، یکی از مسائلی که متقاضیان مسکن مهر شهرهای جدید با آن به خصوص طی دو سال اخیر درگیر بوده‌اند، افزایش‌های چند باره قیمت واحدها و عدم اعلام قیمت نهایی از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران بوده است.

با آن‌که آخرین افزایش قیمت رسمی واحدهای مسکن مهر دیماه سال 92 توسط وزرات راه و شهرسازی ابلاغ شد، اما در دو سال اندی سپری شده از آن زمان به جز قیمت واحدهای مسکن مهر فاز 11 (کوزو) که آن هم چند روز پیش اعلام شد، قیمت نهایی سایر فازها همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار داد.

نکته جالب توجه در این میان اظهارات برخی مدیران شهرهای جدید در رابطه با قیمت نهایی واحدهاست. به‌عنوان نمونه در حالی یکی از اعضای هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید تاکید می‌کند قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر ماه‌هاست مشخص شده که مدیرعامل شرکت عمران پردیس در این رابطه گفته است؛ محاسبه قیمت نهایی مسکن مهر فازهای 5 و  8در حال انجام است.

اما زمزمه‌هایی در این‌باره به گوش می رسید که قیمت‌های نهایی مشخص شده و مدیران مربوطه منتظر بودند پس از اعلام قیمت نهایی مسکن مهر فاز 11 وارد فاز اعلام قیمت فازهای 5 و 8 شوند.

با توجه به این‌که قیمت نهایی فاز 11 (39 میلیون و 750 هزار تومان) از سوی شرکت عمران پردیس اعلام شده باید طی روزهای آینده منتظر اعلام قیمت نهایی مسکن مهر سایر فازهای این شهر بود.

یکی از این فازها، فاز 8 است که برخی از واحدهای آن در شرف افتتاح قرار دارد، بر اساس شنیده‌ها قیمت نهایی واحدهای مسکن مهر این فاز حدود 58 میلیون تومان (57.8 میلیون تومان) خواهد بود، البته اگر به گفته مدیرعامل این شهر اتفاقی خاصی در کشور روی ندهد.

البته از نظر متولیان امر یکی از عوامل تاثیرگذار در آورده نسبتا بالای متقاضیان فاز 8 پردیس به متراژ بالای این واحدها مربوط است.حال آنکه متراژ این واحدها از پیش مشخص بوده و این فرافکنی ها بیشتر متقاضیان را عاصی میکند.

امین قنبری بازدید : 947 پنجشنبه نظرات ()

خط لوله فاضلاب فاز 11 پردیس از عبور عرضی جاده قدیم در عمق ١٤ متری با متد روز دنیا به روش پایپ جکینگ (کیسینگ) توسط شرکت بهسا پایدار و پاوان پناه اجرا می گردد این خط عبور عرضی جاده قدیم روبروی سنگ باستان انجام می شود در ضمن مخزن آب 24000 لیتری فاز 8 در عرض 6 ماه اجرا شده و خط انتقال فاضلاب فاز 11 به تصفیه خانه در قسمت درب ورودی خرمدشت در عمق 42 متری کار شده که به نوبه خودش در ایران بینظیر بوده و سعی شده لوله کشی ها و ساخت و سازهای جدید در فازهای مسکن مهر پردیس بدون هیچ ایرادی ساخته شود و از متدهای جدید دنیا استفاده شود .

امین قنبری بازدید : 604 پنجشنبه نظرات ()

طرح پرسروصدای احمدی نژاد همچنان دردسر می آفریند

متقاضیان فاز ۱۱ مسکن مهرپردیس دست به دامن مراجع قضایی شدند

روزنامه جهان اقتصاد (مهناز اسماعیلی - مهدی زاهدی)

درسال ۱۳۸۶ دربودجه پیشنهادی دولت وقت به مجلس بندی گنجانده شده بود که براساس آن مسئولان دولت احمدی نژاد طرحی را بنا نهادند که امروز و پس از گذشست بیش از ۸ سال همچنان به عنوان یکی از پرچالش ترین طرح های تاریخ اقتصادی ایران به شمار می رود.

