loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

تصمیمات دولت برای رفع مشکلات مسکن مهر (به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/12) هیئت دولت پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص وضعیت و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.   به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، براساس بررسی­‌های صورت گرفته، مصوب شد برای تحویل 350  هزار واحد مسکونی به متقاضیان تا پایان سال جاری و تأمین امکانات زیربنایی و رفاهی به منظور فراهم نمودن شرایط اسکان اقدامات لازم صورت گیرد…

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت pardisema@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.

خانم سیفی بازدید : 590 پنجشنبه 27 خرداد 1395 نظرات ()

تصمیمات دولت برای رفع مشکلات مسکن مهر (به نقل از خبرگزاری تسنیم - 1395/03/12)

هیئت دولت پیشنهاد سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور درخصوص وضعیت و رسیدگی به مشکلات مسکن مهر را بررسی و تصمیماتی اتخاذ کرد.

 

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، براساس بررسی­‌های صورت گرفته، مصوب شد برای تحویل 350  هزار واحد مسکونی به متقاضیان تا پایان سال جاری و تأمین امکانات زیربنایی و رفاهی به منظور فراهم نمودن شرایط اسکان اقدامات لازم صورت گیرد

دولت وزارت راه و شهرسازی را مکلف نمود تمهیدات لازم برای واگذاری واحدهای بدون متقاضی به پیمانکاران، شرکت­‌ها و طرف‌­های قرارداد و سایر خریداران را فراهم نموده و از محل منابع حاصل از فروش این واحدها(ارزش زمین) برای تکمیل پروژه­‌های خدمات روبنایی هزینه نماید.

هیئت وزیران همچنین با اختصاص اعتبار مورد نیاز برای آماده­‌سازی شرایط خدمات زیربنایی 350 هزار واحد مسکونی مسکن مهر موافقت کرد.

براین اساس، مبلغ 10 هزار میلیارد ریال از محل تسهیلات اسناد خزانه اسلامی به منظور پرداخت بخشی از دیون پیمانکاران تا پایان سال 1394 و سال 1395، مبلغ چهار هزار میلیارد ریال از محل منابع مدیریت بحران، مبلغ هفت هزار میلیارد ریال از محل منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن، مبلغ هزار میلیارد ریال از منابع داخلی وزارت نیرو از محل فروش انشعابات، مبلغ دو هزار میلیارد ریال از محل قانون بودجه سال 1395 کل کشور با عنوان «تخفیف عوارض پروانه، حمایت‌های مالی و تراکم و ایجاد تأسیسات عمومی مسکن مهر» به وزارت راه و شهرسازی و مبلغ دو هزار و 500 میلیارد ریال از همین محل با عنوان «زیرساخت مسکن مهر- سهم دولت» به وزارت نیرو اختصاص یافت.

دولت همچنین ضمن تأکید بر الزام دستگا‌‌ه­‌های اجرایی خدما‌‌‌‌ت­‌رسان به ارائه خدمات روبنایی مسکن مهر مطابق قانون با استفاده از محل منابع داخلی شرکت‌های عمران شهرهای جدید و سازمان ملی زمین و مسکن و همچنین فروش واحدهای فاقد متقاضی به منظور احداث و تکمیل روبناها(مراکز آموزشی، انتظامی، فرهنگی-مذهبی و درمانی) موافقت کرد.

در ادامه، وزارت امور اقتصادی و دارایی(سازمان سرمایه­‌گذاری) گزارشی از آخرین وضعیت تدارک و تجهیز منابع مالی خارجی و چگونگی استفاده از این منابع را برای اجرای طرح­‌های زیربنایی عمرانی و تولیدی کشور ارایه نمود.

طی این گزارش، نتیجه مذاکرات، تفاهمات و  توافقات صورت پذیرفته با بانک‌­ها، مؤسسات مالی و مؤسسات بیمه اعتبار صادراتی برخی کشورهای خارجی به هیئت وزیران ارائه و همچنین برخی مشکلات داخلی و خارجی تجهیز و استفاده از این منابع نیز اشاره گردید.

در پایان این گزارش، راهکارهایی جهت حل مشکلات موجود ارائه شد که هیئت دولت نیز ضمن تأکید بر استفاده از منابع مالی خارجی برای اجرای پروژه­‌های زیربنایی و تولیدی برای بخش­‌های دولتی و خصوصی بر ضرورت هماهنگی بیشتر دستگاه­‌های اجرایی با وزارت امور اقتصادی و دارایی، بانک مرکزی و سازمان مدیریت و برنامه­‌ریزی کشور تأکید شد.

تاریخ خبر : 12 خرداد 1395

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلبنظرات برای این پست غیر فعال میباشد .

تبلیغات
تصویر : http://up.pardis11.ir/view/2986079/Bilan_Logo.png
پیشرفته ترین نرم افزار مدیریت ساختمان های مسکونی در بستر تلگرام
T.me/BilanRobot
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آمار سایت
  • کل نظرات : 909
  • تعداد اعضا : 2682
  • بازدید امروز : 855
  • باردید دیروز : 1,440
  • بازدید کلی : 4,307,747