loading...

سایت ساکنین مسکن مهر پردیس

هر چند که مشکل اصلی توقف پروژه ها را باید در نبود منایع مالی جستجو کرد اما همواره تجربه نشان داده در ایران مدیران فدای کمبود منابع مالی می شوند. با اینحال مدیر

کانال مسکن مهر پردیس فاز 11
برای اطلاع از آخرین وضعیت پروژه های مسکن مهر پردیس، خصوصا فاز 11 (کوزو) به کانال و گروه این مجموعه در تلگرام بپیوندید و با دیگر ساکنین فاز 11 (دره آرا) همگام شوید. برای عضویت در گوشی همراه خود تصویر زیر را لمس کنید و یا در یکی از چت های تلگرام عبارت pardisema@ را تایپ و وارد گفتگوها شوید.

امین قنبری بازدید : 1276 سه شنبه 22 تیر 1395 نظرات (0)

تنها گشتی کوتاه در خیابان های شهر جدید پردیس گویای توقف کامل پروژه های مسکن مهر این شهر است. هر چند که مسوولان این اظهارات را تکذیب می کنند اما نگاهی هر چند گذرا بر این شهر دلیلی محکم براین ادعاست.


طی چند ماه گذشته نیز به دلیل افزایش شکایات متقاضیان این مسکن ها از تاخیرهای بسیار بالاخره موجب شد تا مدیرعامل شرکت عمرانی این شهر تغییر کند و مدیری جدید بر صندلی ریاست ان تکیه بزند. هر چند که مشکل اصلی  توقف پروژه ها را باید در نبود منایع مالی جستجو کرد اما همواره تجربه نشان داده در ایران مدیران فدای کمبود منابع مالی می شوند. با اینحال مدیرعامل جدید گویی روالی نو در پیش گرفته است. وی روز گذشته در حالی برخی از مسکن های مهر را افتتاح کرد که پس از ان کلید این واحدها را از متقاضیان پس گرفت. هرچند که مدیرعامل شرکت عمرانی پردیس دلیل این اقدام را در نصب امکانات رفاهی داخلی این واحدها و دزدی نشدن از آنها می داند اما این روش نشان می دهد غفوری سرپرست شرکت عمران پردیس تلاش دارد تا سمت مدیریت این شرکت را نصیب خود کند. هر چند که با رسانه ای شدن این وقایع اثبات شدن جای وی براین صندلی با اماو اگرهایی روبروست.
افتتاح دیروز واحدهای مسکن مهر پردیس پس از سه بار خلف وعده افتتاح طی سال گذشته و امسال صورت گرفت.
در آخرین وعده قرار بود نیمه اردیبهشت ماه امسال ۴۵۰۰ واحد مسکن مهر فاز ۱۱ کوزو این شهر افتتاح شود، اما با وجود آن که رسانه‌ها هم برای مراسم افتتاح به پردیس دعوت شدند به دلیل آنچه آلودگی آب عنوان شد، این افتتاح به سرنوشت دو وعده پیش از آن دچار شد.
 در خلال خلف وعده‌های متعدد، مدیریت عمران پردیس تغییر کرد و غفوری جایگزین رجب‌صلاحی شد. سرپرست شرکت عمران پردیس نیز دیروز به همراه شماری از مسئولان و مدیران ذی‌ربط در طرح مسکن مهر بی سر و صدا سه بلوک از فاز ۱۱ را افتتاح کرد. واحدهایی که مدت‌هاست (از دولت قبل) ساخته شده و تنها مانع آنها برای افتتاح و پس از آن تحویل نبود خدمات زیربنایی بوده است.

گرچه واحدهای مسکن مهر بلوکهای ۸۹، ۹۰ و ۹۱ پروژه کوزو پردیس افتتاح شده، اما خبرها حکایت از آن دارد که هنوز مسائل مربوط به تامین خدمات زیربنایی حل نشده است. هنوز  مشکل سری قبل که افتتاح دوران رجب‌صلاحی را هوا کرد،‌باقی است.
از سوی دیگر انشعاب گاز واحدها به طور کامل متصل نشده است. به نظر می‌رسد اقدام عالی‌ترین مقام شرکت عمران پردیس با دو هدف کاهش فشار افکار عمومی در خصوص طولانی شدن افتتاح واحدهای مسکن مهر این شهر و همچنین ترغیب متقاضیان برای تکمیل آورده صورت گرفته است.
متقاضیانی که به رقم اعلام شده علی‌الحساب آورده اعتراض دارند و می‌گویند نباید هزینه تامین زیرساختهای مسکن مهر از پول آنها تامین می‌شد.
غفوری سرپرست شرکت عمران پردیس دیروز در جمع متقاضیان گفته است: متقاضیانی که آورده نقدی آنها ۳۳ میلیون تومان است برای تحویل قرارداد نهایی به کارگزاری مسکن مهر مراجعه کنند و متقاضیانی که در بلوک های تحویل هستند و آورده آنها ۳۹ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان است، می توانند کلید خود را تحویل بگیرند.

مهرآبادی قائم مقام وزیر راه و شهرسازی نیز وعده‌ داده برای هفته دولت در دو مرحله باید مسکن مهر پردیس افتتاح شود.
با اینحال مشکلات در پردیس یه قوت خود باقی است و تنها نمایی که دیده می شود توقف کامل پروژه هایی است که بسیاری از متقاضیان به سرنوشت آن چشم دوخته اند. اینبار نیز به نظر می رسد تنها راه حل دوباره وزارت راه و شهرسازی برای آرامش چندماهه دیگر به این منطقه تغییر مدیریتی باشد که به تازگی تغییر کرده است. بنابراین به نظر می رسد به زودی باید منتظر تغییر سرپرست و نشاندن مدیرعاملی جدید اما بی پول در شهر پردیس باشیم. اما سوال اصلی بی جواب می ماند؟

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
اطلاعات کاربری
  • فراموشی رمز عبور؟
  • آمار سایت
  • کل نظرات : 909
  • تعداد اعضا : 2722
  • بازدید امروز : 6,206
  • باردید دیروز : 836
  • بازدید کلی : 4,977,402