«مسکن مهر» همانگونه که از نوع نامگذاریش پیدا بود قرار بود سرپناهی برای اقشار کم درآمد طبقه متوسط کشور ایجاد کند، اما شتابزدگی و اصرار مسئولان وقت به ویژه رییس دولت نهم برای ثبت این اتفاق پرطمطراق در کارنامه اش سبب شد در بسیاری از نقاط کشور به ویژه در کلانشهرها و خصوصا در اطراف پایتخت معضلات بسیاری برای متقاضیان، پیمانکاران وحتی مسئولان همان دولت و دولتهای پس از آن به وجود بیاورد.

جانمایی های اشتباه و عدم توجه به نیاز و تعداد تقاضا درمناطق گوناگون برای عرضه مسکن و هزینه بر بودن این طرح ازعمده موارد به چالش رسیدن طرح پرسروصدای احمدی نژاد بود که در همان سالهای اول ارایه این طرح، آن را «پایانی بر ۷۰ سال معضل مسکن در ایران» نامید.

رییس دولت نهم درآن زمان تاکید کرده بود با اجرای این طرح دولت ثابت کرد که می توان به مشکل مسکن در کشور فائق آمد.

امین قنبری بازدید : 712 پنجشنبه نظرات ()
در حالی خردادماه سال گذشته نصبیات (کولر، کابینت و پکیج) تعدادی از واحدهای مسکن مهر پرند حذف شده بود که خبر می‌رسد شرکت عمران این شهر برای تحویل این واحدهای ناقص از متقاضیان تعهد محضری می‌گیرد.

به گزارش صبحانه به نقل از تسنیم، 10 ماه پیش یعنی اواخر خردادماه سال گذشته بود که شماری از متقاضیان مسکن مهر از تحویل ناقص واحدها خود در شهر پرند خبر دادند. بر این اساس با تفاهم بین شرکت عمران پرند و سازنده نصبیات واحدهای مسکن مهر شامل کولر، کابینت و پکیج حذف شد. چند ساعت پس از انتشار این خبر میرمحمد غراوی عضو هیئت مدیره شرکت عمران شهرهای جدید با تایید حذف نصبیات مسکن مهر کیسون این اقدام را به نفع متقاضیان دانسته و گفته بود: بر اساس تبصره ماده 4 قرارداد متقاضیان مسکن مهر کیسون اعلام شده که قیمت‌ها نهایی نیست و در زمان آماده تحویل شدن واحدها به متقاضی، قیمت‌ها نهایی مشخص می‌شود. بعد از دوره تورم و مواجه شدن با رکود و افزایش قیمت‌های مسکن مهر، روش‌هایی را به منظور کاهش قیمت‌ها برای متقاضیان اعمال کردیم که بر اساس آن، بخشی از هزینه‌های آماده‌سازی توسط دولت و شرکت عمران شهرهای جدید پرداخت شد.

امین قنبری بازدید : 521 دوشنبه نظرات ()

سال 86 دولت نهم، طرح مسکن مهر را برای کنترل بازار و با هدف خانه‌دار کردن گروه‌های کم درآمد در دستور کار قرار داد، اما با گذشت 10 سال از این طرح با وجود اینکه مسکن مهر بیشترین هزینه ساخت مسکن و تسهیلات بانکی را به خود اختصاص داد نتوانست به اهداف خود برسد و....

حتی به خاطر تأمین هزینه‌های مورد نیاز این طرح، که حدود 50 هزار میلیارد تومان از بانک مرکزی قرض گرفته شد، پرداخت تسهیلات مسکن اکنون با کمبود منابع مواجه است.«اینکه تنها یک ساختمان دیوار دار و سقف دار ساخته شود بدون آنکه نیازمندی‌هایی مثل امنیت، بهداشت، آموزش، آب، برق، گاز و غیره در نظر گرفته شود درست نیست. مردم چطور می‌توانند از ساختمانی که در بیابان ساخته و رها شده استفاده کنند، بنابراین برای حل مسأله مسکن باید راه صحیح را انتخاب کنیم.» این را حسن روحانی رئیس جمهوری در جمع مدیران بنیاد مسکن به مناسبت سالروز تأسیس این بنیاد عنوان کرد. رئیس جمهوری همچنین از زمان آغاز به کار دولت در نقد مسکن مهر با انتقاد از انتشار بی‌پشتوانه اسکناس در دولت پیشین، تأکید کرد که ۴۴ درصد کل پولی که در تاریخ ایران چاپ شده در مسکن مهر خرج شده که این هزینه دلیل 40 درصد از تورم اوج گرفته در سال‌های گذشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایران ، اعطای تسهیلات خرید مسکن کوچک، پرداخت وام ودیعه مستأجران کم درآمد، ساخت و عرضه مسکن اجاره‌ای و مسکن کوچک واگذاری حق بهره‌برداری از زمین و تشکیل صندوق‌های اعتباری ملی و محلی از برنامه‌های طرح تأمین مسکن اقشار کم درآمد بود که در طرح جامع مسکن از سال 83 تدوین آن آغاز شد اما این برنامه‌ها دستخوش تغییرات زیادی شد و از میان آن مسکن مهر سر درآورد که آن هم با طرح اولیه کاملاًمتفاوت بود؛ با اینکه در طرح جامع مسکن قرار بود سالانه 50 هزار واحد مسکونی برای اقشار کم درآمد ساخته شود اما افزایش این تعداد به بیش از 2 میلیون مسکن مشکلات زیادی را ایجاد کرد.

 مشکلات جانمایی
با آغاز تحویل مسکن مهر مشکلات این طرح بیشتر نمایان شد. یکی از مهم‌ترین مشکلات مسکن مهر که باعث مشکلات بعدی شد جانمایی آن بود که این واحدها در جاهایی ساخته شده‌اند که قابل سکونت نبوده‌اند و تأمین زیرساخت‌ها مانند آب و برق برای مسکن مهر مشکل ساز شد. ساخت مسکن مهر عمدتاً در حاشیه شهرها قرار داشت که امکانات زیربنایی نداشت. علاوه بر آب و برق، پیش‌بینی بسیاری از زیرساخت‌ها مانند درمانگاه، مدرسه و دیگر نیازهای اولیه نیز در این مکان‌ها نشده بود؛ به همین خاطر انتقادها نسبت به این طرح زیاد شد.  تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر به خاطر دوری این مسکن‌ها از شهرها هزینه‌ها را چند برابر کرد طوری که دولت قبل نتوانست تعهد خود را برای تحویل تمام واحدها در سال 91 عمل کند. موضوع مهم‌تر اما تحویل واحد‌ها بدون تأمین آب و برق و دیگر امکانات بود. دولت یازدهم مجبور شد علاوه بر واحدهای باقیمانده مسکن مهر، تأمین آب و برق مسکن‌های واگذار شده را نیز برعهده بگیرد و هزینه‌های آن را در همین دولت بپردازد.  علیرضا سرحدی کارشناس مسکن در گفت‌وگویی علت نارضایتی مردم از مسکن مهر را مربوط به مکان‌یابی عنوان می‌کند و می‌گوید: دولت مکان‌هایی را برای ساخت مسکن مهر در نظر گرفته است که عملاً گروهی از مردم حاضر نیستند برای سکونت آنجا را انتخاب کنند. به منظور پیشگیری از به وجود آمدن مشکلات بیشتر قبل از تکمیل طرح‌ها، زیرساخت‌هایی از جمله درمانگاه، کلانتری، مسجد، مدرسه، آب و برق و گاز باید تکمیل شود.

تبلیغات
تصویر : http://up.pardis11.ir/view/2986079/Bilan_Logo.png
پیشرفته ترین نرم افزار مدیریت ساختمان های مسکونی در بستر تلگرام
T.me/BilanRobot
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آمار سایت
 • کل نظرات : 909
 • تعداد اعضا : 2681
 • بازدید امروز : 55
 • باردید دیروز : 1,349
 • بازدید کلی : 4,246,150